Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

HDR 400, nem kevés egy kicsit?

(#2) Laraxior


Laraxior
titán

Ebből a G9-ből is van már annyifajta, hogy ember legyen a talpán aki megkülönbözteti őket. 700-2000EURig bezárólag... :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#3) syIex


syIex
veterán

Kisebb tesója van meg másfél hete kb. Imádom! Szerelem volt első látásra, pedig nagyon sok monitor járt már nálam. Húzós az ára és ez a felbontás már nekem sok lenne, de szerintem nagyon ott van a szeren! :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#4) prolad


prolad
őstag

Nem rossz, de az eggyel nagyobb méretűből is hozhattak volna OLEDet. Gondolkodtam ezen, végül a 45-ös 21:9-es LG OLED lett. A 49-es 32:9 se rossz, de sokszor elég kicsi tud lenni a kis magasság miatt. Ezt a nagyobb 2x32 inches (talán 57 ichre jön ki teljesen) méret már elég jól orvosolja.

(#5) HThomas válasza prolad (#4) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Elvileg lesz ebből 57-es 8K4K felbontással, az izgalmas lesz.

(#6) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

A tesztből kimaradt olyan, mint a KVM funkció, a kép a képben (kép a kép mellett?) funkció, főleg a smart szoftver melletti PC nézése teszt.

A beégés elleni védelemre is kíváncsi lettem volna. Már, ha esélyes, hogy beég és van ellene védelem.
Nagyon nem jó, mikor egy szövegszerkesztő használata közben a monitor visszaveszi a fényerőt.

Amúgy tetszetős, lehet, hogy ki is próbálom. Eddig a Dell és az LG ekkora monitora nem igazán jött be. A Neo G9-en gondolkodtam, de az is baromi drága. Ez viszont jobbnak tűnik.

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Kár, hogy vízszintesen kettévágták szerencsétlen monitort. :( Bele is görbült. Pedig normális mérettel/képarányban, síkban lehetne jó. De nyilván ennek is megvan, meglesz a célközönsége (nem én).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszönöm a tesztet :R
+1 bteebi
Ezekkel az ívelt monitorokkal igazából a mai napig nem tudtam megbarátkozni, pedig isten bizony próbáltam. Biztos meglesz ennek is a célközönsége, de biztos nem rám gondoltak :B

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#9) godside


godside
tag

fizetett hirdetes semmi tobb... felhaborito ertekek 250 cd/m2 SDR es 400 cd/m2 HDR ez egy vicc ablaktalan sotet szobaban este szodaval elmegy, normal nappali fenyviszonyok mellett semmit nem er az egesz, de legalabb jo draga... Van egy olyan erzesem, hogy a selejtes oled paneleket felhasznalva probaljak dragan kiszorni az embereknek... Mar az elod is 2000 cd/m2 peaket tudott, joo oke nem olyan szep a fekete szin.... kit erdekel.... Normalis fenyereju monitorokat kellene gyartani elerheto aron, nem ilyen himi-humi fostalicskat tularazva...

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#10) godside válasza HThomas (#5) üzenetére


godside
tag

250/400-s fenyerovel minek? es milyen vas fogja azt kihajtani?

nagymama az unokajanak: - mindig jo gyerek voltal, ezert rad hagyom a farmot,a nagy hazakkal, az istallot, a munkagepeket és 22 millio dollart -nem is tudtam hogy ilyen gazdag vagy. es hol ez a farm? -a facebookon

(#11) HThomas válasza godside (#10) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom, majd az 5090... nekem személy szerint másodlagos szempont a játék, de egy olyan érdemben kiválthatna két 4K monitort. Ezek az 1440p-s csodák számomra felejtősek.
"250/400" a 250-nel nekem semmi bajom nincs, nyilván nem tűző napon használom szabadban :)

(#12) Linem válasza HThomas (#11) üzenetére


Linem
senior tag

Igen, nekem is belefért több monitornál is a 400 alatti érték, de nem ebben az árkategóriában, hanem ötödáron. Azért ennyi pénzért 600 cd/m2-nél értéktől induljon felfelé.
Az 1440p nekem sem alternatíva. 4k-ról visszafelé már nem fogok váltani, főleg nem 108ppi-re. :( Viszont egy 4k változatra már kapható leszek, ha jó árban lesz.

