Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2130) p_adam válasza Shodan (#2127) üzenetére


p_adam
addikt

Aligha hasonlít rá, elég ha megnézed a puszta méreteit itt össze is hasonlítják a mélynyomónak :)
[link]

Nekem sok összehasonlítási alapom nincs, de legalább másfélszer akkora lehet a szobám mint neked, a Z-10 hangerejét 50%-nál feljebb nem tekerem mert így is perfektül betölti az egész szobát. Szóval el se merem képzelni, egy Z-2300 mennyit tudhat ha ez így szól az össz-vissz 30 wattjával, külön mélynyomó nélkül. Aki nagyon szereti ha dübög a mély annak esetleg nem tetszhet, szerintem kiválóan szól.

Ha itthon kapni lehetne akkor lehet komolyan megfontoltam volna egy Audioengine A2-t vagy egy HiVi Swans M10-et (az utóbbi márkának egyébként van is egy forgalmazója itthon), de ehhez még hangkártya is kellett volna és alapból drágák...

(#9749) drachos


drachos
tag

Sziasztok!

Nézegettem boltokat, és természetesen olvasgattam itt a topikban. Több hangfalt is kinéztem, és az lenne a kérdésem, hogy melyiket ajánlanátok?
Elsődlegesen filmre lenne (gépen "tévézek" tévé szennyből 2 éve elegem lett...), másodlagosan pedig játékra/zenére.
Először is ami közönséggyőztesnek tűnik eddigi hozzászólások alapján az az SP-HF1255A :)
Talán fölösleges is lenne folytatnom, de én azért láttam még pár "tetszetőset" ugyanilyen árban:
ModeCom MC-HF24
Genius SW-HF 2.1 1205 fa

Tudom, utóbbi 2.1, ezt amolyan zárójelesen nézegettem :) Gondolom felejtsem el...
Esetleg barátkozzak a fülhallgatóval, és 8-10ezerért vegyek egy normálisat? (Jelenleg egy 4000 Ft-os Philipsem van) Igazából főleg filmeket/sorozatokat nézek, ez a fő szempont. Most 90%-ban fülest használok, de csak azért, mert nem igazán vagyok kibékülve a gagyi 5.1-esemmel.

(#11799) kissjani72


kissjani72
csendes tag

Néztem a Genius 2.1eket, és olvastam is a teszteket róla, és írták, hogy annyira nem jók. Amit találtam hazai piacon az a Genius SW HF 2.1 1200, ami olyan 10e Ft körül van. Ránézésre combosabb mélye lehet, de ránézésre is árulkodik az kb 8-10e Ft különbség is.
Szeretném, ha tisztán és részletesen szólna.

(Az álomnak tűnő darab a Genius SW HF 2000 2.1 lett volna, épp csak 2éve nem lehet újat kapni.)

Trust hasonló árkategóriára mit mondanátok?

Köszi a segítséget!

(#14182) Destroyer91


Destroyer91
tag

Üdv!
Hangfal vásárlás előtt állok,2.1-est szeretnék és asztali pc-hez használnám. Jelenleg egy jópár éves Watson 5.1 van a birtokomban,ami valljuk be,egy sz** :D Na már most igazából panellakásról lévén szó,a szobám sem nagyobb 8-10 négyzetméternél,szóval nem a hangerő a lényeg. Egy tisztán szóló,erős mélyhangzású cuccot keresnék,a kinézet sem utolsó. 20-25 ezrem lenne rá. És mielőtt jönne a válasz,igen,elolvastam az első hozzászólást,de a felsorolt hangfalak nem igazán nyerték el a tetszésem :)) Logitecheket,illetve Geniusok és Creative-okat nézegettem eddig,de nem nagyon van miből válogatni.Viszont nemrég megtaláltam a Genius SW-G 2.1 3000 nevezetű csodát 18-20k-s szegmensben,és brutálisan bejön kinézetre,illetve,ahogy olvasgattam neten,általánosan jó véleménnyel vannak róla.
Ha esetleg ismeri valaki ezt a cuccot,írna róla véleményt? Illetve más alternatívát is szívesen fogadok,persze csak,ha van még miből :DD
Előre is köszönöm a segítséget!

(#22917) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok, szerintetek megéri egy Thonet-Vander Kürbist venni egy T&V SW-10 mélynyomóval? Tudom, hogy a zenéhez hülyeség a mélynyomó, viszont filmekhez vagy játékokhoz jó lehet, ha van. A másik lehetőség amiben gondolkoztam azok a stúdió monitorok, gondolom ti ezt javasoljátok, de azért rákérdezek. (Én is e felé hajlok) A T&V kombó inkább a márka iránti kíváncsiságomból fordult meg bennem.

