Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31151) Rick4 válasza SirRasor (#31146) üzenetére


Rick4
félisten

Ez se lenne rossz, de ha már van egy frankó tápom, nem szívesen cserélném le. KEresgélek még, neweggen találtam pár formailag jót: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31152) totya694 válasza szumoo (#31149) üzenetére


totya694
őstag

Pedig régen a karate filmekben csak azokat lehetett látni ;]

Rick4: Volt már több olyan házam amit linkeltél jól pakolhatók de a monitort ne rakd rá mert behorpad a feldele :N A másik meg,hogy én nem bíznék meg abban a fülben amivel lehet "vinni" a gépet.Egy nappaliba TV mellé/alá/mögé stb rakva meg elviselhető házikó.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Attila

(#31153) Rick4 válasza totya694 (#31152) üzenetére


Rick4
félisten

A monitorom egy 47"-os LCD tévé, ne aggódj, nem fogom rápakolni. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31154) totya694 válasza Rick4 (#31153) üzenetére


totya694
őstag

;] Köhögni és tüsszenteni is csak óvatosan szabad a kis PC ház közelében mert a légnyomás még kárt tehet a lemez felületén ;]

Üdv:Attila

(#31155) sp3rhead


sp3rhead
csendes tag

Sziasztok! mekkora táp hajtana ki egy hd4890-et? mostani Coolink meghal alatta 3d közbe, és 500 w-os.. Esetleg van valakinek egy 600as minőségije eladóba, vagy csere a coolinkre és ráfizetnék?

üdv. sp3rhead

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31156) CSorBA válasza sp3rhead (#31155) üzenetére


CSorBA
őstag

Nem azt kell nézni, hogy mekkora szám van rajta, hanem hogy minőségi legyen. :) Akár egy 400as is elég, ha nem valami olcsó gagyi. Itt biztos kapsz jó tanácsot: [link]

(#31157) ErőVarázsló válasza sp3rhead (#31155) üzenetére


ErőVarázsló
tag

550W kell neki normálisból

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#31158) szanyi20


szanyi20
tag

Egyetértek CSorBA-val. Nem kell neki nagyobb. Egy 400W-os FSP lazán elboldogul vele. Én hajtottam komolyabb kártyát is 400W-os FSP-vel, meg se kottyant neki. 600W-os meg már több HDD-s SLI vagy Crossfire-ös gépbe 6-8 mag meghajtására kell.

Egy prohardveres elemzésből idézve: "Tehát akkor egy jó minőségű 400 wattos táp elég mindenhez? Lényegében igen, bár a teljesen korrekt válasz az, hogy majdnem mindenhez. Ha valaki nem használ abszolút csúcskategóriás GPU-t, akkor még komoly négymagos processzorral ellátott gépbe sem kell 400 wattnál nagyobb táp."

Üdv

(#31159) tixem válasza sp3rhead (#31155) üzenetére


tixem
addikt

Egy jóféle 400-as/450-es jó lesz.

Vegyél egy xfx pro series 450-et, vagy használtan egy corsair vx 450-et.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31160) Syl


Syl
nagyúr

Úristen! 400-500-600 W-os tápok :Y
Szerény kis otthoni gépem használat közben fogyaszt 26 W-ot :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31161) fradi81 válasza Syl (#31160) üzenetére


fradi81
veterán

De játszani azon se kell sokat :)

moto g72, Ninebot d28e

(#31162) Syl válasza fradi81 (#31161) üzenetére


Syl
nagyúr

Talán tíz éve hogy utoljára játszottam :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31163) totya694 válasza Syl (#31162) üzenetére


totya694
őstag

Nem nagy gép igényű :P

Üdv:Attila

(#31164) ben800 válasza Syl (#31160) üzenetére


ben800
aktív tag

Manapság a nagy tápok egyre fölöslegesebbek,inkább a kisebb tápok felé kellene menni,mégis a gyártók erőltetik,de hogy minek azt nem tudom :)
Az én gépem pl 6850(140-150w) +i3 3220 (igp nélkül kb 30w)+még a ram hdd stb így szerintem maximum eszik 220-240w-ot és sokat mondtam......
A mai vga-k egyre kevesebbet esznek lásd gtx 650ti és társai,a processzorok se esznek már 125w felett mint régen....
Fölösleges és indokolatlan a 350 vagy afölötti táp.
Vagy aki crossfire-t akar valami agyonhúzott i7-el annak esetleg nem fölösleges,de ez már véleményem szerint nem az otthoni felhasználás :)

