Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) boogie84 válasza madd dogg (#1999) üzenetére


boogie84
veterán

Mi a probléma vele? :F

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2002) sestertius válasza boogie84 (#2001) üzenetére


sestertius
őstag

Csak az, hogy küzdött a sajátjával - nem csak ő -, hogy fekete belseje legyen, az előlapi usb panelek és jack csatlakozók hibája miatti gondokról nem is beszélve, ja meg az usb 3.0 hiányáról...
Aztán kijön a 922 régi verziója az xm után /számomra érthetetlen, mert a 922 modern folytatása ez lenne/, ami fekete belsővel és usb 3.0-val van szerelve...

Szerintem csak ez a gondja, de javítson ki, ha tévedek.... :D

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2003) madd dogg válasza sestertius (#2002) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nagyon jól eltaláltad, ez a gondom. És még inkább az, hogy nem tudok beszerezni egy plexis gyári oldallapot. Szerintem ez a fekete belsős 922 már rég piacon lehet, de ahogy látom, amerikai belpiacos termék. Miért kell minket ettől megfosztani? A 690-esből is van advanced, a 922-ből is jöhetett volna. Szerintem az XM nem igazán illik a 922-es stílusához, a nagy műanyag borításokkal inkább Storm típusnak nézném.

Ha a 922-t nem tudták egy ideje már eladni, annak kizárólag az volt az oka, hogy szolgáltatásban lemaradt a konkurenciától. Külsőre még mindig modern, és szerencsére nem túljátszott. Kellett volna egy fekete belsős, USB3-as, porszűrőzött változat, és akkor nincs szükség XM-re, amibe porszűrőket még mindig nem tettek eleget.

Egyébként nagyon figyelmes vagy, hogy linkeltél, köszönöm. És kezdem azt érezni, hogy idegesítően sokat írok ide. :D Csak nem akarom, hogy kihaljon a topic, nekem még ezernyi tervem van a házzal ;)

[ Szerkesztve ]

(#2004) sestertius válasza madd dogg (#2003) üzenetére


sestertius
őstag

A topik néha gyengélkedik, de jó, ha van, aki életben tartsa... meg ugye ilyen régi/új kiadású 922-esek is biztosítják a témát... :DD

A panel itt ugye kapható, csak az postával együtt nem kevés ugye... Talán össze kellene majd beszélni a költségek megosztása végett, mert én is dilemmázok egy Storm Trooper ablakos oldalfalon... Na meglátjuk.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#2005) madd dogg válasza sestertius (#2004) üzenetére


madd dogg
senior tag

Részemről ok, rendelhetünk közösen, a posta megoszlik. De én még kénytelen vagyok várni vele nyárig, akkor kapok fizut, július közepe környékén.

Lehet, hogy majd rákérdezek, tudnak e küldeni USB3-as front panelt a 922-höz.

[ Szerkesztve ]

(#2006) ghostmat


ghostmat
tag

Sziasztok!

Múlt héten lettem én is boldog tulaja egy HAF922-nek. Pár tulajtól szeretném kérdezni, hogy a ventillációt hogy oldották meg, mert jelenleg melegebb az sli rendszerem, mint az előző sharkoon revenge házamban...

A jelen felállásban fennt egy 20as elől egy 20as /bár ennek a légáramát nem is érzem/ és hátul egy englide 12es venti van.

Rendeltem a héten még párat, köztük egy 20ast is még oldalra.

Ha valakinek van még sli-s rendszere, vagy nagyon melegedő karija, megosztaná velem, hogy neki milyen konfigban sikerült minimálisra szorítani a hőfokokat?

És a táp kérdés.. én betettem úgy hogy alulról szívja a levegőt... érdemes megfordítani, vagy nem lesz baja így sem a tápnak?

thx

(#2007) madd dogg válasza ghostmat (#2006) üzenetére


madd dogg
senior tag

Mivel méretben nagyobb fajta Mid Tower, így a teljes átszellőztetéshez érdemes az összes ventilátorhelyet kihasználni. Táp lehet fordítva is, nekem 2 évig lefelé nézett, most kb fél éve bentről szív, kicsit így talán halkabb, kevesebbet erőlködik.

SLI esetén mindenképpen tedd be az alsó 12-es vagy 14-es ventit, az az alsó kártyát jól ki tudja szolgálni. Az oldalsó 20-as meg nyom egy kicsit a felsőnek is. (nem tudom van e egy slotnyi hely a két kártya között, vagy teljesen egymáson vannak).

Felül nekem 2 12-es van, de nem bizonyított, hogy egy 20-as jobb e, vagy 2db 12-es, csak így alakult. A felső és a hátsó szívjon ki, a többi fújjon be. Mire minden venti menni fog, bőven lehűti majd az alkatrészeid, feltéve, ha nem szabályzod le 500-ra mindet. De gondolom egy SLI rendszer mellett nem a halkság az elsődleges szempont.

