2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Továbbtanulás

Írta: |

[ ÚJ BEJEGYZÉS ]

Ugyan még, csak 10.-es vagyok, de már nézegetem a továbbtanulási lehetőségeket, és a egszimpatikusabb az ELTE ik: Programtervező informatikus szak, azon belül a szoftverfejlesztő szakirány majd.

Szerintetek? Meg lehetne élni ebből 10 évek múlva. (konkrétan hét)

Hozzászólások

(#1) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Most nálam is ez a kiszemelt, BME-ről kiderült pár dolog, mérnök informatikus meg nem akarok lenni, annak nincs sok köze a programozóhoz, úgyhogy marad ez.

Mindenhol a kibaszott matekot kérik, ami nem igazán megy, ez a BME-n gáz lett volna, ELTE-n ezen a szakon kevésbé, majd meglátjuk..

Legyél a legjobb és akkor nem lehet probléma, erre mindig szükség lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2) jorden06 válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


jorden06
senior tag

Ha a matek nem megy, műszaki egyetemre nem érdemes menni :U

(#3) blokad válasza Jhonny06 (#1) üzenetére


blokad
senior tag

Matek nekem sem az erősségem, de idén majd rágyúrok.

És igen: "mindig én leszek az első"

(#4) Taknyoshal


Taknyoshal
tag

Nekem sem megy ez a fránya matek... :(

(#5) Egorov


Egorov
aktív tag

Egyetértek jorden06 fórumtárssal. Műszaki helyre kell a matek, kiderül majd, hogy mindenhez kell és tuti lesz legalább 2 félév. Nekünk még van szigorlat is. :U Én azon lepődtem meg, hogy géprajzhoz is kellett. :Y ;]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6) Daneey


Daneey
tag

BME-ről kiderült pár dolog, mérnök informatikus meg nem akarok lenni, annak nincs sok köze a programozóhoz, úgyhogy marad ez.
Én most vagyok elsőéves BME-s mérnökinformatikus. Ha ELTE-re, ha BME-re mész, mindenképp erős matektudásra és -gyakorlatra lesz szükséged, és mindenképp javasolt az emelt matek teljesítése.
Ebben az évben először lett bevezetve az ún. 0.-dik ZH, ami a középiskolai matematika törzsanyagot méri fel. 50% bukásarány született: enyhén fogalmazva is borzasztó.

Mérnök-informatikusként programozni is megtanulsz. A programozás az nem abból áll, hogy pötyögsz jobbra-balra. Ha van egyfajta (mérnöki) szemléletmódod, az csak hab a tortán. És ezt csak ezeken a helyeken tudod megtanulni. Hidd el, a feleslegesnek tűnő tárgyak is idővel hasznosak lehetnek, mint pl. algoritmuselmélet és még sorolhatnám.

Szóval tanulni matekot és tanulni matekot és ja mondtam már? Tanulni matekot. :)

(#7) jorden06 válasza Daneey (#6) üzenetére


jorden06
senior tag

A 0. hetes zh-k, nem csk szintfelmérők, és csak a csoportbeosztás miatt kellenek? úgy tudom, hogy nincs tétje

(#8) Dany007 válasza Daneey (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Ezt még mindig nem értem.
Miért annyira fontos a matek a programozáshoz? Most, mint laikus kérdezem.
Addig okés, hogy a matek megtanít gondolkodni. Logikára stb... Ezért hasznos is. De miért van ennyire szükség programozásnál?

(#9) Daneey


Daneey
tag

A 0. hetes zh-k, nem csk szintfelmérők, és csak a csoportbeosztás miatt kellenek? úgy tudom, hogy nincs tétje
A csoportok (tankörök) már rég el vannak osztva, és a 0.-ik ZH-nak is van tétje, mert ha az eredményed <50%, akkor fel kell venned a Bevezetés a matematikába nevű tárgyat, melynek keretében átismétled a középiskolai matek fontos részeit. A kurzus után írsz még egy (0.-ik) ZH-t, amit mindenképp teljesítened kell, mert ez a ZH (így, vagy úgy) szükséges az Analízis1 tárgy teljesítéséhez.

Miért annyira fontos a matek a programozáshoz?
Teljes körű, mindenre kiterjedő választ én sem tudok adni, de pár gyakorlati példát tudok adni.
Pl. analból most vesszük a sorozatokat, ezek tulajdonságait, mint határérték, konvergencia, monotonitás, divergens sorozatok, konvergens sorozatok műveletei, határértékek meghatározása, rendőrelv és még sorolhatnám. És ezek később a rekurzív függvényeknél, definícióknál, bonyolultabb problémák rekurzív megoldásánál ez a fajta gyakorlat/szemléletmód rendkívül jól jön.
Vagy pl. Bevezetés a számelméletbe nevű tárgynál 3D koord.geo pl. grafikai munkákhoz (vektorok), vektorterek, altér, bázis, lin. függetlenség. Ezek elsőre mind értelmetlennek tűnnek, de az ezzel megszerezhető gyakorlat/tudás a későbbi tanulmányaid során nagyon sokat segítenek.
Nem hülyék találták ki a kerettantervet.

Szóval röviden válaszolva kérdésedre: mindenképp szükséges egy logikai gondolkodásmód, flexibilis problémamegoldás és kreativitás.

(#10) jorden06 válasza Daneey (#9) üzenetére


jorden06
senior tag

Hát ez van a matek részével. de pl. egy angol/német szintfelmérőt nem teljesítesz (ami elég érdekes lenne), nem valószínű, hogy betesznek egy csoportba, ahol megtanulsz újra angolul. nálatok, a te szakodon valószínű komolyan veszik a dolgot, de sok helyen tényleg csak azért van, hogy megnézzék, mit is tudsz

További hozzászólások megtekintése...
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.