Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:07:14

LOGOUT.hu

Április 30-án a GSC Game World bejelentette az új projektüket, ami pedig nem más mint a S.T.A.L.K.E.R. következő epizódja, a Call of Pripyat.
Ez a 2. úgy nevezet "stand-alone" kiegészítője lesz a 2007-es Shadow of Chernobyl-nak, és ahogy ez lenni szokott, a fejlesztők most is eszközölnek számos fejlesztést.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13266) Dhampir


Dhampir
félisten

Nem fogjátok elhinni, de Linuxon futtatom a COP-ot! :C

Az Ubuntu 12.04 LTS alapú 32-bites Kiwi Linuxon (Kis ismertető). A 32-bites PAE rendszermag 64 Gigabyte-ig képes kezelni a rendszermemóriát.

Úgy kezdtem neki, hogy kényelmesen feltelepítettem az Ubuntu szoftverközpontból a Winetricks és a Wine szoftvert.

Az eredeti lemezről a Wine-nal futtattam a setup.exet (nem jelöltem be azt a lehetőséget, hogy helyezzen parancsikont az asztalra, sem mást).
Miután feltelepült a játék, bemásoltam a Wine rejtett mappáján belül (Ctrl+H megmutatja a rejtett fájlokat a Saját mappában) ugyanúgy, mint Windows alatt a Program Filesban (itt ennek az útja így kezdődik: .wine/drive_c/Program Files/GSC World Publishing) a játék "bin" mappájába a "nodvd-alkalmazást", hogy ne a lemezről fusson.
Ezt követően a magyarítás "gamedata" mappáját másoltam át a játék könyvtárába.
Ezután futtattam a Winetricks alkalmazást.
A "Select the default wineprefixet" leokéztam.
A megnyíló ablakban legfölül az 'Install a Windows DLL or Component' menüt választottam.
Megnyitás után kihajítottam kipipáltam az egyetlen be nem jelölt d3dx9_43 .dll fájlt és ki kellett még választanom a "dotnet20" (MS .NET 2.0) és a "dotnet20sp1" (MS .NET 2.0 SP1 (experimental)) fájlokat.
Ezután a főmenü Wine Programs menüjéből a játék parancsikonjával indítottam el.

Gyönyörűen fut, de néhány fűcsomó narancssárgás színű volt bizonyos szögből megközelítve, minden más szépen nézett ki, és a pár perces mustra alatt rendben történt. Lőttem az F12 gombbal fotókat is, de nem tudom, hogy hova mentette a játék, nem találom. Windows alatt hová szokta? :F Még sosem készítettem pillanatképet játék közben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.