Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fooler89


Fooler89
őstag

Mivel 'topicnyitási kényszer' topicban nem válaszoltak gondoltam megnyitom. Windows XP MC változatában, Vista és a Win 7-ben is megtalálható programról lenne szó.Video, kép és zenelejátszó ami Tv tunnert is képes kezelni. Igazából htpc-re való progam.Képes az Xboxal is együttműködni.

Kérdésem az lenne, hogy milyen progival tudom szerkezteni a tvből felvett anyagomat?

[ Szerkesztve ]

(#2) Psychonaut válasza Fooler89 (#1) üzenetére


Psychonaut
addikt

TV-tuner, szerkeszteni, Xboxszal. ;)

(#3) Fooler89 válasza Psychonaut (#2) üzenetére


Fooler89
őstag

Ha van érdeklődő a topic iránt úgy is át kell írni az #1 hszt!

Amugy meg köszönöm a javítást!

(#4) Fooler89 válasza Fooler89 (#1) üzenetére


Fooler89
őstag

(#5) flurider


flurider
aktív tag

Engem inkább az érdekelne, hogy a Windows Media Center miért nyílik meg a Company of Heroes játék bezárását követően (Vista alatt)
A MC nekem semmire nem jó, nem kell, de bosszantó, hogy mindig megnyílik.
Hogyan tudom lelőni?

Kösz előre is.

[ Szerkesztve ]

Csillagkörü Litér

(#6) Fooler89 válasza flurider (#5) üzenetére


Fooler89
őstag

Angol

Igazából közöm sincs a témához, de talán ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#7) kem


kem
addikt

Szia

Ez a topic nem jó?

Köszi!

(#8) Fooler89 válasza kem (#7) üzenetére


Fooler89
őstag

Hello

De végülis elférne benne is. Viszont én úgy gondolotam, hogy talán ez a topic lenne ami magáról a programról szólna.
Viszont ha nem jól gondoltam zárható.

(#9) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Itt sok okosság van: [link]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#10) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Kipróbáltam ezt a progit. Amikor nézem a tv-t automatikusan felveszi a műsort, ezeket hol tárolja? El lehet menteni utólag? Ki lehet kapcsolni hogy ne mentse? leadtek winfast tvtuner[link] távírányítót lehet vele használni?

moto g72, Ninebot d28e

(#11) simongab


simongab
senior tag

w7 alatt a WMC tökéletesen ment az Avermedia TV kártyával, most Vista alatt nem működik
kinek van ötlete?

Egyébként az adókat megtalálja, de nem jeleníti meg, minden driver a legújabb :(

Köszi
Üdv
Gábor

(#12) wolfman válasza CsiguszMaxim (#9) üzenetére


wolfman
veterán

Igen, van sok okosság, de sajnos nekem egyik ötlet sem működik! :( Pontosabban borítókat tudtam hozzárakni a filmekhez, de sajnos már mkv filmeket nem tudok megnézni vele! :( Gondolom az lehet a baj, hogy 64bit-es Windows 7-et használok, és a 64bit-et valamiért nem szereti.

Próbáltam már a neten fellelhető rengeteg lehetőséget, de egyszerűen nem képes ez a f.s lejátszani az mkv-t! :( Legutóbb oda eljutottam, hogy lejátszotta, de mondjuk 10 filmből 5 képe széjjelesett. :(

Valaki aki szintén 64bit-es Win7-et használ és megoldotta, megosztaná velem a megoldást? :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#13) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Üdv! lenne egy olyan gondom, hogy nem tudom beállítani a műsorújságot a proginál, gigabyte gt-u600-em van.
Mit tegyek?
Válaszaitokat előre köszönöm!!! :R :R

(#14) weresgyufa válasza Cimbooora (#13) üzenetére


weresgyufa
tag

akkor itt egy kis segítség, de ez szerintem mindennel megy.

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#15) weresgyufa válasza weresgyufa (#14) üzenetére


weresgyufa
tag

én is szívok bár én a tunerem miatt, vagy az sem kizárt hogy a MC nem támogatja az új DVB-C kártyákat vagy legalábbis az enyémet (CableStar HD2) nem támogatja, látni látja, keresni is tud, de nem talál csatornát, alapból az volt fura hogy hangolásnál nem tudtam modulációs paramétereket beállítani stb...

