Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Wamp server

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

Az lenne a próblémám, hogy van egy ilyen WAMP5 server telepítve a gépemen. Eredetileg arra gondoltam, hogy elég lesz, ha csak én használom, localhoston, de van 1-2 projectem, amit szeretném, ha mások is tesztelnének, de bizonyos korlátozások miatt erre az ingyenes szolgáltatók tárhelyei nem megfelelőek.
Szóval megpróbáltam a servert elérhetővé tenni, vagyis 1 online tettem, 2 magáta gépet pedig DMZ-be a routerből, de nem sikerül kívülről elérni, se ha az ip-t írják be, se ha a domain-t(myip-s, egyszer már huzamosabb ideig használtam, akkor ftp- servert üzemeltettem...) A gép wlanon kapcsolódik a routerhez, nem tom ez probléma lehet e.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) tkazmer


tkazmer
addikt

Nah, az elején elfelejtettem írni, hogy tulajdonképpen ez a WAMP egy szervercsomag, tartalmaz Apache szervert PHP-vel, valamint MySQL szervert is, és van hozzá Php myadmin meg SQLite Manager is

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#3) tkazmer


tkazmer
addikt

Jah, és mégegy, hálózaton belül a többi gépről megy, csak a net felől nem. A routerből egyébként virtual servernél is beállítottam a 80-as és a 8080-as portokat(asszem ez kell a http-hez...)
Maga az oldal amúgy ez lenne(ha egy általam írt logoutos írás jön be, akkor az már jó)
[link]

jah, és azokat, akik értenek hozzá, kérem, hogy egylőre ne teszteljék a hely biztonságát :)

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#4) tkazmer


tkazmer
addikt

Nah, újabb módosítások történtek, kiderült, hogy a virtual servernél nincs engedélyezve a mysql server portja(i), engedélyeztem, de így sem megy...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#5) cucka


cucka
addikt

valamit nagyon rosszul csinálsz, úgy érzem nem igazán vágod a témát.
gondolom nincs fix ip címed. ahhoz, hogy kívülről elérjék a nálad futó webszervert, a következő dolgokat célszerű beállítani. (máshogy is lehet, de talán így a leginkább fájdalommentes).

1. regisztrálsz egy dinamikus dns szolgáltatónál. (myip.hu, dyndns.org, no-ip.info, stb.). ha nem tudod, ez mire jó, akkor elmagyarázom.
2. beállítod az apache-ban a szervered nevét és a portot. (apache\conf\httpd.conf fileban). a port lehet simán 80, a 8080-at nincs értelme használnod.
3. a routerben bekapcsolod a gépedre a dmz-t, vagy csinálsz egy port forward-ot a gépedre. (TCP, 80as port).
4. a gépeden megnézed az esetleges tűzfal/vírusirtó/internet security csomagok beállításait, mert bekavarhatnak.

apache újraindít, és kész is vagy.
ha nem akarod kívülről elérni az adatbázist, akkor mysql portjait ne piszkáld. ha weboldalakat akarsz elérhetővé tenni, akkor biztonságosabb, ha nem lehet kívülről csatlakozni a mysql-hez.

[Szerkesztve]

(#6) tkazmer válasza cucka (#5) üzenetére


tkazmer
addikt

Van myip-s címem, viszont úgy tűnik, hogy fix az ip címem is, legalábbis mióta figyelem(szeptember) nem változott.
Az apache-ban a 80-as port van beállítva. A routerben a DMZ be van állítva, épp most is portscannelnek:D
A tűzfalam(a kis anti hackere) eddig mindig jelzett, hogyha kívülről el akarták érni a weblapot(ugye helyi hálózaton megy)
Amit szeretnék csinálni, ahhoz kell sajnos mysql, így azt is elérhetővé tettem.,..

Itt van a myip-s címem is[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#7) RedAnt válasza tkazmer (#3) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Jelenleg nincs nyiva a 80-as port.

[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#8) tkazmer válasza RedAnt (#7) üzenetére


tkazmer
addikt

Ezek szerint te vagy 88.209.198.te is tudod...:D
Akkor viszont a router kavarhat be, mert a gépem tűzfala szerint nyitva A routerben viszont ott van a virtual server - mapping ports között a 80 as...[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#9) cucka válasza tkazmer (#8) üzenetére


cucka
addikt

ha dmz-ben vagy akkor nem kell virtual server-el vacakolni, pont ez a lényege a dmz-nek.
apache-nál ugye a szerver hostneve is be van állítva?

