Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) I_Am


I_Am
veterán

A dolog most jutott eszembe.[link]
Viszont a gyökerek már régebbre nyúlnak vissza. (lásd PH!-s kereső)

Ezért megnyitom ezt a totyikot, ahol VladimirR kolléga teszteltetheti Veletek legújabb ötleteit valamint fejlesztéseit.

Remélem sok hasznos hozzászólás születik, ami a fórum és fórumozók előnyére szolgál.

Akkor hajrá. :)


==================================================================

Kibővített kereső:
(Bovebben: [link])

PROHARDVER!:
Bovebben: [link]
IT.news:
Bovebben: [link]
Mobilarena:
Bovebben: [link]
Felhasználó kereső:
Bovebben: [link]
Szófosás-o-méter, avagy a folytatásos topic-ok staisztikája:
Bovebben: [link]



Beépülő user-kereső:
(Bovebben: [link])

Internet Explorer (context menu):
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]

Firefox (quick search):
Bovebben: [link]

Mozilla (sidebar):
Bovebben: [link]

Opera (quick search):
Bovebben: [link]

Letöltés: => Bovebben: [link]



Fórum RSS feed:

PROHARDVER!:
http://cyla.webhop.net/ph_search/forum_rss_ph.xml?id=XXXXXX
IT.news:
http://cyla.webhop.net/ph_search/forum_rss_it.xml?id=XXXXXX
Mobilarena:
http://cyla.webhop.net/ph_search/forum_rss_ma.xml?id=XXXXXX
(ahol XXXXXX a figyelni kívánt topic id-je)

példa (ez a topic mindhárom domain alól):
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]



Hozzászólás előnézeti kép (context menu):
(Bovebben: [link])

Internet Explorer:
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]

Firefox:
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]

Opera:
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]
Bovebben: [link]

Letöltés: => Bovebben: [link]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2) Batman válasza I_Am (#1) üzenetére


Batman
őstag

Nem lehet az OT-ban most keletkezett 20-30 hozzászólást ezzel kapcsolatban ,ide áthelyezni?
Vagy csak linkelni lehet?

Amugy nem rosz ötlet, VladimiR kolléga megérdemli...

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#3) I_Am válasza Batman (#2) üzenetére


I_Am
veterán

Áthelyezni nem lehet sajnos, de majd jön VladimirR és belinkeli őket. (aka Bővebben link)

Meghagyom neki. :D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#4) Qorthral válasza I_Am (#1) üzenetére


Qorthral
őstag

Thx a topicot!

VladimirR: Nagyon jó ötlet volt a userkereső !!! :R :R
A ban funkciónak mi értelme van? Azt látom, hogy ez esetben szétválasztódnak a bannolt ill nem bannolt nickek, de sztem a fenti bann/nem bann funkció mellett ez felesleges feature:).

Javaslat: Lehetne csinálni a rendezés kategóriához, egy Hozzászólás/nap mutatót? Érdekelne, hogy fajlagosan pl a nagyurak közül ki szólt hozzá a legtöbbször per day :) !

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#5) VladimirR válasza I_Am (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

van mar ilyen topic Bővebben: link ;] (az kicsit másról szólt, de mind1. ;] I_Am

na de komolyra forditva a szot:
ami eddig volt, az egy ph kereso, amivel a hirek, cikkek es a forumtemak kozott lehetett kategoriak szerinti szukitessel egybekotve keresni, es most keszul melle a user kereso
az adatbazis mar megvan, meg majd egy-ket opcio, meg a csicsa kerul bele
a tobbi legyen meglepetes

az egesz itt (Bővebben: link) erheto el, hasznaljatok egeszseggel, otleteiteket ide, az adataimnal levo e-mail-cimre, vagy az oldalamon (adataimnal szinten megtalalhato) levo vendegkonyvbe varom

Udv: VladimirR

(#6) VladimirR válasza Qorthral (#4) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a ban-olva lehetoseg hasznalatakor lehet valasztani, hogy minden tagot, mutasson, csak a nem ban-oltakat, esetleg csak a ban-oltakat
a rendezesnel pedig ettol fuggetlenul lehet ugy rendezni, hogy elore- (vagy eppen hatra-) vegye azokat, akik mar ki lettek tiltva a forumrol (majd kesobb lathato lesz, mert valamilye modon jelolni fogom amr a felsorolasban is lathato modon a ban-otl felhasznalokat)

hozzaszolas/nap jo otlet, majd holnap ezt is megprobalom beletenni

(#7) amargo


amargo
addikt

Az oldaladat miként lehet meglátogatni, ha a net nem a 80as porton megy ki?
Esetleg ebben is tudnál segíteni?
Kiváncsi lennék, de mire haza érek minidg elfelejtem meglesni.
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#8) Lord Zero válasza VladimirR (#6) üzenetére


