Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szünetmentes tápot, de milyet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) supercow


supercow
őstag

Tervezek venni egy szünetmentes tápot, de mivel eddig nem volt szerencsém használni ilyesmit, tanácsot kérek. Mivel kis településünkön elég sokszor van áramszünet (5 másodperc ... 3 perc) kell a munka miatt. Rá kellene kötni egy P166mmx (linux) gépet, egy p3-1ghz (win2000) gépet és egy Samsung 959nf monitort, ezt a hármat kéne legalább 3 percig vinnie, hogy mindent le tudjak állítani.
Milyet kell vennem? Ha lehet típust, árat is mondjatok :) lehet / érdemes ilyet használtan venni, vagy mindenképp újat nézzek?

előre is köszi,
sc

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#2) >guest< válasza supercow (#1) üzenetére


>guest<
tag

Szia

Szerintem használtat nem érdemes venned, mert az aksi cseréje drága tud lenni.
Nekem APC tapasztalataim vannak, teljesen jók, bár nem a legolcsóbb. Powerware szintén.
Teljesítményben szerintem a 700VA talán elég, de ha a monitort kikapcsolod ha elmegy a fesz, sokáig kihúzhatja.
Mivel munkához kell, tájékozódj hogy a hozzá adott szoftver megy-e a te Oprendszereiden, bár std egységként be kell tudni állítani mindkettőn.

Na leléptem...

(#3) Isten


Isten
tag

Kedves Supercow,

mielőtt döntenél, látogasd meg a www.apcc.com lapot, de ajánlom az

APC BACK-UPS CS350 -et, ez max asszem 3-percet tud, 6 percet 110V-os hálózatoknál, és ez még megfizethető is!


Tamás

(#4) Isten


Isten
tag

(Asszem most olyan 25-30 ezer HUF körül van az ára)

(#5) McJames válasza supercow (#1) üzenetére


McJames
senior tag

[L]http://www.rrc.hu/APC/Back_uj_hun.pdf[/L]

Az árát nem tudom. Kb. 20-30e HUF brutto.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#6) supercow


supercow
őstag

az ebolt.hu-n van 49.375 Ft-ért egy APC BackUPS650MI ami 400 Wattos terhelésnél 5 percet bír, 200 wattnál 15 percet.
Erről mit gondoltok?

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#7) Ketama


Ketama
aktív tag

Az APC-k jó cuccok. A hozzáadott Power Chute progival mindent be lehet korrektül konfigolni. Bár az akkuk is ilyenek lennének...

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#8) McJames válasza McJames (#5) üzenetére


McJames
senior tag

APC BACK 350 kb. 5-8e HUF-tal olcsóbb, és ugyanazt tudja, de csak jövő héten lesz. (Kb. 23-25e HUF net.)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#9) hajjack


hajjack
csendes tag

Szevasztok!
Segitsegre lenne szuksegem.
A monitorom kepe finoman remeg a lakasban talalhato szamtalan nagyfogyaszto miatt. (nem monitor hiba) Elhataroztam hogy valamilyen szurot, ups-t beszerzek. Az mge-t ajanlotta mindenki, viszont a centralion cuccokrol sokkal reszletesebb leirast talaltam. Egy centralionos ember azt mondta hogy az otthoni gepeik nagy tobbsege kvaziszinuszos, magyarul egyaltalan nem biztos hogy a kis vibralast a monitoron megszunteti. (Altalaban a line interaktiv feszultsegszabalyozas nem valami baba.) Ma nezelodtem a powerware magyar oldalan, ott egy elfogadhato aru _szinuszos_ gepet lattam, pw5115-re a neve. 60-80 rugo korul van, faval. Mit ajanlotok? Vegyek latatlanba egy gepet, ami ha nem mukodik, szepen beallithatom a sarokba vagy alljak neki villanyszerelot keriteni, aki kulon fazisra? rakja a gepet?
Mindenkinek kosz a segitsegert, udv: hajjack

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Szünetmentes tápot, de milyet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.