Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Xbox joy mod (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) engusz


engusz
veterán

Üdv PH! Kollégák!

Frui ötlettel álltam elő valamelyik nap az egyik barátomnak. Kitaláltam, hogy mi lenne akkokr, ha az XBOX-os joystick-ot kicsit „megbuherálnánk”. Ami annyit jelentene, hogy a végén lenne a sima alap csati helyett egy USB csatlakozó. Ez miért lenne jó? Hát azért, mert szvsz a világ legjobb joysitck-ja az XBOX-é és szeretném a PC-mhez használni!

Először is beslattyogtam a Media Markt-ba, hogy valami halvány foggalmam legyen legolább a joy áráról. Szomorúan tapasztaltam, hogy 14e Ft. Úgy vagyok vele, hogy ennél az árnál már nem szivesen moddolom a kicsikét. Aztán gondoltam, hogy mi lenne akkor, ha szereznék (mondjuk valamféle XBOX szervizből, modchip szerelőtől) egy olyan csatlkozót, amik a gép (XBOX) elején is vannak. Utánna azt a kis csatlakozót már könnyebben lehetne moddolni úgy, hogy készítek/készítünk belőle egy USB átalakítót. Ez mind szép és jó, de...

Itt már felmerült a driver kérdése is. Úgy gondoltam, hogy az XBOX kernelje tartalmazza ezt. Mivel alap ismereteim szerint ott minden a kernel szerves részét képezi. Az összes driver meg még ami szükséges. Így tehát kicsit megingott a hatalmas elhatározásomban született fényes ötletem! (Huhh, de szép volt. :(

2. Találtunk a joy-hoz drivert is!
[L]http://codeunderground.com/cucode.html#getcable[/L]
Ez meg már itt pihen a winyómon.

Remélem ez azt bizonyítja, hogy nem elvetemült ötlettel állok szemben és valóban kivitelezhető a dolog!

Aki tudna segíteni a témában az kérem, hogy ne habozzon! Először mindenféle elméleti anyagra szükségem lenne, de tanácsokat tapasztalatokat is szivesen fogadok!

Előre is köszi!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#2) engusz


engusz
veterán

Senki nem lát fantáziát ebben? :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) Gabo(R) válasza engusz (#2) üzenetére


Gabo(R)
csendes tag

kinek van XBOX a? mer nekem jobb van egy XBox nál. Egy ati 9700es+1gb ddr333+amd2600+ +++

(#4) Mazlee válasza engusz (#2) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Nekem tetszik az ötlet viszont az xbox joypad nem annyira.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#5) Den válasza Gabo(R) (#3) üzenetére


Den
veterán

és ez hogy jön ide? Mellesleg a csoda géped egy év mulva kb három forintot fog érni és talán 320x240-ben low detail-el mennek majd az akkori játékok, az xbox meg akkor is xbox lesz.

www.simson4t.hu

(#6) Den válasza engusz (#2) üzenetére


Den
veterán

én látok fantáziát benne csak nem tudok segíteni, és mégtöbb fantáziát látok egy fordítva működő eszközben, ami a pc-s perifériából csinál xboxosat

www.simson4t.hu

(#7) engusz válasza Gabo(R) (#3) üzenetére


engusz
veterán

Jó az az XBOX. Bár amekkora észélny lehetsz neked még gépet sem adnék a kezedbe!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) engusz válasza Mazlee (#4) üzenetére


engusz
veterán

Játszottál már vele? Nekem nagyon-nagyon bejött! Komolyan! Az eddigi legjobb joy amivel dolgom volt. De persze, ha van jobb ötleted akkor szivesen várom!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Skica válasza Den (#6) üzenetére


Skica
őstag

PC komponens:-Kopatibilisek vagyunk?
X Box:-He?

Teccikérteni?

:C:C:C:C:C:C

.: No Comment Grp:.

(#10) Gabo(R) válasza engusz (#8) üzenetére


Gabo(R)
csendes tag

na , lesujto vélemények halmaza zúdúl rám.
Igen játszottam .
Király volt.
adjá gépet a kezembe mer ebből fogok megélni.
A bajom csak: hogy nekem nincs XBox :t.

