Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cinkoxid


cinkoxid
senior tag

Érdekes teszt lett, szeretem az ilyet :)

(#2) d@vee


d@vee
őstag

Jó teszt lett :)
Bár még néhány játékot tesztelhettél volna vele :)

Ja

(#3) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

3DMark Vantage és nem Ventage elírtad a képcímet de a szövegben is így van.

(#4) Sinesol


Sinesol
veterán

Köszönöm a tesztet, jó kis esti olvasnivaló :R

A Vantage-ban tényleg érdekes, hogy a 7950 kevesebbet hoz mint a 7850. Cpu limitről sem lehet szó, mivel akkor a tuningolt 7950 nem hozhatna jobb eredményt.
De amúgy ha nem te tesztelted a 7850-est, akkor nehéz megmondani mi okozta az anomáliát, mivel a tesztkörnyezet sem ugyanaz. Vagy lehet hogy valami huzott 7850 eredményeit vetted át és a Vantage szerette a magas órajeleket? Ki tudja..

[ Szerkesztve ]

(#5) norbert1998 válasza Sinesol (#4) üzenetére


norbert1998
veterán

Furcsallom én is. De több eredményt néztem, sajnos hasonló arányokkal.

Dave: jelenleg ennyi játék van a gépen, vagyis már ennyi sem, ezeket befejezem, és egy nagyobb szüneten esne át a gép. Addig nem akartam mást szedni. Ezért volt sok benchmark, mert azok nem 10-20, vagy akár 40 GB-osak.

(#6) ViZion


ViZion
félisten

Gratula az új karihoz!
Dissipation-t azért még máshol is fordítsd le... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#7) norbert1998 válasza ViZion (#6) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi :R mindenkinek :)

szórás. Szerintem a tékozlás jobb,csak mert miért ne?:D

[ Szerkesztve ]

(#8) F e Z o válasza norbert1998 (#7) üzenetére


F e Z o
veterán

Vantage tesztben graphics score-t tüntettél fel vagy összpontszámot?

H2O über alles!

(#9) norbert1998 válasza F e Z o (#8) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezt már nem tudom. Valószínűleg, amelyikbe nem szól bele a processzor, mert mintha emiatt vacillaltam volna egy kicsit.

(#10) Tyrel


Tyrel
őstag

"a Dual Dissipation Black Edition szó szerinti fordításban Kétszeres Tékozlás Fekete Kiadást jelent."

Turenkarn

(#11) csaabz


csaabz
őstag

Köszi a tesztet!

Nekem is egy 7950 van csak Sapphire változatban. A mai napig egy erős gaming kártya.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#12) norbert1998 válasza Tyrel (#10) üzenetére


norbert1998
veterán

Google :DDD

(#13) korion válasza cinkoxid (#1) üzenetére


korion
senior tag

Sziasztok!
én megvettem a 290 DD és remélem jól beregisztráltam!
nagyon baba!
2 óra BF4 65-67C ,van hangja,de messze nem porszívó effektus és a Gigabyte 3 ventis megoldásnál is halkabb,viszont az MSI 7870 AfterBurner-nél hangosabb egy picit!

Viszont én "alig" kaptam vmit a vga-hoz és én nyitottam ki!(átalakító+ 1-2 matricát talán)

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#14) big-J válasza Tyrel (#10) üzenetére


big-J
őstag

Jó ez a cikk, sokat röhögtem rajta. Nem rosszindulatból, de egy csomó ábrán azt se tudtam mit néztem, csak számok voltak de azt se tudtam hogy fps, dB, vagy Celsius. Meg ezek a megjegyzések hogy nem a te gépeden készültek, hát kihűltem :D

(#15) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nos, igen..a cím enyhén erőltetett és el is ferdült kissé..a disszipációra utal eredetileg a név, ami mondjuk hülye elnevezés, bár találó az eredmények tekintetében..ha az áramot 2x hatékonyabban alakítja hővé (virágnyelven disszipál), akkor megvan a melegedés oka. Ha kevésbé cizellálom, akkor röviden: gagyi a hűtése, de legalább csecse. A TDPlimittel kapcsolatos zagyvaságok és az elért eredmények következetlen magyarázata, ill. a tragikus grafikonok után már csak 1 kérdésem van: muszáj volt? :B

ps.: az 1240re húzott, 110°Cra fánkolt 7850hez szintén csak gratulálni tudok :S

Ha nem csak a savazás oldalát akarom leírni: menj a kártya topikjába és kérj segítséget a megfelelő beállításához, mert komoly problémák vannak.

