Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-10 23:07:05

LOGOUT.hu

A ZIDOO médialejátszó topik célja, hogy segítsük egymást
a minél jobb moziélmény elérésére
és a problémák megoldására.
Feltöltés folyamatban.
Ötleteket és segítséget Pü-ben várok.
**************************
Zidoo is not streaming player.
AZ új PRO boxok már
rendelkeznek
DRM L1
támogatással.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) hozelujiz válasza Beni2360 (#1849) üzenetére


hozelujiz
tag

Egyenlőre igen. :K
Majd, ha lesz időm tuti játszok még vele...
Ez a wifis dolog nem hülyeség, de majd csak reszelnek rajta kicsit és használhatóbb lesz.
Előző tv-mhez volt légegér, azt nagyon bírtam, ez meg ugye teljes bill-es lesz, remélem beválik.
Happy Cast annyira nem fontos, csak mondom hátha...

Amúgy nem gondolkoztál egy összefoglalón? Nagyon sok ismétlődő hozzászólást megspórolnál... ;)

(#1852) Beni2360 válasza hozelujiz (#1851) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Az összefoglalón már gondolkodtam. Tavasszal felkértek, hogy vállaljam el a topikgazda szerepét de családi ügyek végett nem tudtam. De talán most jelzek vissza és összeállítom a leírásokat.
majd meglátod, hogy a TV és ez közt azért sok különbség van. A tv-jé bluetooth rendszer és sokkal gyorsabb és érzékenyebb. Billentyűzet az ok azt én is használom.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1853) Beni2360 válasza eumano (#1850) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szia! Válaszok röviden.
1: IGEN
2: automatikusan átáll rá - IGEN ha rendesen van kódolva.
3: IGEN
4: Arra most nem emlékszem de szerintem NEM, de mindjárt bekapcsolom és megnézem, hát igen választani kell - főfil - tartalom - Blu-ray menü.
5: Mi innen vettük általában, gyors, megbízható és Németbe garizható.
6: VAN, Tomp tegnapi jelzése sokan várjuk. és ezen az oldalon lehet keresgetni.
Ui: Nem kiabálásnak szántam a nagy betűket. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1854) eumano válasza Beni2360 (#1853) üzenetére


eumano
tag

Szia!

Köszönöm gyors válaszod!

Igazából ahogy látszódott a kérdésem a 3D-re vagyok nagyon rá gerjedve amit sajnos a Himedia-nál még mindig nem tudtak orvosolni ezért a sok kérdés ezzel kapcsolatban!
Kodi alól viszont indítható egyből a film ha jól emlékszem ott be lehet állítani neki, hogy a fő filmet játssza le minden esetben viszont akkor elvesztem a belső lejátszó előnyeit mint pl. a jobb képminőséget
Belső HDD-re való másolás gigabites hálón mennyire zökkenőmentes? (Himedia-nál ez is gond :( )

(#1855) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Házimozis topicban már érdeklődtem, egy tippet már kaptam, de gondoltam, azért itt is rákérdezek: van egy zenefájlom, ami DTS formátumú, csak sajnos egy .bin és egy .cue képfájlból áll. Ezt szeretném lejátszani valahogy. Próbáltam a beépített zenelejátszót először, de az annyira zavaros volt...beolvastattam vele a hálózaton megosztott zene mappát, de azt sehogy nem tudtam rendezni, vagy keresni benne, úgyhogy nem ba...kodtam vele tovább. Letöltöttem egy VLC-t a Play-ről, azzal sikerült is lejátszani a bin fájlt, viszont csak sztereóban megy. Van ötletetek esetleg, hogy lehetne minden trükk, mókolás nélkül lejátszani ezt a fájlt a Zidoo-val DTS-ben? Vagy lehetséges (ahogy írták a másik topicban), hogy a Zidoo nem tud képfájlból DTS-t játszani?

(#1856) blakey válasza Gabesz87 (#1855) üzenetére


blakey
titán

Próbáld ki a ZDMC-t vagy töltsd le a Kodit. Nekem viszi a cue kiterjesztést de sajnos nem DTS az anyagom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1857) Gabesz87 válasza blakey (#1856) üzenetére


Gabesz87
veterán

Na ez sem jutott eszembe, pedig evidens. Na este megpróbálom. Köszi.