(#11) Mazlee válasza engusz (#8) üzenetére


Mazlee
aktív tag

xboxosat csak láttam nem próbáltam.

ps2, ps1,Dreamcast.

a Dreamcasté tetszett.

nekem inkább olyan kéne ami a játéktermekben van. 1 joy és 6 gomb. gamepad

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#12) Den válasza Mazlee (#11) üzenetére


Den
veterán

ilyen? :)

[L]http://www.xbox.com/en-US/hardware/reflexarcadestick.htm[/L]

www.simson4t.hu

(#13) engusz válasza Den (#12) üzenetére


engusz
veterán

Egész jól mutat ez is! Külföldön van Wireless-es is! Mármint az alap joy-ból... Csak ugye kint a Wireless-es olcsóbb, mint itthon a sima! :(((

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#14) engusz


engusz
veterán


Mint a kép is mutatja, egy kis kábel ficeg a joy végén. Erre lehet dugni egy külön megvásárolható hosszabítót. Elég lenne csak a hosszabító végét moddolni USB-re!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) mati válasza Gabo(R) (#3) üzenetére


mati
csendes tag

mellesleg szerinted mért azt kérdezte hogy hol lehet xboxos controlerhez át alakitot kapni(gyárit) ha xboxon akkarjácani az xboxos controlerrel?:)
bár barátom mintha már utalt volna dologra, de gondoltam nyiltan leirom:)
mellesleg pc xbox pár eszd... xboxon ell azok cucok usb-k ja és ugyebár xbox=pc consolba bujtatva :) bár sztem ez nem volt ujdonság sokunknak....

?-?

(#16) engusz


engusz
veterán

Na úgy néz ki, hogy teljesen rajta vagyok az ügyön. Ahogy lesz egy kis plussz (fölös) pénzem, megcsinálom! Ígérem, hogy majd publikálok mindent! :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) TitiRii


TitiRii
senior tag

hmm
érdekes ötleteid vannak :)
nekem a mondena kormány joyhoz adtak egy érdekes kábelt
egyik vége joy/midi port másik vége usb
közte semilyen átalakító kütyü..csak sima vezeték
a csatik is normál méretüek
szvsz elég kicsik ahoz hogy bátran álíthatom nem rejt semilyen csoda elektronikát
ha elég bátor leszek és lejár a gari a cucrol
akkor szétszedem és megnézem a bekötését és közé is teszem, elvégre lehet hogy sok embernek segitek ezzel :)
(megjegyzem hogy nekem eddig még midi porton nem sikerült használnom :)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#18) TitiRii válasza Mazlee (#11) üzenetére


TitiRii
senior tag

nekem van egy olyan :)
sega mega drive 2 hoz :)
vastag fém és baromi strapabiro
igaz csak 3 gombos :D
street fighter 2 nél bámulatos rugásokat lehetett igy véghez vinni :D
igaz sose arra mentek a dolok amerre kellet volna :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#19) engusz válasza TitiRii (#17) üzenetére


engusz
veterán

Létezik már hozzá driver. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#20) TitiRii válasza engusz (#19) üzenetére


TitiRii
senior tag

nem szoltam :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#21) engusz válasza TitiRii (#20) üzenetére


engusz
veterán

De azért örülök, hogy tetszett az ötletem. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) TitiRii válasza engusz (#21) üzenetére


TitiRii
senior tag

apronet?
bár elég valoszinütlen
7 végére reémlem meggyogyulok és a szobám is elkészül és akkor már lesz időm,lehetőségem átmenni és megfirtatni ujabb agyrémedet :D
mellesleg nem tom olvastad e már
lesz itt bpn tuning és modding kiálitás és verseny :D
na enyi off elég egy napra
ja nem
néz be a d link topicba is :D

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#23) engusz válasza TitiRii (#22) üzenetére


engusz
veterán

Apronetet még nem vizsgáltam. De, ha veszek egyet akkor már újonnan szeretném megvenni. Ki tudja, hogy az előző gazdája mit csinált vele... ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#24) TitiRii válasza engusz (#23) üzenetére


TitiRii
senior tag

végülis vibrál és hegyesek a végei
ki tugya mit csinált vele :DDD
csak épp azon filozok hogy ha tényleg ennyi megoldani a midi port és usb közti kült (egy kábel at slusz passz) akkor ez sem lehet olyan bonyolult(bár lehet hogy itt valami ördögi tecnika bujik meg mögötte, és más midi portos eszközzel már nem is müködne)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#25) Den válasza TitiRii (#24) üzenetére


Den
veterán

lehet hogy a lábak máshogy vanak bekötve. plusz egy átalakító csip, kényelmesen elfér a csatlakozóban

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Xbox joy mod (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.