(#16) dhstyle


dhstyle
tag

nekemis ugyanilyen 7850em volt , 4 giga ram társaságában.. és bizony akadt 1-2 néhány játék.. most van 8 giga ram és igazán semmi sem fogja meg... 1680x1050 felbontáson ami mondjuk számít..

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#17) Televan74


Televan74
nagyúr

Mantle alatt elég szépen elfogyott a 7850 1GB ramja.2GB -s verzióval jobb lett volna a helyzet , de avval sem passzentos.A 3GB 7950 már szépen hoz a konyhára. Jól sikerültek ezek a 7950 -s kártyák.Talán 1-1,5 évig még high és medium beállítások mellett is elviszik FHD -n a játékokat.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) norbert1998 válasza Televan74 (#17) üzenetére


norbert1998
veterán

A far cry-bol kiindulva én többet remelek :)

(#19) haddent


haddent
addikt

Grat, nagyon jó kártya, szeretni fogod. Én megjártam a HD7970 - HD7950 - R9 270 (~HD7870) utat visszafele, és azt kell mondjam, hogy a HD7950 lehetett a sweet spot. A 7970 az brutális, nem kímél semmit, de szerintem nem elegendő a teljesítmény difi, hogy ezt megérje. A 7950 már anno is olcsóbb volt, kevesebbet fogyaszott, de lehetett kapni HD7970 deszkára szerelve, na az nagyon jó cucc :K
Az R9 270 pedig nagyon kis aranyos kártya, tök jó kis teljesítménye van, és annyira kis csendes és kisétű, de hát nem egy csúcskari.

(#20) norbert1998 válasza haddent (#19) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi, egyetértek.

Akik a tékozlás miatt szóltak, a fordítók egy szót sem írtak parolgasrol, de már megvan. Modositom is :R

(#21) Speed® válasza norbert1998 (#20) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kéne erőltetni a szó szerinti fordítást ez esetben..a villamos energia hővé alakulása nem párolgás eredménye..már utaltam rá, a dissipation "magyarul" disszipáció, erre keress rá, ha feltétlenül ferdítenéd ;p

(#22) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ezek a hőmérsékletek... :Y
Szerintem érdemes lenne megoldani a jobb szellőzést, mert hosszú távon egyik komponensnek sem tesz jót.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#23) norbert1998 válasza Speed® (#21) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem érted a lényeget. :)

Retek egér: egy core 3000 és az összes nyílásán ventilátor összeállításon mit javitsak még?

(#24) Speed® válasza norbert1998 (#23) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A hibás fordításnak vagy a tesztnek? :D

Egyébként a VGA ráncbaszedésével feszültségügyileg tudnál javítani rendesen, ezért céloztam arra, hogy nézz be a topikjába, milyen feszen rohangálnak többnyire a 7950ek. A Boost el van töccsentve gyárilag sajnos ez esetben is.

A házban pedig hiába van mindenhol venti, ha adott esetben nem optimálisak. A vinyókeret gátolja a befújókat, ha nem szükséges, a felsőt szedd ki, az oldallapi ventit pedig teszteld le fújó és szívó állásban, hogy jobb a karinak, az is ronthat pl. Alulra, a táp mellé is jól jöhet egy befújó, ami a VGA elé tolna friss ájert szintén. Ezek együtt ill. a feszültség ráncbaszedése markáns javulást hozna.

