Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) Neil Watts válasza drkbl (#2900) üzenetére


Neil Watts
veterán

thx, köszi

(#2902) drkbl


drkbl
őstag

Mindeközben, a Windows 8 Consumer Preview árnyékában: [link]

(#2903) kingabo válasza martonx (#2899) üzenetére


kingabo
őstag

Az egészben az a legszörnyűbb, hogy mindig megkeresi valaki a hibát helyette... :( Meg mellékesen odaírja a debuggert, de mivel megvan a hiba ki nem próbálná. :U

[ Szerkesztve ]

(#2904) ArchElf válasza atti1848 (#2896) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem fogalmunk sincs, hogy mit fogadnak el nálatok egy kettesért (hacsak nincs közöttünk a tanárod is :D)

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2905) hc89yk


hc89yk
csendes tag

Légyszi mindenki!

Ha valaki minimális kiinduló pontot tudna adni a problémámhoz nagyon megköszönném!

Sziasztok,

AForge.NET témakörben kérdeznék egy olyat, ha esetleg valaki tudna válaszolni, hogy:

ColorFiltering filter = new ColorFiltering();
filter.Red = new IntRange(0, 150);
filter.Green = new IntRange(170, 255);
filter.Blue = new IntRange(0, 190);
filter.ApplyInPlace(uimage);

Ezzel a kódrészlettel lehet beállítani azt, hogy a program a képen melyik színre reagáljon. Ez perpillanat a zöld színt képes megtalálni. Próbálkoztam már más szín range-ének megadásával, de ezen kívül semmi másra nem reagál. Kerestem google-ban ilyet, hogy range calculator (lehet ez egy naív ötlet volt), de ilyet se találtam. Ha esetleg valaki foglalkozott már ezzel, megköszönném ha kisegítene. Legfőképpen még a kék, piros és sárga színek kellenének nekem, de igazából ha tudja valaki mi alapján lehet belőni neki a színeket, azt mégjobban megköszönném.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Tudom, hogy már egyszer kérdeztem ugyan ezt, de gondoltam megpróbálom még egyszer, hátha most valakinek lesz egy félmondatnyi ötlete!
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#2906) drkbl válasza hc89yk (#2905) üzenetére


drkbl
őstag

Pl. a [link] címen megnézheted vizuálisan, neked mettől meddig terjed egy szín. Az Adjust scheme lapon is játszanod kell a telítettséggel.

(#2907) atti1848 válasza ArchElf (#2904) üzenetére


atti1848
senior tag

De amugy megvalosithato az elgondolasom?Mert akkor ha eleg nekik ha nem, megprobalom ezt megcsinalni.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2908) martonx válasza atti1848 (#2907) üzenetére


martonx
veterán

kivitelezhető.

Én kérek elnézést!

(#2909) ArchElf válasza atti1848 (#2907) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha ezt egy kicssit továbbfejleszted úgy hogy a képek nem látszanak alapból és a buttonok helyett checkboxot használsz button formában gyakorlatilag memóriajátékot csinálsz - szerintem ez már elég lehet a kettesért. De ha már ötletek - tag mezőbe ne magát a képet rakd be, hanem csinálj egy List<Image> - et, amiből csak az indexet teszed bele a Tag-be. Jobban is néz ki, és szerintem jobban is értékeli a tanerő.

Tipp: esemény kezelésnél ne buttononként generálj kezelő eseményt, hanem csak egyet csinálj, ami az összes button eseményét lekezeli. Bár jobban belegondolva szerintem már neked is eszedbe jutott, amikor kipattant az ötlet :B

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2910) atti1848 válasza ArchElf (#2909) üzenetére


atti1848
senior tag

Az őszintét megmondva még nem jutott eszembe semmi komoly,de ímit írtál mindenféle képen ki fogom próbálni és az,hogy egy eseményt kezelek le és ezt adom át mindegyiknek,ez nagyon jó megoldás.

