Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja

Hozzászólások

(#25551) MasterMark válasza l.skywalker (#25550) üzenetére


MasterMark
titán

Kihuzhatod, de ha baja van akkor tapcsere.

En varnek meg, lehet a szolgaltatonal sincs minden rendben. Vagy csak nalad volt aramszunet?

iPhone SE pedig azert szar mert kicsi. :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#25552) l.skywalker válasza MasterMark (#25551) üzenetére


l.skywalker
félisten

Kvázi az egész városban (Vác) karbantartás volt tegnap szakaszosan, szóval tervezett leállás volt.

Az a baj, hogy itthonról dolgozok, ráadásul VPN szerveren jelentkezek be a céges hálóba és most mindenen gondolkozik egy fél másodperccel többet mielőtt megindulna.

De van pár tápom itthon még, ha nagyon zavar, lehet átcserélem. A PPPoE kapcsolatot megnézem még egyszer kajaszünetben, hogy ott mennyivel megy a kraft aztán meglássuk.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25553) MasterMark válasza l.skywalker (#25552) üzenetére


MasterMark
titán

Dugd a gepedbe kozvetlen, ott epitsd fel a PPPoE-t. Akkor ki lehet zarni a routert. Ha ott is ugyanolyan lassu, vagy gondolkozik, akkor nem a router lesz a baj.

Switch Tax

(#25554) l.skywalker válasza MasterMark (#25553) üzenetére


l.skywalker
félisten

Most lemértem pár külön ponton a ping-et.

4G Mobilnet: 17ms (110Mbps... khm)
WiFi: 24ms
VPN szerveren keresztül vezetékesen switch-en keresztül: 97ms :D

Nem marad más hátra, mint a PPPoE teszt :D

Amúgy mi az elfogadható ping szám? 35Mbps-os netre fizetek elő, eddig nem figyeltem, de nem rémlik, hogy valaha is 10 alatt lett volna :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25555) MasterMark válasza l.skywalker (#25554) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem meg sosem volt 2 ms folott, de alatlaban 1 ms.

Switch Tax

(#25556) l.skywalker válasza MasterMark (#25555) üzenetére


l.skywalker
félisten

Ezt nem értem. Nem kellett beállítani a pppoe kapcsolatot, anélkül is van rögtön kapcsolat, pedig régen ez nem ment.

De a ping ott is 22, viszont a sávszélesség 35 felett van, pedig 35-re fizetünk elő

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25557) MasterMark válasza l.skywalker (#25556) üzenetére


MasterMark
titán

Wat? Akkor megis mit nyomkoraszol ossze-vissza? :DDD

Switch Tax

(#25558) sugarforce válasza l.skywalker (#25556) üzenetére


sugarforce
őstag

Mi? pppoe user password nélkül? Milyen szolgáltató? :O
Gyanús, hogy szolgáltató gond lesz az inkább.
Ja igen, digi 200-as csomagnál 1-2 ms körül mozog a ping

(#25559) l.skywalker válasza sugarforce (#25558) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nincs megmondva, hogy PPPoE volt, csak én emlékeztem úgy. De a routerben még bent vannak a PPPoE adatok.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25560) MasterMark válasza l.skywalker (#25559) üzenetére


MasterMark
titán

Az oke, hogy bent vannak az adatok, de mi van kivalasztva kapcsolodaskent? DHCP?

Ennek igy most se fule, se farka. :DDD

Switch Tax

(#25561) l.skywalker válasza MasterMark (#25560) üzenetére


l.skywalker
félisten

Hát ez az. Nincs beállítva semmi se! Na mindegy. Azon sem sokkal jobb a pingem, szóval lehet a router is, a modem is vagy akár az Invitel is. Mostanra már legalább nem megy el szakaszonként, de a ping még szar. És van füle és van farka kérlek.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25562) MasterMark válasza l.skywalker (#25561) üzenetére


MasterMark
titán

Olyan nincs, hogy nincs beallitva semmi, mar neharagudjal meg. :)

Switch Tax

(#25563) Madoc


Madoc
veterán

Frissült az általam ajánlott proharver app béta változata, így használható lett csak a hozzászólásokat nem küldi el, pm-et viszont igen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#25564) sugarforce válasza Madoc (#25563) üzenetére


sugarforce
őstag

Már leveleztem a fejlesztővel, volt a bétában 1-2 gond, meg írtam neki pár ötletet, pl hogy jelezze a hozzászólások számát a figyelt topikok között, mint a régi verzióban.
Viszont nekem a hozzászólást simán elküldi.

[ Szerkesztve ]

(#25565) Madoc válasza sugarforce (#25564) üzenetére


Madoc
veterán

[link]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#25566) l.skywalker válasza Madoc (#25563) üzenetére


l.skywalker
félisten

Azóta váltottam iOS-re. Majd felrakom tabletra

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25567) sugarforce válasza Madoc (#25565) üzenetére


sugarforce
őstag

koszi.

