Gyorskeresés

* Project CARS Club Hungary * Brno * GT3 * 45 kör *

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Mit lehet mondani az után, hogy a játék egy 45 körös versenyen hibák garmadáját produkálja, és az indulók nagy részének a futamát tönkreteszi? Volt, akinek rögtön az elején tett keresztbe és a rajtrács helyett a boxba tette az autóját. Aztán a kiállások során is nagyon alkotott a CARS, nálam pl. az előzetesen elkészített és egyetlen stratégia ellenére nem töltött rá a meglevő benzinmennyiségre. Ahogy hallottam, másoknál pedig kereket nem cserélt… És végül: Nem én voltam az egyetlen, akit a 40. körben egész egyszerűen kidobott!
14-en jelentkeztek be erre az eseményre. Ebből 5-6 ember magától szállt ki. Voltak fura esetek ezen a vonalon is. Valaki például az elejétől kezdve csodálkozott és szörnyülködött, hogy milyen hosszú lesz ez a futam. Igen. Hetek óta szerepel a kiírás a csoportunk oldalsávjában. Aztán a 25. körben a 2. helyről feladta a dolgot, mondván, ez egy hülyeség. Oké… Másnak bántotta a szemét a napfény. Két körrel később az 5x időgyorsítás következtében már nem álltak fent ilyen állapotok, de addigra az illető kilépett. És voltak, akik egyszerűen besokalltak, mert a csoporttás unfair módon járt el vele szemben és tönkretette a versenyét.

A 14-es mezőny a verseny vége felére szó szerint megfeleződött.

Egyébként nem lett volna ez rossz, annak ellenére, hogy például én az első kiállásig teljesen rossz sebességfokozatokban hagytam az autót a kanyarokban – kissé túllihegtem a dolgot. Rossz döntésnek bizonyult a teletankos indulás is, hiszen Dr. Gonzo csakhamar meglehetősen könnyedén levadászta a túlsúlyos autómat, és az előttem levő új sráccal sem tudtam mit kezdeni, pedig érzésre akár gyorsabb is lehettem volna nála. A rajt utáni első kanyarban történt egy kis lökdösődés, én próbáltam kimaradni belőle, szerencsémre komolyabb következményei nem lettek rám nézve mások figyelmetlenségének. Igaz, egyszer én is taszítottam jandecoy autóján, de azonnal leszálltam a gázról és megvártam, amíg összeszedi magát és újra az ideális ívre áll rá.

Sajnos a kiállásnál a boxszemélyzet elfelejtett rátankolni a meglevő üzemanyagmennyiségre, így aztán borítékolható volt egy újabb látogatás a boxban, hiszen ami a tankban lötyögött, azzal nem értem volna célba. A stratégiám szerint kapnom kellett volna még 30 litert, de ez nem történt meg, így aztán a 25. kör után a 35. kör végén is ki kellett állnom. Ezzel egy pozíciót minimum vesztettem. Egyébként ebben a 10 körös etapban jöttem rá, hogy ha egy sebességfokozattal lejjebb kapcsolok a kanyarok elött, akkor versenyképesebbé válok az előttem levőkhöz képest. :D Késő bánat, és ez saját hülyeség volt.

Nagyokat nem hibáztam, volt egy-két elfékezésem, de kicsúszást nem produkáltam a 40 kör alatt, elég stabilan, konzisztens köröket futva autóztam, amit egy jó dolognak tartok. Az időmérős 2. hely is meglepett, hátrébb vártam magamat.

Gumikopás: Sajnos nincs viszonyítási alapom, nem láttam, hogy a többieknek milyen szinten fogytak az abroncsai, de szerintem ez most rendben volt úgy nagyjából, hiszen a tervezett kiállásig sikerült valahogy eljutnom. Persze azért jobban örültem volna, ha 4-5 körrel többet bírnak a gumik, de ez van.

Sajnos a 40. kör legelején a játék egész egyszerűen lefagyott. Beállt a kép, még lehetett hallani, ahogy a kocsi kigurul a pályáról, aztán mindenféle hibaüzenetet mellőzve a Windows asztalon találtam magam…. Az ember ilyenkor hajlamos lesz géprombolóvá válni, komoly megerőltetést jelentett uralkodni magamon és nem okozni kárt a kormányban, billentyűzetben, monitorban.

A legdurvább az, hogy nem én jártam így egyedül, sőt, a végére maradt 7 főből hasonló probléma miatt összesen ketten értek célba. Most ecsetelhetném, hogy ennek fényében mennyire életképes ez a játék, és hogy a fejlesztői milyen munkát végeztek valójában, ezt azonban nemigazán tudnám megtenni vulgáris kifejezések használata nélkül, így inkább mindenki gondolja ide a következő, ezzel kapcsolatos, nem éppen szalonképes gondolataimat.

Összefoglalva:
Jó időmérős teljesítmény, rossz kezdő taktika (tele tank), rossz váltások (egy sebességfokozatot rendszeresen benne hagytam a kanyarokban), említésre alig méltó, szerencsés kimenetelű lökdösődés az első kanyarban, kissé lassabb tempó a vártnál (a több mint 100 liter üzemanyag megtette hatását), a játék minimum egy pozíciót elvett tőlem a bugos boxszemélyzet miatt, ami nem tankolt rá a hátralevő távra (holott ezt beállítottam előzőleg), és végül egy kimondottan undorító és kiábrándító kidobás a végjáték felé közeledve.

Mindenkinek köszönöm a részvételt, ennek ellenére a kilépőket nem igazán értem, az unfair módon játszókat még annyira sem. A két célba érő (kovdav és köri) teljesítette a 45 kört, ami azért nem semmi. Persze rajtuk kívül még öten lettünk volna, akik ha nincs a hiba, szintén megtettük volna ezt, de ez már csak egy ilyen játék.

Mióta megvettem a kormányomat, 3 versenyen indultam. Az első kezdetén nem reagált semmire a kormány, egész addig viszont remekül működött. A második, rövidebb verseny rendben lezajlott. Ez volt a harmadik… Jó lenne már egy hiba nélküli futam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.