Egy fényképet tehetnél fel, kíváncsi vagyok a VGA-k elhelyezkedésére. Meg amúgy is rég láttam már más házát. :)

(#2008) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Sziasztok.Azt szeretném kérdezni h a ventiket lehet benne szabályozni mert elég hangosak, v kell venni hozzá külön 1 vezérlőt, v esetleg szoftveresen megoldható?Ilyen lap van benne http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-ep31-ds3l_20/

[ Szerkesztve ]

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#2009) boogie84 válasza Solesz84 (#2008) üzenetére


boogie84
veterán

Ez biosból derül ki h tudod e feszültséggel szabályozni a ventiket. Viszont ez meg macerás ha biosból szeretnéd, mert pl játékok előtt be kell menni oda h feltekerd... nem jó megoldás.

Talán egy előlapi panel. Nekem Aerocool F6XT Fan Controller-em van. Egy baja, h nem lehet vele kikapcsolni őket teljesen.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2010) madd dogg válasza Solesz84 (#2008) üzenetére


madd dogg
senior tag

Én a 200-asok elé ellenállást forrasztottam, és nem kell vele többé vesződni. :)

(#2011) boogie84 válasza madd dogg (#2010) üzenetére


boogie84
veterán

Ez a ford.szám szabályzó azért jó, mert nem csak fixen mennek. Ellenállásokat anno kaptam noctuak mellé, de nem használtam azokat sem.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2012) madd dogg válasza boogie84 (#2011) üzenetére


madd dogg
senior tag

Én meg nem szeretem állítgatni, egyszer belövöm a szellőzés-zaj arányt, és babrálás nélkül tökéletes a gép. Játékok miatt nem fogom feljebb húzni, el kell bírniuk azt a plusz pár celsiust az alkatrészeknek. Na meg igazán nem melegszik semmi, max egy 10 fokot.

(#2013) Solesz84


Solesz84
aktív tag

Okés.Köszönöm a segítségeteket.Akkor veszek hozzá 1 vezérlőt.

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#2014) VásRló


VásRló
tag

Sziasztok. Ebben a házban alapból benne van a hangszigetelő vatta, vagy külön kell belerakni?
Anélkül nem elég halk?

[ Szerkesztve ]

(#2015) madd dogg válasza VásRló (#2014) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nincs benne. Nem túl hangos, de mivel egy szellős lyuggatott házról beszélünk, nem veszi fel a versenyt a "Silent" házakkal. De a hangerő legfőképp nem is a házon múlik, hanem a beszerelt ventiken, hűtőkön, tápon.

(#2016) ghostmat válasza madd dogg (#2015) üzenetére


ghostmat
tag

Szia!

Köszi a választ! Próbálgattam közben, rendeltem ventiket is azóta.
Táp maradt lefelé, az alsó helyre betettem a 14-est, de nem sokat dobott rajta, sűrű a rács, így betettem az 5,25 helyre.

Oldalra feltettem még egy 20cm-est + a tetőn egy 20as + elöl. Kíváncsi vagyok mennyire melegednek majd a karik. Eddig max 78 volt a melegebb.

Képeket majd teszek fel, én is szívesen néztem más hogy oldotta meg :)

(#2017) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok.
Boldog tulaja lettem egy 922 kuckónak. A problémám csak annyi , hogy a HDD tartót nem lehet variálni , csak ha lefúrom a szegecset.A kérdés az lenne , hogy ha kiveszem a tartót, a hosszából / magasságából / el lehet venni ? Csak 2 HDD lesz benne , viszont akkor elférne alatta a radiátor rendesen , csak néhány lyukat kellene fúrni a szellőzéshez.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#2018) boogie84 válasza Drizzt01 (#2017) üzenetére


boogie84
veterán

Üdv, úgy tudom nem lehet varialni a hhd tarto allvanyt. Anno en is nezegettem, es beletorodtem, bar nekem 932-m van.
Szetvagni es furni mindent lehet. :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2019) kmisi99


kmisi99
addikt

Tegnap meg ma jó sokat dolgoztam de végre rendet raktam a gépházba eddig kicsit nagy volt az összevisszaság. Kép

(#2020) kmisi99 válasza kmisi99 (#2019) üzenetére


kmisi99
addikt

Na bazzeg rosz a link itt a kép a rendbe rakott házról :DDD [link]

(#2021) glspeter1 válasza kmisi99 (#2020) üzenetére


glspeter1
őstag

Már azt hittem, hogy velem van a baj. :DDD
Szépen rendbe raktad. :C :K Éljen a Sapphire! :DD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2022) kmisi99 válasza glspeter1 (#2021) üzenetére


kmisi99
addikt

Ja a régi állapothoz képest nagyon jó. Amikor megvettem a házat kb 3 éve még így nézett ki belülről [link]
Kis különbség van. :D

(#2023) madd dogg


madd dogg
senior tag

Azt a k.va mindenit!

