Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Armagedown


Armagedown
őstag

Nem is csoda, hogy népszerűek, mert az érintett emberek lusták mozogni egy kicsit a fogyás érdekében, várják a csodát valamilyen passzív tevékenységtől.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#2) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Legalább nem azok Ozempicét veszélyeztetik, akik valóban rászorulnak. Mint pl. jómagam.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3) anulu


anulu
félisten

nos, akik cukrosoknak szánt gyógyszerrel akarnak fogyni, azoknak sok-sok mellékhatást kívánok!
ezekkel az egyénekkel szemben pontosan nulla az empátia részemről.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Trailblazer válasza anulu (#3) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na igen. Jó kérdés, hogy egészséges emberekben milyen mellékhatást okozhat ez a plusz hormon. Aki csak a fogyás lehetőségét látja, az vélhetőleg nem gondol bele, csak majd ha késő lesz. Egyébként a fogyás nem kötelességszerű - annyit csinál, hogy az étvágyat csökkenti drasztikusan.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5) Bird


Bird
addikt

"Ahol veréb van" tipikus esete.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#6) Narxis válasza Trailblazer (#4) üzenetére


Narxis
nagyúr

Úgy tudom émelygést okoz, ezáltal csökkenti az étvágyad. Tehát az émelygés/enyhe hányinger hatására nem eszel. Azért elég durva, hogy ennek ellenére így fogy ez a gyógyszer. Én inkább bármi mást csinálnék minthogy így érezzem magam.

Thanos was right.

(#7) Trailblazer válasza Narxis (#6) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem okoz émelygést, se hányingert. Egyszerűen magától értetődő természetességgel ritkábban van kedved enni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#8) Narxis válasza Trailblazer (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem háziorvosom ajánlgatta és pedig ezt mondta.

Thanos was right.

(#9) Trailblazer válasza Narxis (#8) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát akkor ő sincs ezzel tisztában. A háziorvos még mindig nem specializált belgyógyász, azaz diabetológus.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#10) Narxis válasza Trailblazer (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Most utána néztem, keverem ezzel: [link] Ez volt amit ajánlott. Ha jól látom akkor ez nem cukorbetegségre van úgyhogy akik ezt használják nem kell, hogy lelkiismeretfurdalásuk legyen. :)

Thanos was right.

(#11) Trailblazer válasza Narxis (#10) üzenetére


Trailblazer
addikt

Aha, és ezt neked mire ajánlotta az orvos?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#12) erer1000 válasza Trailblazer (#4) üzenetére


erer1000
őstag

Azért azt az étvágy csökkentést le lehet küzdeni.

7mg Rybelsus-t szedek 2es cukor miatt.
Kb felére esett az étvágyam, de 1 év után konditermet elkezdtem látogatni, azóta mégjobb mint előtte.

Napi 3500-4500kcal jónapot ;]
197cm
94kg

És amúgy a szénhidrát felszívódást is csökkenti valamelyest, emiatt egy részét nettó kisz*arod. December->Április, 90->94kg ilyen étrend mellett

Viszont tényleg csodaszer, mert előtte éhgyomri 15-ös cukrom volt üzemorvosin (covid után jött elő a 2es cukor, előtte tökéletes volt minden). De ha nasi és sör, akkor otthon mértem 23-at is míg diabetológushoz nem jutottam el.

Viszont a semaglutid valami csodaszer, mert annak ellenére hogy pl tegnap:
3914kcal
419g szénhidrát
206g fehérje
380g zsír
olyan a cukrom mintha semmi bajom se lenne.

Amúgy igen, teljesen átlag, skinny alkat voltam, és 1 év rybelsus alatt fogytam is pár kilót, de most izom építés a cél, nem csak hobbi kajálás ez.
De hátráltatja az embert hogy ekkora kalória mellett nehezebb bármit elérni.

