Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15) Acélfarkas


Acélfarkas
senior tag

Eleve az adatközpontok építésének engedélyezéséhez feltételnek kéne szabni, hogy csak akkor épülhet meg, ha az adott cég biztosítja a működéséhez szükséges energiát is.

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#17) moleculez


moleculez
veterán

Egyszer ebben is lesz egy áttörés, aztán nevetni fogunk ezeken ;) Emlékezzünk, nem rég még szekrény méretű számítógépeink voltak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#19) ultrasound


ultrasound
tag

Ha sokat ugrálnak a végén küldenek nekik atomot rakéták formájában a ruszkik! :)

(#20) Synthwave válasza ultrasound (#19) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor neked is fog nőni még egy fejed a lapockáid alá...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) Croissant


Croissant
aktív tag

Első értelmes felhasználási területként befoghatnák az AI-t, hogy optimalizálja a villamoshálózatot... Majd ha végzett a sok kamukép és kamuvideó generálásával...

(#25) atus72


atus72
senior tag

azaz, akkor ne szarozzanak, rakétasilót is mellé!

(#26) ttt válasza Croissant (#22) üzenetére


ttt
senior tag

Sajnos nem a hálózat optimalizálátlansága ami a gond, hanem a felhasználásé. Ennek most kiváló példája az eszetlen, megtervezettlen napelem telepítés, ami világszerte borítja meg a villamos-energiarendszer irányítását. Csak ugye erről nem illik beszélni, mert az nem illik bele a jópofi és ződ politikusi szemfényvesztésbe. A szakma meg csak pislog, mert se koncepció, se pénz, se emberi erőforrás nincs egy tervezett átállásra. Igen átállás, mivel a jelenlegi rendszerek központosított rendszerek és ehhez erősen diverzifikált rendszerek kellenének. De amikor a politikus meg a közgazdász mondja meg hogy hogy legyen és mikorra, addig a f.stenger közepén fogunk evickélni.

Azzal teljesen egyetértek, hogy nem azonnal háborús célokra, hírszerzésre, deepfake-re kellene az energiát - fizikai, számítási - elpazarolni. De az ember ilyen. Ilyen hüLYe.

#14 ncc1701 A tóriumos erőművekkel egyetértek, de annak terjedésének is az az akadálya, hogy hadászati célokra nem alkalmas, így a igen kevés pénz feccölnek bele.

(#27) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Van dokumentum sorozat..amerikaban vannak privat eromuvek...es rengeteg bajt okoznak..az ellenorzesuk nem megoldott a hatosag reszerol 100% ban, igy mennek a trukkozesek es tussolasok.. ajanlom megnezni..mar nem tudom, hogy letoltottem valahonnan vagy streaming szolgaltatonal volt..ha rendesen csinaljak akkor nincs vele problema, de ha ugy ahogy a dukufilmekben lattam, akkor nem akarok a foldon elni mire elterjed.

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#28) ttt válasza Kolbi_30 (#27) üzenetére


ttt
senior tag

Na, igen. Még egy rendkívül jól szabályozott, ellenőrzött, karbantartott atomerőműnél is lehet baj, beüthet a balszerencse. Nem hogy jóskapista kft-nél, ami (sokszor nem) kicsit kockáztat a nagyobb profitért.
Viszont - lehet rosszul emlékszem - az USA-ban is állami monopólium az atomenergia, még ha rémlik is valami, hogy az ötvenes években valóban volt példa 1-2 magán próbálkozásra, de azok vagy üzemelés előtt csődbe mentek, vagy ki is vették a kezükből - pont a monopólium megteremtésével.
(De ha megtalálod a dokut, megköszönnék egy linket, vagy a címét! :R )

(#29) Reggie0 válasza Kolbi_30 (#27) üzenetére


Reggie0
félisten

Westinghouse, illetve japanoknal is van vmi ceg, amelyik fejleszt par konteneres kis atomeromuvet, ami gyakorlatilag teljesen gondozasmentes.

Peldaul: [link]

De a Rolls-Royce is probalkozik vmivel: [link]

[ Szerkesztve ]

(#31) Rive válasza ttt (#26) üzenetére


Rive
veterán

.. tórium... terjedésének is az az akadálya, hogy hadászati célokra nem alkalmas...

Rendes országokban az utolsó ténylegesen vegyes (civil-katonai) használatú reaktortípus a Magnox volt, de valamikor a hatvanasokban azok is átálltak tisztán civil üzemre.

A ruszki RBMK elvi szinten szinten hasonlóképpen képes volt plutóniumgyárként üzemelni, de civil erőművek tényleges kettős használatáról nem tudni/nincs rá bizonyíték.

Azaz, jelen állás szerint a civil/katonai használat összemosásának évtizedek (fél évszázad?) óta semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#39) koxx


koxx
MODERÁTOR

makszutov usert ezennel megkerem, hogy fejezze be az amokfutast a topikban, marmint ha a forumon szeretne meg maradni…

(#40) makszutov.hu válasza koxx (#39) üzenetére


makszutov.hu
tag

OK, vettem. Bocsánat.

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#41) realme


realme
kezdő

Pedig megmondták a zöldek is hogy az atomerőmű az már a múlté.

(#42) Kolbi_30 válasza ttt (#28) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nem tudom, hol lattam. Az sem kizart hogy discoveryn vagy NC-n, de arra emlekszem , hogy kiderult hogy eltussoltak par dolgot sulyosakat is..sugarfertozott lett a kornyezo varos egy jo resze vagy valami hasonlo..lehet Westinghausos dolog volt. Torrentes oldalakon nezz utanna hatha. Vgya ha van streamed ott

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#43) Reggie0 válasza Kolbi_30 (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Az tudtommal inkabb a kitermeles/finomitas/tisztitasra jellemzo problema.

(#44) MaCS_70 válasza ultrasound (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekesség: Oroszország most is jelentős "atomenergiát" küld az USA-nak, mivel az amerikai atomerőművek olyan 20-25%-ban orosz uránnal működnek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45) Reggie0 válasza MaCS_70 (#44) üzenetére


Reggie0
félisten

Raadasul nem csak urant kuldenek, hanem visszakeverik a leszerelt plutoniummal, hogy elegessek.

(#46) realme válasza MaCS_70 (#44) üzenetére


realme
kezdő

Az Izrael partjainál állomásozó hadihajók is orosz üzemanyaggal működnek Indiából veszik de mindenki tudja hogy orosz.

(#47) EyElEs?! válasza Acélfarkas (#15) üzenetére


EyElEs?!
tag

Azért az áramot nem ingyen szokták adni, és vannak országok, ahol pl. az ipari áram eladásán nagyon jól keresnek emberek.

(#48) Reggie0 válasza EyElEs?! (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

Mi az az ipari aram?

(#49) MaCS_70 válasza Reggie0 (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Energiakereskedelmi (ár)kategória. Normális esetben olcsóbb, mint a lakossági áram.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) Acélfarkas válasza EyElEs?! (#47) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

És én hol írtam ezt, hogy ingyen adják? Az adott cég építsen az üzemeltetéshez szükséges energiatermelőt /erőmű, napelempark, szélerőmű stb./

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.