(#31165) tixem válasza ben800 (#31164) üzenetére


tixem
addikt

igaz amit mondasz, de például nekem szükségem van nagyobb tápra, egy 550-es raider viszi a cumót. FX 8320 4.2-n hajtva meg a 7870 szintén tuningolva eszik ám :) és mégis otthoni felhasználás. Egyrészt azért vettem ilyet "nagy" psu-t mert hát biztos ami biztos, de leginkább azért mert rohadt jó ára volt.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31166) Syl válasza totya694 (#31163) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha emlékezetem nem csal (márpedig a hosszútávú memóriámban elég sok a bad sector), a Call of Duty II volt az utolsó játék amivel foglalkoztam. Meg tavaly kipróbáltam táblagépen az angry birds-öt :DDD

(#31164) ben800

Amikor a gépet építettem, az elsődleges szempont a zaj volt. Ezért a 3220-ból is a T modellt választottam (i3-3220T, 35 W TDP), ami leszabályozott gyári hűtővel tökéletesen és hangtalanul teszi a dolgát.
Természetesen vinyó helyett SSD, valamint paneltáp került még beszerelésre a mini-itx házba.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31167) totya694 válasza Syl (#31166) üzenetére


totya694
őstag

Az a baj kevés mobil procis alaplapot adtak ki az évek során.Nem régiben találkoztam(vettem) egyet de kevés típust gyártottak belőlük.ilyen volt.

Üdv:Attila

(#31168) Syl válasza totya694 (#31167) üzenetére


Syl
nagyúr

Az i3-3220T nem mobil CPU. Desktop.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31169) ben800 válasza tixem (#31165) üzenetére


ben800
aktív tag

Hát igen valaki kihasználja,nekem a játszás az pedig annyi hogyha kijön valami új játék ami jó is azt kipörgetem pár óra alatt+napi 2-3 menet dota 2,de már mostanában az is ritka :)

(#31170) Rawulf


Rawulf
őstag

Úgy néz ki, hogy jövő héttől lehet rendelni nálam Yeston, Colorful, Tempotec és Epox cuccokat. ;)

"Please state the nature of the medical emergency."

(#31171) sp3rhead


sp3rhead
csendes tag

Akkor nem értem mi lehet a baj. Furmarkkal indítottam egy burn in testet, abban a pillanatban le csapta. Jaj de nem mondtam. Van mellé egy c2d 2.66ghz, vagy 4 db vinyo es 1 DVD író. Es a táp sem lehet gótyi, mert nem fél kilós, tehát van benne anyag... De igy hirtelen meg nem mondanám mi a típusa.. :/ egy darab 6tűs csati van rajta, ehhez kell meg egy 8(?) tud, ezt atalakitoval oldottuk meg. Valakinek minosegibb tapja csere+rá fizetés/be számítás?

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31172) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Nyilván az illető sem gondolta komolyan hogy a szabályok mindenkire vonatkoznak. [link]

(#31173) Attix82 válasza sp3rhead (#31171) üzenetére


Attix82
őstag

Lebontod a ház oldalát. A tápon látni fogsz egy adattáblát. Arról ha tudnál képet csinálni és betenni ide az jó lenne.

(#31174) Rick4 válasza lugosi (#31172) üzenetére


Rick4
félisten

A haverom is így járt, nem állt meg a stoptáblánál, meg a felfestett vonalnál sem, a keresztutcában közlekedő rendőrök megállították, 5 ezresre meg akarták büntetni, de nem ismerte el, feljelentették. Mikor megkapta a papírt,felhívott, hogy mit csináljon. A papírjában az volt, hogy nem állt meg a vonalnál, erre mondtam neki, írja csak meg, ez nem kresz szabály és annak a megsértése, az azt mondja, hogy felfestett vonal esetén a vonal előtt kell megállni. Nem írja mennyivel, de a vonal előtt, ebből következően ha a vonalnál tennéd, már szabályt sértesz, tehát a rendőrök csak azt láthatták, hogy végülis szabálysértés nem történt.... Szóval ki hogy értelmezi azt, amit leírtak... Kíváncsian várjuk az eredményt. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31175) sss válasza szanyi20 (#31158) üzenetére


sss
senior tag

Nekem a régi 4850-emhez nagyon-nagyon minimum egy jobb 430W-os tápot ajánlottak a táp topikban a guruk. (Habár ha a 4890 kevesebbet fogyaszt akkor nem szóltam.)