[ Szerkesztve ]

(#25) norbert1998 válasza Speed® (#24) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem hibás a fordítás, direkt van így. :D

1250 mV-on van terhelés alatt, de benézek a topikjaba. :R

Nincs benne a keret. Kábel menedzsment használva, oldalán a ventinyilas le van zárva, többi pedig a gyártó által javasolt állásban van. Mármint a ventik. Egyébként nem én raktam rá a mx-04-et,lehet, hogy mondjuk rajta van fél liter is. Majd nézegetek még.

(#26) Speed® válasza norbert1998 (#25) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor is minimum fura..de végülis beszélünk róla..majdnem reklámértékű :DDD

Az rengeteg. A legtöbb példány VRM szinten izzik annyival, közben a GPUk sokszor 1200MHzet is simán mennek 1.2Von. Az 1.1GHz minimum 1.15Val menni fog, ha nem lejjebb. A trükk az, hogy ha boostos a kari, akkor force constant voltage opcióval tudod állítani. Persze végleges megoldás a BIOS ráncbaszedése lenne, akkor megmarad a powerplay is.
Ha pedig volt szétszedve, akkor ne légy rest és nézz rá, hátha van mit szépíteni.

(#27) Vincent_


Vincent_
aktív tag

A rosszul szellőző házban 110 fokra hevített "ottfelejtett" kártyához csak gratulálni tudok. Aztán ezeket árulják "megkímélt" jelzővel hardverapron...

A grafikonokat már írták mások, hogy hulladékok. Az ilyen foghíjas ábráknak mi értelmük egyáltalán? Magyarázat? Konklúzió? :F

A 7950-es a 7850-hez képest ég és föld. Ha a fogyasztás-arányos teljesítmény volt a kérdés (az volt?), akkor a 7770-est is tesztelni kellett volna, na az vitt volna mindent. :DDD

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#28) norbert1998 válasza Vincent_ (#27) üzenetére


norbert1998
veterán

Oké. Köszönjük. Fújjon tova a szél. ;]

Miért kell fikazni? Ha nem jó, mondd meg, miért. Ne azt mondd, hogy ez egy szar, úgyhogy nyasgem, mert senki nem fog rád figyelni. Mondom neked, van, ami megy 120 fokig is, tuning nélkül. Azután az incidens után még egy évig használtam, hibátlanul. Ráadásul meg fel év garival adtam tovább.

Speed(R):ma utána nézek a dolgoknak, ha haza értem.

(#29) Vigilante


Vigilante
őstag

Jó kis teszt lett, habár gameknél egy fix benchmarkos game-nél néztem volna meg a különbségeket, alap és tuning között. :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#30) norbert1998 válasza Vigilante (#29) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi :)
Az a baj, hogy olyanom most nincs, és mint már írtam, semmit nem szeretnék már letölteni. :N

[ Szerkesztve ]

(#31) Vincent_ válasza norbert1998 (#28) üzenetére


Vincent_
aktív tag

Sziporka szívem!

Ha picit is intelligensebben válaszoltál volna, talán még ötleteket is adtam volna egy korrektebb ábrázoláshoz. Leírtam, mi a sz*r benne, kár, hogy nem értetted meg. Javaslom, olvasd el újra.

Egy jótanács: ha nem bírod a kritikát, ne írj cikket...

A "nyasgem"-es tanácsodért (?) külön köszönet! :C

[ Szerkesztve ]

Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

(#32) norbert1998 válasza Vincent_ (#31) üzenetére


norbert1998
veterán

Oké, akkor a "jófejség" értelmében válaszolok az előzőre kicsit toleránsabban. :)

