Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7321) Probert75 válasza bzoley (#7320) üzenetére


Probert75
addikt

Eddig én az SBS-hez és az OU-hoz az XBMC(Kodi Entertainment Center)-t találtam a legjobbnak.

(#8310) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Az XBMC progit javasolták nekem lejátszani vagyis most már az új neve KODI.
Viszi egyből az ISO-t.Kipróbáltam.
Van a pc-mbe egy R9 280X, gondolom ez tudja a 3D-t,most akarok szerezni
egy 1.4-es HDMI kábelt mert valami rohadt régi van.
A tv-t múlt héten vettem LG 42LB650V.
A film 43GB ez pendrivra nem fér rá,legalább is 32esre nem.
A tv-nek automatikusan át kell állni 3D-re ha érzékreli ?
Kezdő vagyok még ebben a témában.
Mik az alap feltételi a 3D-s tévézésnek ?

Előre is köszönöm a segítségeteket !

üdv
Imi

[ Szerkesztve ]

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#8373) jimmy5


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy LG 42LB650V és egy pc, a videókártyája pedig AMD R9 280X.
Ma vettem egy 1.4-es HDMI kábelt.
"virágbolti" 43GB majmok bolygója film.
XBMC nevű progival játszom le (vagyis most már KODI)
és az istennek sem akar 3D-re átállni a tv.
A saját youtube alkalmazásán keresztül fasza 3d teszt filmeket néztem,
de a PC bongészőből nem játsza 3D-be a teszt filmeket.

Tudtok nekem segíteni mi lehet a gond ?

Előre is köszönöm !

Üdv

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#8374) Gombinyó válasza jimmy5 (#8373) üzenetére


Gombinyó
őstag

A Kodi nem tudja lejátszani a 3D BD-t csak a fizetős alkalmazások. PowerDVD-vel jó lesz.

(#8554) StLui


StLui
veterán

Valaki használta már a Kodi-t (xbmc) felezett 3D lejátszásra, nekem nem sikerül, ehhez is a PDVD kell, pedig ha sikerülne elfelejeteném a BD iso 3D-t úgysem látom a különbséget, meg akinek mutattam az se. De így, hogy mindenképpen kell aPDVD így néha még most is azért a full-t töltöm le. Ráadásul látok most egy NAS-t amin van XBMC (Qnap TS-251), de így nem alternatíva sajnos.
Remélem csak én bénázok valamit.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8563) StLui válasza Probert75 (#8562) üzenetére


StLui
veterán

Köszi a részletezést, sikerült most. :R

Tulajdonképpen fellépett most is a probléma, de azt hiszem ez nem a Kodi gondja lesz.
Valamiért ahogy a vetítőn átváltom 3D-re, elveszti a jelet a bemenetén és mire újra megtalálja megint be kell kapcsolni, de előbb csak a win asztal jelenik meg, majd a film, most második próbára sikerült átváltani. Lehet a hdmi switcher okozza ezt a gondot, mert szinte bármit, pl brightness, állítani akarok a vetítőn elmegy a jel rövid időre a bemenetről és kiírja, hogy hdmi jelkeresés. Arra is gondoltam, hogy a vetítő távkapcsolója kapcsolgatja, megzavarja a szintén távkapcsolható switchert

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8765) StLui


StLui
veterán

Ide is beírom hátha kiváncsi valaki:

Tegnap megnéztük ezt a Herkules filmet a sok közül. OU változat, és van benn 2-3 jelenet ami kijön a képből, amit itt és a 3D topicban szoktatok páran hiányolni. Kodi (voltxbmc) -val játszom le, és benq w1070-en nézem. Volt ahol félrehajoltunk. 235 széles kép 270-ről nézve.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9118) Adami83


Adami83
tag

Sziasztok!

A következő problémára keresem a megoldást:

lg lw4500-as tv-vel szeretnék BD50es 3d filmet lejátszani

ha bd25-öset játszok le notiról, akkor nincs gond, mert azt simán alul felül osztva játsza le a kodi szvl tv 3d gombjával simán összefésülhető

de ha bd50est indítok ott nincs megosztás, hogy lehet elérni, hogy összerakható kép legyen belőle?

(#9119) Probert75 válasza Adami83 (#9118) üzenetére


Probert75
addikt

Ha alul felül osztottan játssza a KODI, akkor az nem full 3D BD.
Olvass egy kicsit jobban utána a dolgoknak.