(#31176) Rick4 válasza sss (#31175) üzenetére


Rick4
félisten

Mérted már, egyáltalán mit vesz fel az ilyen konfig a konnektorból? A régi gépemben volt egy 4850-es, előtte egy szünetmentes, ami önmagában 8W-ot kért, és netezve 100W-nál nem nagyon sikerült többet kicsikarni belőle, játék közben talán volt 140W is... Ja, és ebben az is benne volt, hogy a tápon keresztülmegy az energia, tehát 80% hatásfokot feltételezve 80-120W-nál többet nem kért...

Még 300W-ot se kajáltak a nagyfogyasztású VGA-val összerakott komplett rendszerek, nemhogy 400-at.. [link] Nekik gondolom elhiszed. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31177) sss válasza Rick4 (#31176) üzenetére


sss
senior tag

Egy régi 360W-os tápot használtam akkoriban, ami néha olyat csinált, hogy ha felkapcsoltam az uv csöveket a gépben, akkor leállt pár ventilátor. Ezért gyanús volt, hogy már így is eléggé ki van centizve a dolog, és nem fogja elbírni a nagyobb vga-t. Utánakérdeztem, és megerősítettek, hogy a 12V-os ágon bizony kevés lesz, ezért lecseréltem. Még most is ezt a konfigot használom, így nem igazán követem azóta figyelemmel a vga fogyasztásokat stb.

(#31178) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Van valakinek egy IBM/Lenovo T60-T61 gépe?
Ki kéne próbálni egy akkut, az enyém nem tölti..

(#31179) Rick4 válasza sss (#31177) üzenetére


Rick4
félisten

Ha régi, akkor egyrészt kiszáradhatott egy- két kondi (nem lehetséges ok, hanem a kora miatt mindenképp megtörténik egyszer) másrészt a régebbieken a 12V-os ág még gyengébb volt, mint a mostaniakon. Egy noormális 400-asnál tuti nem kell több most sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31180) sp3rhead válasza Attix82 (#31173) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

Nem az enyém a gép :)

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#31181) Luighi válasza FoxiestFox (#31178) üzenetére


Luighi
aktív tag

Melyik fajta? 14.1" vagy 15.4" szélesvásznú vagy 15.0" normál?

(#31182) maláj


maláj
őstag

kicsi (40-80GB) notivinyója akad valakinek pár sör/csoki árfolyamon ??? :DDD

(#31183) Rick4 válasza maláj (#31182) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem van, de neked nem eladó. :P Főleg nem ennyiért...

Vegyél inkább korrekt áron alaplapot: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31184) Luighi válasza maláj (#31182) üzenetére


Luighi
aktív tag

SATA v IDE kell?

(#31185) tixem válasza tixem (#30510) üzenetére


tixem
addikt

Eladó lett 1-1 darab, szintén jó állapotú, keveset használt hideg és melegvíz mérő óra. :K

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31186) Rick4 válasza Luighi (#31184) üzenetére


Rick4
félisten

Hány sörért méred ezeket? Sata nekem is kell pár sör/csoki árfolyamon... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31187) Luighi válasza Rick4 (#31186) üzenetére


Luighi
aktív tag

30G IDE-sek vannak, SATA nekem is kell folyamatosan, akár pénzért is.

(#31188) Rick4 válasza Luighi (#31187) üzenetére


Rick4
félisten

IDE-s 40-es nekem is van, de nem adom el, backup-féleségnek tartom.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31189) maláj válasza Luighi (#31184) üzenetére


maláj
őstag

sata

(#31190) totya694 válasza maláj (#31182) üzenetére


totya694
őstag

1 tucat Milka és adok 80Gb-os SATA-s 100/100-as HDD-t

Üdv:Attila

(#31191) Rawulf


Rawulf
őstag

Amputálták Angelina Jolie melleit :O

COD2 film? :U

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#31192) Rick4 válasza Rawulf (#31191) üzenetére


Rick4
félisten

Bimbó maradt, szilikon meg van helyette.. Biztos ami biztos alapon..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#31193) cantus válasza Dani_kp (#26953) üzenetére


cantus
tag

"A Gőry-be már voltunk, de az elsőnek sajna csalódás volt (mást kellett volna rendelni :)) .) De amúgy tényleg nagyon jó hely."