Köszönöm a segítséget. :R :R :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#2911) ubid


ubid
őstag

Elindítottam a blogom! Olvassátok, kritizáljátok, javítsatok ki !
KLIKK

-.-

(#2912) blex


blex
senior tag

fél éve járok info faktra, most kezdtünk el grafikus programokat írni, úgyhogy erősen hiányos a tudásom..
van egy program tele pictureboxokkal és azt szeretném elérni, hogy aszerint jelenítsen meg valamelyikben egy képet, hogy melyik neve van eltárolva egy változóban. tehát ha a picbox változó értéke harmadik, akkor a harmadik nevű dobozba kéne betöltenie a képet. természetesen első körben lazán írtam egy ilyet
picbox.Image = global::sakktabla.Properties.Resources.q;
de nem sokra mentem vele és azóta sem jöttem rá, hogy hogyan lehetne ezt rendesen megcsinálni - szóval köszönöm előre is annak, aki kisegít :)

(#2913) martonx válasza ubid (#2911) üzenetére


martonx
veterán

Látom nagyon rajta vagy az Azure témán. Mibe kerül havonta tokkal-vonóval az Azure egy nálad látott minimalista webalkalmazás esetén?
Mert van kalkulátoruk, de a franc se fogja tudni megsaccolni az IO számot, meg sávszélesség használatot satöbbit.

Én kérek elnézést!

(#2914) ubid válasza martonx (#2913) üzenetére


ubid
őstag

Hát ezt nehéz ìgy megmondani. Talán ha kól emlékszem 1 gigáig 20-30 ft per hó. De lehet rosszul emlékszem. Aki tudja cáfolja meg! Köszi

-.-

(#2915) ubid válasza ubid (#2914) üzenetére


ubid
őstag

http://www.microsoft.com/online/help/hu-hu/helphowto/af25ac10-7c47-42dc-b139-dab954ed2eff.htm

itt egy picit bővebben!

-.-

(#2916) ubid válasza ubid (#2914) üzenetére


ubid
őstag

Ja bocsi. Most látom mekkora marhaságot írtam :D:D:D:

nem per hó. hanem PER MB - akar az lenni !

-.-

(#2917) ubid


ubid
őstag

Egyébként gondolom szinte mindenki használ facebook-ot.

A facbook-on van egy külön C# -os programozóknak készült csoport, amibe jelenleg 54 -tag van.

Köztük sok ismertebb név is előfordul : pl :Reitner István (C#-os könyv írója :) Balassy György, Túróczy Attila, Fár Attila Gergő,

Gondolom ezek a nevek nektek is mondanak valamit.

Készségesen áll mindenki a rendelkezésünkre.
Eddig bármi felől érdeklődtem volna, mindig érkezett rá egy órán belül válasz.

A csoport ugyan zárt, de be tudok rakni embereket.

Úgyhogy akit érdekel, az írjon privátba. Garantáltan nem bánja meg = )

-.-

(#2918) martonx válasza ubid (#2914) üzenetére


martonx
veterán

:DD engem nem találgatás érdekel, hanem hogy első hónap végén mekkora összegről kaptál számlát.
Találgatni én is tudok.

Én kérek elnézést!

(#2919) ubid válasza martonx (#2918) üzenetére


ubid
őstag

Semekkoráról nem kaptam ; ) Csak próba képpen publikálok a felhőbe. olyan alkalmazásom meg nincs kint ami folyamatosan fut is; )

-.-

(#2920) martonx válasza ubid (#2919) üzenetére


martonx
veterán

hehehe, akkor nagyot fogsz nézni, amikor megkapod a fizetési értesítést.
Pont ez a vicc a felhőben, hogy szinte mindegy, hogy futtatod, vagy leállítod az alkalmazásodat. A helyet foglalja, sql szervert foglalja.
Gondolom még mostanában regisztráltál, és ha jól rémlik 90 napig amúgy is ingyenes.
Ha nincs sok pénzed, a helyedben nagyon odafigyelnék az Azure számlámra, mert hipp-hopp röpülnek majd az ezresek a kb. semmire (Amazon WS-es tapasztalat, ami ránézésre még olcsóbb is, mint az Azure).

Én kérek elnézést!

