2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

091018 - Második hét, ez a vég

Írta: | Kulcsszavak: részvény . tőzsde . technikai . elemzés . kereskedési . rendszer

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Ez a hét nagyon sz@r volt. Egyrészt valami kór miatt beteg voltam, mostmár jobban vagyok, másrészt mert a rv-piacon is szívtam. Az új kereskedési rendszer nem vált be, bár ez nézőpont kérdése.

Az előző hétről négy poziciót hoztam át, és a héten a rendszer alapján további 5 tradem volt. Két áthozott pozit nem a rendszer alapján vettem, szal azt nem sorolom ide.
Összességében tehát 7 trade, ebből 1 nyerő, és 6 bukó. :D

előző hétről a rendszer alapján:
NTY vétel 41,46, eladás 40,82 USD (-1,54%)
AMD vétel 5,59, eladás 6,16 USD (+10,2%)

eheti vételek a rendszer alapján:
ADS vétel 62,09, eladás 61,25 USD (-1,35%)
UAUA vétel 7,54, eladás 7,45 USD (-1,19%)
VNO vétel 64,19, eladás 63,25 USD (-1,46%)
CBL vétel 9,83, eladás 9,56 USD (-2,75%)
DRE vétel 12,55, eladás 12,25 USD (-2,39%)

Mint látható a veszteségek kicsik, összeadva őket alig több, mint az AMD-n bejött profit, szal ezalapján ez a hét ~0-ra jött ki, mármint ha a kereskedési rendszer alapján felvett pozikat veszem alapul. DE, és ez egy nagy DE, továbbra is küzdök önmagammal, türelmetlenségem, figyelmetlenségem és mohóságom nem ismer határokat, és emiatt a piac megbüntetett, de kegyetlenül. :D Mielőtt ezt sorra venném, lássuk, hogy a tradekkel mi volt a baj.

Az NTY-t egy nagyon rövidtávú, mindössze kétnapos konszolidáció után vettem meg, az oldalazás fölé tettem a vételi megbízást, két nap kereskedése alapján pedig nem kaphatok megbízható vételi jeleket. Kistoppolódtam.

Az ADS-t egy felfelé rés után vettem meg, mert kitört egy szimmetrikus/csökkenő háromszögből. Másnap kistoppolódtam, majd végignéztem, ahogy betölti a rést, és a következő napokban elmegy 69 USD-ig, ami a céláram felett volt (végülis 68-69 volt a célár). Ez egy jó tanulság volt nekem (buktam 1,35%-ot ahelyett, hogy nyertem volna ~10%-ot).

Az UAUA, VNO, CBL és DRE vételekkel nem volt semmi baj, szimplán kistoppolódtam belőlük. Azóta azonban továbbfinomítottam a kereskedési rendszert és az új szerint már nem vettem volna meg őket. Már a vétel utáni napon tudtam, hogy ezt meg fogom szívni.

Most pedig azok a tradek, amiket nem a kereskedési rendszer alapján vettem (illetve félig-meddig igen):

NVDA vétel 14 és 14,5, eladás 14 és 13,76 USD (0% és -5,1%, wow)
UNG vétel 12,08 és 11,65, eladás 11,31 USD (-6,37% és -2,92%)
USO vétel 37,02, eladás 36,59 USD (-1,16%)

Tudom, akik olvassák a blogomat már biztosan nevetnek a szerencsétlenkedésemen, szánalmas kis próbálkozásaimon, és megértem őket. :D Utólag én is ezt teszem, mert én vagyok a pancser. De hát ez van. Szal, mi történt?

Az NVDA-t először azért vettem meg 14 USD-nél, mert arra GONDOLTAM, hogy úgy is ki fog törni az eső trendcsatornából, miután az AMD és az Intel feltör a jó gyorsjelentések hatására. Másrészt ott volt az a dragonfly doji, ami trendfordító gyertya, bár önmagában még igencsak kevés.
Az NVDA-ra rávettem az Intel gyorsjelentés napján, pre-marketben 14,6 környékéig elszáguldott, 14,5 volt a belépési pontom, pontosabban 14,51 lett volna, de ez mindegy. Ezzel átlépte volna az 50SMA-t és kitört volna az oldalazásból. A probléma, hogy miután ez megtörtént, a kereskedés elindítása után azonnal zuhanni kezdett, ergo az volt a tökéletes shortolási pont, ahol én megvettem a részvényt. :D Egy ideig nem voltam gép előtt, később aztán amikor visszatértem az NV csak esett és esett, majd úrrá lettek rajtam az ilyenkor szokásos dolgok: úgyis vissza fog emelkedni, és akkor majd eladom kisebb bukóval. Persze ez már régen rossz. Nem is emelkedett vissza. Ekkor 14 USD körül döntöttem úgy, hogy legalább az egyik, olcsóbban vett felét eladom, hogy azon már ne bukjak, a másik felét meg majd egy kis rally után, ami sosem jött el, 13,76-nál már úgy láttam, hogy elesik az utolsó támasz is, ezért kistoppolódtam. Azóta tovább esett.

Az UNG-t először azt gondoltam, hogy a kereskedési rendszer alapján jókor veszem, de aztán mégsem. Egy előző napi csúcs felett vettem bele 12,08-nál, mert az a szabály, hogy minden új csúcsot meg kell venni. A probléma, hogy ekkor az indikátorok már lefelé indultak, ergo nem szabadott volna megvennem. Másodszorra akkor vettem bele, amikor zuhézott egyet és ott az úgy nézett ki, mintha egy bull-flag alja lenne: a kereskedési rendszert már teljesen figyelmen kívül hagytam, csak az alakzatot kereskedtem le. Másnap volt egy visszapattanás, és örültem, hogy bejött amit gondoltam, de aztán harmadnap meg réssel lefelé nyitott, így nagyobb bukót kellett benyelnem, mint amire számítottam. A vicc az, hogy a frissített verziójú rendszer alapján az a pont, amikor kiléptem bukóban a pozimból már igen közel volt ahhoz a ponthoz, ahol vételi jelet kapok, tehát újra és újra, az átlagtőzsdés mint én rosszkor vesz és rosszkor ad el.

Az USO-t azért vettem meg, mert úgy láttam, hogy az olaj kitör az általam bull-flagnek tartott formációból. Később aztán az árfolyam nagyon ide-oda ugrált ezen a ponton, ami idegesített. Mivel idegesített a pozi, ezért kifogást kerestem, megerősítést akartam kapni ahhoz, hogy megszabaduljak a pozitól: az indikátorok túlvettséget jeleztek, szal eladtam. Természetesen mint utóbb kiderült rosszkor, mert az USO azóta elrallyzott 40,45 USD-ig, tehát ismét, buktam 1,16%-ot a 8-9%-os nyerő helyett.

A tanulságokat asszem ezek után nem kell felsorolnom, nagyon jól látható, hogy emberként nem olyan egyszerű a részvénypiacon kereskedni, mint azt hinnénk, és mint azt ahogy a papírtőzsdések/forexesek gondolják.
Egyetlen dolgot azért kiemelnék: réssel felfelé nyitásba ezután nem fogok belevenni, ez fix (persze az adott pillanatban ez nem tűnik olyan egyszerű döntésnek).

Következő blogpostomban bemutatom a kereskedési rendszer új verzióját, ami szerintem be fog válni. Lényegében a jelenlegivel sincs baj, csak sok rossz-jelet kapok.

Hozzászólások

(#1) Korcsii


Korcsii
őstag

sok (vagy több?) szerencsét az új rendszerhez, és grat 100. írásodhoz ;)

[ Szerkesztve ]

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.