(#13) JulianSinulf válasza lujo10 (#8) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem gond, biztos még sosem játszottatok több monitoron.
Az, hogy nincs ott a keret és 1 ilyen kitesz 2 darab 27" WQHD monitort, nagyon jó.
A hajlítás meg kell, hogy jól lásd mindenhol. Korábban azért volt 3 darab 27" FHD monitorom, mert utáltam, hogy pont a keret van középen 2 monitor esetén. Így a középső monitor közepe lett középen. A két szélsőt meg elég jól behajlítottam. De ez biztos csak az én szemgyengeségem problémája. Ha valami kicsit messzebb van, már többet dolgozik a szemem és gyorsabban fárad. Így mindent közelebb húzok. Akkor viszont nincs értelme igazán ekkora monitornak.
De az sem mindegy, hogy milyen jó a monitor képe. A Dell 3800R-es és nem volt vele gondom. Az LG is ilyen, de ennek nem olyan szép a képe. A Samsung-ot meglátjuk. 1800R. Kíváncsi vagyok rá. Most kb. 200€-val drágább, mint az eddigi legalacsonyabb ára. És jön a nyaralás is, meg a szabi pénz, úgyhogy várok. Addig meg elmegy az LG.

(#14) JulianSinulf válasza godside (#9) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

A szoba mindig sötétítve van. Nagyon utálom, ha bármi visszatükröződik a monitoron.
A háttérfény viszont jó és hasznos, mert nem fárasztja annyira a szemet. Mondjuk az OLED kijelző sem. A QD-OLED-del még nincs tapasztalatom.
Nekem elég a fényerő.

(#15) Nemeth-R válasza Linem (#12) üzenetére


Nemeth-R
csendes tag

Végre! Mindegy, milyen hosszan nyújtják el, akkor is 1440p lesz, ami játékok esetében teljesen oké, de amikor valamire használnám is a monitort, tuti nem mennék le 4K-ról.

(#16) Kobe


Kobe
veterán

Nekem valahogy (mindenhogy) magas, hogy a viharba lehet hogy egy evo paneles LG C2 42” meretben 870cd- vel es 120 Hzel 4K ban meg tud allni 320K korul meg most is
ez meg…..a, hagyjuk

ok, kicsit mas spec es input lag, de tenyleg _annyival_ masabb hogy az 400ezer extra felarat indokol?

(#17) flexxx2 válasza Kobe (#16) üzenetére


flexxx2
őstag

én is kíváncsi lennék egy ilyen összehasonlításra, lehetne teszt belőle itt PH-n, de ilyen nincs, mert nincs olyan, hogy 1nél több tv v. monitor egyszerre lenne tesztelve, pedig annak szerintem több értelme lenne, mint leírni mindig azt, hogy a fekete milyen tökéletes.

(#18) szabeska válasza Kobe (#16) üzenetére


szabeska
addikt

A hajlítás a drága ;] Meg a hiperhajtómű led a 'hátujján.

[ Szerkesztve ]

F1

(#19) Sinesol


Sinesol
veterán

Ez a 32:9 nagyrészt használhatatlan lenne számomra, plusz a QD-OLED-et még tévében is meggondolja az ember a Samutól a minősaégellenőrzési gondok és a magasabb beégési kockázat miatt, monitorba tuti nem mernék belevágni, ahol amugyis nagyobb eséllyel ég be. Na meg a 109-es dpi is elég vérszegény, a fényerő meg botrányosan gyenge, ennél méhg kb egy sima tn panel is többet tud HDR-ben, de az sdr fényerő is olyan alacsony, hogy folyamat be kell sötétiteni a szobát. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) HThomas válasza Kobe (#16) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem a TV-ket nagyobb mennyiségben gyártják, mint ezt...

(#21) omfgk


omfgk
addikt

Beégésre is kiterjed ennyiért a gari?

