2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Cikkek » Telefónia rovat

Vernee Apollo X - több mint tíz

Barcelonában a Mobile World Congress (MWC 2017) kiállításon mutatkozott be a shenzheni gyártó új készüléke.

[ ÚJ TESZT ]

Hardver, szoftverezettség

A teljesítményről a világ első tízmagos mobilprocesszora a MediaTek Helio X20 (MT6797) gondoskodik. A processzor 20 nanométeres gyártási technológiával készül, háromklaszteres megoldással, vagyis a tíz darab mag három részre van felosztva és a terhelés mértékétől függően kapcsolnak be. A leglassabb, de nagyon takarékos 4 darab Cortex-A53 processzormag 1,4 gigahertzes, a közepesen gyors szintén Cortex-A53 mag már 2,0 gigahertzre skálázott, és ha mindez nem volna elegendő, bekapcsol a lehető legnagyobb sebesség elérésére tervezett 2 darab Cortex-A72 páros, ami maximum 2,5 gigahertzen dübörög.

Az egyedi Big.Little megoldás tartalmaz még egy érdekességet. A lapkában van még egy 364 MHz-es órajelen üzemelő ARM Cortex-M4-es processzormag is, ami a minimális energiaigényű feladatokért felel, mint például a lekapcsolt kijelző melletti zenehallgatás, vagy a szenzoradatokat feldolgozása.
Ehhez társul egy 780 MHz-en ketyegő Mali-T880 dual grafikus gyorsító, aminek gyerekjáték meghajtania az 1080p-s kijelzőt.
E mellé kapott 4 gigabájt RAM-ot, hogy azért a rendszerrel ne legyen gond, illetve 64 gigabájt tárhelyet, ami tovább bővíthető, maximum 256 gigabájtos microSD kártyát fogad el.
Egy biztos, hardveresen nem kell megalkuvást kötnünk.

A teljesítmény-tesztben elért pontszámok az alábbi képeken láthatók.

A Benchmark tesztek eredményei nem tükrözik az Apollo X valós erejét, habár ezek az értékek a felső középkategóriában nagyon jónak számítanak. A lényeg az, hogy használat közben miként teljesít a masina. Egy iPhone 6s Plus telefont használó ismerősöm pár perc használat után csak ennyit mondott „hű-ha ez ilyen gyors?”. Igen, valóban villámgyorsan reagál mindenre, a rendszersebesség folyamatos, az átmenetek akadozásmentesek, a játékok futtatása sem akadály. Kipróbáltam az F1 2016, a Real Racing 3 és Nova 3-at, nem sikerült megakasztanom, nincs olyan mai játék, amivel ne bírna el élvezhető minőségben.

A telefonon lévő szoftver egy picit csalódást okozott. A telefonon VOS fut (Vernee OS), ami Android 6.0 alapokra épül. A gyártó kommunikációja szerint a rendszerük külsőleg nagyon hasonlít a gyári Androidhoz, de olyan funkciókat tartalmaz pluszban, melyeket nélkülözhetetlennek tartanak felhasználói élményt növelése érdekében. Gyakorlatilag kapunk egy teljesen gyári módosításoktól mentes Marshmallow verziót. Nincs is ezzel gond, de ebben sajnos semmi egyedi nincs. Hová rejtették a plusz opciókat? (Rejtély). Jómagam valami CyanogenMod-féle (ami már LineageOS néven él tovább) megoldásra gondoltam volna. Na sebaj, majd a beígért Nougat frissítés talán hoz némi változást.

Ahogy a képeken is látszik, nem pakolták tele a rendszert fölösleges szoftverekkel. A Google-szoftvercsomagból is csak a Chrome böngészőt kapjuk, kiegészítve az elmaradhatatlan ősrégi AOSP alapúakkal. Van jól működő Play Áruház, ami kell, onnan beszerezhető.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • ILIFE V5S Pro robotporszívó

    Porszívó minden háztartásban van, de feltételezem, hogy kevés ember van a világon, aki szereti is használni őket.

  • Vernee Thor E – utódomra ütök

    A gyártó első telefonjával gyorsan berobbant a köztudatba, most megérkezett a feljavított utód, ami ismét erős lett.

  • Vernee Mars Pro – a profi

    Mobiltelefon fémházba csomagolva, minőségi kidolgozással, 6 GB RAM-mal felszerelve, baráti áron.

  • Elephone P8 – a telefon

    A távol-keleti gyártó egy olyan készüléket alkotott, amibe nagyon nehéz belekötni, de mégis van némi rés a pajzson.

Előzmények

Hirdetés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.