Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15401) darál0w válasza Krisinto (#15395) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

régi, kicsi kártya :)

2,5-2,8ghz között vhol. de lehet sokat mondtam ;]

ha különböznek, hát különböznek... :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15402) krypton válasza darál0w (#15399) üzenetére


krypton
senior tag

Teljesen stabilnak bizonyult több órára IntelBurnTest és Prime alatt egyszerre :D. Az zavart hogy egyszerűen nem lehetett a RAM időzítéseit állítani. Erre valami tipp. Az újabb BIOS arra a lapra csak béta verzió.

[ Szerkesztve ]

(#15403) darál0w válasza Teasüti (#15396) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

45nm inteleknek 1.45V a max adhato fesz, amivel még stabilan, degradáció nélkül működőképes marad a mindennapokban, persze ha bírja hűteni az ember(látom nálad ez nem gond :) )... az, h az előző tulaj mennyin hajthatta és nála esetleg degradálodott e, azt csak ő tudhatja. a tag, akivel meg beszéltél, még kicsit olvasgasson ;)

LLC be volt e kapcsolva a lapon?

És a lényeg, h most nem jelez hibát sem a prime95 (azt hittem mivel ez használ ramot is, ezért rendben van a dolog), se pedig a dosos "windows memory diag. tool". :Y - prime 95 small FFT procit tesztel, blend teszt pedig teljes rendszert, beleértve a ramokat is.

ramra meg ajánlom a memtestet...akár a bootCDs, akár a win aloli tesztelést.

procira eressz rá egy IBTt(max stress és mondjuk legyen 15-20kör), ha hiba van ez tutira kidobja...és persze ne alapon...ugy, ahogy használnád.

VGAra meg azt tudom mondani, h a HD5xxx széria szoftveresen még nem teljesen kiforrott...bár már jo 1 honapja nem olvastam a témában. javaslom pakold fel hozzá a legujabb drivert.

és akkor memtest és IBT. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15404) darál0w válasza #59070464 (#15397) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

oké, várlak ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15405) darál0w válasza krypton (#15400) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

itt fut vmilyen tesztprogram a háttérben?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15406) krypton válasza darál0w (#15405) üzenetére


krypton
senior tag

Igen, az IBT és a Prime95 egyszerre :D

(#15407) darál0w válasza krypton (#15402) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ez a p45ös UD3LR lap igaze? :)

mert akkor azt még mindig nemértem, h miért ne lehetne... :U

(#15406) krypton akkor oks..gyári hűtő ezt tudja...alapon kicsit meleg lett volna :DDD

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15408) krypton válasza darál0w (#15407) üzenetére


krypton
senior tag

Nem nem. Ott van EP35-DS3L van a képen vagyis nekem. Ez a miért ne lehetne itt mire gondolsz? Adjam még neki a feszt? Csak félek, hogy hamarabb tönkremegy...

[ Szerkesztve ]

(#15409) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok.
Olyan bánatom van egy 120as samsung vinyó egyik partíciójáról a másikra alig 950kbyt/mp sebességgel másol.
Mi lehet a gond, esetleg hol lehet ezt jobbá tenni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#15410) darál0w válasza krypton (#15408) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

azt se értem :D

vki jött itt p45ös lappal is, h ott se megy....

de pedig lehet.

magát a beállítási lehetőséget nemtalálod, vagy csak nem tudod állítani?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15411) darál0w válasza Sas madár (#15409) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

és ezt miért ide?

ez nem proci, ez vinyo probléma :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15412) krypton válasza darál0w (#15410) üzenetére


krypton
senior tag

Jajj félreértettük egymást. A barátomnál nem lehetett állítani a RAM-ok időzítését. Neki EP31-DS3L lapja van FC BIOS-szal, tehát a legfrissebb nem béta verzióval.

[ Szerkesztve ]

(#15413) krypton válasza krypton (#15412) üzenetére


krypton
senior tag

De örüljön a 3.66Ghz-nek :D. Stabil, az ő gépét úgyis békén fogom hagyni...

(#15414) Seikai


Seikai
aktív tag

Sikerült belőni a rendszeremet: corei7 930 @ 4.0 Ghz 1.45V (majd még megyek lejjebb) qpi 1.35V, dram 1.64V

eddig prime stabil csak 1 gond van nehézkesen indul a rendszer bekapcs kikapcs bekacs kikapcs és ez 3-4x majd nehézkesen elindul :( utána már minden oks de nemtom ez mér van :F

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#15415) Sas madár válasza darál0w (#15411) üzenetére


Sas madár
őstag

Akkor bocs.
csak tuningra gondolva hátha van itt este valaki aki hozzá tud szólni

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#15416) darál0w válasza krypton (#15412) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gyere át e5xxx topikba. ott most van 2-3 user, aki ilyen lapban hajtja. kérdezz rá.