(#2921) ubid válasza martonx (#2920) üzenetére


ubid
őstag

Szerintem aki nem tudja, ne használja.
Már volt hozzá szerencsém, de sose kaptam számlát. És ez pedig nem igaz, hogyha leállítod akkor is kapod a számlát ; )

[ Szerkesztve ]

-.-

(#2922) martonx válasza ubid (#2921) üzenetére


martonx
veterán

Pedig igaz. Persze olyankor nincs process díj, de adattárolás, adatbázis tárolási díj olyankor is ketyeg. Semmi gond, nem akartam vitatkozni, majd meglátod úgyis előbb-utóbb.

Én kérek elnézést!

(#2923) ubid válasza martonx (#2922) üzenetére


ubid
őstag

Biztos igazad van :) de itthon raját környezetemben nem tervezek felrakni semmit sem :)

maximum céges környezet, viszont az nem nekem "fáj" :)

-.-

(#2924) martonx válasza ubid (#2923) üzenetére


martonx
veterán

Ember ezt írhattad volna a legelső felhő áras kérdésemre is. Ha azt mondod, hogy fingod sincs, mert a cég fizeti / trial időszakban vagy, akkor nem erőlködök.

Én kérek elnézést!

(#2925) ubid válasza martonx (#2924) üzenetére


ubid
őstag

Több ismerősöm is publikált felhőbe / jelenleg is van projektje, és csak dícsérik, semmi lehúzás nincs benne szerintük.

-.-

(#2926) 9600se93


9600se93
csendes tag

Sziasztok!
Egy ideje programozgatok C#-ban gagyi szinten és jött egy probléma amit nem tudok megoldani pedig nagyon fontos lenne. Egy olyan program kellene ami egy előre kiválasztott processt le tud stoppolni gombnyomásra de ha következőnek megnyomom a gombot már újra fut onnan ahol abbahagyta. Találtam is ilyen programot, de az a baj vele, hogy nem képes a háttérben futni és gyorsbillentyűre reagálni (3d-s teljes képernyős alkalmazás leállítására kellene). Tehát egy olyan program kéne ami háttérben fut, 2 gyorsbillentyűt kezel, az egyik lestoppolja/folytatja a processt a másik meg leteszi asztalra az adott 3d-s alkalmazást. Azt sem tudom hol kezdjek neki mivel nem ilyen stílusú dolgokat írtam meg béna is vagyok és nagyon fontos lenne a program. Ha valahogy tudtok segíteni köszönöm!

(#2927) Jester01 válasza 9600se93 (#2926) üzenetére


Jester01
veterán

Inkább ne játssz munkaidőben :DD
suspend/resume-ra gugli például rögtön ezt köpte ki. Ezen felül kell még a gyorsbillentyű kezelés meg a minimalizálás. Biztos millió példa van rá.

Jester

(#2928) ArchElf válasza Jester01 (#2927) üzenetére


ArchElf
addikt

Ugyanmár, még csak 19 :)

(majd ha kivágják, megtanulja)

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2929) 9600se93


9600se93
csendes tag

Köszönöm a segítséget, bár még nem nagyon értem ami ott le van írva a linkben. A program amúgy az angoltanulásomhoz kellene, mert a párbeszédeket nem lehet lestoppolni a játékban, ha meg videót veszek föl és úgy fordítom nagyon lassú és ez a program sokat segítene a fordításban.

(#2930) ubid


ubid
őstag

Helló!

Biztos hogy nagyon egyszerű a válasz, de valahogy én nem jövök rá .

Szóval :

Egy WP7-es alkalmazást csinálok, a helyi menetrendek nézegetésére.

SQL CE- adatbázist használok mögötte, hogy offline böngészés is biztosítva legyen.

Az egyes buszok adatait mindig külön osztályba rakom, és ott is töltöm föl, tehát egy 22-es busz körülbelül így néz ki :

class busz22 {

public List<TableStructure> Busz22Lista = new List<TableStructure>();
// lista létrehozása, amibe beletologatom az elemeket.

ezen belül van egy metódus, ami feltölti az adatokat : kb így néz ki :

var MenetrendContext = new MenetrendContext();
if (!MenetrendContext.DatabaseExists())
{
MenetrendContext.CreateDatabase();
}

majd az adatok létrehozása.
Busz22Lista.Add(new TableStructure() { Id = 72, Jarat = 22, Hour = 7, Sec = 35 });

satöbbisatöbbi.