(#9137) Adami83 válasza Balerik (#9135) üzenetére


Adami83
tag

Próbáltam így is (notin beállítva, hogy csak kivetító) utána indítva a kodi (3d beállítása--> same as movie), de csak annyi történik, hogy lesz egy fekete vonal a tv kép közepén, hiába váltok át a tv-n 3d üzemmódba (alatta/felette) csak szétcsúszik a kép, ha meg nem váltok át akkor marad 2D

powerdvd-vel most jónak tűnik, bár itt nem az alul felül módot választottam a tv-n hanem a négyzetes cuccot.

(#9139) Balerik válasza Adami83 (#9138) üzenetére


Balerik
aktív tag

Nem! Nem kodizunk. BD3D iso "VirtualCloneDrive" betölt (nem szeretem a daemont), És igy megnyitni a PowerDVD-vel. Melyik film?

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#9140) Probert75 válasza Adami83 (#9137) üzenetére


Probert75
addikt

Nem KODI-val kell, értsd már meg. A KODI ingyenes és nem kezeli a BD50 3D Iso-t, mert fizetős a licence a 3D-nek. Valódi 3D-t, csak fizetős progikkal lehet lejátszani. A fentebb említett Power DVD az egyik legalkalmasabb progi erre. A TV-n semmit nem kell állítani. Iso fájl mountolása bármely virtuális meghajtóval, majd a filmet elindítod a progival, csak a lejátszó alsó konzolán a 3D gombra kell bökni.
A KODI a Half-SBS vagy -OU verzióknak való.

[ Szerkesztve ]

(#9380) Probert75 válasza BBéci (#9379) üzenetére


Probert75
addikt

Szoftveren is! Power DVD, KMPlayer ffdshow-val, XBMC(Kodi). Ezeket használom.Catalystban kell belőni a HDMI-n kimenő hangot, valamint a Realtek HD hangkezelőben.

(#9396) SirAlo válasza BBéci (#9395) üzenetére


SirAlo
aktív tag

es ezt hol lehet beallitni Classic media playerbe vagy Bino3D-be pl. ? Kodival mar kiprobaltam ezt a funkciot de nem ugy mukodott ahogy elkepzeltem , beraktam egy filmet es max frekvenciara allitotta a projektort nem a film frekvenciajara

(#9398) Dave567 válasza SirAlo (#9396) üzenetére


Dave567
addikt

Ha a powedvd-be berakod a filmet, akkor alapból át is kellene raknia a frekit.
Kodit még nem próbáltam, de már érdekel..

(#9399) havri1 válasza Dave567 (#9398) üzenetére


havri1
félisten

Kodiban is be lehet. Ha nagyon muszáj, megkeresem.

havri

(#9604) Probert75 válasza donceleger8 (#9603) üzenetére


Probert75
addikt

3D BD iso-t szerintem nem játssza. Mint ahogy a régi XBMC, mai nevén KODI sem. Csak a Half-OU és -SBS-t

(#9605) devil-k válasza Probert75 (#9604) üzenetére


devil-k
nagyúr

Jól tudod, nincs BD 3D Kodi alatt. Azért fizetni kellene.

- mozi bolondéria -

(#9606) StLui


StLui
veterán

KODi 15.1 vagy 15.2-t használ itt valaki, nekem rossz lett a sorozatok elrendezése, évadon belül betűrendbe rakja, the-t figyelmen kívül hagyva, és nem sorozatszám szerint !?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9630) djnice válasza donceleger8 (#9603) üzenetére


djnice
veterán

Vinni fogja, méghozzá menüvel. Ez egy módosított Kodi.
A VidOn viszont nem kadenciahelyes, szóval nem ajánlom a megvételét, helyette Raspberry Pi2 vagy Himedia Q5 4K, ha Kodi + 3D ISO kell.

(#9641) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Power DVD-vel hogyan tudom beállítani hogy egy Bluray film lejátszásakkor a megfelelő hertz-el jűtsza le az adott filmet? Mint pl a Kodi ami mindig átvált.