(#25568) l.skywalker válasza MasterMark (#25562) üzenetére


l.skywalker
félisten

Bakker mekkora egy sügér vagyok. Sosem bírtam ezeket hybrid modem+router egységeket. Na szóval. Ma reggel rájöttem, hogy van beállítva PPPoE kapcsolat, de nem a gépen hanem a ZTE h168n nevű egységen, ami ugye egy VDSL modem/router egyben. Na de egy hétre elmentünk itthonról. Áramtalanítottam mindent, gondoltam hátha egy hét alatt meggondolják magukat. De az elmúlt 20 órában megint egyszer eldobta a netet a második vonalba bekötött (tehát a ZTE után bekötött) router. Most cseréltem rajta adaptert, háhta az van amit te mondtál, hogy túláramot nem tud leadni, de ha nem ez akkor nem tudom mi lesz., Nem akartam még új routert venni, mert ha már egyszer lecserélem ezt akkor valami normálisat veszek, de arra most nincs keret mert nálam járt a NAV :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25569) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Elérkezett az idő, hogy férfivá váljak. Forrasztáshoz milyen belépő szintű pákát+kiegészítőket tudtok ajánlani?

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25570) MasterMark válasza l.skywalker (#25568) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk ez nekem így sem tiszta, de whatever. :D

Switch Tax

(#25571) l.skywalker válasza MasterMark (#25570) üzenetére


l.skywalker
félisten

Sorry. Beírtam a megfelelő topikba. Hátha ott majd kiderül.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25572) sugarforce válasza l.skywalker (#25569) üzenetére


sugarforce
őstag

a lidl parkside allithato homersekletu pakaja egesze jo

(#25573) l.skywalker válasza MasterMark (#25570) üzenetére


l.skywalker
félisten

na megpróbállak felhomályosítani.

azon túl, hogy kisült az adapter az alap problémámat az okozza, hogy elfelejtettem róla, hogy a szolgáltatótól kapott modem nem csak modem, hanem router is egyben. Így a PPPoE kapcsolat már abba be van állítva, így ami utána van kötve azoknak elméletileg már nem kell beadni külön a PPPoE kapcsolatok adatait, hiszen már a modem azonosított.

Eddig így nézett ki a hálózat a DSL szűrő után:

1. ZTE h168n v2 modem/router - PPPoE kapcsolat beállítva, WiFi jeltovábbítás kikapcsolva
1.1 TP-LINK WR1042ND router - PPPoE kapcsolat itt is beállítva elsődleges csatlakozásnak, WiFi bekapcsolva (ezen szart be az adapter, de cseréltem)
1.1.1 TP-LINK WR642G router - statikus IP cím, WiFi bekapcsolva saját SSID-val (ezt lecseréltem, mert nem volt jó hozzá a csere adapter)

Most ezt szeretném megcsinálni:
1. ZTE h168n v2 modem/router - PPPoE kapcsolat beállítva, WiFi jeltovábbítás kikapcsolva
1.1 TP-LINK WR1042ND router - ha lehet akkor statikus IP-t adni neki, WiFi bekapcsolva
1.1.1 TP-LINK WR740N - ide is statikus IP-t akarok és egy az egyben az 1.1-es router kapcsolatait akarom ide továbbítani, WiFi-stűl LAN-ostul, mindenestül.

Eljutottam oda, hogy az 1.1-es routeren a DHCP tartomány szerint adtam új IP címet az 1.1.1.-esnek, de ugye mivel az elsődlegesen nem statikus IP volt eddig, így ez nem igazán ment. Kikapcsoltam ugyan az 1.1.1-esen a DHCP-t, de újraindítás után nem láttam az 1.1.1.-es routert többet vezetéken keresztül sem, mert megkapta ugyanazt az IP-t mint az első (legalábbis az ipconfig csak ezt látta).

Egy problémám maradt a végére, mégpedig az, hogy nem tudom, hogy az 1.1-es modem után szabadon lehet-e statikus IP-t beállítani. De topikokban és egyebekben kérdezgetek, válaszolnak és ahogy sikerül.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25574) MasterMark válasza l.skywalker (#25573) üzenetére


MasterMark
titán

Fuh, alapjaiban nem érted a hálózatot ahogy látom. :D

Visszatérve az eredeti kérdésre, mi dobja el magát? A wifi? Maga a net szakad meg? Vagy hogy?

Switch Tax

(#25575) l.skywalker válasza MasterMark (#25574) üzenetére


l.skywalker
félisten

Na, jól látod te. Autodidakt módon próbálok mindent megoldani, de hát így tanul a paraszt.

Felejtsd el azt, hogy eldobja bármi is magár, mert az már megszűnt mint probléma az adapter cseréjével.