#3

Az a helyzet hogy alig van mellékhatása :'D
Nekem émelygés bevétel után, az elmúlt pár hét alatt.
És ennyi volt összesen, pedig nem is az ajánlott 1 hónap 3mg, és utána a 7mg lépcsőzetes emelés volt nálam, hanem egyből 7mg-al kezdés.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) Trailblazer válasza erer1000 (#12) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem nekem kell magyarázni a hatásmechanizmust... Fentebb pedig azt írom, hogy nem kötelességszerű a fogyás, nálam sem látványos, pedig kevesebbet eszek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#14) Narxis válasza Trailblazer (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Fogyáshoz mert túlsúlyom van és magas a vérnyomásom.

Thanos was right.

(#15) Trailblazer válasza Narxis (#14) üzenetére


Trailblazer
addikt

Üdv a klubban. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#16) Alaaf Pi válasza Trailblazer (#2) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Egész addig, amíg valamelyik gyógyszertár nem ilyen alternatív beszerzési forrást intéz magának.

(#17) Trailblazer válasza Alaaf Pi (#16) üzenetére


Trailblazer
addikt

Merem feltételezni, hogy nem nyúlnak ilyenbe bele, vagy csúnyán megüthetik magukat.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#18) Alaaf Pi


Alaaf Pi
aktív tag

Amennyiben pl. hiány alakul ki, vagy magát hiteles dílernek eladni képes a csaló, s árban alá tud ígérni a másiknak annyival, hogy ne legyen gyanús, akkor még rosszhiszeműséget sem lehet feltételezni a gyógyszertárnál.

(#19) E.Kaufmann válasza Armagedown (#1) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha csak kicsit kellene. Kicsit nagy az arcod madárember. Volt valaha súlyproblémád? Inkább a bagósokat, meg a piásokat kellene bacogatni, mert az evésről nem lehet teljesen lemondani, bagóról meg alkoholról teljesen.
A másik, hogy kicsi mozgás sem ér sokat. Próbáltam rendszeresen kerékpározni, nagyobbakat sétálni, annyit értem el, hogy éhesebb lettem, se a közérzetem, sem a súlyom nem lett tőle jobb.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) Tapsi válasza Alaaf Pi (#18) üzenetére


Tapsi
addikt

Biztos, hogy ezek nem valódi gyógyszertárak voltak. EU-ban ez egészen biztosan egységesen van szabályozva. Nálunk sem szerezhet be gyógyszert akárkitől egy patika, csak hivatalos kereskedőtől.

Az meg tényleg abszurdnak tűnik, hogy gyógyszert mindenféle szedett-vedett weboldalakról rendelnek emberek. A gyúrós-koxos hülyéket még megértem a szteroidokkal kapcsolatban, azoknak tényleg nincs eszük, de teljesen normál átlagemberek...hát, röhej.

#19E.Kaufmann

A kulcs ott van, hogy nem mindegy, mit eszel. Egy kollégám nem is annyira szigorú diétával fogyott nagyon sokat, zéró mozgással. A mozgás önmagában nem sokat ér szar étrend mellett.

(#21) totron


totron
addikt

Súlycsökkentő az hagyján. Izmozó (testépítő) nagymenők szétcseszett vesével, májjal nem ritka vendégek a kórházi ágyakon, akinek van nővér ismerőse, az hallhatta már az ide vágó statisztikákat. Túlharsogva nincs a dolog, pedig lehetne.

(#22) Fred23 válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kísérletezni kell, idővel tán bárki megtalálhatja a számára működő módszert, beállításokat. Az éhség csökkentése terén is. Nálam legjobban működik rá az átmeneti böjtölés + sok rost kombója, és persze jól jeállított makrókkal.

Mellette meg annyit mozogni, amennyit bírsz, és folyamatosan javítani a kondit.

Tapsi & totron: Sok diplomás is gyúr, és abszolút lehet ezt a sportot okosan is csinálni. Sajnos hírértéke inkább a borzasztó eseteknek szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#23) Armagedown válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


Armagedown
őstag

Nekem nincsenek súlyproblémáim, de még a bagóval és a piával sem élek.
Őket és más függőket tényelg nem ártana egy kicsit ösztökélni, hogy ne tenyék tönkre mások életét.
Valószínünek tartom, hogy azért nem sikerült lefogynod, mert nem volt meg a kellő motivációd, nem voltál elég kitartó, vagy rossz módszerrel próbálkoztál.
Ami sok év alatt ragadt rád, az nem fog csak úgy varázsütésre eltűnni, étrendváltás is kell.
Láttam másokon, hogy sikerült nekik a fogyás, neked is sikerülhet, ha jól csinálod.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#24) Narxis válasza Armagedown (#23) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez genetika függvénye is.

