Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Várom már én is ezt a szuper ai-t a céges a32 5g-re... :)

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Engem a hibajavítások jobban érdekelnének, mint ez a csapból is folyó AI-nak nevezett fos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

kipróbáltam, kicsit többet vártam, de indításnak jó. a magyar nyelv nagyon kéne az új funkciókhoz. a fotók szerkesztése aranyos, de nem olyan tökéletes. S23U

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#4) MikeWazowski válasza janeszgol (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Most miért mondod ezt...? :B nem lenne jó egy képről kideríteni mi is van rajta....? Eddig ez ismeretlen volt.... ja nem :D
Kiv. leszek jövőre fizetős lesz-e...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#5) vicze válasza INGJOKE (#1) üzenetére


vicze
félisten

AI úgy, lett hogy Advance Intelligence. ;)
0 extra funkció lett, a korábbiakhoz képest. Gyakorlatilag minden funkció kimerül speech to text-ben, ezenkívül tényleg semmi.

Cserébe sötét lett a lockscreen óra és szart se látok belőle a sötét háttérképemen... Hurrá.

(#6) Lami66


Lami66
őstag

Jobbak lettek az animációk? Örülök neki, bár már legalább 5 éve kikapcsolt animációkkal használom a telefonjaimat.
Remélem az ai is kikapcsolható lesz. Mert nagy összegben merek fogadni arra, hogy majd a háttérben csinálgat ezt-azt, szimatolgat, egyebek. Tudom, kizárólag az én még nagyobb elégedettségem érdekében.

(#7) PSti


PSti
tag

Át is nevezhetnék One UI-ról One AI-ra akkor már :)

(#8) kengyel


kengyel
nagyúr

A hangfókuszt keresem benne, de komolyan nem találom. :)

kengyel

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Arra leszek kíváncsi mi jut ezekből a régebbi felsőkategóriás telefonokra, és mikor érkezik.

Például az S21 megkapja a 6.1-et, de az Ai funkciókat elvileg nem ( mindenhol azt találgatják a 22-es szériára jön e vagy sem), mert régi.
Hogy mikor, és milyen formában, érkezik majd rá az új one UI az jó kérdés.

(#10) alkatraz3000 válasza kengyel (#8) üzenetére


alkatraz3000
senior tag

control centert húzd le, ott a gombocska. tutorialt megnézni ki fogja? :)

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#11) doooo válasza Ricardo (#9) üzenetére


doooo
veterán

S21-széria azokat a dolgokat, amiket hardveresen kell megoldani, biztosan nem tudja megoldani (és persze egyetlen másik, egyező korosztálybeli modell sem).
S22-k esetén viszont ott az S23FE, ami már most is megkapja ezek egy részét, megegyező hardverrel, tehát ott ilyen akadálya nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12) kengyel válasza alkatraz3000 (#10) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi szépen. :)

kengyel

(#13) prolad


prolad
őstag

Majdnem jó, de nem lehet elrejteni alul a naviagation bar/home gombot, ha eddig el lehetett. Visszaléptek 5-6 évet.

(#14) Gabci77 válasza prolad (#13) üzenetére


Gabci77
csendes tag

Nekem is ez a legnagyobb bajom, nem tudom minek kell elcseszni ami eddig jó volt. NavStar Goodlock modullal elméletileg el lehet tüntetni ha a legújabb változatot használja az ember, S23-ra még nincs kint sajna

(#15) LosBlancosRM válasza prolad (#13) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

El lehet.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#16) prolad válasza LosBlancosRM (#15) üzenetére


prolad
őstag

Hogyan? Csak átlátszóra sikerült tenni, de attól még ott van.

Gabci77
Lehet jön majd újabb verzió, a mostanival csak félig sikerült.

(#17) TODI1111 válasza Gabci77 (#14) üzenetére


TODI1111
addikt

"NavStar Goodlock modullal elméletileg el lehet tüntetni..."
Nem csak elméletileg, gyakorlatilag is. Az s23 topikokban éppen ez is téma volt a mai nap folyamán.

(#18) TODI1111 válasza prolad (#16) üzenetére


TODI1111
addikt

[link] [Ez] a verzió kell a navstar alkalmazásból.

[ Szerkesztve ]

(#19) prolad válasza TODI1111 (#18) üzenetére


prolad
őstag

Köszönöm, így mar rendben van a frissítés.

(#20) Picicicus válasza janeszgol (#2) üzenetére


Picicicus
aktív tag

Hát annyira nem várom pont ez az a funkcio ami miatt nem érzem h uj telefont vennék,igy a frissités se izgat...