Jól emlékszem, hogy anno valaki itt ~10k körül rendelte Dél-Amerikából?

(#2024) MrTwister válasza madd dogg (#2023) üzenetére


MrTwister
őstag

Én! De volt az még 20 ezer Ft is postaköltségestül mindenestül! :DDD Ja és Dél-Afrikából egész pontosan... :))

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#2025) sz.j


sz.j
nagyúr

Hátha valakit érdekel. ;)

Az SSD így rögzítettem a HDD tálcájához:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2026) boogie84 válasza sz.j (#2025) üzenetére


boogie84
veterán

Nem rossz megoldás,ha nincs hozzá megfelelő keret.
Anno olyat választottam amivel nem volt gond.

[link]

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2027) sz.j válasza boogie84 (#2026) üzenetére


sz.j
nagyúr

Az OEM 120GB-os SSD ára 21,5 k volt ... Most őszintén minek adjak ki plusz 6-10k-t, egy gost cd-ért, kábelért, ill. keretért?
Inkább megcsináltam a keretet (fillérekből) az otthon talált cuccokból, kábel volt, klónozásra meg az ingyenes Macrium Reflect progit használom ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2028) boogie84 válasza sz.j (#2027) üzenetére


boogie84
veterán

Egy szóval sem írtam h felesleges vagy h rossz ötlet lenne.

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2029) sz.j válasza boogie84 (#2028) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én sem azt írtam, hogy rossz ötletnek vagy feleslegesnek tartanád ..., csak egyszerűen leírtam a döntésem miértjét. ;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2030) sz.j


sz.j
nagyúr

Megcsináltam a 2,5" SSD végleges rögzítését a 3,5" HDD-tálcához. Ugyanúgy kivehető/berakható mint egy hdd
Íme:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2031) glspeter1 válasza sz.j (#2030) üzenetére


glspeter1
őstag

Nagyon ötletes megoldás! :C :K
És pont jókor. Holnap érkezik az SSD-m és legalább lesz támpont, amiből kiindulhatok. :D

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2032) sz.j válasza glspeter1 (#2031) üzenetére


sz.j
nagyúr

Sok sikert az SSD-hez is (szvsz az egyik legjobb beruházás bármilyen más hardverhez képest) és a felfogató készítéséhez is. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#2033) glspeter1 válasza sz.j (#2032) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszi. :R
Biztosan elszöszmötölök vele egy darabig, már csak az újdonság varázsa miatt is. :))

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2034) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Hello. Nekem lenne 1 haf 922-es házam kicsit át alakitottam, jelenleg igy nézki és szeretném hogy ez látszodjon, föleg hogy nem sokára a vizem maradék része is meg érkezik aztán mehet az öszerakás. És valahonnan kéne nekem 1 ilyen oldal lap hogy szépen minden látszodjon. Elvileg erről lenne szó. De se égen se földön nem találok ilyet sehol. Valaki tudna nekem segiteni benne. Hol lehető vagy mennyi vagy bármi? köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#2035) glspeter1 válasza Hellboy2387 (#2034) üzenetére


glspeter1
őstag

Nagyon szép !!!! :Y :Y
Az oldallap amúgy engem is érdekelne.

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2036) Hellboy2387 válasza glspeter1 (#2035) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

Köszi. Az egész hétvégém rá ment, szét szedni dirib darabra mindent, fel csiszolni, lefujni, össze popszegecselni, öszerakni de meg érte:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#2037) glspeter1 válasza Hellboy2387 (#2036) üzenetére


glspeter1
őstag

Az eredmény magárt beszél! :C
Én béna vagyok az ilyesmihez. De ha már lefújatnám feketére, akkor egy plexi oldal se ártana. (ezért nem csináltattam meg eddig) :)

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2038) Hellboy2387 válasza glspeter1 (#2037) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

most nekem sincs fent az oldala had nézegesem mit csináltam, de föképp a másik oldal lap belseje lett nagyon szép. olyan mintha gyári lenneXD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#2039) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mennyire nehéz az előlapot leszedni? Mert az elől levő ventit szeretném lecserélni egy újra mert picit kezd hangos lenni. Ha megbököm a ház jobb oldalát a ventinél, akkor elhalkul : D szürreális kicsit..

