Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Most biztos extra sok hiba van az írásban, sajna ezen a gépen amin csináltam az írást, nem működött a Word, de természetesen folyamatosan javítgatom a hibákat, és reggel egy nagyobb volumenű javítást, ellenőrzést is fogok végrehajtani!
Ha valaki talál a késöbbiekben még hibát, szólhat, hogy mi az és természetesne javítom :C

(#2) XeeN válasza bacsis (#1) üzenetére


XeeN
senior tag

Jó kis írás lett, ami ráadásul igazolja a saját méréseimet is. :) Grat!

(#3) finest


finest
őstag

Érdekes eredmények, köszi az írást!

A "megilyedtem" nagyon ütött! :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#4) marcipunk válasza bacsis (#1) üzenetére


marcipunk
tag

"és most TÉNYLEG NEM cserélek 3évig alaplapot" nem fogod kibírni, zugkocka leszel :D
jó írás, mint szokott :R

röff!

(#5) bacsis válasza finest (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jó'vanna :DD
Átfutottam az íráson helyesírás ellenőrzővel is. Szóval ha innentől kezdve van további hiba, lehet nyugodtan szólni, javítom :R

(#6) kano válasza bacsis (#5) üzenetére


kano
nagyúr

Hali!

Jó kis írás lett, gratula. :C
"Összegségében" ez szándékosan összegségében akart lenni vagy összességében akart lenni?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7) Racecam válasza bacsis (#1) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Az még hagyján, szinte 5 naponta teszel fel írásokat, de még mindig nem tudod, hogy kell a képeket illetve a kép alatti szöveget a cikkbe illeszteni, mert még egyszer sem nézted meg a szerkesztő ablakban, hogy néz ki, miután javítottam. :U :(

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) bacsis válasza Racecam (#7) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

elnézésedet kérem, akkor vissza fogom nézni a többi írásom, hogy szerkesztetted, és máskor figyelni fogok rá!

(#9) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Szia!

Nem okoskodás, de a lapok leírásában azért benne szokott lenni, hogy az a "kör alakú izé" az egy koax csatlakozó, a Gigabyte lapon alatta levő pedig egy optikai csatlakozó, amikkel a hangot lehet kiküldeni egy erősítőnek, tévének :).

Ennél a mondatnál pedig ugrottam az "új hozzászólás írása" gombra:
"az előbb említett kör alakú izé, meg még egy furcsa csatlakozó látható, amit szerintem senki nem fog használni. Talán mini Firewire-nek nézem."

Pedig eddigi írásaidban ilyeneket nem lehetett olvasni :).

Üdv.

(#10) bacsis válasza BaliJack (#9) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

persze, mert ilyen furcsa dolgok nem voltak az alaplapokon amikkel teszteltem :P
na mostmár tudom, hogy mi az, és kijavítom, köszi :R

(#11) G4ga


G4ga
őstag

nagyon jó irás... tetszett, amikor lapot váltottam sokat gondolkodtam a x48-on, de picit drágább volt mint az x38! mint látom nem buktam el sok mindentöl ... :)
Szeretem a lapomat :) és fekete is!
Gratulálok az iráshoz! nagyon jól sikerült szvsz!

(#12) gfefe


gfefe
őstag

jó kis írás, de egy maximus formula lehet többet hozott volna ki az x38 as szetből :)

de tanulságos :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#13) X@b3e


X@b3e
addikt

Én egyszerűbben váltottam X38-ról X48-ra, egy BIOS update-el ;] (Maximus -> Rampage), majd szépen vissza is, mert nem sok előnye volt a dolognak.
Viszont szegégy X48-nak meg vannak számláva a napjai, ez sajna nem fog 3-4 évet kibírni, az X58-al teljes platformváltás lesz novemberben (cpu foglalat, háromcsatornás DDR3, cpu-ba integrált mem. vezérlés), így valószínűleg teljesen el fog tűnni, és a populárisabb P(G)43-45 chipsetek és további variánsaik maradnak meg a jelenlegi c2d/q cpukhoz, amik kb. celeronnak lesznek átminősítve a nehalem megjelenése után.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#14) #41133696 válasza bacsis (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Milyen Monitorod van ? :)