Ezzel kapcsolatosan kérdeznék, hogy pontosan mit is érdemes rendelni a Gőry-ben, ami fincsa és tuti jó? Egy hat fős társasággal fogom ott ünnepelni barátnő szülinapját és gondolkodok kétszemélyes tálakon is, de lehet konkrét tuti tipp is akad.

köszi,
cantus

(#31194) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Na ez is durvulens. [link]

Hozzám tegnap kopogtattak, hogy írjam alá, hogy védjük meg a rezsicsökkentést a multikkal szemben. Sose lesz ennek vége.

(#31195) tixem válasza Rawulf (#31191) üzenetére


tixem
addikt

hmm ez a stalingrados cucc egész pofásnak tűnik :K

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31196) lorcsi


lorcsi
veterán

múlt pénteken megint bicajbolti túrán voltam. kíváncsi voltam hogy a féleévvel korábbi állapothoz képest sikerült e fejlődniük valamennyit
két dolgot kérdeztem meg:
-sportosabb női felépítésű mtb bicajt 60-80k között 180 magas lánynak
- tárcsafékhez, 6-csavaros megoldásúhoz komplett kerékszettet menyniért és milyet építenek

szerintem nem túl bonyolult kérdések, ha valaki egy kicsit is a szakmába van akkor nem lehet keresztbe kérdezni.

1, bolt a rómain mostanában nyílt bicajos egység (talán a neve is ez római bicajbolt)
csupa city bike, 0 darab sportosabb..ezért nem is tudott olyat mutatni..kínálgatta amire nem voltam kíváncsi
a kerék kérdésemre szintén nem tudott vlaszolni
azt nem vágom, hogy iylen eladóra boltot építeni?!?! :W

2, bolt szt. istván tér mögött a nagy sárga festett kapu
- női bicajos kérdésemre 0 darabot mutatott, szintén a sűrvádős city bikeok..de horror árban :W 70k-tól indult az acera :W
a kerék krédésemet 3x kellett elismételnem mert nem bírta felfogni..de komolyan..van iylan boltos szegeden aki egy enyheén spécibb kérdést nem bír felfogni
meg azt mondja be kell vinnem a bicajt WTF!!!
minden kérdésre tudom a választ ami a kerék adataihoz kell...ennyit a szakértelemről

3, prolog
- 3-4 női bicajt mutatott, korrekt szakértelmet..jó kiszolgálást..megfelelő kommenteket..príma ajánlásokat
kerék kérdésemre is csípőből vágta az infót..még plusz infót is megtudtam..teljesen rendben van a bolt.
ide érdemes befutni

4, maniac
ez volt a legajla
egy mamlasz..meg vagy 6-7 18 körüli gyerek vagy anyni sem
megvárattak
néztek mint a pocok a lisztben a női bicajos kérdésemre :F
kevés a 180 körüli lány ezért iylen méretben nincs bicaj és nem is gyártanak, gyári kekrekek nincsenek (a falon van 3 szett..de ne zavarjon) oylan kereket araknak össze amit én szeretnék..de én elvileg nem értem anyira mint ő szal' tanácsoljon valamit..vonogatta a vállát..ötlete sem volt...és szócsatázott velem az árakról is mikor én még el sem mondtam, hogy myilen értékhatárig szeretnék nála pénzt költeni
úgy éreztem itt semmi nem eladó..szal' ezt az igét fogom róluk terjeszteni is..mert ezt sugallta
nagy ívben kerüljétek a boltot..szakértelem és józan ész hiányzik

[ Szerkesztve ]

(#31197) tixem válasza lorcsi (#31196) üzenetére


tixem
addikt

Lendület kerékpárnál próbálkozz, ott szerintem vannak ilyenek [link]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#31198) Luighi válasza Rawulf (#31191) üzenetére


Luighi
aktív tag

Most fog vizsgázni bredpitt, vele marad-é így is.

(#31199) Polemius válasza lorcsi (#31196) üzenetére


Polemius
aktív tag

Erről jut eszembe, bár nem kerékpáros téma:

A STEFIMOTORt, a Makai úton, mindenki kerülje el nagy ívben, ha motort szereltetne.

(#31200) Rick4 válasza lorcsi (#31196) üzenetére


Rick4
félisten

-sportosabb női felépítésű mtb bicajt 60-80k között 180 magas lánynak

Honnan ismersz te ennyi magas lányt? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.