és végül egy foreach-el végigmegyek az elemeket és feltöltögetem így :

foreach (var l in Busz22Lista)
{
MenetrendContext.Busz22.InsertOnSubmit(l);
MenetrendContext.SubmitChanges();
}

ez a feltöltő metódus a gombnyomásra hívódik meg.
Tehát ha a felhasználó mondjuk a 22-es menetrend gombját megnyomja, akkor ez így legenerálódik és elkészül.

viszont, ha mégegyszer rákattint, akkor szépen elszáll az alkalmazás, merthogy PK már van olyan... nem duplikálható nyilván.

Tehát a porbléma : Hogyan tudom azt leellenőrizni , hogy ez a PK már van e. mert ha van akkor nyilván ne töltsük föl.

Hogyha meg mondjuk átállítom auto incerementre a PK-t akkor gondolom működne, de minden benne lenne előbb vagy utóbb ötszázszor a táblába :S

Nincs erre is valami, mint pl a tábla létrehozásánál a DatabaseExist ?

Köszönöm a segítséget.

-.-

(#2931) amargo válasza ubid (#2930) üzenetére


amargo
addikt

Hasonlítsd össze a két lista elem tartalmát, LINQ Except. Nyilván csak a változást kell elmentened.

Kihagyok alapvető részleteket, inkább csak a problémára adok egy megoldás vázlatot.

private void setInDB()
{
var query = (from q in DB.Buszs select q).ToList();
var insertKeys = Buszs.Select(s => s.Jarat).Except(query.Select(s => s.Jarat)).Select(s => new BuszModel { Jarat = s });

var removeKeys = query.Select(s => s.Jarat).Except(Buszs .Select(s => s.Jarat ));


foreach (var rKey in removeKeys)
{
var jarat = DB.Buszs.Where(w => w.Jarat.Equals(rKey)).FirstOrDefault();
DB.Buszs.DeleteOnSubmit(jarat);
}

foreach (var iKey in insertKeys)
{
DB.Buszs.InsertOnSubmit(iKey);
}

DB.SubmitChanges();

Messenger.Default.Send<GenericMessage<Table<JaratModel>>>(new GenericMessage<Table<JaratModel>>(DB.Buszs));
}

Továbbá, nem ártana csak akkor leszedni az adatokat ha változás van.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2932) ubid válasza amargo (#2931) üzenetére


ubid
őstag

Azt, hogy tudom, hogy csak azokat az adatokat szedje le ?

Köszönöm egyébként ; ) kihozok belőle valamit :)

-.-

(#2933) ubid válasza amargo (#2931) üzenetére


ubid
őstag

Azt hogy tehetem meg, hogy van egy táblaszerkezet és hogy minden tábla olyan szerkezetű legyen amit csinálok ?

Valamint továbbra se tudtam megoldani hogyha mondjuk rákattintok a 22-es busz gombjára egy listbox-ba letöltöm az adatokat. de ha mégegyszer ugyan arra a gombra kattintok elszáll, mert mégegyszer föl akarja tölteni az adatokat.

Jelenleg így van : ( de csak ez az egy táblám van )

Ebbe az osztályba kell írnom több belső osztályt ? Elvesztem picit :D

[Table]
public class MenetrendTablak
{

[Column(IsPrimaryKey = true, IsDbGenerated = false, DbType = "INT NOT NULL", CanBeNull = false)]
public int Id { get; set; }

[Column]
public int Jarat { get; set; }

[Column]
public int Hour { get; set; }

[Column]
public int Sec { get; set; }

}

Így van a DataContext :
public MenetrendContext()
: base("Data Source=isostore:/MenetrendDB.sdf")
{
}

public Table<MenetrendTablak> Busz12;

És így készítem el az adatokat :

public class Busz22Adatok
{
public List<MenetrendTablak> Busz22Lista = new List<MenetrendTablak>();

public void Feltolto()
{
var MenetrendContext = new MenetrendContext();
if (!MenetrendContext.DatabaseExists())
{
MenetrendContext.CreateDatabase();
}