(#15) codec


codec
senior tag

Tetszik az írás..Jól rávilágít a lényegre..
A mostani chipsetek között.. legyen az x38, p45, x48 minimális max 2 - 8% közötti különbségek vannak. Totál felesleges ilyen 10-20% os különbségekről beszélni, mert ez nemigaz!
Esetleg ha egy totál félreállított régi biossal megáldott lapot hasonlítunk össze egy finomhangol friss biosos lappal, ebben az esetben valóban lehetnek ilyen különbségek.

Majd az új chipsetek x58, p55 hozzák a 20% feletti plusszokat, de az nem is csoda..
(Viszont a beharangozott 40-50% plussz ott sem hinném hogy valós lenne.)

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#16) X@b3e válasza codec (#15) üzenetére


X@b3e
addikt

Azért a P45 és az X38/48 nem egy kategória.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#17) winfier


winfier
senior tag

Nagyon jó kis írás lett :K Legalább átlátható és minden dologra kitérsz ami fontos.
grat :C

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#18) bacsis válasza X@b3e (#13) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

NA ezért nem váltok 3évig!
Nem fogok platformot váltani, ahogy anno a p4emmel is kihúztam nagyon sokáig! Ezzel is kifogom húzni nagyon sokáig
Tavagy ilyankor még a 4ghz-re húzott P4esemmel játszottam, és a crysison kívűl meg a colin dirt-en kívűl 1440X900ba minden elment magas észletesség mellett, de a crysis is elment közepesen...
Ezt a gépet is fogom szép lassan tovább fejleszteni, ha kevés lesz a kraft, veszek bele 4magos procit! És egy 3ghz-es 4magos CPU bizony még egy jó darabig elég lesz, nehalem ide vagy oda.

(#19) X@b3e válasza bacsis (#18) üzenetére


X@b3e
addikt

Ha játszani akarsz, akkor a VGA-n múlik a dolog, 4 mag felesleges. Azért az X1950pro agp-n és 4GHz-s 478 P4-en (ami ugye jóval a legszolídabb core teljesítménye alatt van) megnéztem volna nagy felbontásban a CoJ-t, CoD4-et, oda már picit kevés lett volna, no de nem akarok kötözködni, sajna a high-tech sok pénzbe fáj, ha mindig topon akarsz lenni, max félévente cserélni kellene mindent, ez már csak ilyen gusztustalan iparág, a grafika meg sehol sincs a nextgen konzolokhoz képest...

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#20) ollie


ollie
MODERÁTOR

Tetszik a cikk. Csak a külalakon kéne még egy kicsit pofozni, és tökéletes lenne.

***

(#21) kts88


kts88
senior tag

Nekem ez így pont megfelel, a tartalom a lényeg. Nekem ha intelem lenne bőven megfelelne a P5E.
Tuningban milyen különbségeket mértél?
Esetleg megnézted mi van a P5E matrica alá írva ? :DDD
Ha nem segítek katt ide.
Egyébként köszi a tesztet, várom a következőt. :R

(#22) bacsis válasza kts88 (#21) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tuningbam 500as FSB felett már a P5E-nek voltag gondjai, igaz lehet a proci volt a ludas! ha azt akartam, hogy menjen 8X500on a proci, 1,5napomba került és nem volt olyan feszültség amit bne állítottam volna fel majd' csutkára! Hozzá teszem, nem fölöslegesen elhiheted, 1,5napig kísérleteztem! Aztán egyszer csak stabíl lett a rendszer, cserébe prime95 alatt az E8400proci vízhűtéssel prime95 alatt 90fok volt everest szerint, szóval hagytam a csudába..,.
Ennél az alaplapnál ismerkedek a tuningal, az E8500 4250et megy, úgy hogy csak a proci feszkóját toltam 1,42 körülire. A Ballistix ramok ebben sem akarnak remekelni sajna...

