Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) helixP


helixP
nagyúr

Kár a felbontásért, a fixfókuszért. Ez még ezen az áron se :N
Akkor inkább Dooge-termékek, vagy ne adj isten Kínából valami.

[ Szerkesztve ]

(#2) batai15 válasza helixP (#1) üzenetére


batai15
félisten

22 ért elmegy.

(#3) rdt89


rdt89
addikt

Inkább megpótolja az ember pár Mátyással és telefont vesz, nem ilyen értelmetlen kacatot...

Egyébként jó lett a teszt :)

(#4) margithid válasza batai15 (#2) üzenetére


margithid
veterán

Ennyiért valóban nem rossz, de én azt mondom spóroljon akkor inkább az ember mint ezt vegye, vagy használtan valami.
Vagy ott a lumia 550 pár ezerrel többért, még mindig jobb mint ez!

(#5) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Hú, most nagyon elkapott a "must have" érzés!
Ja, nem...
Én is amondó vagyok, h inkább spóroljon kicsit az ember és vegyen egy normális telót, minth vegye meg ezt occsóért, aztán szenvedjen vele, mert hamar a kukában végzi. Akkor a 23e is csak ablakon kidobott pénz volt. Mondjuk így is.

(#6) sixpak


sixpak
nagyúr

Házon belül van a Smart Prime, az viszont egy hihetetlenül jó készülék.
Tavaly vettem egyet a nagyobbik lányomnak, nyomkodtam egy kicsit, tényleg le a kalappal.
A hw, a design, minőség...nagyon jó.
Azóta, ha valaki olcsó készüléket keres, csak ezt ajánlom.
A héten veszek még egyet, a feleségemnek, ez fogja váltani nála a Lumia 735-öt.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#7) Den Hadnagy


Den Hadnagy
senior tag

0.55-ös töltő? Instant elektronikai hulladék kategória.

A többi meg? No comment.

Pedig volt/van a Vodának jó szolgáltatói telója, de ez nem az.

"Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

(#8) Kormi76


Kormi76
aktív tag

egy Doogee x5 pro 27ezer jelen állás szerint, zsír újan, garival. van még kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#9) batai15 válasza margithid (#4) üzenetére


batai15
félisten

Persze , de aki nagyon on olcsón akar annak jó. Persze sok mindenre nem fogja használni, de akkor meg így járt

(#10) Gyuri27 válasza Kormi76 (#8) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kártyafüggetlenül!

Amd - Radeon - Ryzen

(#11) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Haverom ilyet vett 1-2 hónapja, szerintem nem rossz ennyiért. Gyakorlatilag egy Pop C7 ez átmatricázva rondább külsővel. Ha lenne benne LTE akkor mondjuk sokkal vonzóbb lenne

Huawei Mate 9

(#12) Csapoati


Csapoati
nagyúr

23 ezerért sok, de mondjuk hosszabbítás mellé 1 Ft-ért elmegy másodtelefonnak, munkában ütni-vágni, messengerezni. Ennél többet viszont nem ér.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A kolléganömnek pont egy ilyen van - arra amire ő használja - telefonálás, viber és szókirakó pont megfelel.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#14) csongi


csongi
veterán

Lehet rajottem miert adnak ki ilyet.
Mert sokkal dragabb lenne hulladeknak kezelni a cegeknek ezeket az alkatreszeket.
Nem latok bele a gyartasi vilagukba, de tuti vesznek egy oem dizajnt es fillerekbol meg van, meg igy is jobb, mint fizetni a cegnek azert, hogy az eloirasoknak megfeleloen ipari szemetkent kezeljek. :)
Koszi a tesztet!! :R

(#15) Legendd válasza sixpak (#6) üzenetére


Legendd
senior tag

Azért most az 40k, érdemes lenne körülnézni, vannak már jobb ajánlatok.

Alea iacta est!

(#16) H.Istvan25 válasza csongi (#14) üzenetére


H.Istvan25
senior tag

Azért ipari szemétnek nem nevezném. Lehet neked van pénzed minden csili-vili szarra, de van aki nem engedheti meg magának. Szerintem meg az iPhone ipari hulladék 10 ezret se adnék ki érte. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek mások az igényei, és a pénztárcája se ugyanolyan vastag mindenkinek

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#17) margithid válasza H.Istvan25 (#16) üzenetére


margithid
veterán

Hm, az iphone miért ipari hulladék?