Busz22Lista.Add(new MenetrendTablak() { Id = 72, Jarat = 22, Hour = 7, Sec = 35 });
Busz22Lista.Add(new MenetrendTablak() { Id = 73, Jarat = 22, Hour = 7, Sec = 54 });
Busz22Lista.Add(new MenetrendTablak() { Id = 74, Jarat = 22, Hour = 8, Sec = 10 });
Busz22Lista.Add(new MenetrendTablak() { Id = 75, Jarat = 22, Hour = 8, Sec = 44 });
Busz22Lista.Add(new MenetrendTablak() { Id = 76, Jarat = 22, Hour = 9, Sec = 10 });
foreach (var l in Busz22Lista)
{
MenetrendContext.Busz22.InsertOnSubmit(l);
MenetrendContext.SubmitChanges();
}
}
}

[ Szerkesztve ]

-.-

(#2934) amargo válasza ubid (#2933) üzenetére


amargo
addikt

Mennyire állnak rendelkezésedre változás követő adatok, ha publikus helyről szeded nincs a kezedbe a kiszolgáló szerver, nincs jól beállítva, akkor csak sakkozni lehet. Bár érdekelne hátha van valami más megoldás, mert engem is érdekel.

Itt gyakorlatilag ugyan azt írtad le, mint előtte és ugyan olyan rossz is a megközelítés.

Elmondom nálam, hogy működik egy ilyen többszöri hívás esetén. Elsőnek nyilván feltöltöd az adatbázis itt nincs semmi extra, kb erre való a kódod.

Majd második hívás esetén megnézed, egy timestamp, akármi alapján hogy van-e változás azaz érdemes-e letölteni - és mit -.
Nyilván itt megfontolandó, hogy a UI-nak átadsz-e már cache adatot vagy megvárod, amíg minden a kezedben van. Közben háttérben a változást betöltöd a cache/DB-be.

Te esetedbe az lehet a megoldás, hogy nem ismered a változást tartalmát ezért a kódban kell megnézned, erre adtam példád. Nyilván a cache és dynamic data-t össze kell hasonlítanod, de ezt még mindig nem teszed meg, csak letöltöd és folyton beleakarod tölteni a DB-be.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2935) drkbl válasza ubid (#2933) üzenetére


drkbl
őstag

Miért kattint mégegyszer a feltöltőgombra? Mert változtak az adatok. Hogy működjön? Automatikusan? Akkor a gombnyomásra elsőnek törölje az adott busz adatait, aztán vigye fel újra. Manuálisan? Ha van az adott busznak rekordja, akkor kérdezze meg, törölni akarja-e a régi adatokat. Brutálisan? Miután kattintott és lefutott a rutin, tiltsa le a gombot :U
Továbbá lehet kezdeti állapot (ha külön gomb van a törlésre):
Gomb engedélyezve=van adatbázis ÉS nincs benne adott busz rekord

(#2936) ubid válasza amargo (#2934) üzenetére


ubid
őstag

Az alap koncepció :

Egy sima Menetrend adatbázis : Az adatok soha sem változnak , tehát user esélytelen, hogy változtassa.

hogy a másik kérdésre is válaszoljak .

Azért kattintok mondjuk mégegyszer a gombra :

teszem azt megnézem mondjuk a 29-es számú busz menetrendjét. okés. Ezután megnézem az 1-es villamos menetrendjét, majd közvetlen ezután a 29-es buszét mégegyszer.

Nah hogyha mégegyszer meg akarnám nézni a 29-es buszét megpróbálja feltölteni mégegyszer az adatokat, és PK ütközés.
ennyi az egész.

Tehát semmit sem módosíthatok. egyszer felrakom az adatokat, és innentől kezdve csak UI-on megjelenítem, olvasom.

Kis gondolkodás után, meg a hibák tapasztalása :)
Gondolom rossz helyen van így ez megoldva. nem ott kéne feltölteni az adatokat.
Hanem egyszer feltöltöm és ámen.

