Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) #65675776 válasza Cane (#950) üzenetére


#65675776
törölt tag

A DVD video maximális felbontása 720x576, azaz 576p. Szóval a 720p-t elfelejtheted.

DivX támogat akár 1080p-t is, szóval az egy jó választás lehet.

Persze mindehhez az is kell, hogy a lejátszó támogassa a 720p-t... Szerintem itt bukik a dolog.

(#952) Angie™


Angie™
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni: Avi formátumot kellene átkonvertálnom, (srt beégetéssel) olyan formátumba, hogy divx támogatás nélküli asztali dvd lejátszó lejátsza.. Tudnátok segíteni, hogy miylen programmal próbálkozzak, esetleg egy link, leírás az egész folyamatról ?

köszönöm előre is..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#953) Balinov válasza Angie™ (#952) üzenetére


Balinov
félisten

udv,

ha jol latom, neked egy tipikus AVI-DVD-Video konvertalas kellene.

Ha egyszeru, par klikkes program is megteszi, akkor javasolnam a WinAVI Video Convertert.

Uj verzional mar elvileg ki tudod valasztani a beleegetendo feliratfajlt is, ha megsem, akkor
tedd fel a VobSub-ot, majd gyozodj meg arrol, hogy a forras avi es a forras feliratfajl egy forrasmappaban van, ill. hogy a fajlnev - a kiterjesztest kiveve - megegyezik. Ilyenkor a vobsub-ot (is) hasznalva a felirat raegetodik a kesz videora.

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#954) sfdrakex válasza Angie™ (#952) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

ConvertXtodvd ráteszi a feliratot is, úgy hogy mint eredeti DVD-knél választható hogy legyen vagy ne legyen felirat lejátszáskor.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#955) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Vki megkért rá, hogy 3-4 filmet AVIból konvertáljak neki DVD-Videoba.
Olvasgatás után CCE tűnt épkézláb megoldásnak, jól szétlehet konfolni.
De pár perc konvertálás után hibával fogadott több videónál is.
A konvertálandó videók és konvertálás beállításait, adatait, hibát mind screenshotban mellékelem.
Mit tegyek, s hogyan? Az jó, ha az AVIkat (legtöbb Divx 5) 1500 vagy 2000kb/s-el rakom át? Mivel az avi maga 1200 körül jár, minek feljebb rakni az mpeg-2-t-gondolom én. Egy trágya tré minőségű forrású videót szerintem elég 2(esetleg 3) menetes cbr-el konvertálni, vagy rakjak rá még párat?

az egekig dicsért The FilmMachine is fenn van, talán annak a direxhtshow vagy milyen filtere okoz hibát?
a cce verziója: sp2 2.70

ui: dvd videohoz érdemes már cceben átméretezni szabványos méretté, mi is az 720x560, vagy hagyjam így? tud már ebben a verzióban önmagától, külső akármi nélkül átméretezni a cce? korábban olvastam, virtualdub vagy mi kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#956) nyikszi válasza pigsty (#955) üzenetére


nyikszi
őstag

Használj convertxtodvd-t. Egyszerű, semmi extra, pillanatok alatt megvan. És felesleges beállításokkal nyűglődni.

[ConvertXtoDVD]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#957) pigsty válasza nyikszi (#956) üzenetére


pigsty
aktív tag

köszi, azt is kipróbálom!
Érdekes, egy másik videót eddig gond nélkül konvertál a cce, talán nagyon LQ forrást adtam be neki...

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#958) r.laci38


r.laci38
tag

Olyan DVD lejátszót kaptam ajándékba, amelyik nem olvassa a DivX és AVI formátumokat. A FormatFactory program tud konvertálni .vob és még mindenféle formátumba. Azt szeretném megtudni, hogy melyik formátum és minőség lenne a legjobb, amit egy .avi, vagy .divx formátumból ki lehet hozni és olvassa a lejátszó? Az alapbeállításokkal már konvertáltam, de csak attól volt nézhetőbb, hogy a TV-n néztem és nem a monitoron. A hang pocsék volt, a kép nem annyira.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#959) sfdrakex válasza r.laci38 (#958) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem próbáld ki a convertXtodvd progit, az elég jó minőségben konvertálja át az összes ismert formátumot DVD formátumra és nem kell állítgatni se benne semmit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#960) F34R válasza r.laci38 (#958) üzenetére


F34R
nagyúr

wtf visazfelé akarod csinálni a folyanatot a DVD a forrás és avi xvid kódolással a végeredmény :D visszafelé ez minőségromlást eredményez és akár a hang is csúszhat
Filmet ha töltessz akkor DVDR-PAL ba tedd és olvasni fogja a lejátszód

(#961) sfdrakex válasza F34R (#960) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom ami már meg van neki aviba azt nem akarja újra leszedni. Esetleg ha lassú a nete akkor inkább avikat tölt mint dvdket, bár nem lehet annyira lassú hogy ne férjen bele néha pár dvd.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#962) #65675776 válasza F34R (#960) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem csak visszafelé keletkezik minőségvesztés. Minden egyes átkódoláskor.