(#18) domos


domos
senior tag

1Ft-ért kaptam egy ilyet szerződéshosszabbításkor, és én személy szerint elcsodálkoztam rajta hogy mennyire használható. Akinek nem akar sok pénzt költeni ilyesmire annak teljesen megfelel, feltéve hogy nem ezzel akar fényképezgetni. És akit érint: a Hearthstone teljesen korrektül fut rajta.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#19) Gyuri27 válasza H.Istvan25 (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hivott néni a vodátol. Sablon blabla. Mondtam neki, hogy majd akkor térjünk erre vissza, ha a náluk kapható telefonok normális áron lesznek. Mert kb 5k a difi a náluk árult telefonok között és a bárhol másutt árult közt.
Ha valakinek nincs pénze az én vagyok (az is igaz, ha olyan gazdag lennék mint egy olaj sejk akkor se vennék almát, magán véleményem). De pont mi vagyunk azok akiknek nem mindegy mit és mennyiért vesznek. A cikkben ajánlott telcsi 5 pénzel drágább. Jobb, nincs 2 év hüség, meg tarifamegtartás, illetve nem voda függő. Így felmerül a kérdés. Mi is az olcsóbb? Na ugye.
Ennek a telefonnak minden hátrányával max 18k.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#20) sixpak válasza Legendd (#15) üzenetére


sixpak
nagyúr

Annyira nem vágom az árakat, de elhiszem, hogy van jobb...viszont ezt ingyen hozom el (vagy valami jelképes összegért), ezért nem is nagyon mélyedtem bele a témába.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#21) vimes


vimes
senior tag

Árhoz annyit, hogy akcióban meg lehetett venni 20 ezer alatt is, nem egyszer. Amikor beakadt a böngészésnél az nem azért volt, mert teli volt az alkalmazásváltó? Volt vagy 10 app megnyitva. Kijelző lehetne jobb, de végül is ennyiért nem szörnyű. Btw mi a különbség az MT6580 és a 6580M között? Csak mert az órajel ugyanaz.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#22) domos válasza vimes (#21) üzenetére


domos
senior tag

Amennyi app volt a háttérben, egy S7 is összehalta volna magát. :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#23) fateless


fateless
veterán

17-18k között lehet rendszeresen kapni EU-ból ilyen kínai készüléket függetlenül, 23k környékén már jobbakat is.

Már kifutott, de a Doogee x5 LTE 20.990Ft volt jobb paraméterekkel, függetlenül, itteni boltból.

Persze sok ember nem is néz utána, csak bemegy a szolgáltatóhoz és úgy vesz készüléket...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#24) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Sokkolt ez a teló. :DDD
Inkább akkor használtan vesz az ember valamit, ami sokkal különb, vagy pár ezrest hozzácsap az árhoz és vesz egy normális telót.
A kamera képeinél majdnem bezártam a cikket.

https://utdetailing.hu/

(#25) csongi válasza H.Istvan25 (#16) üzenetére


csongi
veterán

Pontosan, en sem adnek szifonert, annyit, de meg akkor sem ha fizetnek.
Nem a felhasznalok tarcajat firtatom. Nekem sincs csilivili telefonra penzem.
Csak tudod ezt kar legyartani. Mivel jobb minosegu elemekkel es dupla ennyi rammal jovokepesebb lenne. Az egy tudatos dontes, es nem a kispenzuek lehuzasa lenne. Ezzel a keszulekkel ilyen arban arcon kopes es ez az igazi lehuzas. Valoszinuleg ez is kinaiknal keszulo keszulek.
Talan picit kisebb arressel normalis alkatreszekkel vasarlo barat lenne.
Es nem kritizalom azokat akik ezt tudjak megfizetni. Pont ellenkezoleg, teljesen veluk vagyok.

(#26) helixP válasza batai15 (#2) üzenetére


helixP
nagyúr

23 E (!!!)-től van DoogeX5, innentől egyáltalán nincs miről beszélni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Ideális ajándéknak.

