Hirdetés

Passzív tápot!

A Csendes gépet elképzelésemen belül kialakult egy másik project kérdésköre is, az pedig a csendes tápegység kérdése... Így alakult úgy hogy útjára kell indítsam ezt a kérdéskört is.

Elsősorban kevésbé féltő, de ugyanakkor konstruktív javaslatokkal élni tudók véleményét várom.

Ismerem a hagyományos értelemben vett passzív tápok világát, de valahogy sokallom az árukat és van amelyiknek keveslem a teljesítményét.

Hirdetés

A kérdéskör az alábbi, Passzívvá lehet e tenni egy aktív tápot, a megfelelő komponensek megfelelő passzív hűtésével? Esetleg bizonyos komponensek jobbra cserélésével (pl kondik, természetesen nem csak a kondit cserélem... ).

Egy gyári megoldás:

Ha ez utóbbi gyári megoldást veszem szemügyre, akkor feltűnik, hogy gyakorlatilag annyit tettek a hő eloszlatása érdekében, hogy megnövelték a borda felületet a tápon belül, majd a bordák tetejét hőátadó felületté formálva felülről rácsavaroztak még egy alu lapot, ami bordázva van.

Ez bármikor kivitelezhető a jelenlegi tápommal is, de így a hő még a házban marad.

"Szóval valamilyen arany középutat keresek a 450W-os tápom lecsendesítésére. Ami azt illeti nem ios nagyon szeretnék nagyobb tápot venni és nagyobb gép teljesítményre sem kívánok váltani.
A gépemben legtöbbet fogyasztó VGA is kisebbre (fogyasztásban kisebbre) lesz cserélve. Szóval bőven elég a táp teljesítménye, ami amúgy egy Chieftec 450AA-101A.
Ezt szeretném halkítani. Teljesen. Amennyire csak lehet.
Biztonsági okokból a teljesen passzív tápban azért bent kívánok hagyni egy ventilátort, de azt úgy bekötve, hogy csak bizonyos hőmérsékletnél kapcsoljon be. (Túlhevülés védelem.)
Ezernyi fórum van ahol gányoltak már minden félét. Ahol kiforrasztgatták az alkatrészeket és bordára szerelték. Számomra itt az a kérdés merül fel, hogy nem gond e, nem okoz e gondot a táp működésében, teljesítményében, megbízhatóságában, ha a gyári konstrukció ellen menve teli dobáljuk vezetékekkel. Illetve csak ezeket kell hűteni, másnak tényleg nem kell a légmozgás?
Ehhez hasonló kérdések merültek fel bennem ennek kapcsán."

Jelenlegi gépem:

3db ventilátor látja el a hűtést és ebből kettőnek felügyelt a szabályzása. Ami nem látszik, az egy AC 8cm-es F8 PRO PWM, ez a processor 50°C elérése után indul be, addig áll. Az F14 PWM, alapon 800-on jár és a CPU hőmérsékletét alapul véve 40°C-tól 80°C-ig 100%-ra pörög. A táp gyári 12cm.es ventijét a táp "felügyeli", de szerencsétlenem pont a VGA VRM nyák részére fúj és a HDD aljáról szív. Szóval nincs valami jó dolga. A CPU némi szelet a VGA hűtőtől kap, azon a kb 40mm-es sávon, ahol az el tud fújni a VGA nyákja felett.

Találtam egy kis gányt:

Ez sem utolsó... Itt a táp burkolata került eltávolításra s lett behelyezve kompletten a "gépházba"...

Ehhez nincs mit hozzátenni:

Még van hozzászólás! Tovább