(#1858) Beni2360 válasza eumano (#1854) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Kodi alól viszont indítható egyből a film ... Hát itt egy ZDMC nevezetű KODI aplikáció van ami erre a boxra van kihegyezve. található egy KODI néven futó app ami együtt működik vele de nem érdemes vele foglalkozni nem fejlesztik és csak a neve más a gyereknek. Vissza térve a kérdésre a ZDMC sem a KODI nem játssza le kadencia helyesen a 3D ISO-t és nem csak a jobb képet veszted. nálam még gondok vannak a ZDMC lejátszásával pl. a 25/ fps filmeknél, holott a belső vígan viszi.
Belső HDD-re való másolás - hát ezt olyantól kell kérdezni akinek x10 gépe van, keress rá.
Én most másolok a NAS-ról filmeket egy 3.0 usb HDD-re de mivel a 3.0 kimenettel gondok vannak csak a 2.0-n kb 20 MB/s-al megy de csak egy filmnél, ha többet indítasz ott már lelassul. De megállás nélkül megy a másolás. Én most átküldök egy filmet és közben mást csinálok akár filmet is nézhetek a NAS-ról nem kavar be.
A Nadra most mértem 24 MB/s ment egy 1.37 GB film másolása. Az egészet wifin keresztül indítom nem tudom, hogy ez bele szól-e a sebességbe. LANon való másoláshoz át kellene mennem az asztali gépre. Ott se igazi a dolog, összekötöttem a laptopot kábellel de nem változott semmit.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1859) Pipiripi válasza tomp (#1843) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Szia(sztok),

Gondolkozom egy ilyen lejátszó vásárlásán. A TV-m tudja a HDR-t, de sajnos nem elég nagy a fényereje hozzá, hogy megfelelő minőségben megjelenítse, így inkább SDR-ben nézném a filmeket. A beépített médialejátszójában nem lehet átállítani SDR-re, ha HDR anyagot kap. Jól értem, hogy jelenleg ez a lejátszó is csak HDR-ben játssza le a filmet, de a novemberi frissítés megoldhatja ezt?

(#1860) djnice


djnice
veterán

Holnap 19:40-től a Zidoo X8 újra akcióban lesz a német amazonon, ha valaki épp most akar venni.

(#1861) jas39 válasza Pipiripi (#1859) üzenetére


jas39
tag

Erre én is kíváncsi lennék, jó lenne egy HDR - SDR konverziós beállítási lehetőség. Van infó, hogy a frissítést miket tartalmaz?

(#1862) Beni2360 válasza jas39 (#1861) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Esetleg egy oldalt vissza lapoztál volna akkor meglelted volna a kérdésedre a választ.

Nem tudom láttátok e már:
Some news for X10/X9S/X8

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1863) tomp


tomp
félisten

Most úgy néz ki, hogy jelenleg még nem lesz HDR->SDR átkapcsolás. Mármint a béta csoport egyik tagja megírta, hogy a tesztelés alatt álló új fw nem tudja.
Reméljük végül belerakják valamikor.

Mindenki kapott ilyen emailt?

(#1864) Beni2360 válasza tomp (#1863) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Igen most néztem 13h20-kor jött.
Azt hittem valami komolyabb, mondjuk android feljebb lépéséről lesz szó. :U
Vagy arról csak álmodozzak? :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1865) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Egy kis segítséget kérnék. Be akartam olvastatni a ZDMC-ben a médiatárba az új vinyómon lévő filmeket. A gondom az, hogy SMB-t betallózva, semmit nem lát ott a zdmc. Simán a Zidoo media library appjával be tudom tallózni, és el is indul a film. Mi lehet az oka, hogy a ZDMC nem lát semmit? Nem értem. Nem csak az új HDD megosztott mappáját, de az eddigieket sem (filmek, sorozatok). Viszont ami már a médiatárban van régóta, azokat le tudom játszani.

(#1866) tomp válasza Beni2360 (#1864) üzenetére


tomp
félisten

Hát passz.
Android verzió frissítéshez a Realtek is kell. Hiába akar a Zidoo frissíteni ha a Realtek nem készít friss drivereket. Rámókolhatja a Zidoo az android 7-et a 6-os alapokkal de azt nem köszönnénk meg.
Lenne jó pár bug.
Ha a Realtek elkészíti a 7-hez a megfelelő drivereket akkor a Zidoo elkezdhet azon gondolkodni, hogy belevág e a főverzió váltásba vagy nem.
Habár érdekes ez a ZIUI frissítés. Mi vette rá őket, hogy hozzanak egy teljesen új felületet? :)

(#1867) Beni2360 válasza tomp (#1866) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Hát már nem újdonság.
A választ meg köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1868) tomp válasza Beni2360 (#1867) üzenetére


tomp
félisten

Eddig ahogyan látom mindig új modellel jött új ZIUI. Meglévő modelleknél nem szokott UI frissítés történni.
Habár eddig csak smart boxokat gyártott a Zidoo. X8/X9S az első media player osztályú dobozok.
Amúgy az X10 után jön az X20. Brutál a háza. Csatlakozókból sem fog szűkölködni...

