Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) pottyantós válasza sz.j (#1348) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Tényleg gyors, és egyszerű megoldás! Ha nálam is tapasztalom a rezgést tuti kipróbálom! :R

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1352) sz.j válasza kmisi99 (#1350) üzenetére


sz.j
nagyúr

Kb. fél éve így van és semmi gond nem volt, de ha valaki biztosra akar menni, akkor a csomó után akár össze is ragaszthatja a végeket.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1353) madd dogg


madd dogg
senior tag

Csípőfogóval kivágtam az első 20centis venti elől a rácsot, és a hátsó 12-esét is. Elöl nagyon vagány lett, kb 2x úgy fénylik a led, kirajzolódnak az ívek is. Viszont még le kell simítanom. Mivel tegyem meg? A csiszolópapír kevés, az elejéhez kell valami durvább, mivel van ahol 2,5-3mm is maradt pluszban a rács formája miatt.

(#1354) pottyantós válasza madd dogg (#1353) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Ha van, tű reszelő! :K Vagy valami kis simító reszelő!

Képet dobsz fel róla? Megnézném milyen lett! :B

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1355) Wildstylez


Wildstylez
csendes tag

Sziasztok ! Hát úgy kb 2 nap alatt elolvastam az első poszttól kezdve az utolsóig a blogot, mert hihetetlen ül várom már a házat :D berendeltem, és hétfőn megyek érte, és még régebben benéztem ide, párhónappal ezelőtt, és láttam, hogy itt aztán van minden, úgyhogy csak eltettem a cimet, és most olvastam el, de most aztán mindent :D Hihetetlen, hogy egy-két ember mien kreativ, és miket ki nem találnak. Pepe78, sz.j, Yana és még hihetetlenül sokan, egyszerűen öröm volt olvasni amiket irtok esküszöm :D és emelett azthiszem mindent amit kell, megtudtam a házról, iszonyat nagy ötlet volt inditani a topicot, és szerintem nem én vagyok az egyetlen, akinek nagyon nagyon nagyon sokkal sikerült megkönnyebbiteni a dolgát :)

Egyetlen egy negativum van az egészben, és csak az, hogy miután elolvastam az egészet, csak méginkább várom már a hétfőt :D de hétfőn már meglesz a ház :) Ha minden jól megy, akkor kedd, szerda körül megérkezik a procihűtőm is ( CM Hyper 212 plus ) meg a 20as ventim oldalra, és akkor utána összepakolom az uj konfigot az álomházba :D Az egész gépemet, úgy ahogy van lecserélem most, mert már 5. éve lakom lefele napról napra ezt az összeállitást. Illetve a VGA-mat még megtartom :) ( Sapphire 4870 ) Azt hiszem, hogy a többi dolog, már nem ide való, úgyhogy itt beis fejeztem :D még jelentkeznék később, ugyhogy befejeztem! :)

Respect nektek :)

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1356) madd dogg válasza pottyantós (#1354) üzenetére


madd dogg
senior tag

Igen, de ideiglenesen összeraktam, így az elejéről nincs nagyolt kép, majd ha simítom, lefényképezem előtte. pár perc :)

(#1357) madd dogg


madd dogg
senior tag

A porszűrős kép csak ráadás, a koliban ennyit fogott meg szeptember óta. Nyáron otthon a szobában semmit nem koszolódott. A rossz pesti levegő.... :D

[ Szerkesztve ]

(#1358) Wildstylez válasza madd dogg (#1357) üzenetére


Wildstylez
csendes tag

Hát nemsemmi port sikerült összeszednie az biztos :)) am a hátulján lecsiszoltad, vagy még ott nemtartasz ? :)

Áh má értelmeztem .. bocsi :D szóval még odaáig nemjutottál el, majd ha tudsz dobsz fel képet róla ? kiváncsi lennék. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1359) madd dogg válasza Wildstylez (#1358) üzenetére


madd dogg
senior tag

Igen, csak nincs most időm ezzel foglalkozni. Még vennem kell csiszolópapírt és reszelőt is :)

(#1360) pottyantós válasza madd dogg (#1357) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Hű... Lesz még ott reszelni való bőven... :D Nem lesz rossz szerintem a végeredmény, hajrá! :R
Elkél oda egy nagyoló reszelő is!
De nekem nincs szívem szétvágni egy ilyen remekművet... :DDD

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1361) madd dogg válasza pottyantós (#1360) üzenetére


madd dogg
senior tag

Nekem volt, van még bőven tervem a házzal, de csak szépen lassan haladok, így soha nem unhatom meg :)