[ Szerkesztve ]

(#23545) dudika10 válasza danee576 (#23544) üzenetére


dudika10
veterán

És adtál egy hetet a fülednek, hogy megszokja, vagy egyből úgy döntöttél, hogy nem tetszik? :B

Egyébként T&V Ratsel, Edifier C2x, C2xd, C3 azok, amelyekkel érdemes lehet próbálkozni.
De a Kürbis mellé is odarakhatod az SW10-et, bár az úgy már kicsit sok. Nézhetsz használtan más aktív szubot is olcsóbban.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23575) dudika10 válasza danee576 (#23572) üzenetére


dudika10
veterán

Egyébként én a helyedben vennék egy T&V SW10-et (vagy használtan egy aktív mélyládát hasonló áron) meg egy pár Genius 1250B-t (1255B-t, amelyik külsőre jobban tetszik).
Dübörögni ez is fog, de később cserélheted őket külön-külön.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#24617) cyberkind


cyberkind
félisten

Ha a Thonet & Vander Hoch-hoz hozzákötök egy SW10-es ládát, tudom használni a távirányítót ugyanúgy, tehát be/kikapcsolás meg hangerőszabályzás menni fog ugyanúgy?

Paranormal Cocktivity

(#25663) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Ezekről mi a véleményetek?
Thonet-Vander Kugel
Thonet-Vander Turm

Illetve, hogy ez kell-e mellé?
Thonet-Vander SW10

Ez a Modecom elég lenne egy 30m2-es szobába?
Modecom MC-SHF120U

Találtam még egy Philips hangfalat is, erősen bejövős a dizájn és a funkció, de vajon milyen lehet?
Fidelio dokkolós hangrendszer

Őszintén szólva nagyon tetszik a Philips, de egyrészt kicsit húzós az ára, másrészt gépre kötve is használnám, úgy viszont másként kellene elhelyeznem. Mi a véleményetek?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27099) McMuthee válasza Davevagyok (#1) üzenetére


McMuthee
csendes tag

Kedves fórumozók!

A véleményeteket szeretném kérni. Lehet, hogy nem jó helyen keresgélek, de a google ide irányított. Konkrétan A Thonet & Vander Turm termékről szeretnék érdeklődni. Olvastam hideget, meleget is róla. Itt ezidáig sajnos csak hideget. Találtam az interneten két tesztet róla és mind a kettőben az egekig dicsérték. De ez nekem még kevésnek tűnt. Őszinte leszek... Nagyon elnyerte a tetszésemet a Turm. Elsősorban tudása (nem nagyon értek hozzá, így nem volt nehéz) és szerintem kinézetre sem egy utolsó darab. Szerintem. Nos.. Én egy átlag felhasználónak tartom magam, átlag igényekkel. Nem fontos számomra, hogy a szúnyog zümmögését meg tudjam különböztetni egy légyétől. De azért szeretném, hogy úgy szóljon egy hangfal ahogy annak szólnia kell. Szeretnélek benneteket megkérdezni, hogy mit gondoltok a német cég „HI-END” termékéről? Kerestem más aktív hangfalakat, de mint említettem nem nagyon értek hozzá. A Turm-ról meg igen sok specifikációt adnak. Fontos lenne nekem, hogy aktív legyen mert nem szeretnék még egy erősítőbe is beruházni, illetve hogy egyszerűen lehessen csatlakoztatni különböző eszközökhöz. Ez is nagyon megfogott a Turm-ben. Elsősorban laptophoz és tv-hez használnám zenéhez és filmekhez. Ezért is lenne jó a gyors csatlakozási lehetőség (pl.: 3,5 jack/RCA). Illetve még annyit hozzátennék, hogy ugyancsak a T&V-től az SW10-es mélynyomón is gondolkoztam, hogy együtt használnám a kettőt.

Erről is szeretném a véleményeteket kérni. Ez a két tétel kb 100 ezer forint környékén lenne. Szívesen meghallgatok jót, rosszat, tanácsot, tippet, ötletet, ár/érték arányban a véleméyneket.. Ja és ez az álló kialakítás is előnyben részesül nálam a szoba kialakítása végett.

