Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18651) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Valaki magyarázza már el nekem, hogy miért nem jelenik meg mpc külső szűrői közt nekem ez a kodek, pedig rendszergazdai módban nyomom..

[link]

Megvan 32 bitessel megy, de kicsit sem gyorsabb a lejátszás..

[ Szerkesztve ]

(#18652) Lesliegold


Lesliegold
tag

Sziasztok,

Megjött a megrendelt A10-7870K. A gyári dobozban van az APU a jó nagy hűtőborda és a venti. Nagyon régen cseréltem magamnak procit, de vártam a dobozba még pasztát, ami nincs. El kell menni azt külön venni, vagy ehhez már nem kell? A mellékelt útmutatóban sincs pasztázás, csak szerelés, így bizonytalan vagyok, hogy fog e kelleni, menjek el venni, vagy ennél nem kéne? köszi!

Xiaomi Redmi 3

(#18653) Gézengúz válasza Lesliegold (#18652) üzenetére


Gézengúz
addikt

Naná, hogy vegyél mellé valami jó pasztát...

(#18654) MasterMark válasza Lesliegold (#18652) üzenetére


MasterMark
titán

Gyárilag már fel szokott kenve lenni a bordára.

Switch Tax

(#18655) tom570


tom570
aktív tag

Tudja valaki, hogy az új Radeon szoftver telepítése után hol lehet állítani a cpu órajelét? Mert én csak a dedikált vga beállításait találom.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#18656) Gézengúz válasza tom570 (#18655) üzenetére


Gézengúz
addikt

Uefi-ben nem elég?

(#18657) tom570 válasza Gézengúz (#18656) üzenetére


tom570
aktív tag

Arra lettem volna kíváncsi, hogy a catalyst-ban használt cpu órajel skálázása ami egy csúszka segítségével történt, az az új radeon szoftverben-ben megtalálható-e és ha igen akkor hol! Tudom, hogy lehet az uefi-ben is állítani, de nekem személy szerint sokkal praktikusabb volt a fent említett csúszkás megoldás. Tehát a kérdésem megválaszolatlan maradt, amire remélem kapok tőletek választ! Köszönöm!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#18658) solfilo válasza tom570 (#18657) üzenetére


solfilo
veterán

Nem néztem még Crimsonban, hogy hol van ez, s otthon sem vagyok, hogy megtehessem. Esetleg kérdezz be a Catalyst topikba.
Ha megtudod a választ, oszd meg majd velünk is. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#18659) AgFRjkUZT_3 válasza solfilo (#18613) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Pont azon kínlódtam, hogy a 6800K mellé tegyek-e egy 6670-est. Látszik, hogy 20% grafikus teljesítménynövekedés várható, így meglépem. Köszi az adatot!

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#18660) Lajos8721


Lajos8721
csendes tag

Sziasztok egy érdekes eset történt velem,,adott egy a10 5800k proci amire vettem egy arctic cooler alpine 64gt ventit,,lévén biztos jobb mint a gyári,,turbo mag ki van kapcsolva,,de még igy is eszetlenül melegszik,,biosban 56-60 fok,,,ezüstös spire pasztával,,,vissza raktam a gyári ventit de ezzel sem az igazi,a cpuid mindenféle adatot kiir,,,a cpu menüsorába egy "package temp " nevü valami 80 fok gtav-böl kilépve.Tehát a kérdésem melyik a mellékelt képen a cpu hömérséklete ? és az a temperature package mi ? És létezik hogy biosban egy artic alpine 64 gt-vel 60 fok volt a biosban ? gyárival meg 40 ? és a hütő egy hetes :F

(#18661) simongab válasza AgFRjkUZT_3 (#18659) üzenetére


simongab
senior tag

Szia, én jövőre tervezem ezt a lépést, majd írd le mit érzékelsz...Sokan nagyon rossz véleménnyel vannak róla! Milyen 6670 est tettél be? Brand, RAM, verzió... Dual graphics -ban megy? Köszi

(#18662) MasterMark válasza Lajos8721 (#18660) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek közül egyik sem a valós érték szerintem.

GPU-Z sensor fülén nézd, az úgy nagyjából az ami valójában is.

De amúgy BIOS-ban állíts be riasztási határt, akkor tudni fogod, hogy meddig megy fel biztosan.

Switch Tax

(#18663) solfilo válasza simongab (#18661) üzenetére


solfilo
veterán

és (#18659) AgFRjkUZT_3:

Szerintem egyikőtök se vegyen HD6670-est. Az a 20% teljesítménynövekedés nem éri meg a befektetést. Ráadásul a kártya nem GCN, úgyhogy már legacy státuszban van. Az első, amit érdemes megvenni, az egy GDDR5-ös R7 250. DG nélkül is gyorsabb, mint egy A10+HD6670.

