Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) consono válasza insight (#150) üzenetére


consono
nagyúr

És a táskájában mit hord mellette? Mert feleségemnek minden IS van a telefonon kívül, az sem életbiztosítás...
Szerintem csupaszon nagyon csúszik a teló, alig várom,hogy megjöjjön a tok...

"In God we trust. All others must bring data"

(#152) insight válasza consono (#151) üzenetére


insight
aktív tag

van külön zseb a telefonja számára, elvileg oda teszi be, de én abba a táskába bele nem nyúlok, hogy megnézzem, mert vagy megharap valami, vagy elkapok valami halálos betegséget, nem tudom... Az egész 20x30x15 cm de 10 kiló, szerintem komplett túlélőkészlet lehet benne

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#153) punky10 válasza insight (#152) üzenetére


punky10
addikt

Ezt hívják egyszerűen "női táskának"... :D

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#154) Viviennen76


Viviennen76
csendes tag

A női táskás szemléleten nagyon nevetek! :)) :U
Mindenesetre nálam sem működik teljesen ez az elv, mert van olyan táskám, aminek nincs külön zsebe, de természetesen ahol van, ott elszeparálva teszem bele, hogy ne karcolódjon.
Az Etele Samsungban megpróbálnák feltenni a zsanérra a fóliát, de nem tudom az mennyire lenne tartós, illetve nem szeretném, hogy begyűrődjön esetleg..

(#155) mrThomi


mrThomi
addikt

Sziasztok. Abba tudna segíteni valaki, hogy abba az országban ahol nem elérhető a goodlock, hogy tudnám mégis csak kitenni bármelyik alkalmazást a külső kijelzőre ? Goodlock elindul, de fekete kép, Finelock elindul, multistart ist fel tudtam tenni, de arra meg nem nagyon reagál.

[ Szerkesztve ]

(#156) consono válasza mrThomi (#155) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, én eddig mindenhol csak a Finelock-os megoldást láttam, szóval passz... Esetleg VPN-en keresztül Goodlock telepítés? A Multistarban látszik nálad az "I ❤ Galaxy Foldable" ?

"In God we trust. All others must bring data"

(#157) mrThomi válasza consono (#156) üzenetére


mrThomi
addikt

Sikerült. Igen a VPN-es megoldás vált be, köszi. Fontos, ha valakinek ugyan ez a problémája, a GalaxyStore-t lekell kényszerleállítani, sim ki ha esetleg bent lenne és utánna szépen elindul az app, majd a multistart a galaxy store-on keresztül feltenni és ennyi.

A finelocknál átdobott egy oldalra ahol apk-n keresztül ment rá a multistar, de nem vált be, csak 5 appot lehetett "volna" kitenni, de nem látta azokat sem, nem sikerült vele megcsinálni.

(#158) Viviennen76


Viviennen76
csendes tag

Amitől tartottam az az akksi volt, de nekem teljesen elég. Simán elmegy nálam egy napot, de nem vagyok hardcore felhasználó :)

(#159) consono válasza Viviennen76 (#158) üzenetére


consono
nagyúr

Én is tartottam tőle egy kicsit, bár én kis akkus telefonról jövök, de teljesen jól kitart. Mondjuk amit lehet, azt a külső képernyőn intézek. Ezt is ott írom :) Tényleg, vajon a screen on time-ba ezt is beleszámolja a rendszer?

"In God we trust. All others must bring data"

(#160) Viviennen76


Viviennen76
csendes tag

Biztos beleszámolja, de külön nem jelzi, hogy mennyi a külső kijelző ideje sajnos. Én teljesen elégedett vagyok

(#161) testify


testify
csendes tag

Szerintem is jó az akksi, sőt!

(#162) insight


insight
aktív tag

Ti használjátok az adaptív energiatakarékosságot?

Bekapcsoltam, és meglepően gyakran aktiválja magát. Sajnos a CPU 70%-ra lassítása nem elfogadható, mert rendesen akasztja a Waze-t is, és a fényerő 10% csökkentése is zavar, úgyhogy azokat pont kikapcsoltam, de az tetszik, hogy az 5G-t lenyomja magától, és a képernyőfrissítés 60Hz-re butítása sem okoz problémát.