Máté

(#27331) thornadoj válasza arni1 (#27329) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Nem hallottam a modecomot, de állítólag hasonlóan szól csak több méllyel. Számít a 30W, de nekem a 20nm-es szobába bőven elegendő a kürbis. Nem lakok Debrecenben, Budapesti vagyok. Nem tudom hol lehetne kipróbálni :F

@Francia91: Igen mindenképp érdemes a jobb hangfalat megvenni, mint később megbánni. Amúgy én is gondolkodtam a ModeCom 120U-n, de hiába erős a mélye, nem tud lemenni 30-40hz-es tartoményba ami nekem fontos lenne, és mélyládát sem tudnék mellé rakni, mert azt a tartomány amiben fedésben lennének brutál erősen adnák, ezért döntöttem a kürbis mellett. A T&V Thonet & Vander SW10-el szemezek a kürbis mellé :) csak nem sok infót tudok róla :F

(#28030) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Hosszas gondolkodás után végül egy t&v sw10-et vettem a kürbis mellé. Az első tapasztalatok vegyesek... Az összeszerelés minősége nem olyan tökéletes mint a kürbisnél. A membrán gumi rögzitői az illesztéseknél kicsit csálén áll, de szerencsére hangzásban nem észrevehető. Pizitívum viszont hogy viszonylag könnyen tudtam illeszteni a kürbishez, viszont zenénél nincs olyan nagy különbség :( sajnos nem megy annyival mélyebbre mint amire számítottam, és így sok zenémet továbbra sem tudom hallgatni :( Azért hozzáteszem hogy a kürbis alsó tartományait dinamikusabbá teszi, ill. kicsit érezni a legalsó tartományokat. A frekvenciavágás majdem a minimum állásnál van, a hangerőgombot meg kb. ugyanakkora állásra raktam. Hogyha a mélynyomó hangerőgombja fentebb van mint a kürbisé, onnantól már érezni hogy mélynyomó van a rendszerbe ,ami így filmeknél kiválóan teljesített :) A hangja nagyon tetszetős (z523 hoz hasonlítva, mivel nincs profi mélyládás tapaszralatom), nem brummogós. Csak remélni tudom hogy bejáratás után a lentebbi 30hz-es tartományt jobban adja.

[ Szerkesztve ]

(#28072) thornadoj


thornadoj
aktív tag

Elnézést az offolásért, csupán érdekességképpként ill. kíváncsiságból offolom a topicot. Csináltam egy amatőr tesztet, hangnyomásmérő proggrammal (telefonnal) és nem tudom mennyire hihetek neki, de ha igen akkor valóban a fülem szokta meg a túl sok mélyet, mert:

a kürbis teszt 45 hz-től: 50 hz-től csúcson van, majd 65 és 80 között leesik aztán 85 és 110 ig megint tetőzik és 120-tól kezd viszonylag egyenletes lenni.

az sw10 30 hz-től. 45 hz-től kezdi normálisan adni 55 a csúcs a következő a 80-as csúcs 90-en esik 100-on picike csúcs majd lassan halkul. (érdekes mert a freki váltó 40 hz-en van...)

Itt pedig a kürbis és az sw10 együtt 30 hz-től. sokkal egyenletesebb mint külön külön, mégis nem így hallom. Azt a 30 hz-es frekvenciát szinte nem észlelem...

(#28691) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Thonet & vander sw10 van külön mélynyomó ládája, és láttam olyan videót ahol T&V hoch kötötték rá [link] lehetséges lenne hogy az én T&V kürbis is rá tudnám kötni? Vagy a két erősítő nem zavarja egymást össze, mert a kürbis is van beépített erősítő!

(#28700) thornadoj válasza Rathrol (#28691) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Nekem is kürbisre van kötve az sw10. Kevés zenénél éreztem javulást a mélynyomóval, és azoknál is játszani kell a frekvenciavágóval. (pl rock zenéknek jól áll a közepes állás ~110 hz, dub vagy dup setpnél meg min. állás, és a hangerőt kell kicsit feljebb venni az sw10 nél).Filmekhez viszont különösen ajánlott! ;)

(#29031) thornadoj válasza Leafnshit (#29027) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ahogy gabber01 írta, de a 40 nagyon az alja. Én annyiért vettem T&V SW10-et, és zenére csalódás volt (néhány kivételt leszámítva). Játékhoz és filmre viszont szeretem. Feszes, de nem megy sokkal mélyebbre mint a kürbis, viszont a kürbis mélye tapasztalataim szerint olyan harmad hangerőtől kezd dinamikus lenni. A mélynyomóval az a baj, hogy folyamatosan kell, kéne az adoott zenéhez, hangerőhöz, és egyébb felhasználáshoz igazítani. (mélynyomó hangerejére, a freki váltóra, esetleg a mélynyomó kikapcsolására gondolok) Valamint az elhelyezés miatt hajlamos lehet néhány tartományban bebúgni a szobaakusztika miatt.