(#963) WonderCSabo válasza #65675776 (#962) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kivéve ha nem veszteségmentesre konvertál. Meg persze ha ügyes az enkóder, és transparent encodeot akar csinálni, akkor nem fogod látni a különbséget. :)

(#964) Sanyix


Sanyix
őstag

Létezik olyan automatizált program ami belenéz a videofájlba hogy milyen típusú és kijavítja a kiterjesztést?
Mert egy csomó olyan fájllal találkozom, hogy pl mpeg, vagy mpg a kiterjesztése, de igazából avi és mp4 konténer, ugyan ez avinál is, hogy szokszor az igazából mp4.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#965) WonderCSabo válasza Sanyix (#964) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem hiszem, h. létezik ilyen. Egyébként a videolejátszód így is úgy is lejátssza, szóval nem mindegy mi a kiterjesztés?

(#966) #65675776 válasza WonderCSabo (#963) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy dolog, hogy nem lát, de attól még lesz. Ez is amolyan placebo.

(#967) BigManus


BigManus
addikt

Sziasztok!

Páromnak kellene ( gyerekek miatt sokat van otthon ) egy nagyon egyszerű konvertáló mely ingyenes és DVD ből csinál Divx-et.
Van erre valami jó program?

Előre is köszi!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#968) sfdrakex válasza BigManus (#967) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Xilisoft termékei könnyen használhatóak, de miért nem jó a DVD formátum?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#969) BigManus válasza sfdrakex (#968) üzenetére


BigManus
addikt

Szia!

Mert hogy kevesebb lemez legyen, mindent divx-be akar konvertálni és úgy lemezre írni.
Köszi a linket, megnézem...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#970) WonderCSabo válasza #65675776 (#966) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát jah.

(#971) nyikszi válasza BigManus (#967) üzenetére


nyikszi
őstag

Fairuse wizard. Egyszerű és a háttérben a virtualdubot használja, tehát a minőséggel sincs probééma. Ha kell róla több infó vagy segítség, mert elakadtál csak írj.

[Fairuse Wizard]

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#972) BigManus válasza nyikszi (#971) üzenetére


BigManus
addikt

Nagyon köszönöm!

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#973) Móncsa válasza w.miki (#903) üzenetére


Móncsa
aktív tag

Szia!
Azt írd meg légy szíves hogy az iWisoft Free Video Konvertenél mit hol és hogyan kell beállítani akkor ha egy 12.5gb terjedelmű "avi" anyagot szeretnék átkonvertálni úgy hogy utána Nero Expresszel ki tudjam írni dvd-re.
Ezzel a programmal is lehet Video_TS Audio_TS létrehozása vagy ez nem szükséges?
Üdv.

(#974) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

A kábel beltéri által rögzített fat32 fájlrendszerben lévő anyagot mivel lehetne lejátszani vagy átkódolni.

a mappában ilyen fájlok vannak

.ifo
.idx
.trp

a .ifo-t a MPC-HC "magáévá tette" de lejátszani nem tudja :(
a .trp lehet maga a videóanyag mert annak a mérete a legnagyobb.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#975) Móncsa


Móncsa
aktív tag

Üdv Mindenkinek!
Letöltöttem az XMediaRecode-t.
Abban tudna valaki segíteni hogy egy avi formátumú anyagot hogyan kell ezzel a programmal átkonvertálni olyanná hogy utána ki lehessen írni dvd-re.
A beállítási pontokban mit hogyan kell beállítani.
Privátban is megbeszélhetjük msn-en vagy skype-on és akkor nem kell írkálni.
Üdv.

(#976) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Sziasztok!

ConvertXToDvd progit használok dvd-formátumba való konvertáláshoz. Azonban jó volna egy ehhez hasonló tudású program, ami kezelni tudja azt, hogy a videokártya is besegítsen a kódolásba. Melyik program tudja ezt ati Kártyák esetében?