Thanos was right.

(#25) gejala válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


gejala
őstag

Nem az evésről kell lemondani, csak a haszontalan dolgokról. Cukros üdítők, chipsek, finomlisztes tészták véglegesen ki. Sütemények, olajban sültek, zsíros tejtermékek, bacon, stb. minimálisra.

És megfelelő mennyiségű és minőségű alvás kell mellé és sok víz!

[ Szerkesztve ]

(#26) Fred23 válasza Narxis (#24) üzenetére


Fred23
nagyúr

Genetikától tényleg nagyban függ, kinek milyen könnyű a dolga, de le lehet fogyni pajzsmirigy alulműködéssel vagy éppen cukorbetegséggel is.

(#27) Tapsi válasza Fred23 (#22) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem a gyúrósokra céloztam, hanem a koxi-maxikra. És rohadt sokan tolják már egészen fiatalon is (akár 16+). Ismertem ilyen mókusokat.

[ Szerkesztve ]

(#28) Alaaf Pi válasza Tapsi (#20) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Papíron igen, de ha nincs egy kötelezően használandó európai adatbázis, online eléréssel, ottani nagykernek kötelező regisztrációval, akkor simán ki lehet vitelezni ilyen csalást.

(#29) Narxis válasza gejala (#25) üzenetére


Narxis
nagyúr

Pfff, pont a legjobb dolgokról. :D

Thanos was right.

(#30) erer1000 válasza Fred23 (#26) üzenetére


erer1000
őstag

Ha pajzsmirigy vagy cukor, stb, akkor van gyógyszeres segítség annak korrigálására.

A genetikáról meg annyit, hogy van matematika.
(X bevitt kalória)>(Y kalória szükséglet) az eredmény az hogy marad ami elraktározódik :)

Szóval lehet itt bármire fogni, de ha hormonális vagy hasonló oka van -> orvosi úton korrigálni kell, illetve megfelelő étkezés mellett a fizika törvényeit hazudtolná meg ha nem kezdene el fogyni az illető...
A többi csak kifogás.

De a legborzasztóbb amikor a társadalom még promózza hogy így vagy szép így vagy gyönyörű, és aki nem ért egyet az egy utolsó f*sz. Na az meg egyenesen a társadalom önsorsrontó kártékonysága

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#31) Fred23 válasza erer1000 (#30) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, gyógyszeres kezelés kell nekik, és onnantól sima ügy a zsírvesztés náluk is, amennyiben elérik a valós kalóriadeficitben levés állapotát. :K

Ez persze nem jelenti még azt, hogy csak ettől már szépen is fognak fogyni, ezért kell a makrók helyes beállítása -adott életmódhoz passzolóan-, mert ugye a lényeg az lenne, hogy a testzsír menjen le, ne az izom. Arra is érdemes figyelni, túl gyors se legyen a fogyás, hogy a bőr alkalmazkodni tudjon, ne legyünk 25-30 kiló fogyás után denevérbőrben.

A fejben gyengéknél is általában valami rossz beállítás a probléma oka, anno nálam is volt olyan, hogy szinte vertem volna a falba a fejem az éhségtől... -de ha csinálunk egy stabil alacsony vércukrot, onnantól már nem fogunk többé mardosó éhséget érezni. Kicsit több egészséges olaj, sokkal kevesebb és ritkábban bevitt gyors ch, sok élelmi rost, elég protein, kábé készen is van. Meg persze elég vitamin, ásványi anyag , de ez talán egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#32) Lojkus


Lojkus
csendes tag

Anyum Rybelsust szed és ő például egy dekát nem fogyott, pedig étvágya csökkent. Mondjuk nem is hízott (2-es cukra van). De vicces mert én meg Dexametasontol fogytam 5 kg-ot pedig hízni kelett volna.