[ Szerkesztve ]

(#29452) psyho85 válasza gabber01 (#29446) üzenetére


psyho85
aktív tag

Nem, visszakerestem, mert a Kürbisben biztos voltam. thornadoj fórumtárs vett egy SW10-et a Kürbis mellé. Nem te voltál az, ki más szett mélyládáját raktad a Solo 6C alá? :F Ne haragudj, nem pörgettem vissza a fórumot (tudom, a kereső a barátom. :) )

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#29453) gabber01 válasza psyho85 (#29452) üzenetére


gabber01
addikt

De. Próbaképpen.
Visszakeresve, emlékszem thornadoj kálváriájára az SW10-el. Tulajdonképpen hasonlók nekem is a tapasztalataim. Bizonyos esetekben jó a g51 nyomója, de többnyire be sem kapcsolom.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#29871) tttzshd


tttzshd
tag

Sziasztok!

A Hoch menyivel lehet jobb a Kürbis-nél ?

Másik kérdésem hogy a Hoch összeköthető a Sw-10 mélynyomóval ? Gyárilag úgy tervezték az Sw-10-et hogy jó legyen ...nem ?

(#29873) thornadoj válasza tttzshd (#29871) üzenetére


thornadoj
aktív tag

az sw-10-et össze lehet kötni bármilyen aktív hangfallal, sőt passzív doboz rákötésre is van lehetőség. amúgy zenéhez nem ajánlom kürbis vagy hoch mellé.

(#29927) tttzshd


tttzshd
tag

megjött a TV hosh és sw10 sub ...hát gyerekek..ez fantasztikusan szól :Y :DD :DD és még be sincs járatva ...régi audigy 2 zs -el nyomom :C

(#29928) tttzshd válasza hugeboy (#29924) üzenetére


tttzshd
tag

most vettem hosh-t és sw10 mély láda nélkül is nagyon jó basszusa van ha jól beállítod ! sw10 most csak 30htz -es basszus nyomja zenéhez így nem nagyon szól bele csak amikor kell ..nekem nagyon bejön ez a párosítás

(#29937) hugeboy válasza tttzshd (#29928) üzenetére


hugeboy
tag

Köszi a javaslatot. Mivel 40ezer alattt szeretném megúszni, ezért az sw10 kapásból ki is esett nálam. Ahogy olvasgatom a fórumot a TV hoch-ot nem ajánlják nagyon. Nem tudom, hogy megér-e +10k-t a kürbishez képest.

(#29940) thornadoj válasza tttzshd (#29928) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ne hidd hogy csak a 30 hz-es tartományt nyomja, hiába van a freki vágó minimumon. a 60 hz-et eléggé erőteljesen adja úgy is, amiben a hoch se lehet gyenge. a sw10 30 hz-e meg elég gyengécske sajna :(

(#30137) tttzshd


tttzshd
tag

SW-10 tapasztalatról nem is írtam ,még nem sokat szólt mióta megvettem. Játékhoz és filmeknél kapcsolom be csak ..Ott nagyon király! Sokszor hittem hogy be van kapcsolva az SW-10, mert a Hoch-nak is olyan jó mélye van hogy csak csodálkozok "tényleg ki van most kapcsolva "? Egyik haveromat beszívattam :D Atjött meghallgatni és azt hitte a mélyláda is szól zene közbe pedig csak a Hosh szólt ;) Szóval a Hoch továbbra is lenyűgöz és az SW-10 meg filmeknél, játékoknál nagyon jól jön :K

(#30273) szasanyi


szasanyi
félisten

Mi a véleményetek erről az összeállításról? Thonet & Vander Vertrag - 19k + Thonet & Vander SW10 40k

Ez nem kevés, de a Vertrag nagyon szép magasa és közepe az SW10 szép mélyével együtt... szerintem határozottan szép, és teljes hangzást eredményezhet. Hozzáértők szerint?
Ez is hasonló és jó összeállítás, csak k***va drága. Esetleg más, hasonló alternatíva is érdekel e helyett ami nem drágább (inkább olcsóbb, bár csodálkoznék ha lenne).

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#30275) lezso6 válasza szasanyi (#30273) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Keress rá. Vannak már itt tapasztalatok a Kürbis + SW10 kombóról, valakinek bejön, valakinek nem.

