Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9924) attilav2 válasza #68686080 (#9923) üzenetére


attilav2
őstag

Megkérdeztem bacsis-t a nagy tuningost, azt írta hogy, hajtott phenom II X6-ot 4 pines táppal, ami bekajált 150w-ot 3.9ghz-n. Szerinte simán elbír a 4 pin 150-200w-ot. Amiben tény hogy van igazság, mert volt
2.8-as prescottom és ha jól emlékszem annak 110w körül volt a tdp-je, az abit ic7-en meg nem volt 8 pin, meg a többi lapon sem akkoriban ha jól tudom. Akkor egyáltalán mi értelme a 8 pines tápoknak?? Bacsis szerint csak extrém nitrogénes tuninghoz kell a 8 pin. De ha tényleg csak ahhoz kell akkor csak a drágább lapokon lenne rajta, ez az asusnál így is van, a88x-plus 21ezer ft 4 pin, a88x-gamer 28ezer ft 8 pin. Viszont pl a gigabyte az olcsóbb lapjaira is ráteszi a 8 pin-t, gaf2a88x-d3h 21ezer ft, és gondolom aki nitrogénnel tuningol az ennél már csak komolyabb lapot vesz. Ha egy alap olcsóbb gigabyte a88x-es lapra is rákerül a 8 pin annak nyilván valami nyomós oka van, de biztos nem a nitrogén :)) az asushoz hasonlóan lespórolhatták volna és örülnének a nagyobb nyereségnek :)) bacsis írta hogy fm2+ ra nem szerinte nem jelenik meg 6-8 magos proci.
A legerősebb proci most a 860k, feltételezem a gigabyte mérnökei csak 8 pines tápellátással látták megfelelően stabilnak hosszútávon. Amiben lehet is valami mert az asus a88x-plus-ra 2-3 bios frissítés is kijött ami a 860k stabilitását javítja. Lehet hogy mégsem elég a 4 pin? Meg kellene kérdezni erről a gigabyte supportot miért raktak egy olcsó lapra 8 pin-t?
Az amd supportot meg arról hogy a 860k hoz hány pines táp kell?
Nekem gyenge az angolom de valaki megereszthetne pár mailt az ügyben hogy tisztán lássunk.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.