Egy hónap használat után annyit mondanék, hogy igazán tölthetne gyorsabban, kb mint az S23. Android Auto néha szarakodik, ez a probléma a Flip 3-nál is megvolt, S23-nál viszont nem.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#163) insight


insight
aktív tag

Megérkezett, tökéletes.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#164) Kukipapa_rr


Kukipapa_rr
tag

Sziasztok,

valaki meg tudná mondani, miért van ekkora árkülönbség normális (mainstream) boltok között is?

Arukereso: 300e vs 500e (ua. a modell)

(#165) Jose1000 válasza Kukipapa_rr (#164) üzenetére


Jose1000
csendes tag

Ki mennyi áfát fizet meg honnan szerzi be.

(#166) Faresz29


Faresz29
aktív tag

Sziasztok!

Honnan lehetne pillanatynilag a legkedvezőbben megvásárolni ezt a készüléket? Saját cégünkre vennénk, fontos az Áfa-s számla!

(#167) gyuri81 válasza Faresz29 (#166) üzenetére


gyuri81
veterán

ses.hu

(#168) Viviennen76


Viviennen76
csendes tag

A Good Lockban felfedeztem, hogy van az Edge Lighting+ modul ami az értesítéseknél különböző animációkat ad be, amik szuperül testreszabhatóak.
Elég hektikusan működik, nem minden értesítésnél.. illetve eddig nem láttam hogy a külső kijelzőn is megjelennének az értesítéshez beállított animációk.
Valaki tapasztalat/észrevétel?

Mellesleg azt veszem észre hogy nem minden értesítésnél kapcsol be a külső kijelző és írja ki hogy amúgy mit jelez épp hanggal, és a Watch 4 órával sem a legjobb a kommunikációja e téren. Az előző telefonommal minden értesítést jelzett az óra is, a Flip 5 óta alig kapok értesítést az órán.
Mikor váltottam Flip 5-re akkor nyomtam egy visszaállítást órán véletlen.. viszont így az se zavar be hogy esetleg a régi telefonnal akarna inkább kommunikálni...

(#169) insight válasza Viviennen76 (#168) üzenetére


insight
aktív tag

nekem is voltak zavarok az órával, gondolom te is a Switch-csel váltottál. Az órán lődd be, hogy minden értesítést a telefonról tükrözzön, esetleg kapcsold ki és be a funkciót, nekem szerintem segített. Az edge lighting szerintem csak a főképernyőre vonatkozik, Flipre még nem készült el a verzió.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#170) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Van valami fejlemény nálatok, jó vagy rossz tapasztalat az eltelt időből ?? Megoszthatnátok pár szóban :R

(#171) consono válasza Fiktivlife (#170) üzenetére


consono
nagyúr

Nálam csak működik simán a telefon, semmi gondom vele :) Jobban bírja az akksi, mint az iPhone 12 Minim bírta, szóval azzal is elégedett vagyok. Mondjuk az is igaz, hogy én viszonylag keveset nyomkodom és sokat használom a külső képernyőt. Kicsit lehetne kevésbé magas kinyitva, de ez szerintem egyéni preferencia kérdése.

"In God we trust. All others must bring data"

(#172) Fiktivlife válasza consono (#171) üzenetére


Fiktivlife
tag

Kamerával mennyire vagy elégedett ?

(#173) consono válasza Fiktivlife (#172) üzenetére


consono
nagyúr

Én teljesen elégedett vagyok azzal is, hozza, amit elvártam. Mindjárt keresek pár képet!

"In God we trust. All others must bring data"

(#174) consono


consono
nagyúr







"In God we trust. All others must bring data"

(#175) Fiktivlife válasza consono (#174) üzenetére


Fiktivlife
tag

Istencsászár vagy. Nagyon szépen köszönöm neked! :R

(#176) insight válasza Fiktivlife (#170) üzenetére


insight
aktív tag

Flip 3 után váltottam, sokkal jobb az akkuidő, sokkal használhatóbb a külső kijelző, sokkal gyorsabb a telefon. Volt mellette S23 is, ahhoz képest gagyibb a kamera, de semmi más negatívumot nem tudnék mondani.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#177) insight


insight
aktív tag

Ti hogyan használjátok az érintésmentes fizetést? Kinyitjátok, az ujjatokat az ujjlenyomatleolvasón tartjátok és úgy emelitek a terminálhoz?