(#9706) StLui válasza kovi166 (#9705) üzenetére


StLui
veterán

PDVD csak az ISO 3D-hez kell, az összes többire (half OU, SBS) jó szinte akármi, én pl Kodi-t használok.
20GB-os ISO is már valamilyen módon piszkált, jobb esetben sallangok vannak leszedve róla, rosszabb esetben a képminőség van pont butítva. Igazi ISO 3D 30-50Gb közötti méret.
Én még vetítőn sem látom, hát még kisebb méretű képen, az eredeti ISO 3D és a felezett felbontású half OU, vagy SBS közötti különbséget, pedig van akit a világból ki lehet kergetni a felezettel. Gondolom a szem képességein múlik vagy nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9758) Gombinyó válasza Márton (#9757) üzenetére


Gombinyó
őstag

Passz. Legjobb tudomásom szerint az xbmc-kodi nem tud 3D-t csak a felezetteket. Legalább is a Windosos biztos nem.

(#9760) djnice válasza Márton (#9755) üzenetére


djnice
veterán

Raspberryi Pi2 + ház + táp kintről kb 12.000 Ft.
Kell még bele egy 2 GB-os microSD kártya, arra pedig a Kodi 16.0

(#9761) Gombinyó válasza djnice (#9760) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kodi 16 már jó lesz 3D BD-re?

(#9763) StLui válasza Gombinyó (#9761) üzenetére


StLui
veterán

Érdekes, én még a half SBS és OU-val is kinlódok KODI-n 15.2, win8.1 alatt, rendszeres, hogy nem tudom kiválasztani a vetítőn a megfelelőt, hanem csak a másikat a kettő közül, PDVD-vel meg még választanom sem kell indítja magától

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10000) vegyszer válasza Traptor (#9997) üzenetére


vegyszer
addikt

Lehet, hogy tévedek, de a BD lejátszás nem a VGA dedikált egységen megy? Ha nincs VGA gyorsítás, akkor kell a procinak kinyomni izomból. De elvileg egy ősöreg VGA ATI 3450 is kihajtja a BD igényeit. (ezt teszteltem anno)
Azaz, valami hw-sw réteg nem OK...
(milyen VGA driver van fent? A kodi se játsza le jól a 2D-s verziót?)
SZERINTEM.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#10001) Traptor válasza vegyszer (#10000) üzenetére


Traptor
tag

Igazából ezt én sem értem. Másfél éve cseréltem le az előző VGA-t erre és emlékszem, hogy akkor zökkenőmentesen ment a Metallica BD3D. Most az is akad és lövésem sincs merre induljak, hogy megtaláljam a hiba okát.
Jelenleg ATI Catalyst 15.7.1 van fent.
A KODI-t mindjárt megtesztelem.

.: Aláírás helye :.

(#10002) Traptor


Traptor
tag

KODI-val minden lemez zökkenőmentes.

.: Aláírás helye :.

(#10004) StLui válasza Traptor (#10002) üzenetére


StLui
veterán

KODI-val? BD3D? Milyen oprendszeren?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10007) Márton válasza StLui (#10006) üzenetére


Márton
nagyúr

De hisz ő a kérdező is :DDD
Android alatt amúgy a vidon.me-s Kodi verzióval működik a 3DBD.
Csak enyhén szólva bugos. Akad, tömörítési hibát produkál, és az alsó 3-4 pixelnyi csík a felső képtartalmat mutatja. M8S lejátszóval.
Nem tudom mikor akarják fejleszteni, javítani. Mikor a 3D lecsengőben van?!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10264) Balerik válasza SunMount3r (#10263) üzenetére


Balerik
aktív tag

A madVR-t könnyü lesz beállítanod, mert pont GTS 450-s kártyája van itt a tagnak, és ahhoz teszteli a madVR-t
Set up madVR for Kodi DSPlayer & External Players

Elmúlik.

(#10282) djnice


djnice
veterán

Kodi MVC buildek, ha valakit érdekel, csak az Intel GPU-t támogatja egyelőre: [link]

(#10338) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt értelmezzem úgy, hogy az aktuális Kodi tud végre valamit kezdeni a framepacked/3D-BD tartalmakkal?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10444) -KP- válasza djnice (#10443) üzenetére


-KP-
addikt

3d isokat tudtommal nem játszik a kodi.

(#10447) djnice válasza -KP- (#10446) üzenetére


djnice
veterán

Az MVC buildet kell feltenni: [link], ha nVidia vagy AMD a GPU akkor ezt is be kell másolni oda ahová települt a Kodi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#10495) szasanyi


szasanyi
félisten

Üdv srácok! Van vki aki RPi2-n néz 3D BD ISO filmet? Érdekelne melyik a stabil OpenELEC / Kodi esetleg más, arra való lejátszó amivel ez is meg a normál, 2D film is normálisan megy.