(#1869) Antonio válasza Antonio (#1820) üzenetére


Antonio
senior tag

Sziasztok,

mint azt 1-2 hete írtam, meghalt X9S -em, ezóta visszaküldtem, és rendeltem egy újat, adok neki még egy esélyt :)

Az első készüléknél (kb 1 hónapig volt meg) nem nagyon néztem utána a dolgoknak (nem is tudtam hogy van külön topic) csak bekapcsoltam a gépet és rábíztam az automata online frissítésre és használtam

Az új készülék elméletileg kedden érkezik addig pár dolgot szeretnék letisztázni,

1. Ha jól értem 3 fajta frissítés létezik sima online/OTA/Flash-elés ... pl Himedia topicban mindenki Flash FW frissítést preferálja, és ha jól emlékszem (topicban visszaolvasva) itt is ezt preferáljátok?
2. Visszaolvasva utóbbi hozzászólásokat frissítéssel kapcsolatban x8a-s al vannak tapasztalatok, érdemes x9s-re is a legutolsó 1.4.12 -es Fw rakni? ezzel kapcsolatban van tapasztalat? (stabil stb).
3. Bár előtte nem használtam (azt se tudtam mi az) ZDMC-t azért abban laikus vagyok (valószínűleg most se nagyon fogom használni de kitudja...) ennek frissítése online zajlik? azaz alkalmazásból indítva?

köszönöm

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1870) Beni2360 válasza Antonio (#1869) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Szia.
1: Ha van automata frissítés akkor megtalálja, ha nincs és akarsz akkor letöltöd és penről frissítesz. Itt van a fórum oldala és innen a gyártó oldalát is eléred.
2-3: Az x8 vagy x9s mindegy csak minimális eltérés van a hardverben a szoftver ugyan az de csak a sajátját szabad feltenni. A 1.4.12-t is napokon-heteken belül frissítik. És ahhoz törölni kell a ZDMC (KODI) és abból is a legutolsót felrakni. Ez még búgos nem kezeli jól a feliratokat - erre is találsz egy külön rovatot az linkelt oldalról. Egyebek közt van olyan búg is ami a külső lejátszó indításánál kilép a ZDMC, még keresik a hiba okát.
A ZDMC a boxra alakított KODI. Ezt frissíteni nem lehet csak törölni és a másikat telepíteni. Menteni lehet a média tár beállításait, de 16-ról 17-re nem megy.
Ha a KODI-t nem ismered akkor töltsd le a sz.g-re (van winre), és ott ismerkedj vele, megéri.
Na kezdetnek ennyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1871) Antonio válasza Beni2360 (#1870) üzenetére


Antonio
senior tag

köszi

már olvasom a linkelt fórumot,
1-es ponthoz : akkor erősítsetek meg hogy ha jól értem -mert most nem kaptam ellenkező véleményt- hogy nincs hátrány (nem zavarja össze a rendszert, nem okoz fölösleges bug ot) sima online x9s FW frissítésnek Flash eléssel szemben?

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1872) tomp válasza Antonio (#1871) üzenetére


tomp
félisten

OTA frissítésnél 2 fajta van. Online azaz amikor maga a box tölti le és van az offline amikor te magad töltöd le a zip fájlt majd az Update menüben frissítesz. Csak az elérési útvonal más. Maga a frissítés ugyan az. Online OTA is zip fájlt tölt le.
OTA miatti bug nálam egyszer volt de akkor egy béta verziót raktam fel OTA módon. Bug megtalálásakor újból ráfrissítettem ugyan azt és eltűnt a bug. De amúgy a végleges kiadáson még nem találkoztam hibával.
Ha általános bug van ami eleve benne van(pl 1.4.12-n a felirat konfig hiányzik) akkor egy kezdeti(1.2.7) fw-t kell felrakni usb-ről bootolva majd ezután a kiválasztott verzió OTA zip fájlal frissíteni.
A 1.2.7 és 1.4.12 verziókból van img kiadás ami alkalmas usb-s boot flashre.