(#28) tibcsi0407 válasza Sebhelyes (#27) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az ellenségedet ajándékoznád egy ilyennel? :)

https://utdetailing.hu/

(#29) electrodoki


electrodoki
aktív tag

Ez egy hulladék kollégámnak van, és konkrétan én 2000Ft-ot nem adnék érte. Ritka gagyi egy készülék!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#30) henrik1 válasza H.Istvan25 (#16) üzenetére


henrik1
tag

lol

(#31) h3lios válasza Legendd (#15) üzenetére


h3lios
addikt

31990 + kell tölteni rá 3k -t ha el akarod vinni. :D Itt dolgozom a pirosaknál, aktuális árat mondtam. :)

B-tag: H3lios#2825

(#32) gixxer-tomee


gixxer-tomee
aktív tag

Nem vagyok szifon fan..de kicsit unalmas már ez a duma amit egyesek levágnak itt.. Azért szar mert nincs rá pénzem? Érdekes.. Akkor pl egy Tag Heuer óra is egy fostelep mert nem futja rá.. Szánalom..

Ez a telo viszont tényleg az! Az meg nem tűnik fel mi? :U

[ Szerkesztve ]

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#33) nightmanager


nightmanager
tag

Nekem ilyenkor fáj a szívem, hogy Indiába és Kínába 20e-30e forint között milyen telefonokat lehet kapni.. Jó tudom, a szállítás, a helyi szervizhálózat kiépítése, a vám, a magasabb áfa, haszonkulcs megdobja az értékét nálunk, de akkor is. Mi meg kapjuk ezt..

[ Szerkesztve ]

(#34) jUUh


jUUh
addikt

Ilyet ki vesz, és miért? Ingyen se kéne.

Samsung Galaxy S23+

(#35) draco31


draco31
veterán

Honnan szedte az Alcatel ezt a kamerát, meg a többit? Nagyon raktársöprés érzetű a cucc. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#36) domos válasza jUUh (#34) üzenetére


domos
senior tag

Én vettem, és amit várok tőle azt tudja.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#37) fogtunder


fogtunder
nagyúr

én magam sem értem, miért viszik emberek ezt a készüléket, de az eladások alapján van rá igény, nyilván azok viszik, akik egyáltalán nem akarnak költeni rá, az alap Smart Mininél meg egy fokkal mégis jobb, de legalábbis nagyobb.

májusban elkezd szivárogni majd az új VF Smart széria, abban lesznek érdekes darabok még (mondjuk ott sem az alja).

I hate morning people. And mornings. And People.

(#38) mcs


mcs
veterán

Én most ilyet használok átmenetileg. Az alapcéljait tökéletesen ellátja, és a GPS-ével se volt soha bajom, mert letöltve a kellő térképeket gyorsan és pontosan is vette a jelet (egyelőre).
A Doogee X5 Pro-t nem értem, hogy miért dícsérik annyira, amikor az hardveresen talán csak ram ügyileg jobb, holott több tekintetben is hasonlóan ócska, mint a Smart Grand. Részemről elég volt belőle 2,5 hónap, mert többet vártam tőle.

[ Szerkesztve ]

(#39) kmisi99 válasza mcs (#38) üzenetére


kmisi99
addikt

X5 pro, 2GB ram, ez nem egy CSAK kifejezés. Igen ma még épp épp elég az 1gb ram, de bizony ma már 2GB is könnyen elszökken szóval itt nagyon nem beszélhetünk CSAK szóról. Aztán a kijelző a X5 proban IPS HD. ég és föld a kettő között a különbség hatalmas fényerő gyönyörű színek, ki a fene akar bámulni egy színtelen szart. Az akku kb 600mah több ami kb +1 óra időt ad. A kamera szintén gagyi de autofókuszos, ami megint ég és földé teszi. Kb ugyan azon az áron ez egy zsák..... a Doogee hoz képest. Ez tényleg raktársöprés ereménye, volt egy cég aki le akart selejtezni 5000db 5-6 éves kamerát de a gyártó megvette tőlük 30$ ért és máris kés az új telefon. Igen valóban vállalható telefon lenne ha nem lenne ezen az áron számos jobb ajánlat is. 15-18 000 ért kártyásan azt mondanám irány a bolt aki olcsó telefont akar, így viszont semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#40) helixP válasza mcs (#38) üzenetére


helixP
nagyúr

Rendes volt kmisi, hogy elmagyarázta, mert annyira magától értetődik, hogy a Doogee sokkal jobb, ugyan ezen az áron, vagy minimálisan drágábban.

(#41) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet, ilyet se vennék.