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#10579) DroiDMester


DroiDMester
nagyúr

Sziasztok! Lenne pár kérdésem a tőlem okosabbaktól!

Had ne kelljen több1000 HSZ.t végig keresnem :R

HTPC.t építenék és nem az alaplapi integrállt VGA.t használlnám! A kérdésem annyi: melyik az a MINIMÁLIS VGA, AMD és Nvidia oldalon amik képesek hardveresen lejátszani a fullHD.s FRAME PACKED 3D.t magyarán 25-50.gigás 3D Bd iso.t szeretnék akadás és probléma nélkül lejátszani!

A másik kérdés csak powerDVD alkalmas erre vagy tudja a KODI is ha minden igaz! :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#10580) djnice válasza DroiDMester (#10579) üzenetére


djnice
veterán

Pedig jobban járnál az integrált Intel VGA-val: [link]
Kodi tudja az MVC-t.

(#10600) wdarty


wdarty
tag

3D MVC(M2TS,ISO) filmet mivel tudok megnézni? Kodi-val pl. nem megy.
Stereoscopic player-el megy, de az ingyenessel nem tudsz végignézni egy filmet...
PowerDVD fizetős....

(#10602) djnice válasza wdarty (#10600) üzenetére


djnice
veterán

Kodi-ból az MVC build kell: [link]

(#10626) Fleck_79


Fleck_79
újonc

Üdvözletem mindenkinek!

Már az Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topicjában feltettem ezt a kérdést, de lehet, hogy ide jobban passzol, és lehet, hogy itt valaki már találkozott a problémámmal, ezért itt is felteszem a kérdésem. Egy olyan problémában szeretném a nálam okosabbak és tapasztaltabbak segítségét kérni amivel már lassan kettő napja küzdök. Rengeteget olvastam utána és csak most fordulok hozzátok, mert már se a külföldi fórumokon se a hazaikon nem találok megoldást. Adott egy Beelink GT1-es androidos kütyü és egy LG LB 671-es 3D-s passzív TV. Annak rendje és módja szerint felraktam rá a 17.3-as Kodit és megpróbáltam lejátszani pendrive-ról a Kodi honlapján fellelhető 3D-s ISO teszteket. Tudom MVC, frame packed módot nem támogat a Kodi csak fél felbontású lejátszásban (OU, Top And Bottom) de az nem is lenne baj egy passzív Tv-n. Nos a legtöbb ISO-nál a KODI-t átrakva 3D-s lejátszásba az szépen leduplázza a kezelőfelületet, de a film képét nem duplázza meg, azaz nem csinál kettő képet a filmből, ami ugye kellene a Top-And-Bottom lejátszáshoz. Egyértelmű, hogy ilyenkor ha átkapcsolom a TV-t 3D-be nem lesz 3D-s a kép.
Próbáltam SPMC-vel is ott meglesz a 2db képem csak ott 3D-be kapcsolás után semmiféle 3D-s hatásom nem lesz se ki se befele nem érzékelek semmit, egy sima HALF OU filmmel meg csodálatos a kép 3D-s hatása. Régebben elég sokat néztem 3D-s MVC-s filmeket PowerDVD-vel, és MPC-BE-vel és ott semmiféle ilyen problémám nem volt, mit itt android alatt. Amúgy a gyári videó lejátszója szép 3D-s képet ad csak nem kezeli az ISO fileokat, amint le akarok játszani valamit egyből kilép a lejátszásból.

Előre is köszönöm ha tud valaki segíteni.

(#10640) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

HTPC alapokon mi most a legjobb megoldás a 3D frame packed lejátszására (3D BD iso vagy MVC)?!

Azt tudom, hogy valami régebbi PowerDVD-vel megoldható és van még egy spéci KODI is rá: [link] A MPCHC gondolom még mindig nem tudja... :F

Ez utóbbit próbálta már valaki? Vannak buktatók/kompromisszumok/bugok esetleg amikről tudnom kellene?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#10641) #95456768 válasza Csabi1984 (#10638) üzenetére


#95456768
törölt tag

Szia,

közben sikerült megjeleníteni úgy, ahogyan akartam:
PC -->hdmi--->3d tv, új powerdvd kellett hozzá, plusz újra telepítettem a videokártya drivert

Működik, próbáltam 3 filmel (ugyan ezeket próbáltam SBS -verzióbon is) de szinte semmi külömbséget nem vettem észre a képminőségben. A 3d hatás mélysége is ugyan az.