Lord Zero
addikt

én csak most láttam, nagyon ügyes kis kütyü
mondanám, mit szeretnék még (:DDD): egy adott topicon belüli userkeresést (ezt már egyszer felvetettem vmelyik interaktívos topicban, és arra jutottunk, h a böngésző keresőjével lehet csak, no de mivel a max blokkszám 300 db hsz, így egy többezres topic esetén ez öngyilkos vállalkozás)
meg szeretnék még nyerő lottószámokat kereső keresőt, meg pénzkereső keresőt

most ennyi :)

nem, mindegy

(#9) tiv83us


tiv83us
veterán

Eloszor is minden tiszteletem VladimirR kollegaert az eddigi fejlesztesekert!

Masodszor is egy eszrevetel a keresboen; ha ''_''-vel kezdodo nevekre probalok rakeresni, akkor ilyen hibauzenetet dob:
''Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #1 is not an array in d:\Server\www\ph_search\includes\mysql_querier.php on line 45''

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#10) nofreenick válasza VladimirR (#5) üzenetére


nofreenick
aktív tag

''The page cannot be displayed'' :(

(#11) tiv83us válasza nofreenick (#10) üzenetére


tiv83us
veterán

Akkor nalad nem stimmel valami, mert nalam bejon :)

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#12) nofreenick válasza tiv83us (#11) üzenetére


nofreenick
aktív tag

jaja, lehet a proxy... majd otthon +nézem...

(#13) V.ki


V.ki
aktív tag

VladimiR::R
minden tiszteletem a Tiéd!
nagyon rulz az user kereső!
Viszont dob egy ilyet:
Warning: array_merge() [function.array-merge]: Argument #1 is not an array in d:\Server\www\ph_search\includes\mysql_querier.php on line 45


-1 találat

:(

(#14) Batman válasza Lord Zero (#8) üzenetére


Batman
őstag

Bővebben: link

Hasonlitsd össze az eredeti linkel meglátod mit kell rajta változtani és így tudsz keresni az egész topicban , vagy akár egyszerűen le is mentheted.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#15) Batman válasza tiv83us (#9) üzenetére


Batman
őstag

Nem csak a név elején hanem közben vagy a végén bármiylen ''extra'' karakter van akkor ezt adja.pl ''*'',''-'' .......

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#16) VladimirR válasza amargo (#7) üzenetére


VladimirR
nagyúr

pontosan mire is gondolsz? munkahelyen vagy es nem latni az oldalt? esetleg probald valami proxy-n keresztul (az ok, amiert 8080-as porton van a szerver, hogy a szegedi netszolgaltatomnal a 80-as tiltva volt - aztan most igymaradt)

Lord Zero: az nem nagyon lesz nalam, mert ahhoz kellene a teljes ph-s adatbazis...
egyebkent ha ugyesen nyitod meg a temat, nincs 300-as limit => Bővebben: link

tiv83us: peldat mondanal? nekem mukodik....

V.ki: ja, tudom, meg nincs lekezelve, hogy mit csinaljon, ha nincs talalat (tiv83us-nal is ez lehet talan, de semmikeppen sem a _ miatt)

Batman: peldat plz, nekem nem csinal ilyet

(#17) Lord Zero válasza Batman (#14) üzenetére


Lord Zero
addikt

vááá, működik!
lenyűgöző, köszöntem :)

vlad: igen, igen, látom :)

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#18) tiv83us válasza VladimirR (#16) üzenetére


tiv83us
veterán

My bad, rajottem hogy rosszat ikszeltem be :B

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#19) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha már javaslatokat vársz:

- Említették már a hozzászólásszám és az eltöltött napok szerinti szűrést - bár értelme nem lenne, azért vicces dolog.
- Tagok hozzászólásainak keresése - pl xy hozzászólásai a szakmai témákban/gőzben/piacon.
- És ahogyan azt hiszem szintén felmerült már, jó lenne, ha a találatokat kiadó táblázat a név mellé a rangot, hozzászólásszámot és az eltöltött napokat is kiírná.

Ja, és javaslom VladimirR házigazdává (kv(h)ázigazdává... :F) történő kinevezését a végzett társadalmi munka elismeréseként. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#20) amargo válasza VladimirR (#16) üzenetére


amargo
addikt

Igen munkahelyen vagyok és nem látom az oldalt, vagy is azt a választ kapom, hogy a kapcsolat ellett utasítva. Külön még proxyzgatni nem szeretnék (ez inkább csak lustaság, de külön programot feltenni és kapcsolodni egy free proxyra.. hogy lássam az oldalad, vagy tudsz ennél 1x megoldást is?), majd otthon kipróbálom :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#21) Batman válasza VladimirR (#16) üzenetére


Batman
őstag

Most már jó, tegnap délután még hibaüzenetet adott ki rá.

mégegyszer grat..

