Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:44:30

LOGOUT.hu

AMD Gaming Evolved (Raptr)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A Raptr-t eredetileg 2007-ben vezették be, mint honlapot és közösségi oldalat, kizárólag gémerek számára, azonban az alkalmazás 2008-ban lett publikus. Az alkalmazás akkor új funkciókat kínált, mint pl. a játékban töltött idő mérése.
A Gaming Evolved lehetővé teszi a játék rögzítését, fps csökkenés nélkül, az Nvidia shadowplayhez hasonló módon a beépített GVR funkcióval. Továbbá streamelhetünk Twitch-re, és chatelhetünk is.
Az alkalmazás a játékaid beállításait automatikusan beállítja, láthatóvá válnak a játékokban elért eredményeid, a játékban töltött idő rögzítésre kerül, és importálhatod Playstation Network, Xbox Live, Games for Windows LIVE, Xfire, Steam profil adataidat egyben.
A beállításaid optimalizálása a legjobb minőség és teljesítmény szerint történik, a PC-d adatai és a játékosoktól gyűjtött adatokra alapozva.
Lehet képernyőmentéseket készíteni, pár klikkeléssel pedig meg lehet osztani őket Raptr-on, Facebookon és Twitteren.
A játékban töltött időért pontokat kaphatnak a játékosok amíg az alkalmazás a háttérben fut .
Az alkalmazás integrálta a Facebook, XFire, MSN, Steam, Gmail. Playstation network, Xbox Live chat funkciókat is.
Az alkalmazás itt tölthető le.Automatikusan települhet catalyst meghajtók mellé is, mivel mellékelik hozzá.
A jelenleg szerezhető pontok:
500 pont jár - Amiért letöltöd az alkalmazást
200 pont jár - Az email címed megerősítéséért.
100 pont jár - Az első közösség (community)-hez való csatlakozásért
100 pont jár - Az első közösségre írt kommentedért
100 pont jár - Az első képed feltöltéséért
50 pont jár - Az első játék optimalizálásáért
50 pont jár- Az első hozzászólásodért
50 pont jár - Az első ember "követéséért"
50 pont jár- Az első követődért
40 pont jár- Az első belájkoltatásodért (van ilyen szó?)
napi 65 pont jár (ismételhető) - 2 pontot kapsz 20 percenként amiért az alkalmazás fut a háttérben, leszámítva néhány különleges időpontot, általában ez csak max 15 pont.
20 pont jár (ismételhető) - Minden további játék optimalizálásáért
10 pont jár - Első lájkodra

Plays.tv hivatalosan az Raptr alternatívája, a 4.4.1-es verzió óta bármilyen játékot felderítés nélkül képes rögzíteni. Így akinek gondja van raptr video rögzítőjével, ajánlott a plays.tv kliensét használni.

[ Módosította: Qru ]

(#2) ThodEE válasza bobalazs (#1) üzenetére


ThodEE
őstag

Mire és hol lehet beváltani a megszerzett pontokat? :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#3) ThodEE válasza ThodEE (#2) üzenetére


ThodEE
őstag

Megtaláltam a Storét :DDD

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#4) bobalazs válasza ThodEE (#3) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Xfire-mből sikeresen importáltam az előzményeket, több mint 5000 pontom lett. Gyorsan be is váltottam egy Dirt 3-ra, ami most akciós.

(#5) ThodEE válasza bobalazs (#4) üzenetére


ThodEE
őstag

Szabad kérdezni hogy mi a menete? :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#6) bobalazs válasza ThodEE (#5) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

rányomsz a vételre, a store-on. Kapsz egy kódot, majd steamen keresztül letöltöd, aktiválod.

(#7) ThodEE válasza bobalazs (#6) üzenetére


ThodEE
őstag

Akkor steamet is telepítenem kell :(((
Majd holnap du ha felkeltem :)
Köszi az infót :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#8) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Van külön Raptr kliens és Gaming Evolved kliens, van különbség a kettő között? Vagy csak az előbbi univerzális, míg az utóbbi AMD-seknek van?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#9) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elvileg egy és ugyanaz, az AMDGE-t az AMD támogatja, a fiók ugyanaz.

Ma frissítés volt.

[ Szerkesztve ]

(#10) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Ez az egész csak az AMD tulajoknak vagy, vagy akkor is szuperál, ha nVidiám van?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#11) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Csak Amd-re. Nvidia-nak is vannak játék optimalizáló alkalmazásai, de úgy tudom egy se ad jutalék pontokat.