(#23) bacsis válasza ollie (#20) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, erről beszéltünk Racemannal, a következőt segített, hogyan csináljam majd :R

(#24) kts88 válasza bacsis (#22) üzenetére


kts88
senior tag

Maximus Formula bios-szal próbáltad?

(#25) bacsis válasza kts88 (#24) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ilyen elvetemült én sem vagyok :DDD
állítólag semmivel sem jobb tőle, így nem is próbáltam!!

(#26) forras2


forras2
őstag

Azért ezt nem írtam volna, hogy "azért ennyire elvetemült én sem vagyok! :DDD " :P

Bacsis,következő tesztetben szeretném látni az én lapomat,mit teljesít a lapod ellen\melett! :U
Bár nem hiszem hogy az abit ix 38 quad gt és az Asus p5b között sok külömbség lenne!
Vagy tévedek? :B

De nagyon jó lett a teszt,nagyon tetszik és tanulságos! :C :R

Köszi jó vagy! :R

(#27) bacsis válasza forras2 (#26) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Az Asus P5B már nem egy friss alaplap, és hidd el, ég és föld a 2 deszka!
Szerintem te a P5E-re gondoltál ;)
Igen, teljesítményben tényleg nem, vagy csak nagyon minimális a különbség, hisz ugyanazal az északi híddal van szerelve
Annak meg örülök, hogy tetszett a teszt :R

(#28) forras2 válasza bacsis (#27) üzenetére


forras2
őstag

Igen bocsi én írtam félre! :F

A p5E-re gondoltam... :)

(#29) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"akkora hőcső van rajta, gondolom full rézből, hogy ha leadnám a méhbe, garantáltan vissza jönne az alaplapom méregdrága árának legalább a fele."
Ez mekkora duma! :)

Amúgy tényleg jó lett az összehasonlítás, és engem is meglepett hogy az X38 időnként gyorsabb volt, bár olyat már az AMD-től is láttunk hogy a jobban felszerelt dolgok kevésbé tuningolhatók, itt is okozhatta a sok plusz cucc a lassulást... (Bár akkor meg azt nem értem hogy miért csak a szintetikus tesztekben volt lassabb... :F )

Egyébként egy régebbi PH tesztben volt olyan hogy azonos chipsetű alaplapok összehasonlítása, és az jött ki hogy a tuningbarátságon kívül pá % különbséget jelent az alaplap.

Izé. Amúgy szerintem az ASUS-nál az a doboz ami neked van, kispályás, van amihez full játékokat, CD tokot, ezer cuccot adnak... (P5B Deluxe... :D ) (Amikre pl. nekem semmi szükségem, helyettük lehetne pl egy 5000-essel olcsóbb a cucc...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) hun.access válasza marcipunk (#4) üzenetére


hun.access
csendes tag

cikk:
"Windows Vista ultimate oprendszer, szervíz csomag NÉLKÜL"

a "szervizcsomag" egy szó, és rövid "i".

[ Szerkesztve ]

(#31) Gyalo94 válasza hun.access (#30) üzenetére


Gyalo94
tag

Hali! :R
Most vettem nemrég egy X48-Dq6-os lapocskát,Tuningban nagyonütős.
Most egy E6300-om van aminek az alapja 1.86Ghz és most 3.15Ghz-n járatom stabilon egy Hiper Tx2-es hütővel,de még megy 3.50Ghz-et is csak az még nem stabil.....
Nemsokára teszek fel képeket is a tuningról....
Tudnátok nekem segíteni abban hogy a 3.50Ghz-et Stabilra beálítsam?
Válaszaitokat,tippjeiteket előre is köszönöm! :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.