(#1873) Antonio válasza tomp (#1872) üzenetére


Antonio
senior tag

köszi

Azért nem voltam benne biztos mert most -ideiglenesen- Himedia Q5pro m van és ott csak pendrive ról való frissítés (flash elést) ajánlották.

De akkor megnyugodtam köszönöm.

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#1874) Gabesz87


Gabesz87
veterán

ERRE valaki?

Ill. még egy kérdés: feltenném a 17.4-es ZDMC-t, csak azt nem tudom, hogy lehet a beállításokat, és a médiatárat lementeni, exportálni, majd azt visszatenni?

(#1875) Beni2360 válasza tomp (#1872) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Ha általános bug van ami eleve benne van(pl 1.4.12-n a felirat konfig hiányzik) akkor egy kezdeti(1.2.7) fw-t kell felrakni usb-ről bootolva majd ezután a kiválasztott verzió OTA zip fájlal frissíteni. - Akkor ha így csinálom a felirat kezelés helyre áll?
A 1.2.7 és 1.4.12 verziókból van img kiadás - ezek hol találhatóak? :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1876) Beni2360 válasza Gabesz87 (#1865) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Próbáld meg a Beállítások-médiatár-videók-nál az smbvel betallózni és akkor rögzül a zdmc-ben a videóknál a mappa amiben vannak az új filmek. Én is most alakítom az új 2 Tb-s külső vinyómat.
A VIDÓ-fájloknál látja az usb vincsit le lehet játszani onnan is de nem teszi és csekkolja a média tárba.
de az eddigieket sem (filmek, sorozatok) - amíg nem frissíted a média tárt addig nem is fogja látni a média tárban az új filmeket, vagy nem tudja megtalálni. Van amit egyenként kézzel kell frissíteni.
A mentést meg csak a média tárra tudod megcsinálni de ott is csak típuson belül, vagyis a 16 nem megy a 17-re. Beáll-méditár-és ott megtalálod az exportálást, majd az importálást. Beállításokat az angol topikban is írták, hogy nem megy. :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1877) tomp válasza Beni2360 (#1875) üzenetére


tomp
félisten

Hát megpróbálhatod. :)
img fájlok:
X8:
1.2.6
1.4.12
X9S:
1.2.6
1.4.12

Rosszul emlékeztem. 1.2.6-ból van img nem 1.2.7-ből.

(#1878) Gabesz87 válasza Beni2360 (#1876) üzenetére


Gabesz87
veterán

Hát a fórumon láttam egy olyan megoldást, hogy telepíteni kell a backup nevű add-ont. Azzal lementettem a médiatárat és a beállításokat, majd letöröltem a 17.1-et és feltettem a 17.4-et, de backup restore után is üres a médiatár :( Nem tette vissza a dolgaimat :( Amúgy próbáltam ezt a beállítások/médiatár/videók megoldást is, de ott sem talál SMB-n semmit. Egyszerűen nem értem, mi lehet a gond most. Semmi problémám nem volt ezzel korábban. Mondjuk egy hónapja kb. volt egy modemcserém net sebesség növelése miatt, egy Sagemcomot kaptam a régi Cisco helyett. Na de erre sem lehet fogni, mert a Zidoo media library-jével meg látom a dolgokat, megjelenik ott a PC, csak valamiért ZDMC-ben nem.

(#1879) Beni2360 válasza tomp (#1877) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Köszi.
Akkor nincs egyértelmű válasz a feliratok elérésére ezen változtatások után?
mert akkor inkább megvárom az újabb fw.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1880) Beni2360 válasza Gabesz87 (#1878) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Kicsit pontosítani kellene a 1865 kérdésedet mert most már nem értem, hogy hol van az új vincsi?
de backup restore után is üres a médiatár - hát a média tárt nem a ZDMC rögziti hanem a droid gondolom, mivel feltettem egy átalakított kodit és egyből látta az az új filmeket amit a zdmc-ben betallóztam. Ezért kellett volna exportálni a médiatárat. De mint írtam a kettő zdmc más alapokon fekszik így nem lehet importálni vagyis nekem megtagadta.
Lehet, hogy minden mappánál újból kellene az elérési utat végigmenni, talán más ip címet kapott az új modem és az bekavar. Bevallom ez már nekem magas kérdezd meg a tomp fórumtárstól. Én is tőle kérek tanácsokat ilyen ügyekben.
A PC elérés is egy rejtély nekem. Nem is erőltetem főleg win 10 alatt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1881) tomp válasza Beni2360 (#1880) üzenetére


tomp
félisten

Á minden ZDMC-t érintő dolgot passzolom. Abban te vagy a jártas. Oké nekem is fent van a ZDMC meg a PKC is de nem használom. ZDMC nekem túl körülményes.