Mellesleg nem semmi, hogy az első 20-as mennyit halkult így. A hátsó nem, mert eleve messze volt a rácstól, minimális volt a szélzaj. De hátra tervezek Ilyet, mert tetszik, kicsit retró :) Fekete lesz a egyszer a ház bele is :)

(#1362) Lacc88


Lacc88
senior tag

Hát így olvasgatom ezt a topikot , és visszahúz a szívem ... a 922-es felé .....
Valami egyedi belsőt külsőt adni neki , aztán hagyd szóljon . ;]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1363) pottyantós válasza Lacc88 (#1362) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Már rég kellett volna venned egy 922-t! :K Vagy vágd ki a dobozon a kimeneti nyílásokat és rakd bele! ;] Egyedi, modolt megoldás! :D

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1364) Lacc88 válasza pottyantós (#1363) üzenetére


Lacc88
senior tag

Ja , az pont ugyan olyan mint a gyári haf 922-es . Majd segítesz megcsinálni remélem . :C

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1365) pottyantós válasza Lacc88 (#1364) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Majd viszek karton dobozt.... És megcsináljuk a 932-t belőle! :D

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1366) Lacc88 válasza pottyantós (#1365) üzenetére


Lacc88
senior tag

Jolvan . Ezt megbeszéltük .

Valaki nyomhatna fel brutál haf 922-est étvágy gerjesztőnek . ;]

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1367) pottyantós válasza Lacc88 (#1366) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nesze! ;]

[ Szerkesztve ]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1368) Lacc88 válasza pottyantós (#1367) üzenetére


Lacc88
senior tag

Na ez jól néz ki . Grat hozzá Vhunor :R

Ha van egy álmod .... ne mondj le róla !

(#1369) sestertius válasza madd dogg (#1361) üzenetére


sestertius
őstag

Nekem is feltűnt, hogy szabályozva is kicsit nagy a hangja a 20-as ventinek... akkor a sok retek miatt lenne? A pi.....ba. Takarítani kell... vagy nem kizárt, hogy kiveszem én is elölről azt a porszűrőt próba képen. :U

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1370) sz.j válasza sestertius (#1369) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Nekem is feltűnt, hogy szabályozva is kicsit nagy a hangja a 20-as ventinek... akkor a sok retek miatt lenne?"

Szerintem félreértetted, mert nem a kosz hanem a perforált vas okozza a szélzajt.
Íme, ezt írták:

"Mellesleg nem semmi, hogy az első 20-as mennyit halkult így. A hátsó nem, mert eleve messze volt a rácstól, minimális volt a szélzaj."

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1371) sestertius válasza sz.j (#1370) üzenetére


sestertius
őstag

Akkor igaz, valóban félre értettem, én az első ventire gondoltam a por miatt...
Így már érhető. :K

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1372) sz.j válasza sestertius (#1371) üzenetére


sz.j
nagyúr

Függetlenül attól, hogy első vagy hátsó ventiről van szó sajnos a ház perforációjának van egy ilyen hatása ....
Ezért is van az, mint ahogy írták is, hogy ha ki van vágva a venti előtti perforált vas, akkor megszűnik a szélzaj és sokkal csendesebbé válik a gép. Ezt föleg az elől lévő ventinél lehett érzékelni.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1373) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Hali
Tudnátok pár képet lökni a venti szabályzókrol ?(beépítve +1 árat is hogy menyiért vetted )

El. Psy. Congroo.

(#1374) sz.j válasza adamkaa777 (#1373) üzenetére


sz.j
nagyúr

"Csicsa" nélküli ötcsatornás szabályzó
- kint
- beépítve

Nem vettem :N , csináltam, az anyagára kb. 1,5-2k között lehet.

;)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1375) madd dogg válasza sz.j (#1372) üzenetére


madd dogg
senior tag

Pontosan. :) Néztem reszelőkészletet conradnál, de drága volt, majd ha hazamegyek kiugrok ukrajnába, ott féláron hozzá jutok a dolgokhoz :)

(#1376) adamkaa777 válasza sz.j (#1374) üzenetére


adamkaa777
senior tag

nemrossz. sajnos nekem nincs időm most ienekre. De késöbb lehet kérek egy kapcsolási rajzot :D amugy hány ohm osok a potméterek ?
megnéztem az oldaladat ien régi oszcilloszkóp -ot még nem láttam ;] azt hittem escornál nem látok régebbit

[ Szerkesztve ]

El. Psy. Congroo.