Mert az a gond, hogy egy függvényt írtam mondjuk : Ez azt csinálja amit már beírtam. tehát contexteet beállítja, csinál egy listát amibe belpakolja az adatokat és feltölti.

na de ha rákkatintok a gombomra akkor ez hívódik meg ! Ami már így akkor rossz is.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#2937) martonx válasza ubid (#2936) üzenetére


martonx
veterán

Én a helyedben magamra szednék egy minimális adatbázis tudást (vagy LINQtoSQL tudást), aztán DB oldalon kezelném az egész problémát. Mivel SQL CE, így ott tárolt eljárás nem játszik, mint lehetőség. :(((
WP7-en SQL CE-nél rendesebb DB kezelőt nem lehet használni? Mondjuk SQLite-ot? Abban lenne tárolt eljárás lehetőség is.

Én kérek elnézést!

(#2938) ubid válasza martonx (#2937) üzenetére


ubid
őstag

Szerintem lehet LITE_ot is.

De nem hiszem, hogy egyetlen lekérdezéshez kellene használnom tárolt eljárást.

Mert se beszúrni, se törölni, se update-elni nem kell.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#2939) amargo válasza ubid (#2936) üzenetére


amargo
addikt

"teszem azt megnézem mondjuk a 29-es számú busz menetrendjét. okés. Ezután megnézem az 1-es villamos menetrendjét, majd közvetlen ezután a 29-es buszét mégegyszer."

Ha már egyszer lent van az adat, akkor miért próbálod megint letölteni?

A gondolkodás után jó helyen keresgélsz és a hiba okát is leírtad, de nem látom értelmét, hogy minek runtime akarod letölteni az adatokat, ha utána soha nem törődsz a karbantartásával, akkor egyszerűen csak pakold bele az alkalmazásba és publikáld ki úgy.

De a menettrend azért változni szokott..
Szerk:
Elsőnek gondold végig tüzetesen, hogy mit szeretnél. Az implementálás könnyebb feladat, nyilván kell hozzá a rutin, de egy alapjaiban véve rossz tervezést nehéz foltozgatni/lekódolni.
Kérdezd meg azt is, hogy minek akarsz offline adattároláshoz leszipkázni adatokat, ha már eleve ott is tárolhatnád. Ha viszont az a célod, hogy egyszer képes legyen karbantartani magát, akkor ezt komolyabban kell végig gondolni. Továbbá mintákat is érdemes alkalmazni. Mit ahogy főzni sem úgy szoktunk, hogy mindent egybe öntünk aztán lesz, ami lesz :)
Mert az sokszor az eszi meg, aki főzte..

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2940) ubid válasza amargo (#2939) üzenetére


ubid
őstag

persze, szokott változni, de olyankor belenyúlok a kódba úgyis, dobok fel újabb adatokat, de kódból, és nem a felületről.

Kicsit már belekavarodtam :D
---
Mármint arra gondolsz, hogy listákba pakolja be egyszerűen az adatokat ? És nem is kell mögé adatbázis ?

Vagy így grafikus módon berakosgatom az adatokat, és innentől kezdve csak linq-el lekérdezgetem és odarakom ?

[ Szerkesztve ]

-.-

(#2941) ubid válasza amargo (#2939) üzenetére


ubid
őstag

Igen, tervezésnél vagyok : ) Csak alapokat próbáltam lekódolni. :)

De van abban valami amit mondasz :)
Rutinról még azért nem beszélhetünk. írtam pár dolgot már, de ez nem rutin :)
Azért próbálok gyakorolgatni.

Az offline-t úgy értettem, hogy internet egyáltalán nem kell hozzá.

SQL-CE adatbázist viseli el a WP7 tudtommal, ezért gondoltam azt, hogy abban egyszerűen letárolom az adatokat, majd a felületen megjelenítem, és ámen.