Azért ilyenek a grafikonok, azért van ennyi pontjuk, mert magamból indultam ki. Vagyis, hogy én tudom, nekem mennyit mennek adott játékok, tudom, hogy mit tud a gépem, tehát a teszteknél általában csak a tesztelt termék grafikonértékét nézem meg, eldöntöm magamban, hogy ez milyen azenyémhez és az elvárásaimhoz képest, majd a szöveg elemzése nélkül, esetleg gyors átolvasással továbbmegyek. Én úgy fogom fel a külön odaírt szövegeket, hogy a grafikonon szépen látszik minden, amit tudni érdemes, és a szövegekben alatta amúgy sem szoktak nagy ördöngösségek elhangzani. Például, hogy a 980 jobban teljesít a NemlétezőBench alatt, mint a vele egy szinten lévő 290X, tehát ez a benchmark nVidia párti. Ilyenekkel nem akartam vesződni, 7950-ről úgyis van teszt PH!-n, ez csak az XFX-féle megoldásról szól(na). :K

(#33) mekker


mekker
őstag

Nekem egy hőcsöves XFX 7870 Tahitim van (ugyanez a NYÁK, chip, csak le van tiltva pár modul benne). Hát...a hűtése nem egy remek. A hűtése nem zörög, de viszonylag hamar szélzajossá válnak, illetve eléggé melegszik. Mondjuk szerintem azért is melegszik ennyire, mert ezek a szerencsétlenek kispóroltak a rézcsőből egyet... Ki van alakítva a helye, de nincs 3. cső...Ezek után én nem zengek ódákat az XFX hűtésekről.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#34) Speed® válasza mekker (#33) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tehát Tahiti-LE / Black? Ott is érdemes ránézni a Boostra..sőt. Jellemzően pont azokat sújtja igazán az 1.256V mumus. Nekem PCS+ Myst van, ami ugyanaz pepitában, gyárilag 1.256ra ugrik 925->975 Boost mellett, közben meg 1V/1Gn betonstabil.."kicsit" el van töccsentve a BIOSuk :o

(#35) kerekfej


kerekfej
addikt

Miért vastagabb a fém lemezen az egyik X az XFX feliratnál?

(#36) norbert1998 válasza mekker (#33) üzenetére


norbert1998
veterán

a hűtés nekem sem tetszik, csak a design, de az nagyon

Kerekfej: nekem ez eddig fel sem tűnt :D

(#37) flanki


flanki
aktív tag

2 XFX kártya volt a hónapokban ismerőseim gépében mind a kettő 75-110 fokig melegedett.
Mindkét kártya új volt, garis, bontatlan dobozból és mindkét kártya kilett cserélve valami más gyártó kártyájára...
Nem akarom savazni az XFX-et de sajnos fura hogy mindkét kártya hűtése hibás lett volna? :U

(#38) norbert1998 válasza flanki (#37) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem sajnos, tényleg ratyi ez a megoldás. Jobban jártam volna egy referencia dc-szerű valamivel :(

(#39) Speed® válasza norbert1998 (#38) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha a megregulázás után is gondod lesz, akkor szidjad ;) Jó lesz az..

(#40) norbert1998 válasza Speed® (#39) üzenetére


norbert1998
veterán

Rendben. Egy megoldásom maradt csak, másik BIOS, mert így nem tudom még csak undervoltolni sem. Az összes fórumot meg mindent elolvastam, hogy mit csinálhatok rosszul, de mivel már eleve jól csináltam, csak zárolt, ezért nem tudok állítani feszt.

Típus, gyártó és Device-ID-n kívül kell még másnak is stimmelnie? Pl. BIOS version? baj, ha egy nagyobb verziójút teszek fel? (valamiért úgy rémlik, igen, hiába stimmelt a többi adat) (7950 topik elég csendes jelenleg)

[ Szerkesztve ]

(#41) Speed® válasza norbert1998 (#40) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha így van beállítva az AB, akkor sem tudsz feszt állítani? Lehet olyan vezérlőt kapott a kari, ami nem babrálható? ASUS GPUTweak/Sapphire Trixx mit mutat?

Eltérő VRM/RAM ICk okán saját BIOS módosítása szerencsésebb, mentsd le GPUZvel és nézd meg, mit enged variálni feszügyileg a VBE7.