(#30274) thornadoj: Megfelelő elhelyezéssel lehet javítható a sub alsó frekihatára. Nekem egy komolyabb stúdió subom van, nagyon sokat kísérleteztem vele. Rossz elhelyezéssel le se megy 40Hz alá, s hullámos is az átvitele. Jól elhelyezve viszont hozza a papír szerinti 28Hz-et, lineárisan.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#30324) szasanyi


szasanyi
félisten

4 napja megrendeltem SW10-et de még ma is csak annyit tudok, hogy csak rendelésre. Se egy mail, se semmi más infó... :U Kürbis szintén, sőt erről még annyi sincs, hogy rendelhető. Így aztán ma helyben sikerült beszereznem egy teljesen újszerű állapotú Edifier R1900TII -t. Ezzel el leszek mert kellemeset szól, és szép hangzása van. A mély is helyén van, nem érzem kevésnek zene hallgatás közben... igaz film és játék alatt jól jönne egy kis extra. Kíváncsi leszek mikorra, és hogyan változik a kínálat de most már türelmesebben tudok várakozni. :)

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#30420) szasanyi válasza xrvman (#30416) üzenetére


szasanyi
félisten

2 üzlet volt (amikor én néztem) ahol rendelhető volt viszont egyiket sem igazolták vissza. Aztán a T&V SW10-el is így jártam ami rendelhető ugyan de sosem érkezik meg (sőt, ezt sem igazolták vissza bár a webshopban a saját adatok alatt szerepelt a rendelésemnél).Ezek után írtam is ide, hogy egy vicc ez az egész kínálat nálunk. Tehát a Modecom MC-MHF60U lesz a befutó kizárásos alapon, ami egyébként jó kis 2.1 ha figyelembe vesszük a kiépítés minőségét és a 30k alatti árat. És ha jól emlékszem nem zenehallgatás volt a cél, úgy meg főleg.

dudika10: hát ez elég gáz, ha valóban ez van. Így semmi többletet nem ér az biztos. Z628 teljesítményben sok lesz oda valóban, bár én inkább a ez említett Modecom MC-MHF60U -t venném oda. Jóval olcsóbb és oda bőven elég..

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#30575) erahurka


erahurka
félisten

Sziasztok!

2.1 vagy 2.0 hangrendszerben gondolkodtam eddig, de aztán megláttam ezt:
Thonet & Vander SW10

Ha jól látom, ezen van hangszóró kimenet (nem tudom a hivatalos nevét, ahova 2-2 vezetéket kell bedugni, ti biztos jobban vágjátok :DDD ). Ha jól olvasom, az erősítője 4 Ohmos.

Van egy Sony micro Hi-Fi-m, ennek egész korrektek a hangszórói közép és magas tartományban. Arra gondoltam, ezeket kötném rá, így jönne ki szerintem a legolcsóbban a legjobb méllyel rendelkező rendszer.
Ezek a hangszórók SS-CNEZ3 névre hallgatnak, és ha minden igaz 6 Ohmosak.

Jó ötlet vagy hülye vagyok?

Köszi előre is! :R :R :R

(#30629) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

"Ha" mondjuk a kürbis mellé szeretnék mély ládát venni, és a kiszemelt a Thonet & Vander SW10, de szeretném olcsóbban megúszni, létezik alternatíva ???
Ezeket találtam [link] [link] Vélemény ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#30710) thornadoj válasza retfirg (#30696) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Mivel csak filmhez hssználnád, én ajánlom a t&v sw10 átgondolását (az 1250b vagy kürbis mellé), ami zenéhez nem az igazi, de filmeknél nagyot domborít. A házimozi rendszerekben nem véletlen van mélynyomó.

(#30712) thornadoj válasza cyberkind (#30711) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Ez így nem teljesen igaz, hacsak nem olcsó mélynyomóról beszélünk. Igaz az sw10 is olcsónak számít mélynyóknál, de ahhoz képest feszes a hangja. Az én bajom vele, hogy nem megy le igazán mélyre, de filmhez tényleg nagyszerű, különben nem ajánlanám.

(#30752) szasanyi válasza hoffman_ (#30749) üzenetére


szasanyi
félisten

36-40k között Logitech Z623 van ami már jó lehet. 80k körül én nem láttam olyat ami igazán jó, abban az árban én egy Thonet & Vander Kürbis + SW10 kombóban gondolkodnék mint ütős és minőségi 2.1 rendszer. Az a gond (bár ezt te tudod, hogy az-e), hogy ezek csak analóg bemenetekkel rendelkeznek. Nem tudom az szóba jöhet-e, de a MM-ban 75k volt tegnap a Logitech Z906 ami szintén jó alternatíva lehet annyiért (digitális bemenettel, ez 5.1 ugye)

[ Szerkesztve ]

Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

(#30995) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Sziasztok !
Érdeklődnék olyantól, aki TV-hez használ Kürbis-t!
Milyen élményt nyújt egy filmnél? Z623 van egy ismerősömnek azt már hallottam párszor egész jó! Melyik az ajánlottabb? Összehasonlítási alapom így nincs. Tudom, hogy árban is kicsit eltérnek
Igazából panelban lakok (~16m2-es szoba) így a 'mozi élmény' nem igazán támogatott, már csak a szomszédok miatt sem.
A tv hangszóróit szeretném kiváltani valami jó élvezhetőbb hangrendszerrrel.
Az összefoglalót olvastam és elég sok hozzászólást is róla. Általában pc mellé zene hallgatásra vették.
Van aki SW10-el ajánlja, illetve ezzel már egész jó élményt is nyújt. Mennyire szükséges hozzá?
Esetleg más termék megfelelőbb lenne számomra (hasonló árkategóriában)?
Segítségeteket köszönöm. Szép estét!

(#30996) QbHead válasza Brave_86 (#30995) üzenetére


QbHead
aktív tag

Hát filmhez tényleg nincs benne eléggé ütős mély normális hangerőn. Szerintem filmhez be kellene szerezned tényleg egy SW10-et (nekem mincs de sok jót hallottam róla) de akkor a legjobb kombó lenne szerintem :K

Filmnél (mint miden másnál) szerintem árához képest kimagaslót alkot kivéve a mélyekben van egy kicsi frekvencia tartomány amit filmekben erőszeretettel használnak és azt elég csúnyán be tudja búgatni a szegényke :O de minden másnál szerintem nagyon jó!

[ Szerkesztve ]

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#31022) Brave_86


Brave_86
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Igazából már majdnem meggyőztem magam a vélemények alapján. de..
Írtátok, hogy elég lehet a Kürbis is, viszont ajánlott filmhez pluszban az sw10.
Kürbis 2.0 vs Solo 6C ? Az utóbbi a filmeknél nem tud annyi pluszt nyújtani, ami épp hiányzik az előzőből?
(Árban kb +8k van köztük viszont van hozzá távirányító is.)

(#31150) Brave_86 válasza cyberkind (#31149) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Nekem is úgy van. Input1-be a TV. A másik RCA bemenetet kötöttem a pc-re input2-re!
Nálam fontos volt ez a sorrend. A fordítottjával szívtam.
Ha filmet nézek tv max 20-as hangerő, de inkább alacsonyabb (12). míg a hangfalon a hangerő 50%-ra van állítva.
Én is tartottam a mélytől, hogy kevés lesz, mivel ajánlották hozzá az sw10-et is, de akkor költözni kellene valakinek vagy nekem vagy a szomszédoknak. Panelban lakok kb 16m2 a szoba, nekem bőven elég és 50%-on megy. Vagyis még annyi sem, mivel a tv-t és a windows hangokat is tudom húzni feljebb!
És a mérete is szimpatikusabb volt.A kék ledet az oldalán leragasztottam, mivel este elég erős fényt ad.

(#31500) lezso6 válasza matyi19 (#31499) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az összes 2.1 bögreszett vacaknak számít.

Főleg az olcsóbbak (20k alatt). 2-3" szatelit + 4-5.25" "mélyláda" a lehető legbénább kombináció, szatellitek egyutasak, a "mélynyomó" meg csak puffog (50 Hz alatt nincs semmi), frekvencia szintjén ezt a 2.0-ek is simán tudják. Viszont a bögreszett csinál egy orbitálist kiemelést a mély tartomány tetején 100Hz körül (a nagyon olcsóak (10k alatt) még magasabban), ettől puffog, amiről sokan azt hiszik, hogy milyen jó méjj, de igazából nagyon nem.

A Z-523 egy elég vicces egyed, ahogy nézem, a Z-3 / Z-4 utódja (volt ilyenem). Van elől egy 20cm-es membránnak látszó kartonpapír, de valójában az alján van az igazi hangszóró. LOL. A régebbieknél legalább szépen elrejtették.

A drágábbak (pl Z-623, nekem az előd Z-2300 volt sokáig) már valamivel jobbak, legalábbis nagyobb a membrán (6.5-8") és a térfogat, így képesek 50 Hz alá is bemenni; puffogás helyett már "csak" huppognak, az alacsonyabb kiemeléstől. De ez se jó irány, s ebben az árban még jobb 2.0-at kapni, melyek szintén le tudnak menni ilyen mélyre, hangminőségben meg lemossák az összes hasonló árú 2.1-et.

Ja és nem véletlenül írtam csak a mélyről, a bögreszettek közép és magas tartománya minősíthetetlenül rossz.