Azt meg nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a dual graphics nem éri meg. Sokszor nem megy, ha mégis, akkor bugos. A legritkább esetben megy jól, s hoz annyit, amennyit az ember elvár tőle. Inkább egy erősebb kártya javasolt helyette, az IGP meg pihenhet.

solfilo

(#18664) simongab válasza solfilo (#18663) üzenetére


simongab
senior tag

Najó, de a 6670 10 e Ft, az R7 minimum 30e. És motoszkál a kisördög mennyi a max amit ebből a konfigból ki lehet használni DG.-vel kis befektetéssel...A WOT hogy működik a Dual-ban? Van erről valakinek tapasztalata?

(#18665) solfilo válasza simongab (#18664) üzenetére


solfilo
veterán

20k alatt is lehet R7 250-et, sőt, garanciás R7 250X-et venni. Utóbbi már lassan űrtechnika az A10+HD6670 dual graphicshoz képest.
Csak azért linkeltem hardveraprót, mert gondolom nem boltban vennéd zsír újan a 6670-et 10k-ért.

Ha rám hallgatsz, HD6670 helyett GDDR5-ös R7 250-et keresel olcsón. Mégiscsak 20% helyett 67%-kal veri meg az A10-6800K-t. Így minden esetben lenne rendes gyorsulás, nem csak abban a ritka esetben, amikor megy a dual graphics.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#18666) simongab válasza solfilo (#18665) üzenetére


simongab
senior tag

De akkor minek a GPU :D

(#18667) PuMbA válasza Lajos8721 (#18660) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem volt egy ilyen hűtőm, de semmivel sem volt jobb a gyárinál. A mostani gépembe már tudtam, hogy több pénzt kell rá szánni :)

(#18668) Lajos8721 válasza PuMbA (#18667) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Persze nem is vártam tőle csodát,csak mondom hátha picit jobb minőségű mind a stock,,de ezek szerint még rosszabb,vagy a bios csal :)

(#18669) solfilo válasza simongab (#18666) üzenetére


solfilo
veterán

Hát az R7 250 mellett inaktív lenne az IGP. De a gép így is gyorsabb lenne, mint ha HD6670-et vennél helyette, s erőltetnéd a dual graphicsot. Azt hiszem, írtam már, hogy legacy státuszba került. Ergo amelyik játéknál most nem megy a dual graphics, arra már sosem fog.
De nem kell megfogadni a tanácsot. :)

solfilo

(#18670) simongab válasza solfilo (#18669) üzenetére


simongab
senior tag

WOT nál megy e?

(#18671) solfilo válasza simongab (#18670) üzenetére


solfilo
veterán

Itt azt írják, hogy valószínűleg nem megy.

Game Performance - Dual Graphics, igaz, ez 2012-es fórum, azóta változhatott.

solfilo

(#18672) Lajos8721 válasza simongab (#18670) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Bocs hogy közbe szolok de ha jól értem duálba szeretnél hajtani egy "A" szériás cpu-t ? Tapasztalatból irom hogy abszolut semmi értelme,anno kiprobáltam mert bedöltem a marketingnek,de a gyakorlatban vagy nem volt semmi teljesitmény növekedés grafikai/fps téren,vagy kifagyott a gém :) a10 5800k-t r7 260x 2gb-val használom és a legujabb/legnagyobb gépigényű gémekbe is 1920x1200 médium/magas-nagyon magas beállitások melett bőven 40-50 fps van ami szinte fix (Witcher 3,Gta5,Shadow of mordor,Lords of fallen,Far cry 4,Battlefield 4) pedig nem egy erőmű kártya de ár érték/teljesitménybe nagyon jó és 39k nem vészes ár,,,gtx750 ti volt elötte az kifeküdt sajnos,de nekem nem is vált be annyira mint ez :) :)

[ Szerkesztve ]

(#18673) Tyler8


Tyler8
tag

Sziasztok,

remélem jó helyre írok ezzel kapcsolatban. Van egy A10-5800K APU-m és ezzel szeretnék egy Dell U2312HM (DVI) monitort és egy Samsung UE40D6570 TV-t (HDMI) is egyszerre használni.
Az alaplap egy ASUS F2A85-V PRO.

"Itt jegyeznénk meg, hogy a Trinity Eyefinity-támogatásának köszönhetően akár három kimenetet is használhatunk egyidőben, és a DisplayPort aljzat bevetésével akár négy kijelző meghajtása is lehetséges."