Earl az 1ik. őt kérdezd először ;)

jaj, hát most ugrik be :D

ctrl+f1 billkombit nyomd meg bios alapoldalán. felugrik majd tuningrésznél pár ujdonság. sztm a rambeállítások is. ;) ;)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15417) krypton válasza darál0w (#15416) üzenetére


krypton
senior tag

És ezt miért kellett így elrejteni a GIGABYTE-nak :DDD? Amúgy most mi is a téma amit át kéne vinnem? :D

[ Szerkesztve ]

(#15418) darál0w válasza Seikai (#15414) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az a procifesz igencsak magas... hő? nincs tul sok?

ujraindulgatás meg vszínű, h valaminek kevéske a fesz indulásnál, ugyanis olyankor minden maxon pörög...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15419) darál0w válasza Sas madár (#15415) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nem kell bocsánatot kérni. de ha máshova másol , akkor az nem proci problémalesz...az vinyo. azt meg a hozzá tartozo topikban kell :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15420) darál0w válasza krypton (#15417) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nemtom :D

p35, p45 és a jobbakban nincs elrejtve. nem kell átmenned, már megoldottam :DDD

ezt a ramos dolgot kellett volna csak...de ha azt mondod, h magát a beállítási lehetőságet nemtalálod, egyből rávágtam volna....asztem az már megvan, csak nem engedi :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15421) krypton válasza darál0w (#15420) üzenetére


krypton
senior tag

Aha. Akkor bocsi :D. De mégis ha már itt vagyunk, vélemény az én procimról? Azon kívül, hogy a kupak nem túl sima...

(#15422) darál0w válasza krypton (#15421) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

enyém is így ment. nagyátlag. de elég ez is :)

az, h a magok hőmérséklete meg nem egyezik, nemcsak abbol adodhat, h kicsit domboru a kupak...csupán rossz a szenzor :)

előfordul az ilyen is :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15423) Seikai válasza darál0w (#15422) üzenetére


Seikai
aktív tag

darál0w az előző kérdésemre nem tudnál megoldást ? :R

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#15424) darál0w válasza Seikai (#15423) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

15418. ;)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15425) Seikai válasza darál0w (#15424) üzenetére


Seikai
aktív tag

jujj nem láttam :DDD nos a procifeszt visszavettem 1.4V-ra most így fut a prime a hőfokok max 73c a legmelegebb mag!

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#15426) Seikai


Seikai
aktív tag

lehet a tápom nem bírja :F

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#15427) darál0w válasza Seikai (#15426) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

annak bírniakell.

az, meghogy minek kicsi a fesz...hát ki kell kísérletezni. egyesével, felváltva visszavenni az orajelet, fesz az marad. aztán amelyik visszavettnél nincs duplaboot meg mittomén, annak kell több fesz/kisebb orajel.

bár az a 73°C elég melegnek hangzik, és még nincs itt a nyár...

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15428) Seikai válasza darál0w (#15427) üzenetére


Seikai
aktív tag

veszek légkondit azon ne múljék :D

ez a bluescreen mit jelent: " a clock interrupt was not reciewed by the secondary processor"

az egyik prime-olás közben ezt dobta

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#15429) Teasüti válasza darál0w (#15403) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áh, új eszköz. IntelBurnTest. Látom ez hasznosabb, mint a prime95...
Mi az az LLC? Google nem ad választ.
Minden auton hagytam, kivéve a cpu spread spectrum, vcore, szorzó és fsb freki, vmi cpu PLL voltage (ezt nemtom micsoda, csak olvastam, h jó, ha manuális - én minimumon hagytam, 1,5V), jah és a ramok, ami még manuális. Minden egyéb finomságot amiről nemtom micsoda, auton ill. defaulton használok.

Windows féle Memory diag tool az nem elég pontos? Muszáj lesz beszereznem egy példányt ebből a memtest-ből... :)

A két eljárás totál el van választva egymástól? Nincs átfedés egyáltalán, ami bizonytalanná tehetné a végkövetkeztetést? Proci vagy ram hiba?

Ha kiderülne, h mégiscsak a proci hibázna, akkor az mitől lehet? Hogy fél évig beton stabil volt, most meg hibázna hírtelen?