Szerintem maradok az SBS, OU megoldásoknál kevesebb tárhely, macera...usbn keresztül viszi a tv.

Igazából xbox one -on szerettem volna ezt megoldani de nincs megoldás ott az iso -k megnyitására, csak a vlc-t lehet rá telepíteni, kodit nem.

[ Szerkesztve ]

(#10642) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Itt is megkérdezem, mert a HTPC Topic-ban eddig nem válaszoltak, hogy használja e valaki a KODI MVC build-et 3D BD iso (és MVC mkv) lejátszására? Az érdekelne, hogy jobb e valamiben, mint a PowerDVD-s megoldás (kompatibilitás, kadencia, képminőség, stb...)?!

(#10690) Alien! válasza tomszi1 (#10688) üzenetére


Alien!
senior tag

jájj, azért ennyire ne vezessük már félre az embereket. Azért lehet, hogy ha odaültetnélek a 7-es szériás passzív Philipsem elé, pislognál nagyokat. Sajnos 3d tv-k közt hihetetlen nagy különbségek vannak, van itthon aktív Samsung, volt passzív LG-m, de most a Philipsre mondom azt, hogy ha az emberek így látták volna az otthoni 3D-t először, lehet, hogy nem itt tartana. Sajnos az aktív 3D - függetlenül a nagyobb felbontástól - köztudottan komoly kényelmi hátrányban van (vibrálás, áthallás, fényerő csökkenés, gyengébb mozgáskövetés és kisebb mélységmegjelenítés), amik szvsz sokkal súlyosabb problémák mint a felezett vertikális felbontás. Egy jó minőségű 15-20gb-os 3D half-ou rip térhatása NEM csorbul a BD3D-hez képest.

egyébként nvidia htpc userek tegyenek egy próbát a kodi mvc forkjával. Nekem teljesen jól működött egy 1060-as kártyával TV-n.

[ Szerkesztve ]

(#10721) Alien! válasza csabi324 (#10720) üzenetére


Alien!
senior tag

Sajnos Nvidia kártyával nekem sem ment a 3D iso Powerdvd-vel. Ami viszont működött az a Kodi MVC forkja, ezt a leírtak szerint telepítve, tudtam használni. Próbálkozhatsz a [Makemkv] programmal is, ez a 3D isoból csinál egy veszteségmentes MVC mkv fájlt ami csak magát a filmet tartalmazza, ezt is támogatja a Kodi.
Érdekes viszont, hogy a half-ou, sbs filmekkel nem kapcsolja 3D-be a Tv-t.

(#10742) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Van most nálam egy új projektor (Benq W1070), kipróbáltam volna tegnap este a Blu ray 3D iso lejátszást, de nem jött össze. Ezekkel próbáltam: Kodi, FTMC, SPMC, MX player. Ezek közül egyedül az SPMC ajánlotta fel hogy 3D-ben játssza le a tartalmat, de valami nem stimmelt vele.

Ezt most találtam, jól sejtem hogy android alatt egyedül ezzel a lejátszóval sikerülhet a dolog? [link]

Vagy más is játszik le ilyen tartlamat androidos TV boxon?
Köszi!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#10747) yanpec válasza a2d2 (#10745) üzenetére


yanpec
aktív tag

Szeva. Èn 905s boxról nèzem acer projekorral a half SBS ès OU mkv filmeket, számomra tökèletes 3D èlmènnyel. A projektort 3D automata formátum felismerèsre kell állítani, ès a kodiban engedni a 3d megjelenítèst. Ha nem megy valami segítek ha kell akár itt akár privátvan.

Benq W5700 projector, Samsung galaxy watch 4, Samsung galaxy S20+, Nvidia Shield pro TVbox, Samsung Q950A 11.1.4 cs, atmos soudbar

(#10766) SunMount3r válasza mtibee2 (#10764) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A KODI 3D MVC fork-ja esetleg. Bár nem tudom milyen hardveren menne (állítólag Intel IGP-kel neki), mert ez sem működik mindenen. Egy próbát megér. Ha sikerül vele, akkor írjatok már vissza ide, hogy hogy ment és milyen hardverrel (videokártya, IGP).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.