Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Met


Met
nagyúr

de miért egy ilyen "zárt" helyen gyújtanak rá egyszerre hárman?
Mert parasztok, ennyi.
Sokan azt sem képesek értelmezni hogy a megállóba nem gyújthatnak rá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2) 66zio válasza Met (#1) üzenetére


66zio
aktív tag

Ugyan ez van a Köki vasútnál. Ritkán szállok ott, de mindig találkoztam 1-2 benti bagózóval, ráadásul ott is dobják el a csikket.
A megállókban is dohányzik mindenki, jobb esetben csak az elején. Amikor behozták azt a törvényt, hogy ne lehessen megállókban bagózni, javult a helyzet, de most kezd visszaállni az "eredeti" helyzetre.
Valahogy elfelejtettek bünetni. Ezt én nagyon sajnálom. Sajnos ez az igazság, egy törvényt csak akkor kell betartani ha elkapnak, megbüntetnek, empátiából nem.

(#3) oriic válasza 66zio (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Buntetes... Amikor a megalloban a kozteresek/ellenorok bagoznak, en meg rajuk szolok, aztan csak annyit kapok hogy alljak odebb...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#4) nemlehet válasza oriic (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Fotózd le őket és küld be a központi email címre. Ha nem is vágják ki őket, de prémium megvonás az a minimum.

Amúgy nagy parasztság én is rohadtul utálom. A legszebb az a hihetetlen arrogancia és pofátlanság ami ehhez társul. Szólsz neki és még neki áll feljebb.Mindenkinek akkora pofája van itthon hogy hihetetlen.

Nem szeretek bezzegnyugatozni, de a híresen tajparaszt angoloknál is sokan szarnak a szabályokra, de ha szólsz akkor 95%-ban elnézést kér és abbahagyja. Legyen az dohányzás, rossz helyen ivás, szemetelés (igazi suttyó fiatalok is felvették amikor szóltam, hogy nem kéne) stb.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#5) 0xmilan


0xmilan
addikt

Ilyenkor a "miért pont itt" helyett szerintem hivatkozz a táblára, ami konkrétan tiltja a dohányzást.

(#6) Dluinet


Dluinet
nagyúr

ne menj külföldre, ott az étterembe, evés közben, melletted rágyújtanak
mindenhol dohányosok
itthon sokkal normálisabb, szinte nem is látsz dohányost

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#7) szipipeti válasza Dluinet (#6) üzenetére


szipipeti
csendes tag

Tavaly októberhez képest ez év októberére Prágában (cseheknél) is betiltották a dohányzást.
Sokkal kellemesebb egy sört (2-t) leengedni egy csülökkel....
A doházókkal nem az a baj, hogy szívják.... tegyék!
Ne fújják ki!

(#8) lev258 válasza Dluinet (#6) üzenetére


lev258
veterán

Én nem tudok úgy eljutni A-ból B-be az utcán, hogy ne szívjam valaki/valakik füstjét.
És ezt vidéki nagy/kisvárosban tapasztalom.
Szóval annyira azért nem rózsás itthon a helyzet. Bár még mindig jobban zavar, amikor azt látom, hogy a kisgyerekes szülők füstölnek, miközben mellettük van a gyerek is.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#9) mephi666


mephi666
nagyúr

ez szerintem az alapvető intelligencia hiánya: amikor még sima cigit szívtam, nem volt tiltva a buszváróban való bagózás, de általában odébb álltam vagy 10 méterrel füstölni :U

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10) updog


updog
senior tag

Akkor még vegyük hozzá azokat, akiknek a célállomás előtt másfél megállóval már a szájában van a cigi és már leszállás közben gyújtja megfelé, illetve aki még szív egy nagyot mikor már csönget a jelző**, lazán elpöccinti az égő cigit a megálló irányába, majd felpattan az emberek közé, és kifújja a füstöt.

További véleményemet inkább nem is írom le, így is darázsfészekben turkálunk, alig várom, hogy az első "ennyit ki lehet bírni", illetve a jogokról szóló hsz.-ek megjelenjenek :U

--
**amúgy ez is egy külön bejegyzést megérne, hogy "a jelzés megszólalása után a fel/leszállás tilos és veszélyes" melyik részét nem értik a budapesti közlekedő emberek, de ez itt most nagyon off :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11) #72042496


#72042496
törölt tag

Azért gyújtanak rá ilyen helyen, mert bunkók. Vagy csak hulla fáradtak, és már oda se figyelnek, én ezt is el tudom képzelni.

Egyszer amikor a pirosnál a villamosmegálló mellett elémdobta a manusz a csikket a kocsiból, megfordult a fejemben, hogy felveszem és visszadobom neki a lehúzott ablakon keresztül. De aztán nem, mert még az oldalsó korlátok ellenére elkap, és kiveri belőlem a szart is. (Szép nagy SUV volt, benne egy hasonlóan termetes kopasszal, tiszta sztereotíp felállás.)

[ Szerkesztve ]

(#12) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Nyomd bele az égő cigit a tenyerébe, szerintem hamar megtanulja. Nekem is nagyon telik a pohár, hogy kap egy maflást a biztonsági őr, aki nem tartja be az 5m-t az ajtótól, hanem csak kihajol az ablakon, az egész meg jön vissza.

[ Szerkesztve ]

(#13) erer1000 válasza Dluinet (#6) üzenetére


erer1000
őstag

SK-ban néhol borzalmas hogy beltérben is lehet dohányozni

pl volt egy diszkó, ahol rendesen ki kellett menni levegőért kb.
volt ahol rágyújtott az ember, nem látta (szó szerint) amit kifúj, mert füst volt az egész beltér (szórakozóhely ez is)

kávézókban is , sőt, egy plázának a belsejében levő kávézóban is találkoztam már olyannal hogy nagyban cigiznek.

pince szinten levő kocsmában is volt egy nagyon rövid látogatásom, mert bementem , és bár nem dohányzott akkor ott senki, kb üres is volt délután, de mindennek mélyen büdös szaga volt.

ilyenkor áldom a hazai szabályozást, hogy ezek már nem fordulnak elő itthon :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#14) Dluinet válasza erer1000 (#13) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ilyenkor értékeli az ember a magyar viszonyokat

nem akarok több külföldi példát felhozni, mert bicskanyitogató történetek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.