[Szerkesztve]

(#10) tkazmer válasza cucka (#9) üzenetére


tkazmer
addikt

Hopsz, szerintem az nincs, legalábbis én localhoston hagyatam. Lehet, ez a baj?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#11) cucka válasza tkazmer (#10) üzenetére


cucka
addikt

lehet :U
#5-ben ezt is leírtam.
azt megkérdezhetem, hogy mysql-t miért akarod kintről elérni? (illetve ha el akarod érni, akkor miért nem elég egy phpmyadmin?)


[Szerkesztve]

(#12) RedAnt válasza tkazmer (#8) üzenetére


RedAnt
aktív tag

így van - bár dinamikus az ip-m :) Szertinem is a routeren kén valamit állítanod.
A mysql portot ki ne engedd! Csak ha azt akarod hogy kívülről el lehessen érni az adatbázist közvetlenül - ahhoz hogy a php használja, természetesen nincs erre szükség, hiszen egy gépen van vele.

#13: ehhez nem kell kiengedni a portot. Gondolom php-n keresztül használod, akkor elég ha a php-t futtató szerver hozzáfér.

[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#13) tkazmer válasza cucka (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

Mert kellene néhány naplózáshoz, meg van egy filefeltöltő oldalam, amit arra használnánk, hogy a kanadai barátaim képeket és videókat töltsenek fel, és pl a képek megjelenítését úgy oldottam meg, hogy rögzíti a feltöltött kép nevét a feltöltő file, amit aztán e lekérő lehív, mint az elérési út részét.

RedAnt
Jah, ok akkor már zárom is a kapukat:D

A log fileban mit kell még módosítani ezen kívül?
ServerName tkazmer.myip.hu:80
Mert még mindig nem megy, pedig restaroltam a servert...

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#14) cucka válasza tkazmer (#13) üzenetére


cucka
addikt

előttem már leírták, hogy ehhez nem kell kiengedni a mysql-t a netre.
érdemes lenne elgondolkoznod azon, hogy mégis hogyan lesz a te php kódodból weboldal, vagyis mi történik az oldal címének begépelése és az oldal megjelenése között..

(#15) RedAnt válasza tkazmer (#13) üzenetére


RedAnt
aktív tag

ezt így:
ServerName tkazmer.myip.hu
Port 80

de amíg a routered nem engedi át a 80-as portot, hiába állítgatsz az apache-on.

╚╦╦╦

(#16) tkazmer válasza RedAnt (#15) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, ez a problémám most épp, nem tom, mit csináljak a routerben. Egyszer már ftp szervert sikerült üzembe helyeznem, igaz, az vezetékesen kapcsolódott a routerhez. Most a gép DMZ-ben, ezért is vettem észre, h scanneltél.Lehet az gond, h most wlanon kapcsolódok?

mod: sikerült megoldanom, a pontos okot szokásosan nem tudom, de működik. Csináltam router resetet is, meg kikapcsoltam az ah-t. A lényeg, hogy most működik, majd fokozatosan végig kísérletezem, hogy miket lehet visszakapcsolni.

köszi a segítséget mindkettőtöknek :R :R

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#17) tkazmer


tkazmer
addikt

Meg lehet az vhogy csinálni, hogy ne listázza a mappák tartalmát? Szóval hogyha nem azt írja be a felhasználó, hogy ''host/mappa/file'' hanem azt, hogy ''host/mappa'', akkor ne adja ki a könyvtár fájljainak listáját?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#18) tkazmer


tkazmer
addikt

Van még 1 problémám, néha teljesen lefagy az apache, nem is lehet újraindítani, csak ha az egész gépet újraindítom. Mi lehet a gond? A gép gyakorlatilag semmilyen igénybevételnek nincs kitéve, alig van kihasználva. A scriptek általában lefutnak hiba nélkül, szal sztem azokkal sem lehet komoly gond...
Ha újraindítom a szervert, az apache már el sem indul, csak a mysql..