(#42) norbert1998 válasza Speed® (#41) üzenetére


norbert1998
veterán

Így van állítva.
(képlink)

[ Szerkesztve ]

(#43) minek?:S


minek?:S
őstag

Fasza kis teszt lett ;)

Igazából egészen megtetszett ez a "kis" 7950-es, még az sem kizárt, hogy ilyet veszek(vagy 7970-et). Mindenesetre most egy kicsit átbillentettél a piros oldalra.
_________________
Talán ha azt mondod, "Fiam, állj át a sötét oldalra".... :DDD

Üdv.:M.

(#44) norbert1998 válasza minek?:S (#43) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi :R

Állj át a sötét oldalra, kevesebb a villany számla. ;]

(#45) mekker válasza Speed® (#34) üzenetére


mekker
őstag

1,1V, újrapasztázva, de még így is melegszik (idle normális, negyed óra Furmark 80C körül volt...aztán sikerült elszabnom ezt később, amikor megint levettem a hűtőt; játék 65-75-80C).
Lejjeb is lehetne feszelni, de ezek a szerencsétlenek nem raktak bele értelmes VRM-szabályzót, így nem tudom szabadon állítani még BIOS-modból sem, szoftveresen meg esélytelen.
Inkább az a baj, hogy egyel nagyobb hűtőt kellett volna rátenniük.
Bár igazából nem vészes így már, a ventiprofilt is átvariáltam normálisra, szóval hangra tűrhető, hőfokra tűrhető. 50k volt anno, amikor egy jobb 7870 60k+ volt, szóval az árát megérte. Csak kéne rá valamikor egy használt Acrtic Accelerot. (Twin Turbo II-III.), az olyan 8k remélhetőleg.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#46) Speed® válasza norbert1998 (#42) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a VRM-Unknown rész nem valami bíztató :S És mi az a Memory-1375 érték..? Nem 1500 kéne legyen? MSI AB a Mystemnél hasonlóan tévesen látja :U
Ha teszel egy próbát 1.15Vra lehúzva az 1.25ös értéket, kíváncsi vagyok, mi lesz.
Eredeti BIOSt azért őrizd meg módosítatlanul, legyen mihez nyúlni, ha nincs kép!

(#47) Speed® válasza mekker (#45) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Oké, hogy melegszik, de miért kell fánkkal gyilkolni..? Játék a lényeg..VRM hő?

Nekem a Myst szépen babrálható, szerencsére ilyen téren nem spóroltak vele..
Hőmérséklettel sincs különösebb gondom, mióta rádobtam 1 Aurast 2x12vel ;p
Viszont le akarom cserélni, mert van egy MK-13 borda a polcon, folyamatban..

(#48) mekker válasza Speed® (#46) üzenetére


mekker
őstag

Valószínűleg nem fog menni semmivel, már végigfutottam ezeket a köröket 1-2-szer.
Át kell állítani VBE7-ben (2d 800mV és 3d 1100mV azt hiszem) a feszt, meg egy majdnem lineáris ventiprofilt kell berakni.
@47 Miért, van a FurMarknál jobb program tesztelésre? Egy játék nagyon változó, meg nem is mind pörgeti maxra.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#49) norbert1998 válasza Speed® (#46) üzenetére


norbert1998
veterán

Most módosítottam 1.0. 69-re. Most bootolt be a winnyoc.

TDP teljesen gyárin (0), 1.069 V, és 980 MHz-en még a fánk is majdnem teljesen stabil órajeleket mutat! :R (tudom, gyilkos, de most már sietek)

[ Szerkesztve ]

(#50) Speed® válasza mekker (#48) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A fánk "póvervírus", irreális terhelést tol a karira. 3-5 perc max., hogy lássa az ember a hőhatárt, ill. OChatár durva belövéséhez képhibák kiszűrésére oké, de kb. ennyi..játék a lényeg. Egy Cry3/FC3 páros bőven jó tesztproginak pl., elég háklisak.

norbert1998
Gyártómódosítás..? Azt minek? Értékekhez nem nyúltál?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.