Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15451) darál0w válasza Terkk (#15450) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

pontosan.

C1E és EIST. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15452) ittakary válasza darál0w (#15448) üzenetére


ittakary
nagyúr

MB: ASUS P5LD2-SE
RAM: 2 GB Kingmax
VGA: ATI 3870
PSU: 370W

Alapórajelen használt feszültség pedig elméletileg itt van... (BIOSban minden AUTO-n)

hűtőnek pedig most vettem ezt a csodát:

EKL AG (elméletileg ~ CM TX2 szintet is veri)

Azzal nem vagyok még tisztában, hogyha én egy pontos feszültségértéket adok meg, mondjuk 1.300-at akkor még visszavett órajelen (6x267=1.6GHz) is ezt a feszt kapja a CPU?

[ Szerkesztve ]

(#15453) Terkk válasza darál0w (#15451) üzenetére


Terkk
tag

szia
megkérhetlek tudnál segíteni nekem is egy kicsit a processzor húzásában, elég kezdő szinten vagyok, fsb-t emeltem a többi mind auto ra van állítva biosban e8400 a procim és asus commando az alaplapom
:R

~~~~~~ UK

(#15454) Terkk válasza Terkk (#15453) üzenetére


Terkk
tag

50,53 real Temp 3.40-el
ez a hőfok jó?, normális? Xigmatek hűtőm van

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#15455) darál0w válasza ittakary (#15452) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hát az a lap elég régi és hurka :D

de csak tudsz vele mit kezedni :)

ez az EKL féle hűtés ez jo :)

Azzal nem vagyok még tisztában, hogyha én egy pontos feszültségértéket adok meg, mondjuk 1.300-at akkor még visszavett órajelen (6x267=1.6GHz) is ezt a feszt kapja a CPU? - ha a C1E és EIST be van kapcsolva, akkor nem.

szoval. ehhez a VGAhoz egy 3ghz bőven elég. addig felhuzzuk?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15456) darál0w válasza Terkk (#15453) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

tuning közben a feszeket nem szabad AUTOn hagyni...

javaslom olvasd el az 1. HSZt. onnantol kezdve, ha vmi nem tiszta, akkor szolj és segítek.

#15454) Terkk

ez IDLE? tehát nem fut semmilyen tesztprogram a háttérben?

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15457) Terkk válasza darál0w (#15456) üzenetére


Terkk
tag


Teszt utána írja ezt max 51fok
Igen de nekem Intel és itt AMDre van leírva, de attól függetlenül Intelhez is hasonlóképpen kell eljárni?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#15458) darál0w válasza Terkk (#15457) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

szoval akkor az előző az Load volt.

akkor ez így rendben van. :K

most átfutva az 1. HSZt , inteleseknek nemsok hasznos dolog van benne :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15459) Terkk válasza darál0w (#15458) üzenetére


Terkk
tag

Végigolvastam de én nem értettem egy szót se belőle :C

~~~~~~ UK

(#15460) Terkk


Terkk
tag

Intelhez ilyen leírást találok valahol?

~~~~~~ UK

(#15461) darál0w válasza Terkk (#15460) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemigazán.

most lépek edzeni, de amint hazaértem(késő este) majd írok neked vmi , kis gyors, tömöret :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15462) ittakary válasza darál0w (#15456) üzenetére


ittakary
nagyúr

Jaja, én is 3GHzre gondoltam (és már tegnap ki is próbáltam ezen a frekvencián) és az pont ideális lenne. Egyedül az nem tetszett h 1.35V felett adott neki a lap.
A többi fesszel mi legyen? RAM stb. Azok maradhatnak AUTO-n vagy mindent meg kell néznem hogy mi a minimum és arra beállítani?

szerk:
Ejj egy jó ki Inteles leírás hihetetlenül jól jönne :Y
Egy jóféle húsvéti ajándék lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#15463) Terkk válasza darál0w (#15461) üzenetére


Terkk
tag

annak örülnék,köszi

~~~~~~ UK

(#15464) Blaze71


Blaze71
őstag

Ajánlom figyelmetekbe ezt a kis gyöngyszemet! Igazi hozzáértő tuningos totyik volt, élt is talán 3 órát. :DD ;] :DD Jó forgalom mellett. ;]

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#15465) ittakary


ittakary
nagyúr

ez fenomenális :D
de hogy jött ide? :U

[ Szerkesztve ]

(#15466) Blaze71 válasza ittakary (#15465) üzenetére


Blaze71
őstag

A jó társaságnak szólt. Bár tényleg OFF-olhattam volna. De elfelejtettem a röhögés miatt. ;] Amúgy meg olyan tuningos duma volt, nem? :DDD