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#19) cucka válasza tkazmer (#17) üzenetére


cucka
addikt

ilyen problémáknál az első lépés, hogy megnézed az apache config-ot.
van egy ilyen szekció benne, hogy # Directives controlling the display of server-generated directory listings.

na ebben van olyan opció, hogy IndexIgnore, írja mellette, hogy mire jó. ezt kéne beállítani úgy, hogy minden file-t figyelmen kívül hagyjon. (pl. * vagy *.* )

a #18-ban említett rejtélyes viselkedésre pedig az lenne a megoldás, ha hagynád a túróba az ilyen összebarkácsolt webszerver csomagokat, és feltennél normálisan egy apache-ot, majd rá a php-t és mellé a mysql-t. nem túl bonyolult feladat és még okosodsz is közben. ;)

[Szerkesztve]

(#20) tkazmer válasza cucka (#19) üzenetére


tkazmer
addikt

Köszi :R :R
Először külön próbáltam meg természetesen, nem is tudtam, h van ilyen csomag. Viszont mivel a mysql szervert nem tudtam php-vel elérni valami miatt, sőt, nem is futott le mindegyik php file, ezért végül ez a wamp lett belőle. De lehet, visszaállítom, mert nagyon kezd zavarni, h kb 5 különböző látogató után indíthatom újra a gépet, mert az apache rendetlenkedik..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#21) cucka válasza tkazmer (#20) üzenetére


cucka
addikt

pedig nem nagy tudomány beállítani külön az apache-php-mysqlt, van rengeteg szájbarágós leírás és a fórum is tele van segítőkész emberekkel. természetesen először a telepítési útmutatók leírását olvasd el, igazából az alapján gond nélkül fel kell tudd pakolni, nekem sikerült.

(#22) tkazmer válasza cucka (#21) üzenetére


tkazmer
addikt

Nah, asszem kezdhetem elölről ezt az egészet, mostmár egy szerencsétlen felhasználót nem tudok létrehozni, mert ''can't find any matching row in the user table''....jah, phpmyadmin-ból van esetleg .msi vagy .exe kiszerelésben? Mert amiket találtam, egyiksem olyan volt....

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#23) RedAnt válasza tkazmer (#22) üzenetére


RedAnt
aktív tag

A phpMyAdmin egy php program, nem értem mihez kéne a binárist. Kicsomagolod, bemásolod, beállítod a konfig fájlját és a jogosultságokat, ahogy ez a dokumentációjában le van írva. Szerintem ez nem sokkal megerőltetőbb mint egy elfogadom>tovább>tovább>ok>kész típusú telepítő, de ha mégis gondot okoz, gondolkozz el, tényleg ezzel akarsz -e foglalkozni, ha igen akkor meg olvasgass. Sokat.

Egyébként meg - helyi elérésnél - ajánlom a mysql administrator-t, ha jól olvastam localhoston van a cucc. [link]

╚╦╦╦

(#24) tkazmer válasza RedAnt (#23) üzenetére


tkazmer
addikt

Okok, valószínűleg már késő(vagy korán?) volt a gondolkodáshoz, ráadásul kellett volna, hogy működjön a szerver, szal volt némi idegesség is.
Viszont most ismét van egy gondom, felraktam egy apache 2.0.43-at, mellé egy php 5.2.0-t, be is tölti a php-t, viszont nem ad vissza semmit sem(ha php-t akarok futtatni, akkor egy teljesen üres képernyőt kapok vissza). Miért lehet ez?

jah, az a mysql administrator nagyon tetszik, köszi :R :R

mod: mégegy érdekesség:
Ha az apache monitorral nézem, akkor kiírja, hogy php 5.2.0, viszont ha egy könyvtár listát készítek, akkor csak ennyit:
Apache/2.0.43 Server at localhost Port 80

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#25) tkazmer


tkazmer
addikt

Nah, elvben a php-nek vmilyen szinten működnie kell, ugyanis a filefeltöltő scriptem nagyrészt lefut, legalábbis a file feltöltődik. Úgy tűnik, hogy az olyan lapok nem mennek elsősorban, ahol ötvöztem a php-t és a html-t. Milyen beállítással lehet megoldani, h azok is menjenek?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) tkazmer


tkazmer
addikt

Jah, és a mysql serverhez sem tudok csatlakozni, ez van az apache error logjában:
Call to undefined function mysql_connect()

