Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

EZ remek hír. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sorry, annyira nem olvastam utána, de ez kiknek lesz jó? Okostelós játékozásra?

(#3) dodo1114 válasza SunMount3r (#2) üzenetére


dodo1114
csendes tag

Ezt nagyjából úgy képzeld el, mint amikor Apple-ék bevezették, hogy szakítanak az Intellel és a saját procijukat teszik bele a számítógépeikbe.
Itt hasonló a helyzet, hogy az AMD/Intel uralta asztali környezetre szeretne betérni a Snapdragon és, hogy mennyire nehezíti majd meg a "hagyományos" procik architektúrája az ARM alapúra váltást.
Én drukkolok nekik :)

PC: CPU:Ryzen 5 2600 GPU: RX 6700 XT RAM 32GB, Laptop: Lenovo X260, Konzol: Steam deck, Teló: S22U, céges: iP 2022 SE

(#4) Dr. Akula válasza SunMount3r (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Angry Birdshöz. :)

(#5) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Dehát ez is egy ARM, mitől ne lehetne játszani? Mi a hír?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#6) Busterftw válasza Trailblazer (#5) üzenetére


Busterftw
veterán

Az emuláció megoldása ott, ahol nincs natív Arm verzió.
Tehát futni fog rajt a Fortnite meg a Crysis.

(#7) gliskard válasza Trailblazer (#5) üzenetére


gliskard
senior tag

Gondolom a hatékonyabb x86 emuláció amivel akár játékra is használható elfogadható teljesítménnyel az ARM alapú Windows-os notebook vagy AiO gép egy hagyományos intel/amd megoldással összevetve.

Apple is elég jól megugrotta a Rosetta-val az x86 alkalmazások futtatását a M sorozatú SoC-ken. Bár ők ehhez HW szinten integrálták az x86 memóriakezelésének egy részét, ezért gyors és hatékony a Rosetta.

(#8) Trailblazer válasza gliskard (#7) üzenetére


Trailblazer
addikt

Ja, hogy itt asztali pc-kre írt játékokról beszélünk? Végig abban a hiszemben voltam, hogy mobilprocesszorosokról... Hát érdekes kihívás akkor.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#9) [K2]

Nem szeretem az emulációt/virtualiációt, legyen natív, ami csak lehet, de erre a vonalra kíváncsi vagyok. :)

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#10) gliskard válasza [K2] (#9) üzenetére


gliskard
senior tag

nem igazán emuláció/virtualizáció mert az Rosetta és ARM Windows is lefordítják az x86 kódot natív, ARM által direktben futatható kódra.

(bocs - nem kötekedni akarok)

(#11) Jagon


Jagon
tag

Már csak egy jó árat kellene találni neki, hogy lenyomja a kékek és a pirosak árait is a nagyobb verseny... :C

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#12) graphicsp


graphicsp
kezdő

Mindez már most régóta működik, saját magam tesztelgettem.

A harmadik lehetőség a hibrid mód az ARM64EC meghajtón keresztül.

Az ARM64EC nem meghajtó, hanem egy új architektúra a PE executable fájlformátumhoz. A natív ARM64-es kód (section) meg van benne duplázva, ez gyakorlatilag egy fat binary (mint pl. az Apple-nél voltak a 32/64 bites univerzális binárisok). A kettőnek más az ABI-ja, az egyik a natív ARM64-es processzeké, a másik pedig az emulált x64-eseké. Így nem kell foglalkoznunk azzal, hogy egy program natív vagy emulált-e, egy arm64ec-s dll-t csak úgy simán használhatjuk bármelyikkel, és a kódja maxon pörög, mert ugye natív, az emuláción belül is.

(#13) Low Noise válasza graphicsp (#12) üzenetére


Low Noise
senior tag

Bocs, Jagon nak akartam írni :-)

+1 ja, ja versen az jó lenne, meg, hogy a végén desktop gépbe is legyen majd procijuk, ha jól értem akkor ez egyelőre notebookokat célozza.

[ Szerkesztve ]

(#14) drkbli


drkbli
tag

Snapdragon X Elite beats AMD and Intel flagship mobile CPUs in Geekbench 6 – Qualcomm's new laptop chip leads in single- and multi-core tests [link]

(#15) Dr. Akula válasza drkbli (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És GTA-ban?

(#16) thomasx76


thomasx76
csendes tag

Quest 3 megjelenés óta,csókolom a lábnyomukat is. :R
Qualcomm Snapdragon XR2 Gen 2 jó kis proci lett.

(#17) Jagon válasza Low Noise (#13) üzenetére


Jagon
tag

Hát, úgy néz ki, ők másképp látják: [PH link]. :(

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#18) Low Noise válasza Jagon (#17) üzenetére


Low Noise
senior tag

Nem tudom milyen teljesítményűek lesznek, ha előzik az Intelt, AMD-t akkor megengedhetik maguknak a magasabb árat.

(#19) Jagon válasza Low Noise (#18) üzenetére


Jagon
tag

Előzni szerintem maximum csak fogyasztásban tudják majd a 2 nagy gyártót egyenlőre.
Viszont lényeges lenne nekik is, hogy piacot szerezzenek, ahhoz pedig kell a vevőcsalogató ár. Az AMD is jól árazta a Ryzeneket az elején, növelték is a részedesésüket rendesen idővel...

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.