(#1377) sz.j válasza adamkaa777 (#1376) üzenetére


sz.j
nagyúr

5 kohm

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#1378) Wildstylez


Wildstylez
csendes tag

Félperce érkezett meg a HAF922-m, amint végeztem a gépeléssel nekiugrom :P holnap beis tudok költözni ha minden jól megy ! :)

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1379) sestertius válasza Wildstylez (#1378) üzenetére


sestertius
őstag

Hajrá..! :)
Kíváncsian várjuk, te mit hozol ki belőle...

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1380) Wildstylez


Wildstylez
csendes tag

Nha elis készültem, már nagyrészt a telepitgetésekkel is végeztem, és sajnos az oldalsó 20as ventim és a hyper212+ -om csak hétfőn érkezik meg, úgyhogy ez még nem a végleges összeállitás :)

Túl sok képet még nemvolt időm csinálni, de majd még csinálok párat, hétfőn úgyis szétkell újra kapnom.

Hátulról
Elölről

Nem a legjobb képek, de majd csinálok még :) A kábelezés szerintem nemsikerült rosszul, minden szinte hátul van, oldalról csak néhány vezeték látszik :)

További szépet, Wild.

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1381) sestertius válasza Wildstylez (#1380) üzenetére


sestertius
őstag

Gratula! Így tovább! Remélem elégedett leszel a házzal... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1382) pottyantós válasza Wildstylez (#1380) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Na, pofás lett! :K És a kábelezés is szépre sikerült így elsőre... hacsak nem gyakoroltad... :D Lesz valami terved a kuckóval? Valami kis átalakítás? ;]

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1383) Wildstylez válasza pottyantós (#1382) üzenetére


Wildstylez
csendes tag

Nem gyakoroltam :D :D csak kihasználtam a ház hihetetlen praktikus adottságait :D Tervezem, hogy énis kivágom az elején a 20as venti előtt a fémet, hogy ez a picike kis szélzaj is megszűnjön, de ez nem létfontosságú, mert alig hallani, és még csak nemis zavaró .. :D Esetleg a feketére fújás belül az ami még döfi az oldalam .. :D Hétfőn megkapom a procihűtőm és az oldalsó 20as ventit is, keddre szerintem beis szerelem, és megpróbálok csinálni valami kevésbé homályos képet, amin minden látszik.. :)

Aki esetleg még ezeket a sorokat is olvasgatva Bizonytalan abban, hogy megvegye-e a házat, vagy ne ( bár ennyi pozitivum után nemhiszem, hogy tovább olvasnák .. :D ), NE HABOZZON, Azonnal vegye meg, mert csak az asztalon 11°-ot hűlt MINDEN a házban, amellett, hogy hűs van az új "hűtőmben" még nagyon jók a kábelezési lehetőségek, a 4870-em elveszik a házban, és bőven van még hely mindennek !

További szépet, Wild :)

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1384) madd dogg


madd dogg
senior tag

Nem tudjátok hol kaphatok a házhoz plexis oldallapot?

Esetleg foglalkozik valaki a ph-n plexizéssel?

[ Szerkesztve ]

(#1385) zsolt1224


zsolt1224
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is ilyen házam van. Rakok is fel pár képet róla, hátha valaki kedved kap hozzá:


Egyébként van értelme kivágni a ventilátorok előtt a rácsot? Tényleg észrevehető a különbség hangban? Feleslegesen nem szeretném szétvágni a házam.

(#1386) madd dogg válasza zsolt1224 (#1385) üzenetére


madd dogg
senior tag

Észrevehető, de ha nem szeretnéd kivágni, akkor bőven megfelel egy venti szabályzó. Ez nálam kicsit őrület is... :)

(#1387) zsolt1224 válasza madd dogg (#1386) üzenetére


zsolt1224
csendes tag

Valószínűleg ventilátorszabályozós megoldást fogom választani. Éjszaka, amikor megy a letöltés, akkor azért nem igen lehet kellemesen aludni egy szobában a gépemmel. Mondjuk eddig úgy oldottam meg olcsón, hogy minden ventilátort kihúztam az alaplapból (még a prociért is). A ventiszabályozás azért ennél egy fokkal úrasabb megoldás :) . Ha meg játszok, akkor úgysem zavar a szélzaj, elnyomja a hangfal.

[ Szerkesztve ]

(#1388) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Van valakinek ojan venti szabályozója ami kiírja hogy hány rmp-n megy a venti ?(láttam 1 képen és nagyon tetszik )

El. Psy. Congroo.