[ Szerkesztve ]

(#12) bobalazs válasza alratar (#10) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A puding próbája az evés, próbáld ki, és oszd meg velünk a tapasztalataidat.

(#13) alratar válasza bobalazs (#12) üzenetére


alratar
addikt

Úgy tűnik, hogy működik.
Legalább is azt írja ki, hogy This Game is optimized for Quality!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#14) bobalazs válasza alratar (#13) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Na az jó. Pontokat is kapsz?

[ Szerkesztve ]

(#15) alratar válasza bobalazs (#14) üzenetére


alratar
addikt

Igen.
Legább is az első után járó 20pontot megkaptam!

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#16) laci.csabi


laci.csabi
tag

Sziasztok!
Én már egy ideje használom a programot és store-ban vannak videokártyák amelyeket lehet pontért vásárolni.
Nincs rá pont csak puszta kíváncsiság,hogy annak mi lehet a menete mert nem nagyon találom.

(#17) bobalazs válasza laci.csabi (#16) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Teljesen mindegy. Nincs még senkinek annyi pontja hogy ilyen videokártyákat vegyen. 2-3 év kellene minimum, úgy hogy a napi limit minden nap meglegyen... :DDD

(#18) laci.csabi válasza bobalazs (#17) üzenetére


laci.csabi
tag

És mi van akkor ha a havi sorsolásos dolgon nyer az ember? (Már ha valóban igaz) :)

(#19) bobalazs válasza laci.csabi (#18) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Store-nál a past purchases-t kell nézni, és írja ha nyertél. Aztán gondolom email-ben veszik fel veled a kapcsolatot az átvételről.

(#20) sultansmith válasza laci.csabi (#16) üzenetére


sultansmith
senior tag

Az a gond, hogy ahogy elnézem, európába nem szállítanak, hiába lenne rá elég pontod, ahogy olvasgattam... :/

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#21) bobalazs válasza sultansmith (#20) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hm. ezt jó tudni, köszi az infót.

(#22) sultansmith válasza bobalazs (#21) üzenetére


sultansmith
senior tag

Pontosabban szállítanak, csak Magyarországra nem :C

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#23) alratar


alratar
addikt

Elnézést a hülye kérdésér, de mire jó az, ha követek valakit?
Jr érte valami plusz?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#24) bobalazs válasza alratar (#23) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jár(t) érte pont, kb. olyan mint ha felveszel valakit a barát listádra.

(#25) alratar válasza bobalazs (#24) üzenetére


alratar
addikt

Ja értem. :\

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#26) alratar


alratar
addikt

Ismét én. :)

Ma fenn voltam raptr oldalán és kijelentkezve megnéztem a reward oldalt, ahol olyan dolgokat is láttam (pl. Radeon Silver Reward) amit bejelentkezve nem. Ennek mi az oka?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#27) bobalazs válasza alratar (#26) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudom. Talán mindig változik. Hivatalos fórumán kéne megkérdezni.

(#28) alratar válasza bobalazs (#27) üzenetére


alratar
addikt

Valószínűleg meg fogom akkor ezt tenni.
Köszönöm.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#29) bobalazs válasza alratar (#28) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A válaszd pedig oszd meg velünk! :K

(#30) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Új frissítés, verzió

(#31) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Új felvétel rögzítő funkciók kerültek az alkalmazás frissített változatába. Szinte plusz terhelés nélkül rögzíthetünk felvételt jó minőségben a H.264 kódoló használatával. Az új változat itt elérhető.
A Game DVR betával a játékmenetünk utolsó 10 percét játszhatjuk vissza. Felvételt indíthatunk manuálisan is.

(#32) matech96


matech96
újonc

Nekem az a problémám, hogy a program nem érzékeli, ha elindítok egy játékot annak ellenére, hogy a könyvtárba beszkennelte. Semmilyen in-game szolgáltatás nem elérhető és a játékban töltött időt sem érzékeli ("LAST SESSION <1 min", annak ellenére hogy előtte fél órát játszottam vele) . :F

(#33) bobalazs válasza matech96 (#32) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

indítsd el a library fülből.