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#16) weresgyufa válasza wolfman (#12) üzenetére


weresgyufa
tag

Próbáld meg feltenni a PowerDVD9-et, nekem működött 32bit-en még nem tettem vissza de majd hamarosan visszateszem. Ja meg én a K-Lite 64Bit-et tettem még fel, ezzel alapból megy minden formátum.
Remélhetőleg beválik neked is :R

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#17) wolfman válasza weresgyufa (#16) üzenetére


wolfman
veterán

Köszi! Azóta megoldódott a kérdés, csak mostmár az a baj hogy az mkv-knak a hangját és feliratát sem tudom állítani! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#18) weresgyufa válasza wolfman (#17) üzenetére


weresgyufa
tag

Media Control-nevü progival az ffdshow menüje megjelenik a media cenret alatt, szerintem próbáld ki, annyi hogy akkor be kell állítani kézzel hogy az mkv-kat ő dekódolja.

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#19) wolfman válasza weresgyufa (#18) üzenetére


wolfman
veterán

Ezzel tisztában vagyok, írtam is, hogy feltettem, de valamiért nem tudom használni, nekem nem jön be a menü film közben, pedig még a távirányító gombjait is beállítottam. :(

Azon gondolkodom, hogy biztos az, hogy 64bit-es Windows 7-et használok, és ezt nem szereti. De ha van valami ötlet akkor szívesen várom!

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#20) weresgyufa válasza wolfman (#19) üzenetére


weresgyufa
tag

ahham... és gondolom akkor azt szeretnéd hogy eredeti nyelven megnézni a filmet felirattal...

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#21) wolfman válasza weresgyufa (#20) üzenetére


wolfman
veterán

Nem éppen, hanem hogy ha elindítok egy filmet, akkor tudjam állítani a nyelvet feliratot film közben, ne keljen lekicsinyíteni a MCenter ablakát, és óra mellöl állítgatni, mert egyrészt nem látom, másrészt így nincs értelme a MCenternek.

Azt mondták egy leírásban hogy film kezdetekor feljön egy ablak és lehet be lehet állítani, meg ha menet közben akarom akkor is, de nekem semmit nem csinál, mint ha fel sem tettem volna! :(

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#22) Cimbooora válasza weresgyufa (#14) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

És Ilyen esetben mit csináljak?
Nekem nincs tv-újság beállítási módszer :O

(#23) weresgyufa válasza Cimbooora (#22) üzenetére


weresgyufa
tag

Ezeket olvastad már? hátha segíthet valami.

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#24) Cimbooora válasza weresgyufa (#23) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Nem nagyon:S
De azért köszi! :R

(#25) Cyrin


Cyrin
addikt

Egy olyan észrevételem lenne, hogy nálam a zene könyvtárban lévő mappák közül nem mind jelenik meg, a video könyvtár tökéletes, vajon mitől lehet ez? A zene könyvtár mp3-akat tartalmaz.

(#26) Cyrin


Cyrin
addikt

illetve, amik nem jelennek meg azokat berakja egy ismeretlen album könyvtárba, és ott rohadt sok szám van így össze vissza, holott a mappastruktúrában külön mappákban szerepelnek...

[ Szerkesztve ]

(#27) weresgyufa


weresgyufa
tag

Van EPG leírás ha érdekel még valakit, de sajnos regisztrálni kell az oldalra ...

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#28) weresgyufa


weresgyufa
tag

Ez a progi sem rossz csak még nem volt időm kipróbálni hogy beépül vagy sem...

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#29) weresgyufa válasza Cimbooora (#24) üzenetére


weresgyufa
tag

Esetleg ezt kéne még letesztelni hogy megy, ha nem akkor már csak ez marad, de ennek mennie kell mert aki nekem ajánlotta ő is ezt használja.

[ Szerkesztve ]

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#30) CYD


CYD
csendes tag

Sziasztok!

Hátha itt találkozott már valaki ilyesmivel. Valamiért elment a szín a Windows 7 Media Centerben, úgy, hogy eddig működött rendesen.
Csináltam egy screenshot-ot, hogy milyen lett és kb. milyen volt eddig. Elég elszomorító. :)

Nem értem, hogy mi változhatott., mert nem telepítettem semmilyen codec-et. Lehet, hogy a TV Tuner ment gajra?