Köszönöm a választ! :R

(#15430) darál0w válasza Seikai (#15428) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nagyjábol annyi, h a 2. mag hibázott. ergo kevés a fesz neki. de nehogy feszt emelj....orajelet csökkents. minek ez a teljesítmény? :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15431) darál0w válasza Teasüti (#15429) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

LLC : load line calibration. nemtom lapod tudja e.

cpu PLL voltage (ezt nemtom micsoda, csak olvastam, h jó, ha manuális - én minimumon hagytam, 1,5V - így helyes.

Windows féle Memory diag tool az nem elég pontos? Muszáj lesz beszereznem egy példányt ebből a memtest-ből... - inkább memtest. letöltöd, tesztelsz :)

A két eljárás totál el van választva egymástól? Nincs átfedés egyáltalán, ami bizonytalanná tehetné a végkövetkeztetést? Proci vagy ram hiba? - ezt mire érted?

Ha kiderülne, h mégiscsak a proci hibázna, akkor az mitől lehet? Hogy fél évig beton stabil volt, most meg hibázna hírtelen? - ha a proci lenne, akkor vszínű, h az előző tulaj okozta degradácio most jön elő, a viszonylag általad használt magas fesz és orajel miatt.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15432) Teasüti válasza darál0w (#15431) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Most néztem a bios-t, ha minden igaz, akkor ez az LLC arra lenne jó, h gyakorlatban is akkora feszt állítson be a lap, mint amit megadok neki és ne essen vissza terhelésre.
Nem nincs bekapcsolva, vagyis jobban mondva auto-n hagytam. CPU-Z szerint nincs 1,4V, hanem olyan 1,384.

Arra értem, amit írtam, h van-e átfedés a két teszt között. Hogy ha pl IBT hibás eredményt ad, akkor 100%, h a proci a ludas? illetve memtest-nél 100%, h a ram? Nincs átfedés a kettő között? Mert most látom, h IBT-ben max stress-re felhasználja az összes szabad ram-omat.
Így hogy lehetek biztos benne, h nem a memórián áll vagy bukik a teszt? Vica versa...

szerk: jólvan, bíztató. Kb 20s után kékhalált kaptam IBT indítása után. Kemény, h még beleférek a post szerkesztésébe... :C

[ Szerkesztve ]

(#15433) darál0w válasza Teasüti (#15432) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

tedd disabledre. 1.3V felett nem ajánlott.

IBT procit tesztel. ha ott hiba van, akkor a proci a ludas. ramot az nemtesztel, de nyilván igénybeveszi.

de, hogy ne legyen átfedés...ha IBTvel tesztelsz, ramot állítsd vissza alapra, vagy alá, ha memtesttel, akkor procit vedd vissza alapra. és így ki van zárva az átfedés teljesen.

akkor az biza procihiba lesz, de azért tesztelj ugy, ahogy írtam ;)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15434) Seikai


Seikai
aktív tag

az egyik szál megakadt prime 95 közben (nem error csak megakadt) és nem számol tovább a többi 7 szál fut rendesen ez mit jelent ?

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#15435) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Mi a p.csa?!?
Még nem láttam ezt a procit ezzel a hűtővel 60 fokon felűl (azt is prime alatt)... :Y
IBT-vel meg kb abban a 20 másodpercben eléri a mobo szernzor szerinti 75 fokot, ahol kékhalált kapok (intel szenzor nyolcvanegynéhány fok körül lehetett).
Bakker nem győzök megdöbbenni! :Y
Mi ez, vmi kazán üzemmód?!

Nincs léghűtés, ami egységnyi idő alatt ennyi hőt szállítana!! :W
Sztem b.szhatom én a heatpipe-os anyám kínját, ezt nem fogom hűvösen tartani IBT alatt. :C
(Lehet ki kéne kötni az ellenállást - most fix 5V-on van a venti -, de az is csak 2-3 fokot jelent kb :U )

szerk: Standard 1024 MB-s tesztet követtem el az imént, de nagyon hamar felugrik a hőfok. :(
Na, ideje megint neki ugrani. :)) Újra kell indítani a gépet... ;]

[ Szerkesztve ]

(#15436) darál0w válasza Seikai (#15434) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

há' mondom hogy hibázott...ergo kicsi a fesz. nálam ezt jelenti. bár nem volt még i7es rendszerem. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15437) darál0w válasza Teasüti (#15435) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