(#22) JulianSinulf válasza Sinesol (#19) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Erről a beégésről dobnál valami megbízható linket?
Én rákerestem, de sehol semmi egyértelműt nem találtam, csak, hogy ez jobb lehet, mint az OLED és, hogy a mai technológiának köszönhetően már nem kell ettől félni.
Sőt, az egyik helyen azt is olvastam, hogy a Samsung support szerint annyira nem kell tőle félni, hogy 100 ezer óra alatt sem ég be és ezért nincs is garancia a beégésre.

Ezzel a dpi-vel most jól megkavartak, mert ahol én nézegetem a monitorokat, ott jellemzően a pixelek közötti távolságot adják meg (0,234 mm). Ha összehasonlítom ezt másokkal, mint pl. a dell vagy LG ekkora monitora, akkor a távolság megegyezik. Kicsit keresve a dpi-re is rá lehet lelni, szintén 109.
Nekem ez egyáltalán nem kevés, akár széles vásznon játszom, akár csak egy WQHD-nyi területen.

(#23) omfgk válasza JulianSinulf (#22) üzenetére


omfgk
addikt

Rtings tesztek alapján az image retention nagyobb probléma a QD-OLED-ek esetén mint a sima WOLED-ek esetén.

Manuálisan kell több pixel refresh ciklust indítaniuk ,hogy ezek el-el tűnjenek.
----
Igazából nem a dpi-t (ppi-t) kéne önmagában nézni hanem az ennek a távolsággal korrigált értékét.
http://phrogz.net/tmp/ScreenDensityCalculator.html#find:density,pxW:3840,pxH:2160,size:42,sizeUnit:in,axis:diag,distance:40,distUnit:in

[ Szerkesztve ]

(#24) JulianSinulf válasza omfgk (#23) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Link?
És mikori ez a teszt?
Mert erről is olvastam valamit. A cikkben épp az LG vágott vissza a Samsung-nak a beégéssel TV esetén. Nem mai cikk volt az sem.
Tényleg nagyon érdekel, mert még egy olyan monitor nem kell, mint az LG 48"-os OLED-je. Azon még nem égett be semmi, bár vigyázok is rá, meg 4 óra üzemidő utáni "kikapcsolásnál" takarít, de használat közben túl agresszív a védelem. Nagyon zavaró.

(#25) omfgk válasza JulianSinulf (#24) üzenetére


omfgk
addikt

https://www.rtings.com/tv/tests/longevity-burn-in-test-updates-and-results

changelog-ban vannak infók és valamelyik felületükön szoktak néha csorgatni ezt azt.
Meg kell várni ,hogy a nagy videós update megérkezzen.

Reddit-en viszont elég sok olyan posztot lehet találni ahol a Dell AW3423DW és DWF égett be. De a Dellnél a burn in-re is van gari.
Ugyanerre a panelra az MSI monitoránál már nincs.
Ezt használja a Samsung G8 34 colos változata is.
Erre nincs burn in gari.

[ Szerkesztve ]

(#26) JulianSinulf válasza omfgk (#25) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!

(#27) Kobe válasza HThomas (#20) üzenetére


Kobe
veterán

“Just because you are special, doesn’t mean you are useful”

hogy egy orokzoldet idezzek. Attol hogy kevesebbet gyartanak egy alapbol szukebb (es szukulo) nieche piacnak, meg nem feltetlen lesz joggal dragabb, csak mert van es kisebb darabszamban.
Ha en - es nagyon sokan masok - pl feleannyiert kapok nagyobb felbontasu, kenyelmesebb meretezesu, konnyebben, tobb helyen es olcsobban beszerezheto, es specifikaciok teren csak enyhen kompromisszumos darabot akkor homo economicuskent az kell valasztanom, nem ezt….

(#28) CapriBoy

Brutál montor, köszi a tesztet!

(#29) Sinesol válasza JulianSinulf (#22) üzenetére


Sinesol
veterán

A linket a kolléga megadta, a dpi kapcsán annyit tudok mondani, hogy évek óta egy 163dpi-s 27 inches 4K monitort használva átlagos nézési távolság mellett nekem pixeles a 27-es WQHD-ra jellemző 109dpi. Egyszerűen a magasabb dpi pengeéles a szövegekkel, képekkel, mindennel, mig a 109 nekem kicsit szőrös, enyhén pixeles. De lehet ez is olyasmi, hogy a jóhoz könnyű hozzászokni, ha nem ezt használnám évek óta, akkor lehet a 109 dpi se lenne azért rosz.