(#33) Trailblazer válasza Lojkus (#32) üzenetére


Trailblazer
addikt

A Rybelsus mivel tabletta, eleve nem olyan hatékony a beviteli útvonal miatt, mint az Ozempic. A diabetológusom éppen ezért javasolta az utóbbit, mert az inzulinhoz hasonló adagolással (egyébként azt is kell szúrnom naponta, tehát kb. tökmindegy, hogy eggyel több szuri hetente) könnyebben hasznosul.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#34) erer1000 válasza Trailblazer (#33) üzenetére


erer1000
őstag

Ha hasonló árban van, és eredmény ugyan az, akkor nem tökmindegy? :)

Mondjuk hogy mellette inzulin is kell, akkor lehet hogy az adagolás nem elég, mert pont hogy ennek az egynek ki kéne váltania az inzulinozást

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#35) Trailblazer válasza erer1000 (#34) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem tökmindegy. Az inzulint csökkenteni kellett a kezdeti értékhez képest az Ozempic mellett, teljesen nem váltja ki. Majd májusban kiderül, amikor vissza kell menjek felülvizsgálatra, hogy mennyire lehet még csökkenteni.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#36) erer1000 válasza Trailblazer (#35) üzenetére


erer1000
őstag

Ja még csak a beállítás folyamata van.
Akkor még bármi lehet ;)
Nekem szerencsére teljesen megoldódott inzulin nélkül, ezért is ajánlotta a dokim mint előny.

Remélem nálad is el lehet hagyni az inzulint majd.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#37) Trailblazer válasza erer1000 (#36) üzenetére


Trailblazer
addikt

Sajnos ez meg olyan, hogy az inzulin tollja valami 62 ft támogatva, az Ozempic meg tízezer felett...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#38) erer1000 válasza Trailblazer (#37) üzenetére


erer1000
őstag

Igen, Rybel is 12k

DE!
Tartós betegség miatt lehet adókedvezményt kapni, havi 13k jelenleg kb.

Tökéletesen fedezi így nekem. És ha eddig nem igényelted, 5 évre visszamenőlegesen is leírható akár (de legfeljebb a hivatalos diagnosztizálás időpontjáig)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#39) Trailblazer válasza erer1000 (#38) üzenetére


Trailblazer
addikt

Tudom, azt adóvisszatérítés formájában már tavaly megkaptam egy összegben.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#40) erer1000 válasza Trailblazer (#39) üzenetére


erer1000
őstag

Akkor viszont nem értem a 62ft vs 12ezret, mert fedezi egy az egyben -> kvázi ingyen van

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#41) Trailblazer válasza erer1000 (#40) üzenetére


Trailblazer
addikt

De ez egyben elment, nem a gyógyszerre tartottam meg, az külön fáj minden egyes hónapban. (Ami összeget kaptam, egyébként sem fedi le egy év Ozempicjét.) Különösen így, tartós munkanélküliként.

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#42) hegedus001


hegedus001
aktív tag

Úgy látom, hogy sokak fejében él még az a sztereotípia, hogy kondiba jár=izomagyú idióta...
De jó lenne ezt elengedni már, a világ egyik legjobb dolga terembe járni, és ezt csak az nem tudja aki még sosem próbálta. Sehol máshol nem tudok úgy kikapcsolni mint a nagy súlyok között, esetleg teljesítménytúrákon.

#ez nettó baromság.... én is túlsúlyos vagyok, 120 kg körül vagyok, és 195 cm, anno félmaratonokat futottam, de szerintem ennél nagyobb hülyeség nincs a világon, csak senki nem akarja magát rendesen oda tenni, aztán megy a sírás, hogy jajj genetika.

Eladó iPad Mini 6th Cellular 10/10 állapotban érdeklődni privátban.

(#43) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenki tudhassa, mindent amit a szádon beveszel hizlal. Üres pirítós kenyér napi 10 km futás. Havi 10 kg minusz.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.