IBT a legdurvább prociteszter...

az 1.4V meg termeli a hőt rendesen...erről beszéltem. nem vagy stabil egyáltalán... :U

vedd le a ház oldalát, meg vissza a procifeszt. én egyik procimat sem hajtottam 1.35Vnál feljebb nyáron/tavasszal. nembírja a levegő lehűteni...ilyenkor ez van.

télen lehet, h elszaladgált neked 20°Cos szobában a cucc, de jön a meleg, és a télen stabilnak mondott cuccok, lassan kezdenek instabillá válni.

kompromisszumot kell kötni. kisebb fesz és kisebb orajel, h tovább éljen a proci :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15438) darál0w


darál0w
Jómunkásember

na, én mára leláptem. majd holnap jövök megint, remélem még pia nélkül :)

joccakát.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15439) Teasüti válasza darál0w (#15437) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De basszus, itt nem hiszem, h csak a léghűtés lenne kevés. :)
Mikor látom, h kezd belassulni az a lobogó tűz, akkor van olyan 76° körül a proci.
Stoppolom, erre visszaesik egyből 32°-ra. Sosem láttam még olyat, h ekkora különbség legyen a terhelt proci magja és a hűtő felülete között.

Nos ebből én azt látom, h még át se melegedett még a hűtő talpa sem...
Ebben az esetben meg félve, de kimerem jelenteni, h ezt a hőt nincs olyan ismert szilárd anyag, ami elvezeti a felületről ennyi idő alatt. :C A réz ide kevés. :)

Javítsatok ki, ha orbitális faszságot írok! :DDD

(#15440) darál0w válasza Teasüti (#15439) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

elvezeti az , ha jo paszta van odakenve.

mit használsz?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15441) Seikai


Seikai
aktív tag

Na megelégedtem egy 3.5 ghz-es túlhajtással 1.3V mellett és nincs indulási probléma :C

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#15442) darál0w válasza Seikai (#15441) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ennyi... :)

vminek kicsi volt a fesz, és nembírta...de már az egekben jártál.

ezt lehetett tenni, és ez is több, mint amit kihasználsz sztm ;]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15443) Teasüti válasza darál0w (#15440) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Zalman kenceficét.

Hírtelen felindulásból tegnap elkezdtem foglalkozni kicsit a termodinamikával... :DDD
Hát már majdnem eljutottam odáig, h felfogjam, hogyan tudom kiszámolni a fenti példára a paramétereket... :))

(#15444) knorbert1992


knorbert1992
tag

Az a gond h sok ember észt vesztve huzza a procit ksi vid + ksi szrozó ez így ne mmegy tesztelni kell,....... nem 1 emebrt ismerek aki meghülyült ilyen téresn.

Úgy vagyok a munka kedvel ,mint Egyszerű lány a szombati buli után ! "Vagy megjön v nem" :D

(#15445) ittakary


ittakary
nagyúr

Sziasztok!
Van egy E6600-as CPU-m aminek a túlhajtásáról szeretnék kérdezni.
Ugye az odáig stimmel hogy szorzózár van ergo csak FSB-t tudok emelni. De mi legyen a feszültségekkel? Hol lehet ezeket állítani? Kb mennyire lenne szüksége ennek a CPU-nak?

(#15446) darál0w válasza Teasüti (#15443) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az pedig nem is olyan rossz :)

számolgass még :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15447) darál0w válasza knorbert1992 (#15444) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

ittál vagy sötét van? :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15448) darál0w válasza ittakary (#15445) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

hali.

mit akarsz elérni? milyen VGAt akarsz vele kihajtani?

meg egy kis info is kellene...táp,alaplap, proci alapfesz, ram. így elsőre :)

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#15449) Terkk


Terkk
tag

sziasztok
a CPU-Z 1.54 mért x 6.0 szorzót mutat, és néha ugrál x9.0 -ra az E8400nál, 2002Mhz x6 nál, x9.0 3003mhz ez lenne az alap a 3ghz, de mitől ugrál le 2ghz re? a lapom biosában 9szorzót mutat és 3003Mhz-t.CPU-Z ben állandóan változik a szorzó 6.0 és 9.0 ra, mitől van?


állandóan változik a szorzóm a CPU-Z ben
Az alaplapom egy ASUS Commando 1901 biossal

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ UK

(#15450) Terkk válasza Terkk (#15449) üzenetére


Terkk
tag

Már megvan a válasz, az alaplapon biosban energiagazdálkodás miatt,

~~~~~~ UK

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.