(#42) janeszgol


janeszgol
félisten

Hozzá teszem, hogy a 23 ezerből 3 ezer lebeszélhető. Már a másik (összesen hét hozzászólást megért) fórumban is megírtam a véleményem, miszerint:

Egy jó dolog van ebben a telóban, hogy 20 ezerért 5.1-es android jár. Minden másban elmegy kategória, de használható. Ennyi a lényeg. :)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#43) mcs válasza kmisi99 (#39) üzenetére


mcs
veterán

Egyszer előfordult, és nem tudom, hogy mitől, de a Térkép bezárása után az X5 Pro 5-6 másodpercig használhatatlan lett, mintha teljesen kifutott volna a ramból, pedig ez kizárt. Talán csak programhiba volt, így inkább elnéztem neki. A kijelzője ugyan nem volt zavaróan bevilágításos, de a fényerejével nagyon nem voltam kibékülve, és bizonyos színek az ips-t meghazudtolóan invertálódtak rajta, ha éppen kicsit oldalról néztem. Az érintés késleltetése vagy rosszul lett gyárilag bekalibrálva, vagy csak egyszerűen input lagos volt, de nem reagált túl gyorsan, és ez főleg játék alatt jött ki, ha éppen például Drag Racingben váltottam sebességet. Az akksijával semmi gondom nem volt, mert hozta a tőle elvárható szintet. A kamera az jah, mindkét telefonnál no comment...még szerencse, hogy ritkán használok telefont fotózásra. :D
Ami zavart még a Doogeenál, bár inkább apróság (és talán szőrszálhasogatás is részemről :DDD ), az a ránézésre kb 30 fpsre befixált képkockasebesség, pedig talán többet is bírt volna a hardver. Nem olyan volt, mint egy minőségibb telefon, hogy görgetéskor és átmeneti animációknál úgy folyt, mint a víz, hanem bekorlátozva, döcögősebben. Őszintén szólva nehezen tudok dönteni, hogy egyáltalán megéri-e számomra drágább és komolyabb telefont venni később, mert a korábbi és a Doogeenál drágább Ace 4 és Xperia E4G-vel se voltam teljesen megelégedve. Ha pc-hez vettem és veszek is bármit, mindig hozta és hozza is a tőle elvárható szintet, de az okostelefonokkal szinte mindig megjártam. :)

(#44) mcs válasza helixP (#40) üzenetére


mcs
veterán

Specifikációk alapján számomra is ígéretesnek tűnt, de a gyakorlatban mégsem nyűgözött le. Mondjuk nem zárom ki, hogy inkább én vagyok túl szigorú az okostelefonokhoz pc-s fejjel. :D
Ami szinte mindig is jellemző volt a telefonjaimra, hogy valamilyen szinten az érintésükkel gondom akadt. Az Ace 4 hiperérzékeny volt, az E4G pedig néha fogta magát, és egyszerűen csak akkor reagált bizonyos pontokra, miután másfele koppintottam. A Doogee érintője is pofátlankodott már néhányszor. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Beri78


Beri78
őstag

nem értem miért égetik magukat ilyennel....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#46) helixP válasza mcs (#44) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem egy picit sokat vársz az ilyen árfekvésű készülékektől. :)

(#47) #80439296


#80439296
törölt tag


(#48) #80439296


#80439296
törölt tag

Doogee X5 EU szállítóval 25 pénz, és akkor tuti nincs vám+áfa.
85,59 $ + nézz körül, rengeteg a spemall 6$ -os kupon a neten, 'ingyé'.

Egyéb kérdés?

(#49) janeszgol válasza #80439296 (#48) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen. Mennyi az esélye, hogy Átlag Mari csak úgy megrendeli kínából? Azon a Magyarországon, ahol még az előfizetést is csekken fizetik, online maximum fogpiszkálót vesznek? (Online vásárlási kultúránk sehol sincs.)
Mert ez a telefon(?*) nekik készült. :) :R

*Nálam nem az. De a Doogee X5 sem az.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) #80439296 válasza janeszgol (#49) üzenetére


#80439296
törölt tag

0, de sok 'chineese' weboldal spanyolból árul, mintha EU-n belül lenne.
De, gondolom, itt sok fórumozó tisztában van ezzel.
Átlag Mari meg valóban célközönség, de ha csak 100 'Mari' véletlenül idetéved, abból jó eséllyel a fele már ugyanazért a pénzért kevésbé fog bullshitet vásárolni.
Ha meg átlépjük a 40 ezret, akkor az már kánaán... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.