Lehetséges hogy rezonancia van valahol és azt hallom?

iPhone 13 Pro Max

(#2040) Hellboy2387 válasza jozsi252 (#2039) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

6db lemez csavar fogja az elejét, de elsőként a felső részt (bekapcsoló gomb, usb. stb) azt kell kipattintani 4 darab ponton fogja, aztán utána a 6 csavart kicsavarod és szépen lejön az egész, aztán szképen hozzá férsz a ventihez. Lehet kábel is bele ér vagy nincs meghuzva a csavar rendesen:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#2041) jozsi252 válasza Hellboy2387 (#2040) üzenetére


jozsi252
veterán

Végülis akkor az egész tetejét meg ahol vannak az USB-k azt fedő müanyagot kell lepattintani mi? Egész tetejét arra értem hogy ahol van a power gomb, meg ameddig a felső rács kezdődik?

Félek hogy eltörök valami fület :( Nemtudod pontosan meghatározni hogy hol kezdjem el feszegetni?

iPhone 13 Pro Max

(#2042) glspeter1 válasza jozsi252 (#2041) üzenetére


glspeter1
őstag

Nem kell leszedni a tetejét. Belülről kicsavarod a 3-3 csavart és kipattintod alulról az előlapot. Csak annyit kell még tenned, hogy az előlapnak hagysz helyet lefele, hogy le tudjon jönni. (pl. ha asztalon van, akkor húzd kicsit a szélére, ha meg a földön, akkor emeld meg)

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2043) jozsi252 válasza glspeter1 (#2042) üzenetére


jozsi252
veterán

Oksa köszönöm, ez már biztonságosabbnak hangzik :K Köszi :R

iPhone 13 Pro Max

(#2044) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mit tudok tenni a felső ventiráccsal hogy ne rezonáljon. Csak mert néha előjön és rettentő módon zavaró. Van amikor percekig csinálja, van amikor 1 órát, van amikor meg napokig semmit. Gyári 20-as venti van felül.

iPhone 13 Pro Max

(#2045) glspeter1 válasza jozsi252 (#2044) üzenetére


glspeter1
őstag

Nekem az elülső csinálja ezt. Ilyenkor rákoppintok egyet és abbahagyja. :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#2046) jozsi252 válasza glspeter1 (#2045) üzenetére


jozsi252
veterán

Az első is szokta, és álltalában énis ugyanezt csináltom. Csak a ház oldalára koppintok egy picit, és akkor abba is hagyja. :D

iPhone 13 Pro Max

(#2047) boogie84 válasza jozsi252 (#2044) üzenetére


boogie84
veterán

Nálam a gyári ventiket kellene megolajozni. Ha hozzáférek a csapágyhoz. Néha traktor hangja van, tudom mikor ér körbe a lapát. :)

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#2048) Hellboy2387


Hellboy2387
aktív tag

Hello. Akinek ilyen oldallap kellen a haf922-ére az irjon pü.-t Nagy nehezen sikerült talánom valakit aki betudja szerezni csak a beszállítónak a gyár 1db-ot nem ad, csak többet így rá vagyok szorulva arra hogy valakik még rajtam kívül akarjanak még ilyen oldallapot. 8-10k között lenne az ára, annál kevesebb minél többre van igény, ennyit mondott az ember semmi hasznom nem lenne csak ,hogy legyen 1 ilyen oldallapom. Privátban várom a jelentkezőket, ha lehet csak komoly érdeklődők mert ha nem lesz gazdája azt is nekem kell kifizetnem.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

(#2049) khorvat válasza Hellboy2387 (#2048) üzenetére


khorvat
senior tag

8-10k az szerintem rengeteg érte, durván borsosan adják sajnos azt kell mondjam, az egész házat vettem 26k környékén, nem beszélve arról hogy a megmaradó oldal lapot se tudnánk eladni magában, hogy kicsit kompenzáljon az áron:(

(#2050) Hellboy2387 válasza khorvat (#2049) üzenetére


Hellboy2387
aktív tag

üdv. Igen nem olcsó, de nekem meg érné, és olyan embereket keresek akinek meg érné. Szerintem nagyon jól nézki. Én is 25-ért vettem a házat de eddig kb. 30-at költöttem ház modding-ra szóval nekem azért kellene hogy kész legyen a ház. Kinek mi a vízem szépen látszana benne. Amugy meg biztos el lehetne adni 4-5 ezerért ha türelmes vagy.

MInden estre még annyit h. szinte lehetetlen beszerezni ezt az oldal lapot, Már kb. 30 boltot hívtam fel és senki nem segít benne, Azt mondják hogy ugye vékony de még is nagy és a plexi miatt sérülékeny és a vele járó macerák miatt szinte senki nem válalja. ez az egy bolt válalta de ö meg azért nem vesz 10db ot hogy eladjon nekem 1-et. Vagy pedig a másik lehetőség hollandiából tudnék rendelni 18k-t az meg már nekem nem éri meg. Ezért keresek más embereket akit érdekelhet.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=hellboy2387

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.