Most egyszerűen beleártottam magam ebbe a "melyik eszközön is kell, hogy" be legyen állítva a PPPoE kapcsolat.

Most a szolgáltatótól kapott ZTE modem/router izében vagyok a beállításokban. 4 port van rajta, ebből 1 internetre a többi IPTV-re van konfigurálva. Az Invitel topikban találtam egy leírást, hogy miként lehet a többi portot is átállítani internetre, így nyerek + szabad csatlakozási pontot, DE...

az én alap problémám kezdettől fogva a következő volt:

a házunk alaprajz szerint hosszában van elrendezve, a helyiségek csak egymás melett vannak balra és jobbra, nincsenek mögöttes szobák vagy egyéb átjárok. Megpróbálom "lefesteni":

|| iroda | konyha | fürdő, előszoba, bejárat | nappali | gyerekszoba |

(azon most nem kell megakadni, hogy hogyan férünk el itt 4 gyerekkel, mert a nappaliban és a gyerekszobában van építve galéria és a belmagasság 4,5+m :D)

Amint látod a bejárattól jobbra van 2 szoba balra pedig 2 másik. A ZTE modem a nappaliban van. Mellé van bekötve LAN-ra: 1x az elsődleges router ill az IPTV. WiFi ki van kapcsolva.

Az elsődleges routerbe van kábellel bekötve (ez még mindig a nappali) a feleség laptopja (ha épp nem cipeli), az Xbox360, egy LeapfrogTV konzol, egy szabad kábelha valamiért én is kint netezek a laptopon és inkább kábellel szottyan kedvem ÉS van benne egy kábel, amit átvezettem a bejáraton, a konyhán át egészen be az irodába, mert oda az elsődleges router WiFi jele nem érkezett meg illl, azért, mert...

... az irodában van: céges laptop, privát laptop, Xbox One és ha oda beülök akkor kell WiFi a telefonnak, tabletnek, ezért az oda vezetett kábel végére beraktam egy másik modemet, amiben minden beállíást alapon hagytam csak egy új WiFi-t saját SSID-vel állítottam be.

Most, hogy jött ez az adapter probléma, úgy találtam jónak, hogy a másodlagos router kapja meg vezetéken úgy az adatot az elsődlegestől, hogy ne saját SSID-vel fusson rajta a WiFi, hanem kapja meg ugyanazt a vezetéknélküli kapcsolatot, ami az elsődleges routeren volt beállítva, azért, mert valamilyen érthetetlen oknál fogva az irodában lévő másodlagos router WiFi jele és a saját SSID-ja visszafelé a nappaliba nem szűnt meg (nem úgy mint odafelé az elsődleges router WiFi-je), hogy a készülékek nem váltottak át az elsődleges router jelére, viszont a megmaradt irodai jel olyan gyenge volt, hogy csak szarakodás ment.

Ezt kezdtem el beállítani. Elsődleges routeren DHCP alatt megnéztem mi van megadva tartománynak, másodlagos routernek adtam saját IP-t tartomáyon belül, kikapcsoltam a DHCP-t majd összedugtam a 2 routert úgy, hogy az elsődleges routerből jövő kábelt nem a WAN, hanem egy sima Ethernet portba dugtam, de ennek ellenére nem tudtam visszacsatlakozni rá se kábellel, se sehogy, mert a megadott IP cím helyett mindig az elsődleges router IP címét láttam csak az ipconfig alatt, pedig ha megpingeltem a másodlagos routernek beállított IP címet akkor volt rajta kapcsolat és nem veszett el semmi.

Azután jöttem rá, hogy esetleg az lehet a gond, hogy az elsődleges routeren is PPPoE kapcsolat van megadva, pedig lehet, hogy másnak kéne lennie. (statikus vagy dinamikus vagy bármilyen más IP beállításoknak, bármilyennek, amivel működik ez a szoaré)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25576) MasterMark válasza l.skywalker (#25575) üzenetére


MasterMark
titán

Túlságosan bonyolítod a saját dolgod.

Van értelme routerként kezelni ezeket? Szerintem nincs. Azon kívül hogy így minimum duplán NAT-olsz, még összevissza is van a hálózat.

A modem az legyen modem, tedd bridge módba.

Elsődlegesen legyen router a router (a nagyobbik TP-Link), azon legyen felépítve a PPPoE kapcsolat, az legyen a DHCP szerver, stb.

A harmadik "router"-ed, ne legyen router, hanem simán használd switchként illetve access point-ként a wifihez. Ehhez az kell, hogy ne a WAN-ba, hanem az egyik LAN porton keresztül kösd össze a routereddel (itt a routerre gondolok ami a szerepe szerint router!).

Annyi még, hogy ha a bridge mód nem megoldható, akkor a nagy TP-Link is csak switch+AP módba menjen.