A Thonet-féle Kürbis / Vertag + SW-10 kombó az ami talán valami, de ez is eléggé kompromisszumos, pedig 60-70k-s 2.1. Érdemi 2.1 valahol 3-400k-tól (!) indul, de még ott is van egy kevés kompromisszum, mindig van. :D

2.0-nál kevesebb a mély, de igazából még ott is van valamennyi kiemelés, s poti is, ha esetleg még többet szeretnél. Jóval dinamikusabb is, tud ütni a mély, nem kenődik el. Közép és magas tartomány meg szimplán van, részletez, tere van, stb; ez az igazi különbség, nem a mély.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31547) lezso6 válasza szabeska (#31545) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 8" nem biztos, hogy jó, legalábbis itt korábban volt róla szó, hogy ezek általában visszalépésnek tekinthetők a középtartományban, modellje válogatja, hogy mennyire. Viszont mélyben (nem mennyiség, hanem a legalacsonyabb freki) és hangnyomásban jobbak, mint az 5"-os kistesók.

Kürbis mellé ott az a Thonet & Vander SW-10, de nem biztos, hogy megéri, keress rá itt a topikban, van vele tapasztalat. Egy olcsóbb aktív mélyláda (100k alatt) még ezer sebből vérezhet, egyszerűen nem tud annyit hozzátenni a 2.0 hangjához, hogy megérje az árát. Pontosan ugyanezért nem ajánlottak a 2.1-ek, melyeknél ha ingyenesnek vesszük a szateliteket, úgy sem lehetnek jók. :)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31863) lezso6 válasza HUAFBANDITA (#31858) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Te írtad, hogy szerinted filmre 5.1 kell. Szerintem nem, ezért leírtam a véleményemet, hogy miért.

Engem sokkal jobban zavar, ha rossz a hang, bár ezt nem csak minőségre értem (pl. utálom a magyar szinkront). Persze ez nem azt jelenti, hogy a kép mindegy milyen, de számomra inkább pl 720p DTS hanggal, mint 1080p 192kbps AC3-mal.

Volt szerencsém több ilyen termékhez is, főleg logikhoz. a Z906 szubjával úgy tudom a Z2300-é gyakorlatilag azonos. Utóbbi nekem több évig volt, akkor imádtam, de később persze kiderült, hogy mégse olyan jó. :( Szatellitek már mások, de valahogy nem tudom elhinni hogy az a 3" akkora megváltás lenne, még akkor sem, ha valami sokkal jobb erősítőt raktak alá.

Két kürbis + sw10. ;] Komolyra fordítva a szót, szerintem nem kéne egy bizonyos ár alatt erőltetni az 5.1-et, mert többet vesztesz vele, mint nyersz. Szerintem nincs olyan, hogy X hangrendszer zenére való, Y meg filmre.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31880) SoundX


SoundX
tag

Sziasztok!

Úgy tűnik megint a segítségetekre szorulok, még ha annyira nem is ide való téma. USB-s hangkártyát szeretnék venni Kürbis+SW10 kombóhoz. Keret úgy 15-20.000 Ft körül lenne. Van valami ajánlott ebben a kategóriában?

Köszönettel:

SoundX :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#31906) thornadoj válasza Adams15 (#31896) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Mire használnád a hangrendszert? Amúgy ennyi pénzből sokkal jobban jársz egy 2.1-el. Ajánlom figyelmedbe (#31876) pucavirag írását. (Ennél olcsóbban filmhez nem rossz egy t&v kürbis + t&v sw10 se, csak oda kéne még egy dac/hangkártya neked)

szerk. : amúgy egy Logitech Z906 kielégítené az igényeidet, mármint mehetne a tv optikai kimenetére közvetlenül, és van hozzá távirányító, csakhát minőségben nem lenne olyan jó, mint a fent említett rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#31913) thornadoj válasza Adams15 (#31907) üzenetére


thornadoj
aktív tag

Bár a z906-ot nem hallottam, de a szemrevételezés, a műszaki paraméterek (nem készpénz), az itteni hozzászolások, és a z623 meghallgatása alapján ki merem jelenteni, h a t&v páros zenéhez jobb (az is inkább csak mélynyomó nélkül). A mélynyomókat összehasonlítva hasonló a z906 és az sw10, de az sw10-nek kicsivel jobbak a paraméterei, ill. a rendszerből lekapcsolhatóság meg a frekvenciavágó mégis nagyobb területen való felhasználhatóságot biztosít. Azért keress rá a fórumban a z906-ra, vannak akik filmhez (és így nyílván játékhoz is) megelégedéssel használják. Kérdés az 5.1 érzés mennyit dob az élményen.