-.-

(#2942) amargo válasza ubid (#2940) üzenetére


amargo
addikt

Ha offline a program életciklusa során soha nem változó adatokról van szó, akkor minek vesződsz azzal, hogy runtime töltögeted le?
Az adatok memóriában tartását érdemes meggondolni, nem szerencsés erre támaszkodni. Én maradnék annál, hogy valamilyen adatbázisba tárold le. Akár fájlba - nyilván ez nem feltétlen jó megközelítés - vagy valamilyen előre feltöltött adatbázis fájlt csatolsz fel, majd onnan szeded ki az adatokat.

Szerk:
"SQL-CE adatbázist viseli el a WP7 tudtommal, ezért gondoltam azt, hogy abban egyszerűen letárolom az adatokat, majd a felületen megjelenítem, és ámen."
Akkor miért nem ezt csináltad? :)
A kérdést nem gúnyolódásól teszem fel, hanem tanítási szándékkal. Annyi, hogy nem runtime kell az adatokat feltölteni, hanem már egy olyan sdf-et - akár - adsz hozzá, ami feltöltött. Olvashatsz itt is róla.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2943) ubid válasza amargo (#2942) üzenetére


ubid
őstag

Valószínüleg azt választom, hogy előre feltöltök egy adatbázist, majd a fájlt csatolom, és abból kérdezgetek le linq-el.
Ez tűnik a legjobb megoldásnak számomra.

Egyébként köszönöm szépen a kitartó segítséged !

-.-

(#2944) ubid válasza amargo (#2942) üzenetére


ubid
őstag

Erre ma jöttem így rá, hogy SQL CE fájlt is odatehetek mellé :)

A rutintalanság miatt : D

De igyekszek = )

Tényleg köszönöm a felvilágosításod, és a segítséged !

-.-

(#2945) amargo válasza ubid (#2944) üzenetére


amargo
addikt

Én végül nem a konkrét oldalt linkeltem el :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#2946) ubid válasza amargo (#2945) üzenetére


ubid
őstag

Nemgond =] kössz!

-.-

(#2947) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

WPF-be hogy lehet azt megoldani, hogy _egy_ függvényt írok mondjuk 9 imageBox-nak és mindegyikre ha rákattintok, akkor ugyanazt a képet hozza elő (mindegyikbe külön-külön)? Gomboknál ugye meg lehet a ((Button)sender)-el csinálni, de itt nem. Nincs valami általános megoldás erre (ami nem csak imageBox-al működik, hanem bármilyen control-al)? Mert ha megírom az elsőt és azt alkalmazom mindegyikre, akkor mivel az első nevével jött létre, mindegyik arra fogja alkalmazni. Naponta belefutok ebbe és kurva idegesítő.

[ Szerkesztve ]

(#2948) martonx válasza Jhonny06 (#2947) üzenetére


martonx
veterán

Előre is elnézést kérek látatlanban írok, de szvsz ahogy a gomboknál, úgy itt is megoldható az esemény általánosítása, majd a sender konkretizálása az eseményben.

Én kérek elnézést!

(#2949) ArchElf válasza Jhonny06 (#2947) üzenetére


ArchElf
addikt

1) Ne felületen add hozzá az eseménykezelőt, hanem kódból (illetve felületen is hozzá tudod adni a properties ablakban az Event fülön a megflelő sorban ki tudod választani a megfelelő karakterisztikával rendelkező metódusok közül - vagy kézzel beírva új FV nevet a VS létrehozza a megfelelő nevű fv-t).
2) Ne konkét típusra (Button, PictureBox) cast-old a sendert, hanem valami közös ősre: Control. Valószínűleg ennek megvan az a tulajdonsága, amit változtatni szeretnél (Text, Background, Image), illetve az is amit lekérdezel (Name, Tag)...
private void Form1_Load(object sender, EventArgs e)
{
button1.Click +=new EventHandler(OnClickHandler);
pictureBox1.Click +=new EventHandler(OnClickHandler);
}


public void OnClickHandler(object sender, EventArgs e)
{
Control s = sender as Control;
if (s == null) throw new ApplicationException();
//kód
s.BackgroundImage = s.Tag as Image;
}

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#2950) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok!

Abstract Factory tervezési minta esetén az Abstract Factory(Gyár) és az Abstract Product(termék) helyet Interface-t használok, az nagy bűnnek számít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.