(#34) matech96


matech96
újonc

Ma jött egy frissítés ami szerencsére megoldotta

(#35) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mai patch: Version 3.9.1 (6/25/2014)

Improved compatibility with 3rd party mods such as ENB & Sweetfx. Previously it was causing general error 31
Fixed videos being played in slow motion if sound configuration is set to 48khz+
Game DVR now properly supports 7700 and 8500M cards (capeverde and oland)
Possible fix for dual GPU laptops not being detected properly
Fixed various issues where certain games might crash on start
Fixed issue where some games won’t be detected as playing if launched from client

(#36) yagami01


yagami01
aktív tag

Nekem még mindig az a problémám, hogy nem érzékeli játék közbe a felvétel elindítását... :/
És a játék library-ba sincs benn. Oké, hogy van hozzá adás, de ott se szerepel a játék. A listában nem szerepel ugyan is az, amit venni szeretnék... Teszem azt pl. a GRID: Autosport vagy a Sniper Elite III.
Csak azokat a játékokat lehet felvenni, amik ott fel vannak sorolva? Vagy....

(#37) bobalazs válasza yagami01 (#36) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Van pár steames játék, vagy talán az összes, ami nem véletlen nincs benne a játék libraryben.
Csak eredeti verzióval működik. ;]
Egyébként a fő ablakon a home fülön a GameDvr bétá-ra nyomj rá és kapcsold be, mutasson ON-t.

Amúgy nagyon király ez a GameDVR, Nvidia shadowplay-el felveszi a versenyt.

(#38) yagami01 válasza bobalazs (#37) üzenetére


yagami01
aktív tag

On-on van... :/
[link]

(#39) bobalazs válasza yagami01 (#38) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Még bétában van. Hamarosan egy csomó játékon javítanak szerintem.
overlay működik rendesen?

(#40) yagami01 válasza bobalazs (#39) üzenetére


yagami01
aktív tag

Hát.... ha erre gondolsz:
[link]
Akkor a Ctrl + Tabbal nem csinál semmit. De a Page Up + F se hozza be az FPS-t. Kiléptem MSI-ből itt is, de úgy se...

(#41) bobalazs válasza yagami01 (#40) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem tudok mit mondani, írj ide a fórumra, mond el nekik melyik játékról van szó meg mik a körülmények. (e szerint járj el) lehet csak egy bug. (amúgy nem mondtad melyik játékra vonatkozik ez)

[ Szerkesztve ]

(#42) yagami01 válasza bobalazs (#41) üzenetére


yagami01
aktív tag

Köszi!
GRID: Autosport-al próbáltam most. :)

(#43) yagami01


yagami01
aktív tag

Megírtam nekik.
Plusz kipróbáltam olyan játékkal, ami szerepel a listájukon. CoD 4 multi.
Először DX erroral kilépett, megszakadt a felvétel. De legalább volt felvétel és működött az overlay.
Másodszor szerver betöltésekor gondoltam elindítani a cuccot, nem jött össze: kék halál.
Harmadszor játék közbe indítottam megint csak, remélve nem lesz DX error. Nem lett. Minden fasza.
Vettem fel 7 percet ezekkel a beállításokkal:
http://puu.sh/9PmeH/af06c192e1.png

Felvétel minősége szerintem teljesen oké és nem is foglal 28 terát... Viszont csak én látom kicsit darabosnak a felvételt? Másnak sima? Vagy csak ennél a játéknál lehet?
Másik, hogy akkor ebből az jön le, csak azoknál a játékoknál lehet felvenni, ami a library listán szerepel. De mégse, mert Youtube-on lehet látni GRID 2-es gameplay-t is DVR-el. Itt a listában meg egyetlen egy GRID van, még pedig szerintem az első, mert csak így simán szerepel: GRID.
Úgyhogy lehet valahogy még is meglehet oldani más játékokkal is vagy nem tudom... csak hogy :D

(#44) bobalazs válasza yagami01 (#43) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bf3-at rögzítettem múltkor vele, nekem nem volt gondom. Pedig a konfigom se egy húdeüberfasza. GTR2-t is csináltam de azt nem töltöttem fel. Custom 40mb/s beállításokkal. Másik vinyóra.