Előre is köszi...

(#31) Tallér2222


Tallér2222
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne kérdésem!Otthon be szeretném állítani a média centert a windows 7 tel! Maga a program beállítása nem gond csak az a problémám hogy milyen típusú cuccot kell vennem ha azt szeretném hogy a tv az egyik a gép a másik zsobába legyen!Csak egy tv kell ami extenderként lehet hozzáadni vagy valami más is!
Típust meg ilyeneket szeretnék.

Előre is köszönöm

(#32) tomi319


tomi319
tag

sziasztok az media centerben megoldható hogy dvd meghajtóba tett lemezről is vigye az avi filmeket esetleg mkv-kat? és ha igen akkor ♠hogyan?

(#33) Jhericho


Jhericho
tag

nekem miért írja ki azt hogy Videóhiba? Most mitcsináljak?

[ Szerkesztve ]

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#34) WonderCSabo válasza Jhericho (#33) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minden videóra vagy csak erre? Ha csak erre, akkor hiányzik a formátumhoz passzoló kodek. Ha mindenhez akkor ott vmi nagyon elcsesződött.

(#35) Jhericho válasza WonderCSabo (#34) üzenetére


Jhericho
tag

És honnan tudok leszedni kodekeket?

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#36) WonderCSabo válasza Jhericho (#35) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért nem válaszolsz a kérdésemre? Tedd fel ezt a csomagot, ebben minden van, mindent le fogsz tudni játszani. A playereket nem kell felraknod, azokat kipipálhatod belőle.

[ Szerkesztve ]

(#37) Jhericho válasza WonderCSabo (#36) üzenetére


Jhericho
tag

Bocsánat, hogy nemválaszoltam a kérdésedre. Egyenlőre nemnagyon próbáltam mást. De ugygondoltam, hogy azt a videót ami alapból ittvan a win7-ben mint mintavideo, azért letudja játszani. Amugy a mediaplayer letudja, csak a center nem. és ez a baj:(

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#38) Jhericho válasza WonderCSabo (#36) üzenetére


Jhericho
tag

nemmegy:(

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#39) WonderCSabo válasza Jhericho (#38) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ja, hogy a mintavideó sem megy. Ez gáz. Akkor vmi csúnyaság történt a Media Centerrel. Sajnos fogalmam sincs mi a baja. Semmit se tud? Én szolgáltatásokban letörölném a Media Center és újraraknám, hátha.

(#40) Jhericho válasza WonderCSabo (#39) üzenetére


Jhericho
tag

Megtettem és semmi. A videókártyám befolyásolhatja? ati radeon 9200

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#41) WonderCSabo válasza Jhericho (#40) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már elég régi, de nem.

(#42) Jhericho válasza WonderCSabo (#41) üzenetére


Jhericho
tag

4millió helyen néztem hogy milehet és sehol semmi. már mindent próbáltam. a Notebookomon pedig meg :(((

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

(#43) fiucsavar


fiucsavar
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a következőben:
Van egy win7em windows media centerrel és egy xbox 360-om(xbox nem flashelt,legújabb frissítésekkel) emellett pedig egy dlink routerem(di-524) amivel össze vannak kötve.
Összepárosítottam a gépet az xboxal,ment is minden rendesen,hibátlanul látják egymást,viszont semmilyen fáljt-legyen az mp3 vagy videó,esetleg kép-nem tudok magán az xboxon lejátszani.Az xbox menüből látom a videót,de ha rámegyek a lejátszásra,jobb esetben elkezdi pufferelni,rosszabb esetben csak a kis windows köröcske forog és utána mindig azt írja hogy "a windows mc nem találja a megadott fáljt.Győzödjön meg róla...stbstbstb"
Nincs valamilyen tippetek?Se angolul se magyarul nem találtam erre a hibára eddig megoldást.
Előre is köszi:)
csavar