(#1389) biggamer válasza adamkaa777 (#1388) üzenetére


biggamer
veterán

Előlapi panelek : [link]

Itt lehet válogatni !!! ;)

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#1390) zsolt1224 válasza biggamer (#1389) üzenetére


zsolt1224
csendes tag

Szerintem ha nem olyan nagyon sürgős, akkor talán érdemes még egy kicsit várni az előlapi panelvásárlással, hogy megjöjjenek azok a modellek, ahol usb 3 kivezetés is van (jelenleg csak usb 2essel találkoztam) a ventiszabályozók mellett. Bár, hogy ezek mikorra jönnek jó kérdés, alaplap sincs még nagyon előlapi usb 3 kivezetéssel (kivéve pár Asrockot). De szerintem a következő generációban már minden alaplapnál lesz előlapi usb 3.

(#1391) Wildstylez


Wildstylez
csendes tag

Nha sziasztok !

Elérte a kis HAFocskám végső állapotát, megkérkezett minden hozzá, szerintem ez lesz mostmár jó pár évig :) Nemis dumálok, let's see the picturez.

Összesen ennyi kábel látszik

Benne a Hyper

Működés közben

HAFocska :P

Bocsi, az egyik képet állandóan megforditotta a képfeltöltés.hu .. :\

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1392) pottyantós válasza Wildstylez (#1391) üzenetére


pottyantós
aktív tag

Nagyon jó lett a kábelezés! :K fekete belsővel még tutibb! ;]

Grat!

!!!!Més que un Club Barcelona!!!

(#1393) Wildstylez válasza pottyantós (#1392) üzenetére


Wildstylez
csendes tag

Köszönöm ! :) Rajta vagyok, most még egyelőre azt mérlegelem, hogy hogyan olcsóbb, ha én csinálom vagy ha fizetek másnak érte .. na persze ha én csinálom, annak magasabb a hibalehetősége, mint egy olyannál, aki már minimum csinált ilyet .. másnak kül nemis fizetnék .. :P :)

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1394) zsolt1224 válasza Wildstylez (#1393) üzenetére


zsolt1224
csendes tag

Faterom egyébként autófényező. Én is gondolkodtam rajta, hogy lefényezzük feketére a belsejét, csak lusta vagyok ezért szétszerelni. Egyébként szívesen elmondom ha érdekel, hogy kb. mire érdemes figyelni ha átfested a belsejét.

(#1395) madd dogg válasza zsolt1224 (#1394) üzenetére


madd dogg
senior tag

A piros megaflow oldalt nagyon bejön. Lehet nem is kutatok tovább plexi után. Sokkal olcsóbb és vagányabb egy ilyen ventivel oldalt. :) Hol vetted?

(#1396) sestertius válasza madd dogg (#1395) üzenetére


sestertius
őstag

Nem kizárt, hogy az oldalsó, eredeti HAF922-es kapcsolható ventim lesz egy darab eladó... /mivel nekem három ilyen van benne/
Kicsit variálok a házzal, és nem kizárt, hogy oldalra mást rakok.
na majd jelzek... egy pár napon belül kiderül, összejön-e, amit terveztem.

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1397) madd dogg válasza sestertius (#1396) üzenetére


madd dogg
senior tag

ment privi :)

(#1398) Wildstylez válasza madd dogg (#1395) üzenetére


Wildstylez
csendes tag

http://www.compuweb.hu/vmchk/Ventilatorok/TLAM01-Cooler-Master-MegaFlow-200-Red-LED-Silent-Fan-200x200x30-mm.html?pop=0

Én innen rendeltem a megaflow-t. Egyszerű volt a rendelés is, csak megadtam az infókat, 10 percre rá hivott is a srác, hogy észrevette a rendelést, és csomagolja is, és küldi fel pestre ( egyetlen rossz pont, hogy pécsen van a cég ) +1000 forintos szálitási dijjal. Korrektül minden okés volt csak nekem várnom kellett még egy hetet, mert hyper 212+ nemvolt raktáron, ugyhogy rendeltek nekem egyet kinábú' :D de minden okés volt az a lényeg. :)

"Ha kevesebbed van, kevesebb miatt kell aggódnod."

(#1399) sestertius válasza Wildstylez (#1398) üzenetére


sestertius
őstag

Most már tudom, mennyiért fogom én eladni a sajátjaimat.... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#1400) Flashget válasza Wildstylez (#1398) üzenetére


Flashget
félisten

Bp-n 3900Ft

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.