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#22) Batman


Batman
őstag

Látom folyamatosan dolgozol és egyre jobb.

Egy ötlet a találatoknál bannolt usereket ,pl halvány szürkével jelölhetnéd.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#23) VladimirR válasza Batman (#22) üzenetére


VladimirR
nagyúr

amikor ezt a hsz-t irtad, mar kb egy oraja szoptam a szurkitessel (atirtam a html kodot kicsit, de mar jo)
tovabba mar lehet hozzaszolas/nap alapjan is rendezni

peterkeT: rang, hsz, eltoltott napok es hsz/nap mar ki van irva, es megcsinalom majd mindjart a szurest is

hozzaszolasokban pedig mint irtam nem tudok keresni, ahoz majdhogynem a teljes ph adatbazis kellene...

(#24) Batman válasza VladimirR (#23) üzenetére


Batman
őstag

Nézd meg nálam miért nem jól írja ki a hozzászólások számát?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#25) VladimirR válasza Batman (#24) üzenetére


VladimirR
nagyúr

mert mar szovegeltel itt a forumon az adatok lementese ota

(#26) Batman válasza VladimirR (#25) üzenetére


Batman
őstag

Értem , ez egy lementett adatbázísból dolgozik.Ezt nem tudtam.
Milyen neten csücsül a szerver ahova feltöltötted?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#27) Qorthral válasza VladimirR (#23) üzenetére


Qorthral
őstag

Thx a hsz/nap lehetőséget, működik is rendesen :) !

Egy talán nem túl egyszerű kérés: A rang szűrőnél nem lehetne valahogy úgy beállítani, hogy egy bizonyos rangtól fölfele keressen? Pl ha meg szeretném tudni, kinek a legkisebb a hsz/nap aránya, de csak senior tagtól fölfelé, akkor ne kelljen egyesével megnézegetni a senior és őstagra, meg a PH! addiktra, kedvencre, nagyúrra, félistenre... :)

(Pl minden rang mellett lehetne egy kis jelölőnégyzet, ha nem jelöli be a user, akkor simán az őstagok között keres, ha bepipálja, akkor őstagtól fölfelé.)

Remélem érthető, kicsit talán zavaros lett :D !

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#28) Qorthral


Qorthral
őstag

Még valami:

Ilyen beállításokkal Bővebben: link keresve a 4. találat Pirítós. Nem szürke, pedig az adatait megnézve bannolták. Tualjdonképpen az a furcsa, hogy mért találta meg a progi a nem bannoltak között :F .

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#29) VladimirR válasza Qorthral (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a valasz abban rejlik, hogy piritost csak tegnap baloltak, az adatok meg 3-4 naposak

a masikta megprobalom, meglatjuk mi lesz belole

(#30) Qorthral válasza VladimirR (#29) üzenetére


Qorthral
őstag

Thx előre is!

Más: Most vagy én vagyok nagyon hülye vagy igen...
De! A keresőddel találtam érdekes dolgokat:
Bővebben: link
mért újonc, ha
Bővebben: link
lelkes újonc... :F ?

Tudom, hogy ez nem a keresőn múlik, pusztán érdekel, hogy mi az oka...
Több ilyesmi gubancot találtam...

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#31) tiv83us válasza Qorthral (#30) üzenetére


tiv83us
veterán

Ha azota nem loginelt be az illeto, akkor nem frissit a rangjat, valszeg ez lehet az oka.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#32) VladimirR válasza Qorthral (#30) üzenetére


VladimirR
nagyúr

lehet, hogy mikor legutobb szolalt meg, meg nem volt meg a napja a lelkes ujoncsaghoz, es hiaba telt el azota a kello szamu nap, rangvaltas csak hozzaszolaskor van
nem, legutobb 01-31-en szolt, akkor a 14 napjaval mar a lelkes ujonc savban volt

Batman: a szerver az en gepem (2500+ barton 512ddr), a netkapcsolat meg 1024/128 (vagy 160?) mbps

[Szerkesztve]

(#33) lesaux válasza VladimirR (#5) üzenetére


lesaux
veterán

Király vagy, mindig tudtam. :D Hány naponta frissül az adatbázisod, vagy hogy megy ez?