(#31944) actsy__farang


actsy__farang
csendes tag

Sziasztok,

Z4-em volt de nem szeretnék többé Logitech irányba mozdulni (hangban). A kérdésemből is látszik, hogy nem vagyok teljesen képben, ezért szeretném megkérdezni, hogy az elképzelésem kivihető-e?
Szóval találtam itthon elfekvőben két Eltax Millenium Minit (csiptetős) és arra gondoltam, hogy ha veszek hozzájuk egy T&V SW10-et, ez így működne-e együtt? Meghajtja-e a két passzív apróságot? És ha igen, hogy kellene összekötni őket? Egyelőre alaplapi integráltról menne. Low level in/out? Vagy low level a subba és high level a speakerekbe?
Zenét nem ezen a cuccon hallgatnék, korábban sem a Z4-en tettem, ez elsősorban játékhoz, másodsorban videoszerkesztéshez, harmadsorban alkalmi filmnézéshez lenne. Később azért lehet, hogy vennék hozzá Kügelt, vagy CR4-et, ahogy telik rá.

(#32936) SoundX válasza ViSAS (#32933) üzenetére


SoundX
tag

Szia.

Én mindre a 4. jelzőt aggasztanám. Az összefoglalót olvasd el, sokat segít. Személy szerint Z523-ról váltottam, miután meghallgattam egy HF1250B-t és tátva maradt a szám. Sokkal szebb hangja volt, még filmek alatt is. Azóta Kürbis és SW10 boldog tulaja vagyok :R .

(#32934) Scytha

Esetleg az árkeretből két darab Genius SP-HF1250B-t venni, majd szükség esetén bevinni a terembe, jobb ötletnek tűnik mint ezekkel a kis vackokkal szenvedni. Gondolom az iskolába ritkán néz kettőnél több osztály egyszerre filmet. :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#33445) skiner2222


skiner2222
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Thonet & Vander Koloss sztereom és ehhez újítottam egy szintén TV sw10-es mélyládát. A kérdésem az, hogy hogyan dugjam össze a rendszert, hogy optimálisan működjön? Eddig úgy próbáltam, hogy a sztereo pár optikaival volt kötve a (alaplapi) hangkártyára és e mellé próbáltam RCA-val szintén a hangkártyára a mélynyomót, de ez halott ötletnek bizonyult. Esetleg mindet jack-el kéne a hangkártyára kötni, vagy a mély kapja az inputot és onnan tovább a jel a magasnak?

(#33447) Zoley3 válasza skiner2222 (#33445) üzenetére


Zoley3
tag

Én nálam a T&V Kugel meg a SW10 úgy volt összekötve, ahogy gyárilag ajánlja a gyártó.
A hangkártyából ment a jel az SW10-be (3.5 jack to RCA-val összekötve) és a mélyből ment a Kugel-ba a jel (RCA to RCA kábellel) ;)
Így biztos hogy jól működik. legalább is nekem nem volt gondom vele :)

Én csak kizárólag olyan filmekhez használom az SW10-et, ahol kell a mély dübörgés miatt, amúgy zenéhez illetve normál filmekhez (ahol nem a hangzás a lényeg) fölösleges, mert szép kellemes mélyhangja van a Kugel-nek, gondolom a Koloss-nak sincs hiánya benne :D

[ Szerkesztve ]

Névváltozás: Zoey25 >>> Zoley3...Zoey25 felhasználónak 14 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#34094) norba69 válasza ot93 (#34093) üzenetére


norba69
senior tag

Nekem Solo 6C-m van, és hozzá egy T&V SW-10. A mélydobozt csak akkor üzemelem be, ha buli van a teraszon, zenére, filmezésre bőségesen elegendő a 6C egyedül is. (A párom szerint időnként sok is) .

(#34209) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok,

Technikai jellegű tanácsokat szeretnék kérni. A probléma a következő:
Adott egy Genius SW-HF 5.1 6000 típusú rendszer, ahol a jobb front csatorna egyszer csak elhalkult. Minimálisan szól, de a többihez képest sehol nincs. Átkötöttem a center és a jobb front hangsugárzót, a kábel és a hangszóró jónak tűnnek. Csatlakozó problémára gyanakszom, a kérdésem pedig hogy hol érdemes javíttatni Budapesten belül, megéri-e, vagy házilag is megoldható? Kácsában nemtudom, vállalják-e, van valakinek tapasztalata velük?

Kiegészítő kérdésként: Milyen kábel ajánlott hozzá, ami még megfizethető (max. 800-1000 Ft/fm)? Főleg a drótátmérő érdekelne, ami jól is szól. Jelenleg az eredeti kábeleit használom.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.