Régebben már megpróbáltam egyszer, de akkor sajnos egyszerre csak az egyik lehetett aktív, de nem fordítottam rá sok időt, hogy kiderítsem mi lehet a gond. Mivel most is azért írok, mert nincs sok időm rájönni, ezért kérem olyan írjon aki tudja is, hogy mi a megoldás. :R

► borders are made for the dumb ◄

(#18674) MasterMark válasza Tyler8 (#18673) üzenetére


MasterMark
titán

Ez csak kettő megjelenítő. Mi köze ennek az Eyefinityhez.

Hogy akarod használni? Valószínűleg semmilyen gond nincs, csak user error.

Switch Tax

(#18675) AgFRjkUZT_3 válasza simongab (#18661) üzenetére


AgFRjkUZT_3
tag

Na, most volt időm, hogy belepróbáljam a 6670-est. Ez egy Asus kártya, 1GB rammal.
Az APU (6800K) 3DMark eredménye 870 pont volt. Ezután benyomtam a videókártyát, majd az indításnál a biosban lekapcsoltam az IGP-t.
A 6670-es 3dMark eredménye meg 1014 pont lett. Ez 17%-os növekedés, ami nekem elég most, meg arra gondolok, hogy a proci is kevésbé fog majd melegedni.

Csak vártam, és vártam, és mikor nem jött semmi, tudtam, csak Tőled lehet...

(#18676) simongab válasza AgFRjkUZT_3 (#18675) üzenetére


simongab
senior tag

Magyarul nem DUAL ban megy :( Akkor lehet hogy elvetendő a dolog...

(#18677) Tyler8 válasza MasterMark (#18674) üzenetére


Tyler8
tag

Az idézet a PH tesztből van. A lényeg az, hogy tudnia kéne két kijelzőt kezelnie dVGA nélkül is. Ebből következik, hogy user error. GTX 670-el használtam csak több monitort, ott pofon egyszerű volt.

Nagyobb munkaterületre lenne szükség. Nem játékra kell. Ha lehet olyat írjatok, hogyan tudom működésre bírni, köszi.

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#18678) MasterMark válasza Tyler8 (#18677) üzenetére


MasterMark
titán

Fogod bedugod mind a kettőt és működik...

Switch Tax

(#18679) Tyler8 válasza MasterMark (#18678) üzenetére


Tyler8
tag

Hát nem és ha nem szeretnél segíteni nem tudom miért irkálsz nekem butaságokat. Egyszerre egy kijelzőt enged aktívnak minden UEFI beállítás mellett. Illetve fel sem lehet ismertetni vele egyszerre két kijelzőt. De ha eljössz hozzám és csak "bedugod és működik" fizetek neked.

Valami más a probléma, ezért kértem, hogy olyan írjon, aki tudja mit kell csinálni vagy mi lehet a probléma.

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#18680) Gézengúz válasza Tyler8 (#18679) üzenetére


Gézengúz
addikt

Win+P nem megy?

(#18681) solfilo válasza simongab (#18676) üzenetére


solfilo
veterán

Mehetne dualban, csak ő kézzel lekapcsolta Biosban az IGP-t, ha jól értettem.

(#18679) Tyler8: nekem nem világos most, hogy mi nem megy igazából. Mit mire dugsz, és mit szeretnél, hogy történjen? Képernyő kiterjesztése? Vagy klónozása?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#18682) MasterMark válasza solfilo (#18681) üzenetére


MasterMark
titán

Csak az írjon aki tuggya!!!44!!négy...

Switch Tax

(#18683) Tyler8 válasza solfilo (#18681) üzenetére


Tyler8
tag

Leírtam az első hsz-ben, de monitor (DVI), TV (HDMI) és egy sima kiterjesztés.

Ha beállítom az UEFI-ben, hogy DVI, akkor csak a monitort ismeri fel, ha Auto/HDMI akkor csak a TV-t. Feltöltöttem pár képet is: [link].

(#18680) Gézengúz A WIN + P csak hozzáad egy VGA kimenetet, amit nem lehet semmire használni. (Mint ahogy a képeken látszik is.)

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#18684) solfilo válasza Tyler8 (#18683) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem mondjuk eszembe sem jutott volna az UEFI-ben állítgatni ezt. :)

Tehát ha jól értem, akkor pl UEFI-ben auto-n van a kapcsoló, s rá van dugva a monitor a DVI-re, a TV meg a HDMI-re, akkor csak a TV-n van kép?

Crimson drivert próbáltad?
Búcsúból megkapták a Radeon Software-t a régebbi Radeonok is

(#18682) MasterMark: :DDD

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#18685) Gézengúz válasza Tyler8 (#18683) üzenetére


Gézengúz
addikt

A win+P nek egyebkent mukodnie kellene!

