Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kalimist


kalimist
aktív tag

[link] Qualcomm Is Cheating On Their Snapdragon X Elite/Pro Benchmarks

(#2) Acélfarkas válasza kalimist (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

Ezzel lényegében már rögtön bukásra ítélik az egész szériát, plusz rontják a saját renoméjukat. Valami elromlott a cég felső szintjein.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) paprobert válasza kalimist (#1) üzenetére


paprobert
senior tag

A cikk címe clickbait. Annyi a gond a QC bemutatójával, hogy semmit nem részleteznek.
Túltolták az egyszerűsített marketingüzeneteket, vagy takargatnak valamit?

Mindegy, úgyis a független tesztekből fog kiderülni hogy mit tud, majd nyáron.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#4) Razzul válasza kalimist (#1) üzenetére


Razzul
senior tag

A benchmarkokból eddig annyi derült ki, hogy az X Plus is várhatóan 16GB RAM-al érkezik. Ez már ígéretes, úgy tűnik az agyrágó moly ami miatt azt hiszik az emberek, hogy 8GB RAM ma még elég csak az Apple-t és pár munkahelyi használatra dolgozó gyártót érint. A transzparencia hiánya pedig mindig gyanús.

A többiben egyetértek az előttem szólókkal, a puding próbája az evés.

Stat crux dum volvitur orbis

(#5) kalimist válasza paprobert (#3) üzenetére


kalimist
aktív tag

Ne csak az elejét olvasd el.

"Later, with more Snapdragon X Elite samples in the wild and many more revisions of WART, we got similar reports from OEMs and another Tier 1. Both reported numbers that were nowhere close to what Qualcomm promised. How not close? Above 50% this time but one used the term ‘Celeron’ to describe performance."

[ Szerkesztve ]

(#6) Razzul válasza kalimist (#5) üzenetére


Razzul
senior tag

Ez a bekezdés önmagában nem jelent semmit. Azt állítják, hogy valaki azt mondta, hogy egy megjelenés előtt álló lapkasorozat annyit tud mint egy Celeron. Ilyen pletykák minden nagyobb gyártó esetén felröppennek.

Stat crux dum volvitur orbis

(#7) kalimist válasza Razzul (#6) üzenetére


kalimist
aktív tag

A SemiAccurate azért nem pletykalap. De a legnagyobb gond a windows on arm-mal van, mint azt írják is.

(#8) Busterftw válasza kalimist (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

Az a lenyeg jojjenek ezek, induljon meg aztan majd kikupalodik a generaciok alatt.

(#9) xedamen válasza Busterftw (#8) üzenetére


xedamen
senior tag

Teljesen egyetértek, a verseny jót tesz a felhasználóknak.
Én M1 óta MacBookot használok, de a céges gépem Windows-os, hozzám személy szerint közelebb áll a Windows, a kettő között váltogatni egyenesen kín, az eltérő billentyű kombinációk miatt... Próbáltam már idén is Windows-ra váltani, legújabb Asus Zenbook, új Intel Ultra 5 proci, és 55 fokos volt a gép alja YouTube streaming közben... Egy ventilátor nélküli gép után nem tudok visszamenni egy combsütős gépre. Bizakodom, hogy majd a Snapdragon megoldás lesz, és tudok winre váltani idén, de a mai hírek után kezdem elveszíteni a reményt.

(#10) sanyci válasza Razzul (#6) üzenetére


sanyci
senior tag

Egy Celeronnál a régi 8cx sorozat is erősebb...

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#11) Busterftw válasza xedamen (#9) üzenetére


Busterftw
veterán

Szerintem nem is a hardver már a gond itt, hanem a szoftver, ott múlik mennyire lesz jó a felhasználói élmény.
Max vársz még vele, talán jövőre már jön a következő arm gen, addig pedig a szoftver is javul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.