(#45) yagami01 válasza bobalazs (#44) üzenetére


yagami01
aktív tag

BF3 és asszem a GTR2 is szerepel a listán. Ezek valószínűleg nálam is működnének, úgy mint ahogy a CoD 4 is. De hogy a többit hogy oldják meg... Próbáltam trükközni, hogy a GRIDAutosport.exe-t átírom GRID.exe-re. Mert a GRID ugye ott a listán. Be is dőlt neki, GRID.exe-t kérte, betallóztam neki. Oké ott van, indítani is tudom onnét meg minden. De a felvétel nem működik, valahogy azért mégis érzékeli, hogy nem az a GRID, amire ő gondolt. Szóval ja....
Azt amúgy még észre vettem, hogy a felvett videó CoD-ból világosabb, mint az eredeti játék. Ez Nálad is így van?
A darabosság meg csak a 30FPS miatt volt úgy látszik. Leteszteltem 60-al, úgy jó. :)

(#46) bobalazs válasza yagami01 (#45) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát ha teszem azt Steamedbe szereplő játékokról vagy más (eredeti) játékokról van szó, érdemes jelezni a fórumjuk felé ha gond van. Az meg hogy fényesebb a kép, talán a videolejátszódból adódhat, próbáld meg feltöltött videót nézni, úgy már lehet más lesz.

(#47) Zack0079


Zack0079
csendes tag

Sziasztok!
Hirtelen én is belekerültem ebbe a Raptr-féle AMD Gaming Evolved App-ba, ugyanis gameplay-ek érdekelnek, mármint azok felvétele, és hát a probléma az h. nincsen avermedia, a VGA-t kell terhelnem a felvétellel. A grafikát emiatt állandóan médium és low között kellett bepásztáznom, elég idegesítő. Viszont most e hír hallatán belekezdtem az egészbe, frissítés, app leszedése, optimalizálás stb stb. 2 tesztpéldányom volt, az egyik a Dirt 3, a másik pedig a Battlefield 4. Namost a konfigom lényegesebb része az egy HD 7770 vga és egy AMD Phenom II X4 840 3,2 Ghz CPU 4GB RAM-mal társítva. A tapasztalataim:
A Dirt 3 az felvétel alatt meg se mukkant, hozta majdnem ultrán az 50-60 FPS-t. Viszont a felvételek mindegyik kb 15 mp után elkezdtek fekete csíkokkal buggolni, ugrált a kép és folyamatosan villogtak ezek a fekete sávok (azért még nézhető volt). A BF4-nél pedig eszméletlen teljesítménycsökkenést vettem észre, még a régi driverrel és mindenféle Raptr app nélkül vitte a 30 FPS-t, Fraps felvétel közben 20-25 FPS, inkább az előbbi. A grafikai beállítások Auto-ra voltak téve (így minden High-on volt) 1920x1080-as felbontás mellett. Most, hogy van Raptr app meg 14.4 driver meg stb, azóta az előbb említett graf. beállítások mellett alig 15-20 FPS, és ami a legérdekesebb, hogy felvétel közben (ami ezzel az új Game DVR-el van) hihetetlen nagy az FPS lefelé mozgása, olykor -10 is becsúszott. Nem úgy volt, hogy valami Brand New technológia miatt nem veszi el a teljesítményt a GPU-tól? Arról nem is beszélve, hogy a saját Mantle API-ját egyáltalán nem támogatja! Jó, valószínűleg később ezt orvosolják, én még egyenlőre amúgy is a DirectX API-t használom.
Szóval, problémám ez volna, segítséget megköszönöm, nagyon is, mert érdekelne ez a "parányi" dolog. :R
U.I.: Egy ötletem van, esetleg a Replay funkciót ha Ignore-ra teszem, akkor észlelhető egy kis teljesítménybeli növekedés? :F

[ Szerkesztve ]

(#48) bobalazs válasza Zack0079 (#47) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

BF4-en még dolgoznak, fekete artifactok előfordulnak más appoknál is, a felvevő program még béta állapotban van. replay funkció nem befolyásol semmit.

[ Szerkesztve ]

(#49) Zack0079 válasza bobalazs (#48) üzenetére


Zack0079
csendes tag

Köszi ezeket a lényegretörő válaszokat. :) Szóval akkor a BF4 még fejlesztés alatt áll ezért van akkora teljesítményugrás a felvételnél nem? Szóval ténylegesen a GPU vesz fel és nem ez az új cucc ugye?

(#50) bobalazs válasza Zack0079 (#49) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A GPU egy órát vesz fel úgy tudom, ezért tudsz te a replay-en állítani 15+ mp.-et

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.