Ki kell próbálni. Lehet megjavul a felirat settings de lehet, hogy nem. :)

(#1882) Gabesz87 válasza Beni2360 (#1880) üzenetére


Gabesz87
veterán

A PC-ben van új HDD. Múltkor kérdeztem is, hogy a meglévő médiatárba be lehet-e tallózni az új HDD-ről is a filmeket, sorozatokat a meglévő mellé.
Zidoo fórumon olvastam ezt a backup megoldást. Ott is kérdezte vki, hogy új ZDMC felrakása előtt hogy lehet lementeni a beállításokat, médiatárat. De a jelek szerint ezzel valóban nem működik :( Most találtam egy ilyen kérdést-választ is, megpróbálkozom még ezzel.
A modemnek u.a. az IP címe. Meg mondom, az a fura, hogy a Zidoo saját könyvtárában elérem simán a PC-t SMB-n, csak ZDMC-ben nem. De mindjárt megpróbálkozom ezzel az imént linkelt megoldással.

ui.: Na ez meglepő: most elindítottam a ZDMC-t, és ott van a méditáram :) Úgy látszik kellett egy kis idő neki. Már csak az SMB elérés a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#1883) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#1882) üzenetére


Gabesz87
veterán

Na jól van, haladok....ezzel a módszerrel sikerült. Új hálózati helyként adtam hozzá a PC-t IP alapján, így be is tette a listába: smb://192.168......
Be is tettem a megosztott filmek mappát a korábbi mellé a médiatárban, viszont most meg az a problémám, hogy nem mindegyik jelent meg :F Frissítettem a médiatárat többször is. 4 film van jelenleg ezen az új meghajtón, és ebből 1-et látok a médiatárban, ami újonnan bekerült. Ennek vajon mi az oka?

(#1884) Beni2360 válasza Gabesz87 (#1883) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Na alakul a dolog, sajnos néha nehézkes.

4 film van jelenleg ezen az új meghajtón, és ebből 1-et látok a médiatárban, ami újonnan bekerült. Ennek vajon mi az oka? - Akkor írom az eljárást.
Megnyit TMDB -keresőbe filmcím - majd az ott szereplő webcímet bemásolni jegyzet tömb és elmenteni az ott szereplő film címével.
Kapsz egy tex kiterj. fájlt ahol a .text kiterj át írod .nfo-ra és mentés a film mappájába. Majs a fájloknál a film mappát jobb klikkel a szokásos médiakeresése , stb és akkor elvileg meg találja és bele teszi a tárba.
Van amikor az újra indítás hozza meg az eredményt. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1885) Beni2360 válasza tomp (#1881) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Nem a ZDMC-ben van a felirat gond ott minden ok, hanem a beépített lejátszóban nincs fi. kezelés.
menü gomb lejátszás közben és ott fi és csak a pozició jelenik meg mint állítási lehetőség. Ezért töröltem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1886) tomp válasza Beni2360 (#1885) üzenetére


tomp
félisten

A ZDMC-t a beállításra értettem. Miként kell beállítani az SMB-t a ZDMC-ben meg hasonlók. Én abban totál nulla vagyok. Ja amúgy nálam a ZDMC nem látja az SMB-t...

A felirat hiba nálam is megvan. Szerencsére nekem nem okoz gondot ezért is maradt.

(#1887) Gabesz87 válasza Beni2360 (#1884) üzenetére


Gabesz87
veterán

Jaja, ezt az eljárást én is ismerem. De közben azt hiszem rájöttem mi lehet a gond. A video fájl neve. Pl. az új Transformerst átírtam úgy hogy Transformers The Dark Knight (2017) és egyből megtalálta. Szóval szerintem a többinél is a file névvel lesz a gond. De köszi a segítséget!