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#15467) ittakary válasza Blaze71 (#15466) üzenetére


ittakary
nagyúr

Hát ha kicsit hunyorítunk tényleg a témába illett :D

(#15468) darál0w


darál0w
Jómunkásember

holnap írok vmit, és megkeresek egy modit, h javítsa az 1. HSzt. de most ittam, fekszem :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15469) ittakary


ittakary
nagyúr

megpróbáltam kicsit variálni a VCORE alatt szereplő számokkal, de valami nem stimmel.
Az odáig stimmel hogy az alap 2.4GHz alatti 1.3+ voltage-t levittem a minimumra: 1.225V
ezen felbátorodtam, felhúztam 3.0GHz-re (fsb 267->333) ezen a feszen.
De csak azt hittem, ugyanis CPU-z szerint 1.44-et adott neki az alaplap, annak ellenére hogy BIOSban a megfelelő oldalon VCORE változatlanul 1.225 volt.

Hiba?

szerk:
ez a feszültség sem stabilan 1.225, hanem 1.225-1.248 között ugrál. Nem lehet beállítani egzaktan?

így nézett ki a dolog

[ Szerkesztve ]

(#15470) darál0w válasza ittakary (#15469) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

namost akkor 1.44et adott vagy 1.25Vot :)

az, meghogy CPUzben több értéket is mutat, hát ez így működik....ugrál az a fesz...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15471) ittakary


ittakary
nagyúr

Éppen ez az :((
1. levettem feszültséget minimumra, órajel maradt alap 267*9
2. FSB-t feltekertem 333-ra (feszhez hozzá se értem)
3. mégis változott a feszültség, éppen azt az orbitális mennyiséget adta amit el akarok kerülni

[ Szerkesztve ]

(#15472) darál0w válasza ittakary (#15471) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez csak 1 dologra utal. nem volt neki elég az a fesz ahhoz az orajelhez, a lap pedig visszaállította AUTOra. és ennyi sült ki belőle...

feszt az adott orajelhez nem így állítunk be...

először kigondoljuk az orajelet. ami a te esetedben 3ghz. ezt nagy valoszínűséggel vinnie kell alapfeszen. tehát autorol átállítjuk alapfeszre. majd restart. ha indul, akkor vissza BIOS és 1 lépcsőfokkal kisebb fesz. ezt mindaddig folytatjuk, ameddig már nem BOOtol. ekkor +1 lépcsőfok fesz, és mehet rá az IBT vagy prime. ha nincs hiba, akkor marad a fesz, ha hiba vagy kékhalál, akkor +1 lépcsőfok... ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15473) ittakary


ittakary
nagyúr

Jó gondoltam, hogy nem ilyen favágó módszerrel kéne, de valahogy csak neki kellett fognom :DDD
Értem mester, köszönöm ;)

(#15474) darál0w válasza ittakary (#15473) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincs mit.

pár dolog, amire még érdemes odafigyelni.

pcie freki 100.

ramot visszaosztani.

és minden feszt, amt csak tudsz normal értékre beállítani. ref értékek maradhatnak AUTOn.

ha vmi nem tiszta, szolj :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15475) ittakary válasza darál0w (#15474) üzenetére


ittakary
nagyúr

húha ez most kicsit gyors volt :)
RAM-mal nem túl sok foglyoztam eddig, főleg nem a pci frekvenciával...
Ezeket a dolgokat kicsit részletesebben le tudnád írni? :)
köszönöm szépen :R

(#15476) darál0w válasza ittakary (#15475) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

a pcie freki az 1szerű. AUTOrol átállítod 100mhzre. ennyi. annyinak kell lennie. ez van :)

a ram visszaosztás, ami egyébként szorzás :)

FSB* ramszorzo = ramorajel.

BIOSban Dram/System memory multiplier (SPD). ilyet kell keresned.

itt vagy szorzoval fogod szembetalálni magad, vagy magával a ram orajellel. lényeg, h látni fogd mennyin megy a ram.

ugy szorozd/ állítsd, h egyelőre alap orajel alatt menjenek, h ne azzal legyen a gond, ha fagy a rendszer. majd ha a proci már be van lőbe, utána lehet a ramokkal is foglalkozni :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15477) ittakary


ittakary
nagyúr

RAM-okkal nem nagyon akartam babrálni, idáig úgy tudtam hogy RAM tuning az játékoknál nem életbevágó. Mekkora teljesítménytöbbletet nyújtana?

(#15478) darál0w válasza ittakary (#15477) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

mivel emeled az FSBt, akaratlanul a ramhoz is hozzányulsz. játékokban észrevehetetlen javulást hoz. épp ezért csak nagyon minimálisan , csak annyira, amennyire muszáj, fogjuk felhuzni.