Mondjuk eleve 21.5 inches FullHD-n szocializálódtam, aztán volt egy gondolat, hogy egy kicsit nagyobb monitor jó lenne, vettem egy 24 inches FullHD-t, ami az előd után nekem feltűnően pixeles volt, vissza is küldtem és ugy voltam vele, hogy akkor inkább vágjunk bele nagyobb felbontásba mint 1080p, mert az kevés nagyobb méretben, ebből lett a 27 inch ötlete, oda meg 4K-t éreztem helyénvalónak, féltem hogy az 1080p-nél nem sokkal nagyobb WQHD 27es méretben már pixeles lenne. :D

[ Szerkesztve ]

(#30) JulianSinulf válasza Sinesol (#29) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Igen, szerintem is hozzá vagy szokva.
Én nem, ezért nem tűnik fel ez. Mint ahogy a 144 Hz után már másnak feltűnik a 60 Hz. Mondjuk ehhez a gépnek tudnia is kell a 144 Hz-et. Nekem szerencsére ezzel nincs gondom, mindegy, hogy 144 vagy 120 Hz után váltok 60-ra. De azért igyekszem 100 Hz fölötti monitort venni már.
Az feltűnt, mikor a 27-es WQHD-ről (5 évig használtam) váltottam 27-es FHD-ra (3-ra).
Hozzáteszem, hogy ezt is meg lehetett szokni. A WQHD 60 Hz-es volt, az FHD-k 144 Hz-esek voltak.
27-es 4K-ról még nem is hallottam. Mondjuk mostanában nem is kerestem. Próbálkoztam 28-assal, de nagyon gagyi volt az egész, úgyhogy hamar megváltam tőle. Aztán jött a 48-as. Annak így hirtelen nem tudom a dpi számát, de nem zavaró. Mindenképp jobbnak tűnik, mint a 27-es FHD.
A mostani 49-es LG-nél a színekkel is bajom van. Az OLED mellett nagyon más. A Dell-nél ez nem tűnt fel, pedig az is IPS paneles volt. Talán ez a QD-OLED is lesz olyan szép, mint az OLED.
Viszont, ha neked 27-es 4K-sod van, akkor el tudnék képzelni egy 49-es 8K2K-t. Persze az ára kérdéses, nameg legyen ami kihajtja játék alatt. És kábel is kell hozzá. Ahogy olvastam, már ennél a DWQHD-nál is kérdéses a 10 bit egy kábellel. De annyi mindent összeolvasok mikor keresgélem az igazit, hogy már elveszek a sok infóban.

(#31) HThomas válasza Kobe (#27) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Azért lesz drágább, mert kisebb darabszámban drágább gyártani... majd a piac eldönti mennyire lesz sikeres, én se ezt venném ennyiért.

(#32) syIex válasza omfgk (#25) üzenetére


syIex
veterán

Attól függ hol veszed. Én az Alzánál vettem és adnak beégésre is garanciát. Oázis szintén ad rá. :)
Nem feltétlen releváns egy Ausztrál videó idehaza garancia terén. :U

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#33) iszoke válasza HThomas (#31) üzenetére


iszoke
senior tag

Én semennyiért... ez a méret egy vicc, főleg 1440p-ben, főleg asztali számítógéphez. Úgy rángatózna a fejed egyik oldalról a másikra, mint aki teljesen kész van. Sokkal értelmesebb lehetőségek közül is lehet választani.

sylex1
Azt honnan veszed, hogy az Oázis ad Samsung monitorokra beégés elleni garanciát? Elvileg a gyártó szokott, de a Samsung konkrétan nem.

[ Szerkesztve ]

(#34) HThomas válasza iszoke (#33) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

"Úgy rángatózna a fejed egyik oldalról a másikra, mint aki teljesen kész van."
Pont annyira, mint ha 2 db 27-es monitor lenne előtted, amit azért elég sokan használnak... több ablakos munkához teljesen jó, nincs zavaró káva középen. Játékoknál meg a periféria ad hozzá a játékélményhez, nem mozgatod ide-oda a fejed. Nyilván egy RTS-hez vagy egy felülnézetes RPG-hez felesleges ilyen.