(#21) bag53


bag53
tag

Megjött! :K

(#22) bordi10 válasza bag53 (#21) üzenetére


bordi10
senior tag

Tampont vegyél :DDD

Samsung QE65QN90B | Samsung Galaxy S23 ULTRA™ Green | Samsung Level On Wireless PRO Gold | Samsung Galaxy Watch5™ PRO | PlayStation®5 | PSN Id: bordi10

(#23) Predatorr


Predatorr
őstag

Megjött a frissítés A52S-re, maradt 6.0, és egyetlen hibát sem javítottak (most sem). :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#24) bag53 válasza Predatorr (#23) üzenetére


bag53
tag

Tudod, ha anno a tiednek megjött volna akkor most nem tudnál kommentelni! :DDD

(#25) janeszgol válasza prolad (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon lágyszívű vagy. Most a Samsung a telefon beállításaiból kivesz és beteszi a good lock-ba. Most ezt játssza. Ennyire ráérnek a fiúk/lányok. Nem ám a kamerát tennék versenyképessé, nem. Mert olyan rohadt zavaró volt az az egy menü pont, hogy kikapcsold a vonalat, hogy az aod fényerejét külön állítsd. Át kell tenni. Fontos.
Az én S23U-m még mindig A13/OneUI 5-ön van. Még élvezem picit. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) prolad válasza janeszgol (#25) üzenetére


prolad
őstag

Nem vagyok lágyszivű, ez volt egyedül ami nem tetszett, ha lett volna up to date good lock modul, akkor ez se jött volna fel. Minden más ott van és úgy működik, ahogy elvárom.
Semmivel sem volt jobb az A13/One UI napi használatban, de az is igaz, hogy az újabb rendeszerek se hoztak annyi hasznos újdonságot. Most van olyan AI funkció aminek örülök, de ha tényleg fizetőssé teszik, akkor sokat nem ér hosszútávon.

(#27) janeszgol válasza prolad (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem az AI-ról ez ragadt be az agyamba: [link]
Ez így egy fos.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) zdanee


zdanee
őstag

Kipróbáltam, és tényleg képes eltűntetni történelmi hibákat: :))

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#29) MikeWazowski válasza janeszgol (#27) üzenetére


MikeWazowski
addikt

;] :DDD :DD jóféle.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#30) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát ennyit a Samsung frissítéseiről. Az AoD wallpaper tényleg S24 only? [link]

Bezzeg volt pofájuk átállítani azoknak a navigációt, akik három vonalast használták. Volt pofájuk kivenni az aod fényerőállítást (majd beteszik a Good Lockba). De a fenti fícsört azt nem kapja meg. Ergo az S23 évvel, az S22 két évvel a megjelenése után már dirkt csonkítottan kap update-et.
Nesze nektek S22/S23 5 év, S24 7 év support. Kenjétek a hajatokra. :D

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) TODI1111 válasza janeszgol (#30) üzenetére


TODI1111
addikt

Azt ígérték, hogy 5 és 7 évig főverzió és biztonsági frissítést kapnak nem azt, hogy minden új funkciót átültetnek a régebbi készülékekbe is. Valami kis ösztönzés kell a vásárlóknak, hogy mindig az újabbat vegyék. ;]

(#32) janeszgol válasza TODI1111 (#31) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ezt kellene megszűntetni. Ez hatalmas pofátlanság. Majd lesz olyan funkció, amit az S25 kap csak meg és az S24 nem. Aztán még 6 év support lesz rajta és már hiányos, direkt hiányos a support list. Mi lesz itt majd még 6 év múlva?

Őszinte leszek. Figyeltem a Samsung S24-es akcióját, amiről már írtam (novemberben már hirdették minden héten egy cikk, már január közepén kidobták, de azért karira vegyél S23-at), majd ahogy megjött a One UI6 és amilyen apróbb hibákat okozott, meg átalakításokat. Aztán jött a 6.1, ahol már kezelésbeli változásokat is hozott egyeseknél (attól függ milyen navigációt használsz), funkciókat szedtek ki (pl az AoD beállításokat teljesen csonkították). Aztán még ez is. (Most az AI-ról nem szeretnék írni, az mindennek a legalja.)
Ebből leszűrtem, hogy nagyon amatőr a Samsung. Béna, amatőr. Vastagon tojik mindenre.
De szerencsére egy másik topikban olvastam, hogy az alma is ilyen béna. (Amúgy tényleg ilyen béna.) Most vagy a fejlesztők a szarok vagy a fejesek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#33) TODI1111 válasza janeszgol (#32) üzenetére


TODI1111
addikt

Tudsz mondani akár 1 olyan android gyártót is aki mindig 100%-ban támogatja az előző évi csúcskészülékét, éppúgy mint az aktuálisat? Ahogy említetted már az "alma" sem. Minden embernek szabad választási joga, hogy milyen készüléket használ. Ha pedig valaki ennyi év után is beveszi a gyártók marketing maszlagját és úgy vásárol készüléket ..........

(#34) janeszgol válasza TODI1111 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem úgy vásárolok, hanem nekem ez az elvárásom. >fél milliós készülékekről van szó. Ha 3-4 év után nem kap meg valamit ok, de 1 év után? Az Apple amúgy szintén eljátszotta ezt elég pofátlan módon a kameránál. Nem elfogadni kell mindig mindent, jó magyar szokás szerint, hanem felemelni a szavad. Bulgária lehagy minket jövőre. Sehol nem vagyunk agykapacitásban. Kicsit erőltesd meg magad, és ne gyere a marketing benyeléssel olyan lenézően.