(#34) parandroid válasza VladimirR (#23) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Geez, te tényleg valami bot vagy... :D
Ez már egyfajta megszállottság nálad, nem? De ügyes. Határozottan ügyes. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35) Qorthral válasza VladimirR (#32) üzenetére


Qorthral
őstag

Ok, az lesz amit mondtatok. A 14 nap még épp újonc ha jól tudom.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#36) VladimirR válasza lesaux (#33) üzenetére


VladimirR
nagyúr

hat, meg nem frissult, most kezdtem, majd irok Parcinak, es ha aldasat adja a dologra, akkor majd meglatjuk (en ugy havi, vagy ritkabb frissitesben gondolkodom, mert meg mast is akarok)

peterkeT: jah, kicsit - meg legalabb tanulok kozben, mert muszaj leszek utananezni a keresesnek adatbazisban, mert ez igy tetulassu es akkora lekerdezesek vannak, hogy rossz nezni

Qorthral: igen, hulye vagyok fentebb amit irtam azt elneztem, 16 naptol van a lelkes ujonc

(#37) parandroid válasza VladimirR (#36) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jah, tényleg, ez még egy ilyen jó ötlet a nagy lekérdezésekre, ha meg tudod előre mondani hány találatot kérsz egy oldalra, mint itt a ph!-n... Nem is kellenek neked ötleted, megy ez magadtól is. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#38) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ha az összes usert ki szeretém listáztatni, akkor mi legyen a keresési feltétel?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#39) parandroid válasza Gh0sT (#38) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Legyen mondjuk bannolt vagy nem bannolt, és akkor csak két keresést kell csinálnod. ;)

Beszarok, Vladi betette a találatok számát! :Y :C

Szerk: megjegyezném: apró bug - amikor a találatok számának meghatározására gondoltam, akkor úgy értettem, hogy ennyi találat egy oldalon, és nem összesen. De ez már tényleg csak szívózás... :U

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#40) VladimirR válasza Gh0sT (#38) üzenetére


VladimirR
nagyúr

imadkoznod, hogy ne jojjek ra - mint fentebb irtam, a szerver az en gepem, s egy ekkora lekerdezes (40000 sor, sok-sok szamolas, mert a napokat es a hsz/nap-ot is szamolni kell), meg a jo nagy feltoltes (mert azert csak egy 40000 usert tartalmazo oldal is lassulast okoz ;]

tudom, hogy ugy gondoltad, de lepesekben haladok - majd lesz olyan is

[Szerkesztve]

(#41) parandroid válasza VladimirR (#40) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként tapasztalatom szerint ha 30 sec-nél tovább tart a lekérdezés, akkor leáll. Legalábbis ilyesmit vettem észre, mindjárt leellenőrzöm egy fullos lekérdezéssel... :D

Jaja: ''Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in d:\Server\www\ph_search\includes\page_handler.php on line 80
''

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#42) Qorthral válasza parandroid (#41) üzenetére


Qorthral
őstag

Ön és gépvédelmi feature ;] ?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#43) VladimirR válasza parandroid (#41) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a php alapbol ennyire van beallitva, nem fogom feljebbtenni, ne kerdezz le egyszerre tul sokat - az a 30s is sok: gondolj bele, hogy valalkik a Te gepedet terhelik le 100%-ra

(#44) duracell89


duracell89
senior tag

vladi te ezt gyakorlasnak csinalod vagy csak unatkozol? :)
amuyg qrvajó grat ! :R

(#45) tildy válasza VladimirR (#40) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csak köszönetet szeretnék mondani, hogy kinn van az oldaladon a wapoldalam.:R:R:R

emmegmi: Query: SELECT uid, nick, ban, face, posts, rank, reg, (TO_DAYS(NOW())-TO_DAYS(reg)) as days, posts/(TO_DAYS(NOW())-TO_DAYS(reg)) as ppd FROM users WHERE ORDER BY face ASC LIMIT 0, 25;
Error: You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'ORDER BY face ASC LIMIT 0, 25' at line
Elverema segged, ha nem optimalizálsz operára;]

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46) parandroid válasza VladimirR (#43) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szemrehányásnak szántam, hanem megnyugtatásnak. ;)

Ne értsd félre kérlek a nyers és irónikus stílusomat, tiszteletet érdemel az, amit csinálsz.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#47) faster válasza VladimirR (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Ha SQL lekérdezéseket kell gyorsítani, abban szívesen segítek, én is sokszor szenvedtem velük.

(#48) Sianis


Sianis
addikt

Egy pá órája valamiért nagyon nem akar működni, folyton értelmetlen hibákat dobál...

(#49) Gh0sT


Gh0sT
addikt

A lekérdezett lista elé lehetne egy számozást kérni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#50) parandroid válasza Gh0sT (#49) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kiváncsiak vagyunk, hányadikak vagyunk? :D ;) ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.