(#35) syIex válasza iszoke (#33) üzenetére


syIex
veterán

Rákérdeztem náluk és írásba is adják, hogy a beégésre is vonatkozik garancia. :)
Alzánál jobb áron volt azért vettem végül ott, nekik az ÁSZF-be is benne van. :))

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#36) iszoke válasza HThomas (#34) üzenetére


iszoke
senior tag

De milyen távolságból? Síkképernyőset rakhatsz egymás mellé, ez viszont olyan görbe, hogy össze se lehet hasonlítani a kettőt. Konkrétan ezt a modellt közelebb kell tartani, mint egy AW3423DW-t, és máris ott tartunk, hogy mozgatni kell a fejed.

sylex1
Hát én kerestem beégésre vonatkozó részt, de nem találtam az alzánál, az oázis esetében pedig valahogy kétlem, hogy 3 évig kicserélnék neked, ha netán mégis látszódna rajta. De ha igen, akkor írásban én is megkérdezem őket, hogy ez csak Samsungra vonatkozik-e, vagy Asusra is.

[ Szerkesztve ]

(#37) syIex válasza iszoke (#36) üzenetére


syIex
veterán

Lehet, hogy kétled, de attól még vállalják hiszen írásba adják, ha kéri az emberfia. :D
Azért vállalják rá egyébként, mert a Samsungé is kiterjed beégésre pl Németben ezért ők le tudják boxolni a Samsunggal.

Itt az Alza leírás. A 9.-ik pontban van leírás róla, ugyanúgy vonatkozik információk alapján az Oledekre is.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#38) omfgk válasza syIex (#37) üzenetére


omfgk
addikt

Na akkor most szólnék hogy az Alzánál baromira nem része a beégés a pixelgaranciának.

Az más hogy ők mondjuk visszaküldik a gyártónak aki mondjuk tényleg vállal beégés ellen is garit, lásd Dell

[ Szerkesztve ]

(#39) syIex válasza omfgk (#38) üzenetére


syIex
veterán

Ok. :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#40) HThomas válasza iszoke (#36) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog

Ez mondjuk jogos... nekem 2500R van, ott nincs ilyen gond :)

(#41) prolad válasza iszoke (#36) üzenetére


prolad
őstag

Ennél pont a görbület miatt nem kell mozgatni a fejed. Belövöd jól a távolságot, és elég csak a szemed mozgatni, látni fogod a sarkaknál is az infókat.
Ha sík lenne, akkor a szélek túl messzire lennének és mozgatni kellene a fejed. 55-ös 16:9-es sík monitort (ami pont ugyanolyan széles mint ez, csak 2x olyan magas) réazben azért adtam el, mert egy pontból nem lehetett rendesen belátni normál távolságból (kb 50 centi). Nap végére sokszor fájt a nyakam.
Aztán lett egy 49-es UW (32:9,1800R) és a probléma megszűnt. Az a görbület ilyen szélességre szerintem enyhe, inkább 1500-1000R kellene, de a mostani 800R se érződik soknak és nem okoz gondot semmiluen tartalomnál (igwz itt 45-ös 21:9 a monitor).
Biztos vannak olyan felhasználási módok, ahol a görbület hátrányos, nekem elengedhetetlen. És mutattam már pár embernek, akik szintén idegenkedtek tőle, aztán csodálkoztak milyen jó. Ki kell próbálni élőben pár órát, a képek vagy videók nem adják vissza.

(#42) iszoke válasza prolad (#41) üzenetére


iszoke
senior tag

Egy ilyenhez akkor is rohadt sok hely kell, ami nem mindenkinek áll rendelkezésre, plusz jelentős részben egyéntől függ, mit bír el a szeme és mi számít kényelmesnek neki. Nekem pedig senki nem fogja bemutatni mennyire király egy ilyen monitor, mert senkit nem ismerek akinek lenne.