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#27) RedAnt


RedAnt
aktív tag

phpinfo()-t néztél már?
tudod, az a függvény amit a php telepítése után elsőként meg szokás nézni, hogy mi működik, mi nem :U

Amúgy meg neten ezrével találni erről leírásokat, csak egy kicsit keresni kéne mielőtt kérdezel. Nekem most ezt dobta ki elsőként a google: [link]

╚╦╦╦

(#28) tkazmer válasza RedAnt (#27) üzenetére


tkazmer
addikt

Persze, ennek a szokásnak eleget tettem. Csak nem sok mindent tudtam vele kezdeni. :U
Amit adtál leírást, köszi, de úgy tűnik, minden rendben, amit ott leírnak, sztem nekem mind megvan, nem segített az sem, h beírtam a confog fájlba, h
AddType application/x-httpd-php .php
AddType application/x-httpd-php-source .phps

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#29) RedAnt válasza tkazmer (#28) üzenetére


RedAnt
aktív tag

nem sok mindent tudtam vele kezdeni
Pedig sok mindent elárul, pl. hogy a mysql bővítmény működik e.

Írd le részletesebben mi nem működik, mert nem teljesen világos. Nem futnak le a php szktiptek? Vagy nem mind? Pontosan mik nem?

Konfig fájlban turkászás után ugye mindig nyomsz apache restartot?

╚╦╦╦

(#30) tkazmer válasza RedAnt (#29) üzenetére


tkazmer
addikt

Semmilyen mysql-el kapcsolatos információt nem találtam benne, így valószínűleg mint bővítmény nem működik a mysql. Azok a php scriptek nem futnak le, amelyekben van html kód is, pl mondjuk egy táblázatba kiíratok vmit az adatbázisból.
A filefeltöltés is működik, legalábbis a fájl átvitele megvan, viszont a php script után esedékes némi html kód már nem jelenik meg, sőt amiatt sem reklamál, hogy nem tud a mysql adatbázishoz csatlakozni, vagy ott akármit is csinálni(biztos, h nem tud, mivel mikor először próbáltam, még nem is állítottam vissza a régi adatbázisokat, szóval amelyik adatbázisba a fájlfeltöltő scriptnek írnia kellett volna, még nem is létezett akkor.)
Az apache restart természetesen megtörténik, sőt néha nem szimpla restartot, hanem stop/start ot nyomok neki..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#31) RedAnt válasza tkazmer (#30) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Hát vagy használj php 4-et, vagy olvasd el ezt: [link]

Továbbá arra gyanakszom hogy <? ?> jeleket használsz a php részek beágyazására, próbáld meg <?php ?> jelekkel.
(Lásd Manuál, Alapvető szintaxis [link]
rövid tag-ek (harmadik példa) csak akkor használhatók, ha engedélyezve vannak a short_open_tag php.ini konfigurációs fájl direktívával, vagy ha a PHP az --enable-short-tags kapcsólóval volt fordítva.
Valamint:
Hordozható, újrafelhasználható komponensek esetén ne használd a rövid nyitójelöléseket!)

╚╦╦╦

(#32) tkazmer válasza RedAnt (#31) üzenetére


tkazmer
addikt

A short open tagek ''on'' ra vannak állítva a php.ini-ben. Feltettem a php 4.4.4-et, de továbbra sem mennek olyan scriptek, amelyek régebben gond nélkül lefutottak. A phpinfo lefut, de mysql továbbra sincs(de a szolgáltatásoknál el van indítva)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#33) RedAnt válasza tkazmer (#32) üzenetére


RedAnt
aktív tag

De megnézted hogy <?php ... ?> tagekkel sem megy e?

php.ini-ben engedélyezve van a mysql extension?