Más: legalább vannak vicces esetek a FB S23 topikban. Egy fickó eltávolította a barátnőjét, akivel éppen smárolt és egy másik fiatal lányt tett a helyére. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) TODI1111 válasza janeszgol (#34) üzenetére


TODI1111
addikt

Maximálisan egyetértek veled csak vártam a példádat a kérdésemre.
"Tudsz mondani akár 1 olyan android gyártót is aki mindig 100%-ban támogatja az előző évi csúcskészülékét, éppúgy mint az aktuálisat?"
2020 ban petició is lett indítva az exynos lapkák ellen. Ért valamit? Nem. Bulgária nem azért fog leeőzni,mert a magyarok nem teszik szóvá a samsung nem megfelel üzletpolitikáját.
" Nem elfogadni kell mindig mindent, jó magyar szokás szerint, "
A magyar az egyik legkisebb piac. Az említett peticiót egész európára kiterjesztették mégsem volt hatása semmire. :R

(#36) Juhaszatti válasza janeszgol (#25) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Igazából ennek az az oka szerintem, hogy áramvonalasítani akarják a rendszert. Egyszerűen annyi funkció meg beállítási lehetőség van benne (nem csak az iOS-hez képest, hanem általában) hogy az átlagfelhasználó ennek a nagyrészét soha az életben nem használja, csak elveszik benne. Tudom, szomorúan hangzik, de pont az ilyen egyszerűsítések, hülyebiztos megoldások felé tart a társadalmunk.
És a Samsungnál ez még a jobbik eset, ők fenntartják mellette a GoodLock-ot. Így lehet nekik egyszerre egy áramvonalas alap rendszerük ami a legtöbb felhasználónak tökéletesen megfelel (akikkel sosem találkozunk egy ilyen tech fórumon), meg mellette egy rakás kiegészítőmodul, amiket csak az használ aki jobban el akar mélyedni benne.

(#37) janeszgol válasza TODI1111 (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Sony? Oke ott 2 ev a support. Xiaomi? Haat, nem vagyok olyan biztos benne. Pixel? Ennek utana kellene neznem, nem tudom.
Elnezest kerek a hangnemert.
Nem kell ezt hagynunk. Mondok valamit. Az S24-ben van dedikalt hardver az AI-hoz, az S23-ban nincs. Allitolag ezert csinal utobbin olyan hulyesegeket, mint amiket linkeltem. S24-nel nem olvastam ilyenekrol.
Ha a Samsung a dedikalt hardver hianya miatt azt mondha, hogy az AI marad sz S24 (meg majd az S25, S26 stb) kivaltsaga, arra azt mondom ertheto.
De a teljes kijelzos AoD?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#38) István971


István971
csendes tag

soha többet Samsung termék, azóta olyan jó.....

(#39) Lami66 válasza janeszgol (#37) üzenetére


Lami66
őstag

Sokan úgy kapaszkodnak a sokéves frissítésbe mint valami életmentő kötélbe. Persze konkrét okot senki nem tud mondani, csak ilyen éjjeli ködben suhanó mumussal jönnek: kiberbiztonság. Figyelgetem a biztonsági híreket is, de még nem futottam bele olyanba, hogy tömeges mobilfeltörések történtek jellemzően 1 évnél régebbi biztonsági frissítéses készülékeken. Ellenben épp napjainkban dönt rekordot a telefonos csalók által ellopott összeg, de persze a hívásrögzítés az főbenjáró bűn európában (már direkt kisbetűvel írom), aminek édeskevés köze van az up to date security patch-hez.
Én 100x előbb engedem el a szoftveres supportot, mint bármi mást. Nálam a frissítés az utolsó a prioritások sorában, még az akku színénél is lényegtelenebb. Rengeteg negativ dolgot lehet felsorolni a frissítések történelméből (elmaradó funkciók, üzemidő csökkenés, akadozás,melegedés), de pozitív dolgra egy-másfél év után szerintem nincs példa (max valami vakítás funkció).

(#40) TODI1111 válasza janeszgol (#37) üzenetére


TODI1111
addikt

"Elnezest kerek a hangnemert."
Semmi probléma, csak simán véleménycsere zajlott. :R

#36Juhaszatti
+1. Jól megfogalmaztad. Valami ilyesmire gondolok én is.

[ Szerkesztve ]

(#41) Eversmann válasza Lami66 (#39) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Pont ezért próbálkoznak a telefonos csalók ellopott adatokkal, kisebb az ellenállás, kevesebb energiával több mindent tudnak elérni :U

Life is better with a Titan

(#42) jacis


jacis
nagyúr

Nekem a Fold-ra feltelepült ez az AI csoda. A promo anyagokból nagyon jónak tűnt de valójában egy elég nagy nulla az egész. Szerintem habverésre jó volt meg kicsit levette a fókuszt arról hogy az új S széria szinte semmi fejlődést nem hozott.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#43) Ricardo válasza jacis (#42) üzenetére


Ricardo
félisten

Ez még nagyon gyerekcipőben jár, de valahol el kell kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.