10 perc és lépek edzeni, de 4 körül leszek megint. inkább utána. ugy 6ig. :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15479) ittakary


ittakary
nagyúr

most már kezd kilenni a bré...
szóval: azt eddig is tudtam hogy sokféle szoftver sokféleképpen érzékeli a PC mindenféle adatát. Gondolok itt arra hogy ha a CPU hőmérsékleteket akartam megtudni, akkor Everest, RivaTuner, RealTemp közül mindegyik kiírta a saját maga által kalkulált értékét. 20°C eltérés volt a legkisebb és a legnagyobb között.

Na de ugyanez van a feszültségekkel: CPU-Z 1.54 (legújabb) verzója és Everest is kétféle értéket ír ki. Rivát már meg sem merem nézni.
Szóval BIOS-ban belőttem az 1.3V-ot mert az se túl magas se túl alacsony, kiindulás alapnak jó lesz (+ utánaolvasgattam Guglin)

Erre CPU-Z még mindig ugrabugrál 1.4 körül (meg sem közeliti az 1.3at), Everest helyesen jeleníti meg, CoreTemp is jól állapítja meg.

No most mi legyen? Kinek higgyek?

(#15480) ittakary


ittakary
nagyúr

Benéztem, Everestnél csak a VID-t olvastam (csakúgy mint CoreTemp-nél), az meg gondolom vmi névleges cucc lesz...

Valójában az történik, hogy nem hallgat rám a rendszer, adja CPU-nak a feszt rendesen :(((

KÉP

[ Szerkesztve ]

(#15481) darál0w válasza ittakary (#15479) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

CPUz jol mutatja a feszt, orajelet...stb. míg hőmérsékletügyben inkább coretemp a legjobb.

Benéztem, Everestnél csak a VID-t olvastam (csakúgy mint CoreTemp-nél), az meg gondolom vmi névleges cucc lesz... - VID : a gyárto által meghatározott feszérték, amivel az adott CPU az adott orajelet elviszi

Valójában az történik, hogy nem hallgat rám a rendszer, adja CPU-nak a feszt rendesen :((( - ezt meg már leírtam, h miért történhet. kicsi a fesz az adott orajelhez, ezért e rendszer magának generál egyet AUTO beállításon. lődd be alapfeszre, ami a te esetedben 1.35V.
egyébként 1.5Vig jovagy :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15482) ittakary válasza darál0w (#15481) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kezd összeállni a kép :)
Tényleg köszönök mindent, azért ez a sok értetlenkedés, mert ilyet még soha nem csináltam... FSB-t emelgettem és kész.

[ Szerkesztve ]

(#15483) darál0w válasza ittakary (#15482) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

semmi gond, ezért van a topik ;)

ha még midnig nem tiszta vmi, esetleg elakadsz, akkor írj. általában minden nap ittvagyok. ha nem, akkor is. ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15484) Blaze71


Blaze71
őstag

Kicsit szórakoztam ma és megnéztem a Gigabyte GA-MA770-UD3 Rev 2.0 végét, hogy mekkora EC-t tud. Íme, ezt produkálta a 620-as procival:

Sajnos ekkora EC-vel nem bírta tovább, csak 10x-es szorzóig, ezért visszavettem 305 MHz-re. Ennyivel elindult még 12x-es szorzóval is, de többel már nem:

A végére már vissza kellett vennem 300 MHz-re az EC-t és itt az eredmény:

Sajnos CPU-Z Valid nincs, mert 64 bites Vista van a gépen és Vodás Mobilinternetem. A telefon illesztője meg nem hajlandó települni 64 bites OP rendszerre, tehát reménytelen a dolog, még a SonyEricsson ügyfélszolgálata szerint is. Ez van.

Amúgy itt a CPU_Z kép, de csak így szólóban, Valid nélkül:

Mivel gyári hűtés van a procin, nem kínoztam tovább. Majd akkor kísérletezem legközelebb, ha lesz egy TX3-as rajta. Egyelőre visszatettem 3,2 GHz-re, így nem melegszik. Egyébként 3,9 GHz-en is stabilnak mondható volt, mert bár Prime-ot nem futtattam, de az Everest Stabilitásteszt nem fektette meg 10 perc alatt és a programok is indultak rendesen. Csak rohadtul melegedett, alapból 62°-ot mért CPU hőmérsékletnek az Everest. Ilyenkor a magok legalább 10°-kal hidegebbek, de a gép a CPU hőmérsékletre kapcsol le. A szokásos 80°-ról ezért feltettem 90°-ra, mert néha azért nem indult el a gép, mert túlmelegedés miatt lekapcsolt a lap védelme.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#15485) Terkk válasza darál0w (#15483) üzenetére


Terkk
tag

szia
3,8ghz körülire szeretném az E8400at cpu-z ben alapon 1,256 feszt mutat, asus commando az alaplapom, hd5770 vapor-x vga kártya, 2gb kingston 800mhz, és 2x1gb csx 1066mhz ram

~~~~~~ UK

(#15486) Terkk


Terkk
tag

bocs elírtam 3db 1066hz CSX van benne

~~~~~~ UK

(#15487) mad1


mad1
veterán

Hali miert van az hogy a p5k pro -n hiaba allitom az fsbt 200rol 450 re,megjegyzi,de a freqvencia marad az alap 2ghz...
P5k pro(p35)
e4400 (2ghz)
Ram 800 as csx.
Volt mar ilyen lapom regebben e8400al.
Beirjam ide a jumpfree beallitasokat?akkor egyszerubb lenne?
bios legujabb...