╚╦╦╦

(#34) tkazmer válasza RedAnt (#33) üzenetére


tkazmer
addikt

Nah, úgy tűnik, mostmár megy a szerver, talán az volt a gond, hogy nem indítottam újra a gépet. Ezt onnan sejtem, hogy notin van a szerver, és du elmentem egy barátomhoz, és amikor ott bekapcsoltam, és csak úgy próbaképpen megnyitottam a localhostot, egyrészt tökéletesen ment a php, másrészt csak a kérések nem mentek, a kapcsolódás, és az adatbázis kiválasztása sikerült, vagyis a mysql szerver is működött!! (és most, h hazajöttem, ismét megy!)
Mivel hosszabb távon ez a notebookos holmegyaszerver-holnem megoldás nem túl kedvező, így lenne egy olyan kérdésem, h van esetleg tapasztalata arról vkinek, hogy egy olyan weboldalhoz, amit naponta max 6-700-an látogatnának, milyen hardver szükséges a szerver részéről?

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#35) RedAnt válasza tkazmer (#34) üzenetére


RedAnt
aktív tag

egy olyan weboldalhoz, amit naponta max 6-700-an látogatnának, milyen hardver szükséges a szerver részéről?

Ez inkább attól függ milyen feladatokat kell a szervernek ellátnia. (nagyon nem mindegy, statikus oldalakat kell kiszolgálni, vagy többszázezer soros adattáblákon bonyolult lekérdezéseket végrehajtani) Tehát a látogatószám csak egy szempont, ami ilyen alacsony számnál nagyon nem is lényeges (nem valószínű hogy a 6-700-ból egy időben túl sok lenne az oldalon)
Általánosságban talán annyi elmondható hogy php-hez gyors proci, mysql-nek sok memória kell. De ha nem akarsz túl bonyolult dolgokat csinálni, bőven elég lehet egy p1-p2 kategóriás gép, ami olcsó, és keveset fogyaszt. Egy éjjel-nappal működő gépnél ez nem elhanyagolható szempont... Ha ez kevés a feladatra, akkor nem biztos hogy az otthoni szerver az ideális a feladatra.


mod. ja és természetesen a linuxot sem árt valamennyire ismerni ha otthoni szervert szeretnél, és nem akarsz egy vagyont kidobni drága hardverekre amiken elfut a win (és sok pénzt az oprendszerre, ugye..? :D )

[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#36) tkazmer válasza RedAnt (#35) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, valóban, kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdést. Dinamikus, és viszonylag azért egyszerű, de gyakori lekérdezésekről lenne szó.(valamint lenne egy phpbb fórum is, nem tom az mennyire bonyolult)
Szóval egy ilyen [link]géppel kb hány látogatóig lennénk biztosítva?Jah, és a fenti feladatokon kívül még kb 4 géphez lenne, mint proxy használva(így oldanánk meg azt, h ne nálunk fogyasszon, hanem ott, ahol mint proxy működik :) )


A linux természetesen tervbe van véve, egyelőre csak azért nem foglalkozok vele, mert a notimon(októberi) még annyira friss és finom az xp a dell jóvoltából, hogy nem akarom letörölni, meg amúgy sem szánom hosszabb távon szervernek(apropo, mit tudsz a linux és a core 2 duo egymással való viszonyáról? vhol azt olvastam, h a c2d hűtésére nem volt túl jó hatással a linux...)

Jah, és ismét előjött a wamp korából ismert hiba, vagyis hogy lefagy az apache, csak most újra tudtam indítani:D

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#37) RedAnt válasza tkazmer (#36) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Ja, hát ezek bikaerős gépek, szerintem nagyon sokáig jók lesznek. (és milyen olcsók :Y ) Többezer felhasználóig simán szvsz. Inkább a sávszél és a fogyasztás lesz probléma, bár ha jól értem, nem otthon lesz elhelyezve.

Core 2 duo procikról semmi tapasztalatom nincs :) De nem hiszem hogy túlmelegedne a linux miatt - itt legalábbis nem írtak róla: [link] De hogy a laptopodon mi van, az teljesen ízlés kérdése, én a szerverre gondoltam, oda mindenképp linuxot javasolnék.