(#44) napocska2


napocska2
senior tag

Sziasztok!
Három hete, amióta HDMI-vel kötöttem össze a TV-t és notebookomat, azzal kell szembesülnöm a filmeknék, mintha időnként ottmaradna az előző kocka egy töredékmásodperce. Ez sima aviknál is előjön, nem csak mkv-nál, és a VLC és MPC-HC ezt nem produkálja, ők gond nélkül viszik a filmeket. Próbálkoztam a guglit kifaggatni, hogy mi okozhatja ezt a képmalőrt, de nem lettem okosabb sajnos.
Win7, shark és ffdshow van a gépecskémen.
Emiatt sajna le kell szoknom a média centerről, ebben a legfájóbb az, hogy a WMC nélkül hanyagolnom kell a távirányítót és a Media Browsert is. Pedig e kettő kombinációja miatt szoktam rá. :O
Adjatok tanácsot, hogyan hozhatnám helyre ezt a HDMI-s problémát?
/Csak azt ne, hogy szégyenszemre térjek vissza az s-video kábelhez... :) /

(#45) Cortinaar válasza CYD (#30) üzenetére


Cortinaar
csendes tag

Szia! Megkaptad a privát üzenetem?

Cortinaar

ASUS P5K PRO, Q6600, 4 GB DDR2 GEIL, Sapphire Radeon 5850 HD Xtreme 1 GB DDR5, 320 GB HDD, Win7 Professional X64

(#46) Cortinaar


Cortinaar
csendes tag

Sziasztok!

A következőkkel kapcsolatban kérném a segítségeteket: egyszer csak a tv csatornák színe elhalványult, nem tudom, hogy mitől? 2 tv tuner szoftvert is kipróbáltam, egyik a kártya programja, másik a Media Center, mindkettőben ilyen rossz lett a képminőség. Gyanakszom arra, hogy feltelepítettem a Media Portal nevű programot, s az rontotta el. (egyáltalán nem biztos) Hiába uninstalláltam, a kép még mindig halvány, alig van színe. Van valakinek valami jó ötlete, hogy tudnám visszaállítani a csatornák színeit? Windows 7 prof. x64-et használok, a windows, játékok, videók, képek színei tökéletesek, kimondottan a tv csatornák színe halvány. Windowst nem szeretném újra vágni.

Kösz

Cortinaar

ASUS P5K PRO, Q6600, 4 GB DDR2 GEIL, Sapphire Radeon 5850 HD Xtreme 1 GB DDR5, 320 GB HDD, Win7 Professional X64

(#47) napocska2 válasza Cortinaar (#46) üzenetére


napocska2
senior tag

Szia!
Én ilyen megmagyarázhatatlan esetekben a rendszer visszaállítással próbálkozom. Hátha neked is segít! :)

(#48) zocika


zocika
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni win 7 ulti van a gépemen de a wmc nem akar működni.
vagyis olyan mintha hiányos lenne.
nincs lehetőség internetes tv adásokra valamint az extra tár teljesen üres, még a beállítások között sem kinál semmit.

válaszotokat előre is köszönöm
Üdv

(#49) napocska2 válasza zocika (#48) üzenetére


napocska2
senior tag

Szia!

Ez a topic, mint láthatod nem nagyon pörög, úgyhogy megpróbálok én segíteni, már amennyire telik tőlem... ;)
Legjobb tudomásom szerint az internet tv azért nem működik, mert nem az USA-ban vagyunk. Nálam is csak a műsorújság vigyorog, aztán tovább semmi.
A wmc-d akkor lesz számodra tökéletes, ha keresel hozzá olyan plug-ineket, amelyek kiszolgálják az igényedet. Igaz, hogy kicsit macerás mire minden működőképes lesz, de szerintem megéri a rááldozott időt.
Szóval pl. filmekhez a Media Browser a legjobb választás! Ha túlesel a beállítgatáson,boldogan fogod használni! Ízelítőül egy kép és innen töltheted le.
Az extrák közé fognak majd kerülni azok a plug-inek, amelyeket telepítesz, így az sem lesz majd üres.
Ajánlom neked ezt az oldalt, itt minden infót megtalálsz, ami a wmc testre szabásához szükséges.
És, hogy gyors sikerélményed is legyen, innen telepíthetsz máris egy extrát! :)

[ Szerkesztve ]

(#50) Jhericho válasza Jhericho (#42) üzenetére


Jhericho
tag

Megoldottam! Új kártya:D fut most szépen:)

Windows lefordítva apacsra: Sápadtarcú várni homokóra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.