Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Zoleee19 válasza ZCoyote (#1) üzenetére


Zoleee19
csendes tag

A teszt jó, bizonyítja hogy megéri váltani egy többéves winyóról egy mai darabra.
Az eredmény várható volt hiszen szinte minden tulajdonságban a WD van előnyben. (WD/Toshiba, 5400/7200, 320/750 adatsűrűség)
Szépek szépek ezek a szintetikus tesztek viszont én hiányoltam egy kis személyes tapasztalatot, pl.: boot idő, programok betöltődésének ideje, készenléti idő megváltozása.

Amúgy én is winyó-mániás vagyok, mindig gyorsabbat és gyorsabbat akartam a laptopba. A gyári 5400rpm-es után kezdtem egy 320GB/7200rpm WD-vel, aztán egy 500GB/7200rpm Seagate-em lett. Ez gyorsnak számít még ma is. A 7200.4 sikerszéria.
Aztán egyre jobban csorgattam a nyálam egy SSD-re, kis idő múlva sikerült szert tennem itt PH-n egy Intel 80GB X25-M-re. A változás iszonyatos volt még a 7200-es Seagate után is.
Boot idő: 1perc --> 23mp (ami lehetne gyorsabb is ha gyilok procim lenne, most 2,53GHz-es van a laptopba)
Programok betöltése: szempillantás alatt :D
Az 500Gb-os Seagate pedig egy Esata-s külső házba került. Így van tárhelyem is.
Én nem bántam meg a cserét, persze mindenki maga dönti el hogy szüksége van-e egy SSD-re és hogy mennyit ér meg neki.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.