(#977) nyikszi válasza petrusz82 (#976) üzenetére


nyikszi
őstag

Milyen ATI kártyád van? Mert ha minden igaz csak 9500-tól felfelé használható ki, de hogy mivel azt passzolom. Régebben én is kerestem ilyet.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#978) petrusz82 válasza nyikszi (#977) üzenetére


petrusz82
aktív tag

hd 5850-es kari

(#979) nyikszi válasza petrusz82 (#978) üzenetére


nyikszi
őstag

Bocs, hülyeséget írtam, 5000-es szériára gondoltam. Akkor elvileg, ill. gyakorlatilag is tudja a kártya. Valamelyik PC worldben olvastam, de nem emlékszem melyikben.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#980) condemned80


condemned80
tag

Sziasztok!

Olyan problémám akadt, hogy mivel én minőség mániás vagyok :K hd-mkv-ról konvertálom
a filmjeimet dvd-re és irom ki... Ugyi, 100xor jobb minőséget kapok mint egy eredeti dvd:)

Eddig a régi gépemen 32bites win7 homepremium votl és convertx-et használtam.Imádtam.
Most új a gépem, ennek a 4GB ram miatt 64bites win7 lett felrakva...

Gond, hogy vmiért a ConvertX meghülyült és nem hajlandó "befejezni" a projektet. :W
Mikor a második pass fut kb. a felénél leáll :F kiirja hogy kész a kódolás sikeresen aztán
a végeredmény egy fél film :W

Már két Convertx-et is kipróbáltam... Ilyet még nem láttam :O

Valami tanács, vagy hasonló megbizható progi ami tuti jól fut jól jönne... :(

Köszönöm a help-et...

(#981) F34R válasza condemned80 (#980) üzenetére


F34R
nagyúr

VirualDub is tud ha fel van dobva egy codec pack illetve Avidemux is képes 2 menetes kódolásra, egyébként ah gépen játszod le akkor miért nem jó az .mkv? ha meg régebbi asztali lejátszód van akkor meg a filmeket érdemesebb 720p XviD-ben letöltened és akkor azis letudja játszani ha képes a 720p skálázódásra :K

(#982) WonderCSabo válasza condemned80 (#980) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha minőség mániás vagy, akkor h. vagy képes a HD filmeket DVD-vé degradálni?

(#983) condemned80


condemned80
tag

Nem a gépen nézem a filmeket hanem asztalin egy normál 63 centis tv-n... 800x600:)

Viszont az átlag dvd-k még azon is pixeleznek... Ezért kódolgatok. A divx-et utálom asztalin nézni...

(#984) F34R válasza condemned80 (#983) üzenetére


F34R
nagyúr

Úristen képes vagy egy 720-as filmet lerontani akkor ott van a bdrip ami 480p-s és még konvertálgatnod se kell mert original XviD az egész és mert jobb mint a DVDrip de nem sokkal

(#985) Balinov


Balinov
félisten

udv,

hamar porog a topik, akkor ki mit ajanl mov-> mpeg2 (m2v/m2a) konvertalasra? Nem ilyen Imtoo, xilisoft fele szarokra gondolok, hanem normalis, parameterezheto enkoderre, ami tamogat pl. 2/4 processzormagot. Ingyenes is jo lenne, de ha fizetos, az sem akadaly, csak van belole valami trial verzio.

Az ok:

van egy dvdnyi fotos trening anyagom mov-ban, amibol szeretnek egy korrekt DVD-Video-t kesziteni, menukkel,stb. DVDLab-ot hasznalnam erre a celra, de a mov-okat nem latja az asset browser.

Koszonom a tippeket

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#986) condemned80


condemned80
tag

Srácok, nem mindegy az ok? Igen képes vagyok rá, mert én igy szeretem.

Tudjátok, kinek a pap, kinek a papné, kinek az orgonista :P

Egyébként sok BDrip-et ill. 720p Xvid-t láttam ami egy rakat fos volt...

A monitoromon azért látom a különbséget... DVD-n szeretem a filmeket, ennyi és a lehető

legjobb minőségben. Higgyétek el kiba....tt szépeket lehet csinálni egy jó mkv-ból. :C

Akkor arra nincs senkinek tipje mi lelte a ConvertX-et? Vagy mit lehet kezdeni vele?

Az újrarakáson kivül mert azt már próbáltam...

(#987) sfdrakex válasza Balinov (#985) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

iMedia converter.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#988) Balinov válasza sfdrakex (#987) üzenetére


Balinov
félisten

hat koszi, nem erre gondoltam.

valszeg megproszalom a MediaCoder-t vagy a Qenc/HCENC-et, esetleg a CCE-t avisynth-tel, hatha mar rendesen meg y win7 x64 alatt es nem kell sokat trukkozni a mov forrashoz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#989) Balinov válasza Balinov (#988) üzenetére


Balinov
félisten

CCE SP3, asszem megvan. Win7 support, mov input. Ez legalabb mar bevallt jol. DVDLab komboval szep paros volt regen is.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#990) F34R