(#43) omfgk válasza syIex (#39) üzenetére


omfgk
addikt

Igen, ezt már sokan kapták válaszként. És azt jelenti hogy megfelelő mennyiségű hibás pixel esetén az Oledet is cserélik. :)) Nem tudja az akitől kérdezted hogy mi az a beégés. Azt hiszi hogy a fényes pixelre gondolsz. Az alza azt vállalja amit a gyártó. Ha a gyártó szerint a beégés nem garis probléma akkor az alza is ezt fogja válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#44) iszoke válasza omfgk (#43) üzenetére


iszoke
senior tag

Ha tágan értelmezzük a dolgot, akkor nem lehet a beégést végső soron pixelhibának is tekinteni?

(#45) omfgk válasza iszoke (#44) üzenetére


omfgk
addikt

TVnèl gyártója válogatja hogy mi is lesz gariba cserélve. A monitoroknál még nincs elég tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#46) JulianSinulf válasza iszoke (#42) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Én úgy látom, hogy te csak a kifogásokat keresed, ráadásul teljesen értelmetlenül.
Aki eleve legalább 2 darab 27"-os monitort birtokol, annak semmivel sem kell több helyet biztosítania egy ilyennek. Sőt, középről eltűnik a keret, így még nyer is egy kis helyet.
A görbülettel én is pont úgy vagyok, mint prolad. Nálam már a 48" 16:9-es is gond. Ahhoz, hogy kihasználjam a méretelőnyt, nem szabad 300%-os nagyításra állítanom a win-t. Vagyis közelebb kell ülnöm. Akkor meg forgatnom kell a fejem.
Az is nagy előny, hogy középről eltűnik a keret és egy felületként van kezelve, könnyű az ablakokat jobbra-balra helyezni és középen is lehet bármi, nincs zavaró tényező. 2 monitornál vagy jobbra nézel vagy balra.
Szóval aki két monitorban gondolkodik vagy kettőt cserélne egyre, annak egy ilyen teljesen jó lesz.

Bemutathatod saját magadnak is, hogy milyen. Persze csak ha érdekel egyáltalán.
Olyan helyről kell venni, ahol hosszú a visszaküldési idő. Kipróbálod, nem tetszik, visszaküldöd és visszakapod a vételárat.
Én is ezért próbálgatom most ezeket. Nem feltétlen a legolcsóbb hely, bár általában nekik van a legjobb ajánlatuk, viszont 100 nap visszaküldési időm van ás a postát is ők állják.

(#47) syIex válasza omfgk (#43) üzenetére


syIex
veterán

Kicsit el bizonytalanítottál szóval rájuk írtam újra.
Ez nekem már elegendő ahhoz, hogy megmerjem venni úgy, ha beég nem lesz gond és cserélik szóval nem állok el tőle és megyek át a sivatagba. :D


The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#48) iszoke válasza JulianSinulf (#46) üzenetére


iszoke
senior tag

Milyen helyen adnak 100 napot? Ilyenről nem hallottam a hazai boltoknál.

(#49) omfgk válasza syIex (#47) üzenetére


omfgk
addikt

Elbeszélünk egymás mellett. Nincs olyan hogy az alza vállal beégésre garanciát. Azt nyújtja neked mint neki a gyártó.

Ha veszel külön alza garit akkor esetleg.

Eleve van vagy 5 gyártótól már qd oled monitor... De majd az alza mindre
ugyanazon táblázat alapján ugyanazt vállalja... Kac-kac

Nincs benne az aszf-ben, na ez a biztos. Persze ettől még pozitív irányba eltérhet az alza ha neki is cseréli a gyártó. De persze lehet lobogtatni a call centeres beszélgetést 3 év múlva... Max kiröhögik a vásárlót

[ Szerkesztve ]

(#50) hackeeeee válasza syIex (#47) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megint ez a beégés sztori.. Ha nem használja valaki 24/7 max vagy max közeli fényerőn, akkor kb. soha az életben nem fog beégni..

A 42" C2 előtt ülök kb 1 méterre, nem használok HDR-t, mert kiég tőle a szemem.. Most épp 10-esen van az oled fény, SDR-ben, esténként 0-n van..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.