╚╦╦╦

(#38) tkazmer válasza RedAnt (#37) üzenetére


tkazmer
addikt

Akkor lehet, végül nem is ilyet veszünk, hanem gyengébbet olcsóbban...Láttam vmi dell szervert, 2x200mhz, szintén 10k-s scsi hdd-vel,[link] akkor talán az is megteszi, bár még 1-2hdd elkel majd bele...
Linux lesz rajta mindenképpen, mert ms oprendszer az egy kicsit drága, meg gondolom van oka annak, h egyre több nagyobb cég használ unix-es megoldásokat. Jah, és ha jól tom, abban alapból van egy apache..
A notimon egyelőre marad az xpp, lehet, nem is lesz rajta sosem linux, bár ki tudja, van néhány wlan háló a környékünkön, és ahhoz jobb a linux ;]
Azt nem tudod esetleg, h mi lehet az oka annak, h néha csak úgy kifagy az apache? Semmi komolyabb következménye nincs, simán elindul utána, csak mondjuk mi van akkor, ha olyankor történik, amikor én nem vagyok gépnél, és így nem tom újraindítani...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#39) RedAnt válasza tkazmer (#38) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Lehet hogy elég az is, bár tény hogy lassabb és memória sincs túl sok benne - de ettől még jó lehet. Az előzők mondjuk ár/érték arányban jobbnak tűntek nekem.

Windows alatt csak rövid ideig használtam apache-ot, akkor nem volt gondom vele. Esetleg próbáld meg az 1.3-at, hátha azzal jobb.

╚╦╦╦

(#40) tkazmer válasza RedAnt (#39) üzenetére


tkazmer
addikt

Azóta már találtam egy ennél jobbat is, bár ha erre is azt mondod, h jobb az előző ár-érték aránya, lehet, maradok annál...[link]

Egyelőre még bízok benne, hogy a 2.0.43-as megjavul, de ha nem, akkor valóban megpróbálom az 1.3-asat..

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#41) RedAnt válasza tkazmer (#40) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Ez is elég jól hangzik szvsz.

De nem könnyű megbecsülni a gépigényt, főleg ha a követelményeket sem látom teljesen, szóval ne vedd szentírásnak amit mondok. De egy ilyen tételnél még talán belefér egy kis kísérletezés, ha egy kicsit gyengébb gépen is indultok, hamar meglátjátok, vagy ha kinőnétek, eladhatjátok és vehettek egy erősebbet. Szerintem leginkább csak ha kipróbáltad a konkrét feladatot élesben, azután lehet megmondani hogy mennyire elég - ld iwiw :D Addig a becslések jórészt ex has mennek.

╚╦╦╦

(#42) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Vista Ultimate alá tenném fel a wamp servert, joomla-t nézegetnék,de ha felteszem, akkor hiába akarom elindítani, nem jön be az adatbázis létrehozó oldal....állandóan a www.localhost.com-ra menne fel, persze nem tud. XP alatt nincs ilyen gondom.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#43) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Most telepítettem ezt a progit és vmi gond lehet mert fiefox alatt nem jön be egyik localhost oldal sem, de hibaüzenet sincs csak egy üres oldal. Más böngésző pedig hibát dob, h nincs is ilyen pl, phpmyadmin oldal amit a wamp ikonjából nyitnék meg. Xp-t használok.

Hogyan lehetne ezt megoldani? Újraindítás (minden szinten) már volt.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#44) Huma


Huma
addikt

Nekem is az a gondom ami az utolsó két úriembernek. Nem tudja valaki a megoldást?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#45) Huma válasza Huma (#44) üzenetére


Huma
addikt

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts-ból kell kitörölni a 127.0.0.1 localhost sort, újraindítani a gépet és működni fog.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#46) Finwe válasza Huma (#45) üzenetére


Finwe
őstag

Sajnos nekem így sem megy :(
majd még megpróbálom a belső ip-t beállítani, lehet úgy menni fog

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#47) sonar


sonar
addikt

Ventrigo-t használ vki? [link]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#48) thumb


thumb
aktív tag

sziasztok

wampra hogy lehet php-t telepíteni hogy az e107 fuson rajta??

köszönöm

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

(#49) PazsitZ válasza thumb (#48) üzenetére


PazsitZ
addikt

A wamp www könyvtárába kell másolni a fájlokat és a böngészőben a localhost/ cím alatt éred el/futtathatod.

- http://pazsitz.hu -

(#50) thumb válasza PazsitZ (#49) üzenetére


thumb
aktív tag

az ok csak nem találtam olyat a php mappában hogy install vagy melyik file-t kell futtatni?

A lepke egy olyan rovar, amely a helikopterek családjából származik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Wamp server
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.