(#18686) Tyler8 válasza solfilo (#18684) üzenetére


Tyler8
tag

Pontosan. :(

Catalyst verzió: 15.7.1

[ Szerkesztve ]

► borders are made for the dumb ◄

(#18687) solfilo válasza Tyler8 (#18686) üzenetére


solfilo
veterán

Nem tudom miért nem megy, simán tudnia kéne.
Próbáld meg szerintem az előbb linkelt Crimson drivert, hátha segít.

solfilo

(#18688) Lajos8721 válasza kopidoo (#18048) üzenetére


Lajos8721
csendes tag

Pedig tényleg van ilyen :) Szép dizájnos mindennel felvértezett alaplap ASRock 970 Extreme3 +FX 6100 cpu és létre jön egy nagyon gyenge teljesitmény a cpu részéröl,,,sajnos én is késön vettem észre,igy hajtottam elöző gépem 1,5 évig és nem értettem 6 mag miért nem hajt ki egy gtx 650-et,és miért droppolnak a gémek,aztán cpu+vga átpakolva Gigabyte alaplapba és ég és föld :)

(#18689) #58450688


#58450688
törölt tag

Üdv! Bővült az APU teszt lista a végleges Dirt Rally játékkal, ( a lista végén van) az utolsó működő Catalyst driverrel tesztelve, a Crimson új bétájával sem voltam megelégedve. Mindegyik videóhoz adjatok hozzá minimum 10fps-t annyit nyertem amikor nem vettem a videót fraps-al. Sajna FPS számláló nincs, mert összeakadt amikor bandicam, vagy Afterburnert is belőttem fraps mellé, minden infó a videó leírásban.
:R

[ Szerkesztve ]

(#18690) FoLey-v válasza #58450688 (#18689) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nekem akkor csinálja ha semmit nem mutat,ha bandicam-al veszem fel és az MSI AB nem mutatja. Felvétel alatt is mutatja,de ha visszajátszom akkor meg nem és idáig sem találtam megoldást. :(

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#18691) #58450688 válasza FoLey-v (#18690) üzenetére


#58450688
törölt tag

Ha frapsal veszed fel és alá teszed bandicamot az jó, Bár levesz 1-2 fps.t :D apu-nál az is számít!

(#18692) Tyler8 válasza solfilo (#18687) üzenetére


Tyler8
tag

A Crimson driver egy bugos vacak. Remélem nem gondolja majd senki, hogy fel kéne tennie.

Közben már egy ideje megtaláltam a megoldást. Hátha valakinek még hasznára lesz. A többi ASUS FM2+-os lapoknál is láttam hasonlót, így ezt érdemes lehet észben tartani. A harmadik kijelzőnél D-SUB-ra vagy kényszerítve gyakorlatilag.

► borders are made for the dumb ◄

(#18693) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Szerintetek lenne értelme egy nagy, közös "AMD processzorok" OFF topiknak? AMD találgatós megszűnt, nincs igazán AMD-s off.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18694) Gézengúz válasza ViZion (#18693) üzenetére


Gézengúz
addikt

???

[link]

(#18695) ViZion válasza Gézengúz (#18694) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, mutatták már. Én egy régebbi találgatósat láttam csak, ami OFF volt. Ez nem OFF topik amit linkeltél:
"A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!"

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18696) gabo89 válasza ViZion (#18695) üzenetére


gabo89
senior tag

link

indul a sörös aludni

(#18697) ViZion válasza gabo89 (#18696) üzenetére


ViZion
félisten

eeeegen, az helyett kellene valami. Intelesek vannak ott már, lassan égő FX-el ott kommentelni...
Az elsők között voltam ott, kár érte, sokáig nagyon jó topik volt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18698) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Üdv!

A6-6400 csere lesz ma a fa árnyékában egy A10-7870-re. Windows7 kb.1 hónapja lett újra telepítve.
Fog kelleni az egészet újrarakni, vagy menni fog a rendszer a csere után simán, esetleg elég lehet a Catalyst újratelepítés? Köszi!

(#18699) varmi2 válasza KIA Ceed (#18698) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha a lap nem változott, akkor nincs szükség újra telepítésre. Max a catalystot.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#18700) KIA Ceed


KIA Ceed
csendes tag

Sziasztok,

Na megvolt az APU csere (és csak az APU lett cserélve, más nem) A6-6400K-ról A10-7870K-ra. Windows élményindek a proci és a memória terén feljavult, de a videóvezérlő mintha nem fejlesztettem volna. Lehetséges ez?

A6-6400K A10-7870K
Proci 6,6 7,4
memória 7,1 7,4
videó AERO 6,6 6,6
videó játék 3D 6,6 6,6

A másik gépünkben egy 5 éves Radon 5770 van Phenom II x4 840-es procival fel ennyi rammal és hozza a Videó terén a 7,7-7,4-et, ennyit kb vártam volna a 7870-től is. Mi lehet a gond? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.