Nekem bosszantóan sokszor írja ki, hogy túl gyorsan mozgattam, illetve sikertelen a fizetés. Nem tudom, mi a trükkje, elvileg az alsó részen van az NFC és az ujjlenyomat is kell az 5000 fton felüli fizetéshez.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#178) consono válasza insight (#177) üzenetére


consono
nagyúr

Én nem nyitom ki, csak feloldom ujjlenyomattal, majd ha már fel van oldva odatartoma terminálhoz. Így az alapértelmezett kártyával tudok fizetni. Talán egyszer jártam csak úgy a bő két hónap alatt, hogy újra kellett próbálkozom.

"In God we trust. All others must bring data"

(#179) insight válasza consono (#178) üzenetére


insight
aktív tag

Nem kell kinyitni hozzá? Azt hittem, a google pay csak akkor működik

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#180) consono válasza insight (#179) üzenetére


consono
nagyúr

Nem, nem kell kinyitni, de akkor csak az elsődleges kártyát tudod használni. Ja, a Google Payt sem kell ehhez elindítani, csak az nfc-nek kell bekapcsolva lennie, illetve fel kell oldani a telót.

"In God we trust. All others must bring data"

(#181) insight válasza consono (#180) üzenetére


insight
aktív tag

Rápróbálok, köszi! Valamiért az rémlik, hogy a Flip 3-at is már ki kellett nyitnom, mert csak a Samsung Pay ment rajta összecsukott állapotban.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#182) consono válasza insight (#181) üzenetére


consono
nagyúr

Maga a Google Pay app nem indul el kívül, az is szeretné, hogy kinyisd. De az alapértelmezett kártyához nem kell az app indítása sem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#183) insight válasza consono (#182) üzenetére


insight
aktív tag

tegnap óta így fizetek, jobb lett tőle az életem :DDD

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#184) consono válasza insight (#183) üzenetére


consono
nagyúr

Örülök :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#185) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Sziasztok
Csak érdeklődni szeretnék,hogy a külső kijelzőn van e gyárilag fólia.?
Köszi

(#186) consono válasza H2o-pok (#185) üzenetére


consono
nagyúr

Nincs.

"In God we trust. All others must bring data"

(#187) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Sziasztok.!

Milyen sebességű type c kábelt csomagol a samu a telóhoz..? :R

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#188) H2o-pok válasza consono (#186) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Köszi
És még egy dolog. Van ebben Matt fekete szin? Vagy csak a fényes verzió?

(#189) Fiktivlife


Fiktivlife
tag

Külső kijelző fényerejét hol lehet állítani. Hiába kerese, nem jövök rá :( Always órát és üzenet értesítéseket szinte nem is látom.

(#190) consono válasza Fiktivlife (#189) üzenetére


consono
nagyúr

Ha az órás képernyőt lehúzod, ott van a fényerő állító csík a kapcsolók alatt. Vagy nem erre gondoltál? Nekem autó fényerő van beállítva, felhúzza magától, ha nagyon világos van. Az AOD fényerejét nem kerestem eddig.

"In God we trust. All others must bring data"

(#191) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Vettem egy ilyen telefont.

Mint mondjak róla? A korábbi Huawei Mate 20 X 5G-hez képest nagyon más.
2 (vagy 3) "phablet" után, amik méretben növekedtek (Lenovo K3 Note -> LG V20 -> Huawei Mate 20 X 5G) nem bánom, hogy elfér a zsebemben :) (anélkül, hogy "tálca van benne" érzést kelltene).

Méretre kinyitva kb egy az egyben Xperia 1, a képarány is pont olyan nyúlánk.

Becsukva egész "praktikus" a külső kijelző.

Sose voltam samsung párti, de kb. mindenki kihullott a piacról az elmúlt 10 évben (vagy már csak "réteg" telefonokat gyárt).

Egyedül a DEX-et hiányolom, mind az LG mind a Huawei esetén néha jól jött az a desktop mód. Itt megvan, hozzá minden, hogy működjön, csak a szoftver hiányzik (Flip 4 és korábbiakban nem volt DP kimenet Type-C-n, de Flip 5 esetén már az is benne van), hogy legyen felület (pusholni kéne a samsungot rakja be utólag).

Egy dolog biztos... nem tudok "normális" telefont venni.. az utolsó párból mind fura valamiért :DDD
K3 note-ot szét modoltam.. korábbi Xperiáimat Z1C és P szintén, mióta "megszűnt" a modolás értelmes lehetősége (bankok "harapnak" miatta) meg "furabogár" telefonokat veszek
- V20 +kis kijelző a sarokban
- Mate 20 X 5G... brutál méret (és kb. első 5G készülékek egyike)
ez meg most hát nem félbehajlik?