Switch Tax

(#25577) l.skywalker válasza MasterMark (#25576) üzenetére


l.skywalker
félisten

Zseni vagy. Mondjuk ezt mindig is sejtettem, csak a modorod egy ideig rejtegette :D

Ezt a Bridge módot kell akkor még a MODEM-ben megtalálnom, és akkor utána kötöm a ROUTERt és soha többé nem hívom a többit routernek, hanem akkor lesz egy eszköz ami egyben Switch és AP :D

Ha elakadok úgy is sírok :P

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25578) l.skywalker válasza l.skywalker (#25577) üzenetére


l.skywalker
félisten

Sikerült Brdige módban van a MODEM. Nehéz szülés volt, hála 1 azaz egy darab inkompetens Inviteles szervizes kollégának.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25579) sugarforce válasza l.skywalker (#25578) üzenetére


sugarforce
őstag

a legnagyobb baj, hogy a legtobb elegge vilagtalan, de kozben meg akkora arcuk van a semmire es bunkok, hogy orom nezni...

(#25580) l.skywalker válasza sugarforce (#25579) üzenetére


l.skywalker
félisten

Csak 2 dolgot felejtett el. Emiatt 1 óráig nyomoztam a következővel akit felhívtam. Az meg egyfolytában azt kérdezgette, hogy nem emlékszem-e a nevére az előzőnek... :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25581) l.skywalker válasza l.skywalker (#25580) üzenetére


l.skywalker
félisten

Sikerült a switch üzemmód beállítása is végre. Akkor már csak az AP van hátra :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25582) l.skywalker válasza l.skywalker (#25581) üzenetére


l.skywalker
félisten

Sikerült. Köszi a segítséget és a türelmet MasterMark. És természetesen csak viccnek szántam a "modoros" kommentet. Nincs baj a modoroddal :D

Köszönöm mindenki másnak a figyelmet :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25583) haris válasza l.skywalker (#25582) üzenetére


haris
őstag

Nyalizós ;)

(#25584) MasterMark válasza l.skywalker (#25582) üzenetére


MasterMark
titán

Örülök, hogy sikerült. :DDD

Switch Tax

(#25585) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Deadlight: Director's Cut ingyenes 24 óráig gog.com-on [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25586) szupermacs válasza l.skywalker (#25585) üzenetére


szupermacs
veterán

Köszi! :R

(#25587) #81556480


#81556480
törölt tag

(#25588) MasterMark válasza #81556480 (#25587) üzenetére


MasterMark
titán

;]

Valaki nem akar PUBG-zni? :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#25589) negyven2 válasza MasterMark (#25588) üzenetére


negyven2
veterán

Még nem jött ki a One kiadás :DDD

“I mean it’s one banana, Michael, what could it cost, 10 dollars?”

(#25590) l.skywalker válasza MasterMark (#25588) üzenetére


l.skywalker
félisten

De, csak még mindig nem jött ki :D

De ott van a The Culling :P

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#25591) oriic válasza MasterMark (#25588) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Láttam megvetted PC-n. Csak nem működik rendesen. ;]

Live-Die-Respawn

(#25592) MasterMark válasza oriic (#25591) üzenetére


MasterMark
titán

Ugyanmár. :D

Switch Tax

(#25593) oriic válasza MasterMark (#25592) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az egeres bug azért érdekes. Hogy tetszik amúgy?

Live-Die-Respawn

(#25594) MasterMark válasza oriic (#25593) üzenetére


MasterMark
titán

Nem bug az, elméletileg így van. Csak az zavar, hogy nem állítható, én meg máshoz vagyok szokva.

Eddig csak 4 kört mentem, de már most esportoló vagyok. :D

Switch Tax

(#25595) oriic válasza MasterMark (#25594) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor már stream linket pls, meg a PayPal-t oszt megy az 1 euró!!444

Live-Die-Respawn

(#25596) MasterMark válasza oriic (#25595) üzenetére


MasterMark
titán

De mindig lelőnek. :O

Switch Tax

(#25597) #81556480 válasza MasterMark (#25596) üzenetére


#81556480
törölt tag

van discordom is Éáó

(#25598) Verus


Verus
senior tag

Sziasztok! Légyszi segítsetek! :) Ajánlanátok nekem olyan többen játszható játékokat, ami vicces, szórakoztató és mivel jön a tél érdekes is? Eddig a Lego sorozatok mentek plusz a Mortal Kombat. ;] Kellene valami új, de nincs ötletem sem.

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#25599) Napfénysüti válasza Verus (#25598) üzenetére

Foci kint a hóban. ;]

Més que un club!

(#25600) Verus válasza Napfénysüti (#25599) üzenetére


Verus
senior tag

Lufaxt ;]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Xbox tulajok OFF topicja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.