F34R
nagyúr

(#985) Balinov

próbáld ki az Mplayer-t csak kell rá egy batch file én ezt a tuto-t láttam

(#986) condemned80

erre van egy egyszerűbb megoldás konvertálás nélkül az mkv-ból avi-ba teszi
Avimixgui
(Csak nagy valószínűséggel a H264-t nem játsza a lejátszód ezért van itt szívás)
Csak azt tudnod kell hogy nem a lemezről rippelsz hanem már az encoder-olt anyagot rontod , arra nem is merek belegondolni hogy esetleg méretezed is szvsz ezért ér többet az alapból Xvid be konvertált HD fim is

(#991) e30st


e30st
tag

sziasztok.
gyors kérdésem lenne, milyen videókonvertáló progit tudtok javasolni Mac-re?

előre is köszi

(#992) WonderCSabo válasza F34R (#990) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Se a H.264-et, se a 576-nál több sort nem ismerik a DVD lejátszók.

[ Szerkesztve ]

(#993) condemned80


condemned80
tag

Érdekes mert most darált le egy BRRip avit 33 perc alatt és gyönyörűen végigcsinálta a 2
pass-t... Fasza lett nagyon... :))

Akkor létezne hogy a forrással van gond a másik filmnél aminél leállt?
De hogy lehet, hogy az első pass-t végigcsinálta a másodiknál meg elfárad? :Y

Nem értem :W

Egyébként köszönöm a válaszokat, tippelet... :R

(#994) sfdrakex válasza e30st (#991) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

iMedia converter van MACra is.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#995) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Következő lenne a problémám: egy dvd-ről konvertálnék aviba (format factory-val) divx-be, minden beállítás megtartásával.
nem egy film van rajta, hanem sok apró video, és van pár darab (kizárolag azok, amik elött van pár perc narráció) és ezeknél a narráció után 1-1,5 percig feketeség van, a hang megy, a kép csak ezután jön vissza. Nem lejátszó hiba, mert többfajtával is kipróbáltam, ill. többfajta beállítással próbálkoztam a konverzió során.

Nincsen valakinek ötlete?

(még kipróbálom más programmal is konvertálni, de hátha találkozott már valaki ilyennel)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#996) upszilon


upszilon
őstag

Sziasztok

W7 64bit alatt szeretnék Virtualdubot használni. HD m2t-t szeretnék vágni. DV-t szeretnék vágni. TS-t szeretnék vágni. Stb. Milyen kodek-pakkot javasoltok? Ha nem Virtualdubbal, akkor mivel?

(#997) dudi


dudi
senior tag

sziasztok!

Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, amire egész napos kereséssel se találtam normális választ.
Van nekem egy eredeti dvd filmem, amit szeretnék gépre lementeni. Ez egy egyszerű művelet kéne, hogy legyen, de ott akadok el, hogy a filmen több, mint két hangsáv van.
Szám szerint 4, amit én szeretnék megtartani. Majd egy tucat programmal próbáltam, valahol mindig elszálltak a programok, bug-gal...
A legnormálisabbnak a MediaCoder nézett ki, ott lehet választani video, audio és container-t is, de ez is csak két audio stream-et kezel max.
Elvileg matroska container kell nekem, mert az tud sok hangsávot kezelni (avi container ezt nem tudja?).
A filmet szeretném xvid-ben kódolni, a hangokat pedig stream copy-val.
Ahogy nézem, AviDemux se tud ennyi hangsávot kezelni...

Van olyan progi, amivel "csak bekattintom", hogy mindegyik sáv kell, és megoldja nekem? Vagy video és audio stream-eket dolgozzam fel külön és utána VirtualDubMod?
Köszi a segítséget

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#998) Balinov válasza dudi (#997) üzenetére


Balinov
félisten

dvd decrypter esetleg? Mondjuk nekem anno a legjobban a SmartRipper valt be es elegge ertelemszeru a hasznalata

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#999) dudi válasza Balinov (#998) üzenetére


dudi
senior tag

köszi a választ!
a dvd source már megvan, lementettem gépre, csak szeretném átkonvertálni valamire, ami nem 8giga, de marad jó minőségű.
Amúgy a Fab ingyenes programja jó volt a rippelésre.

[ Szerkesztve ]

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#1000) dudi válasza dudi (#999) üzenetére


dudi
senior tag

egyenlőre nem találtam ugyan olyan programot, ami egyben megoldaná a gondomat, de a video és hang fájlok összemuxolása nagyon egyszerű az AVI-Mux Gui nevű programmal.
De remélem valaki ajánl majd olyan progit, ami tudja a 4 hangos feldolgozást és sync-el a videóhoz...

Sounds like your fix is worse than your problem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.