(#1888) Beni2360 válasza Gabesz87 (#1887) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Amint nincs már sed kötelezettséged onnantól ez is járható út.
De sednél az ajánlott megoldásom szvsz a jó megoldás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1889) Beni2360 válasza tomp (#1886) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

E szerint a KODI-t sem ismered.
Akkor mi a média tárad, vagy nem használsz semmit?
Egyébként mi az ami írtál: PKC ? ne ezt én nem tudom, hogy minek a rövidítése. :U megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1890) tomp válasza Beni2360 (#1889) üzenetére


tomp
félisten

Médiatáram ahogyan látod is(mivel megtaláltad :) ) a Plex.
ZDMC-s PKC nálam valamiért bugos. Van amikor mindent duplán mutat vagy triplán...
Amúgy nem lenne rossz. De emiatt inkább a BubbleUPnP appot használom.
Ebben így néz ki a dolog.
Gyorsabb is mint a PKC mivel: a bubbleupnp betölti a plex adatbázist és már mutatja is ellenben a PKC betölti az adatbázist, még listát rendez(törölt elem esetén kiveszi stb) és leírást tölt.
Előbbi app nem tárolja a listát, mindig a megnyitáskor tölti be de gyors. Kb 1mp. Utóbbi tárolja az adatbázist és a frissítés időt vesz igénybe...
Ezen kívül van a boxhoz kötve folyamatosan egy 320-as vinyó és egy 128-as ssd is. Azokat simán a media centerből érem el.

(#1891) Beni2360 válasza tomp (#1890) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

Értem akkor. Nekem is van BubbleUPnP de inkább zenére használom.
Nekem most telt be a 2 Tb vincsi és vettem egy másikat és arra szelektálom át a megőrzésre valókat meg BD lemezre írom ki.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1892) tomp válasza Beni2360 (#1891) üzenetére


tomp
félisten

Nálam elég szép mennyiségű vinyó kínálat van a laptophoz kötve. Gyakorlatilag a laptop nálam egy nas. Ha nem dolgozok(2-2napos váltásban) akkor folyamatosan megy a gép. Hazaérek, gép be és csak munkába indulás előtt kapcsolom ki. 1,5TB+2TB+2TB+500GB-os vinyó van a géphez kötve. Ezek a géppel együtt mennek. Na és ezeken kívül van a boxon egy kicsi vinyó+ssd. :DDD
Zenére én még nem is használtam komolyabban a boxot. Arra ott van nekem a Chromecast Audio. :)

(#1893) mike784


mike784
tag

Sziasztok!
Nekem is megjött az x8-as. Nagyon tetszik de a Zdmc-ben sehol nem találom a magyar nyelvet.
System-> settings-> appearance.
Itt csak egy skin van abba is csak angol nyelv.

Köszi!

(#1894) Gabesz87 válasza mike784 (#1893) üzenetére


Gabesz87
veterán

Ha jól emlékszem le kell tölteni egy language pack-ot az add-on-oknál és utána fogod tudni kiválasztani.

(#1895) Beni2360 válasza mike784 (#1893) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

System-> settings-> appearance - felszín alatt sor a régió és ott kikeresed MAGYART.
----------------
Gabesz87 - Az csak egyes LE-nél fordult elő. Ha jól emlékszem itt benne van de már 11 hónapja csináltam.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1896) mike784 válasza Beni2360 (#1895) üzenetére


mike784
tag

Köszi a válaszokat!
Régiónál csak a central Europe van.
A languages-nél meg csak english.
Hogy tudok letölteni nyelveket?

Gabesz87
Az add on-nál nem találok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#1897) Beni2360 válasza mike784 (#1896) üzenetére


Beni2360
Topikgazda

A languages-nél meg csak english - melette jobbra több beszerzése gomb? ha van akkor katt.
megtaláltam.
Bármilyen adont letöltesz a többi is megjelenik. Mondjuk feliratoknál az opensuptitles.org az úgyis kell.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#1898) mike784 válasza Beni2360 (#1897) üzenetére


mike784
tag

Nem tudok installálni mert az "install from repository" "could not connect to repository" hibát ír.
Biztos én vagyok nagyon béna de már tegnap este óta ezzel szenvedek :W

Az english-nél csak cancel gomb van.

[ Szerkesztve ]

(#1899) Gabesz87 válasza mike784 (#1896) üzenetére


Gabesz87
veterán

ha rámész az add-on-okra, lesz egy olyan, hogy search. Oda csak írd be, hogy "language". Meg kell jelenjen a listában a language pack. Azt csak fel kell telepíteni, és utána már lesz magyar nyelv, ki tudod választani a nyelvek közül.

(#1900) mike784 válasza Gabesz87 (#1899) üzenetére


mike784
tag

üres oldalt dob be:W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.