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#15488) pojzon


pojzon
tag

Szerintetek miért van az, hogy a CPU-z (legfrissebb változat) totálisan hülyeségeket ír ki a szorzóval kapcsolatban? 930-as proci esetén 22 a max a progi meg 22 meg 23 körül mozog, illetve a proci feszültségét is jó egy századdal alulméri, mint pl az everest.

Amit még észrevettem, hogy a core temp is folyamatosan ugrál a minimum és a maximum beállítás között, tehát olyan mintha valami folyamatosan egy-egy pillanatra megtekerné a rendszert (az értékek itt legalább stimmelnek).

Illetve, ugyan nem teljesen procitéma, de ugye a fenti progikkal meg lehet nézni a videókártya adatait is (5970) ahol az egyik magot mutatja mint tuningolt, a másik mintha alapon lenne. Elképzelhető, hogy a catalyst-féle húzóprogi csak az egyik magot és hozzá tartozó memóriát állítja?

Az everest teljesen korrektül mutat mindent. (kikéve a vedót, mert csak annyit ír, hogy cf-ben megy).

(#15489) darál0w válasza Blaze71 (#15484) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

szép :)

én meg az istenért sem bírok kicsikarni 285ös ECnél többet, pedig a gép főbb alkatrészei egy az egyben ugyan azok... :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15490) darál0w válasza Terkk (#15485) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

alapfesz coretemp megmutatja neked(VID rublika).

most akkor 3db csx van és semmi több?

vagy ottvannak mellé a 800asok is?

mert ha ez így van, akkor meg kell szabadulni vmelyiktől...az ilyen párosítás visszafogja az egész rendszert...persze tuningnál. alapon oké...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15491) darál0w válasza mad1 (#15487) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.
egyszerű a megoldás.. a proci nembírja azt az FSBt. 400 körül végevan...talán 410-420. vagy LN2, és akkor megy 450et ;]

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15492) darál0w válasza pojzon (#15488) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

ezzel kapcsolatban írj a proci topikjába. ha joltudom van egy gyári progi, ami jol mutat mindent. coretemp, everest, cpuz mind félremérnek nem egy esetben.

VGAra meg GPU-z. az valos adatokat mutat. van benne monitorozo is. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15493) pojzon válasza darál0w (#15492) üzenetére


pojzon
tag

Köszi a tippet és a gyors választ! :)

(#15494) darál0w válasza pojzon (#15493) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nincsmit ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15495) mad1 válasza darál0w (#15492) üzenetére


mad1
veterán

Bebootol,csak a proci mhz nem valtozik semmit.Olyan mintha elfelejtene mindent,de kozben megsem mert ha ellenorzom,akkor 450 fsb t ir
Az a baj hogy 333 nal sem valtozik az orajel. :O
Majd kiirkalom a biosbeallitasokat,mert lehet en nem csinaok jol valamit,bar kotve hiszem. :B

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#15496) darál0w válasza mad1 (#15495) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hmm. így már érdekes a helyzet.

tehát visszaáll alapra.

esetleg kevés a fesz az adott orajelhez?

ha kisebb FSBt tolsz be, akkor változik?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15497) mad1 válasza darál0w (#15496) üzenetére


mad1
veterán

Nem sajna,ezt ecsetelem. :)

Ne szemetelj ! = Steam

(#15498) darál0w válasza mad1 (#15497) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hmm. ez kezd érdekes lenni :)

ott már lehet a BIOSban van a bibi. probáltál már másik BIOSt?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15499) mad1 válasza darál0w (#15498) üzenetére


mad1
veterán

Jaja ma raktam fel a legujabbat,szerintem lap para lesz.Mind1,amugyis 1 anti tuning proci megy bele egyenlore.Azert thx.

Ne szemetelj ! = Steam

(#15500) darál0w válasza mad1 (#15499) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

akkor gyanítom azért frissítetted, azzal se ment.

hát sokmindent nem lehet elrontani :D

ram vissza, kis +fesz a procinak, pcie 100 , és emeled az FSBt. aztán ennyi. ha így nem megy, akkor vagy a lap nemcsipáz vmit, vagy a ram esetleg még...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.