Tok beszerzése folyamatban, ritka mód csúszik a telefon (magárahagytam és nem lecsúszott az asztalról egy 10 perc alatt amíg egy helységgel arrébb voltam? ... arra mentem vissza mi zörgött, hát a telefon meg padlón volt, kijelzővel levelé, mivel szőnyegre esett semmi se látszik, de ilyesztő amikor egy 2 napos "drága" cucc "fejestugrik" az élet kegyetlenségeinek egyikébe)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#192) consono válasza DraXoN (#191) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, nagyon csúszós, ugyan így jártam első nap vele én is... Szerencsére megúszta, de akkor is.

"In God we trust. All others must bring data"

(#193) insight válasza DraXoN (#191) üzenetére


insight
aktív tag

nagyon sokszor járok úgy, hogy leteszem egy vízszintesnek tűnő felületre, lehet az szövet (kanapé), fa, fém vagy kerámia, a telefon szépen lassan elkezd vándorolni, jó esetben észreveszem, rossz esetben csak a csattanást hallom. A tökéletesen sima fém és üvegfelület miatt a kézből is könnyen kicsúszik, az autóban is vándorol ráadásul a kevlár tok tapadófelülete sem tud ráragadni úgy, ahogy kellene.

Hogy tetézzem a bajt, notórius tokgyűlölő vagyok, mert szeretek gyönyörködni a dizájnban, aki tartósan tokot tesz a telefonjára szerintem legyalázza a magasan képzett dizájnerek 1-2 éves munkáját. Nem beszélve a kényelmesebb használatról, a vékony káváról, ami tok nélkül létezik csak... Mondjuk úgy, hogy a Flip 5 rendesen feladta a leckét, ennyire csúszós utoljára az iPhone X volt, az ráadásul még kerekített oldalakkal...

Valószínűleg a megoldás egy vagy két átlátszós gumipötty lesz, amit ráragasztok a hátlapra, vagy valami hasonlóan esztétikus minimál trükk. A zúzósabb napjaimra tökéletes lenne a kevlár tok, ha méltóztatna odaragadni a hátuljához...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#194) consono válasza insight (#193) üzenetére


consono
nagyúr

A te torkomban nincs ragasztó csík? A gyári Samsungon volt a kijelzős oldalon, de talán a kínain is. Leginkább ezért nem is cserélgetem.

"In God we trust. All others must bring data"

(#195) insight válasza consono (#194) üzenetére


insight
aktív tag

Gyári Samsung kevlár (aramid, ahogy ők hívták) tok nem készült a Flip 5-höz sajnos, Flip3-nál nagyon szerettem.
A kínaiban is van ragasztócsík, csak éppen az üvegre nem bír úgy odatapadni, hogy ne kezdjen el mozogni pár nap után. Jobb minőségű kétoldalú ragasztó megtartja.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#196) consono válasza insight (#195) üzenetére


consono
nagyúr

Én a kínainak csak az alsó részét használom :) Megszoktam a Samsungnál, hogy nincs keret a kijelző körül, csak a szélén, így most felesben van a kettő :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#197) insight válasza consono (#196) üzenetére


insight
aktív tag

nem rossz ötlet, bár akkor picit szélesebb alul. A felső rész további hibája, hogy összegyűjti a port a kamerák körül...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#198) consono válasza insight (#197) üzenetére


consono
nagyúr

A kamera dolog nálam is megvan, sajna...

"In God we trust. All others must bring data"

(#199) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Amit nem értek, hogy videózáskor ha a széles látószögű kamera megy, miért nem lehet vakut kapcsolni...
fura korlátozás nem láttam még ilyet.

Egyébként fotóban jobb képeket csinál a telefon mint a mate 20 x, még akkor is ha zoom-olok, pedig utóbbinak van egy 3x tele lencséje. 10x digitális zoomban is jobbak a képei.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#200) consono válasza DraXoN (#199) üzenetére


consono
nagyúr

Tényleg érdekes, nem is vettem eddig észre :) Gondolom vagy a melegedés miatt van, vagy pedig azért, mert közel a vaku a nagy látószögű kamerához és belezavar a képbe...

"In God we trust. All others must bring data"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.