Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Doze


Doze
aktív tag

Majd jönnek mindjárt és szétszednek hogy ez nem is úgyva' mer az autósok mekkora patkányok....

(#2) Viszlát válasza Doze (#1) üzenetére


Viszlát
addikt

Jelen esetben az teljesen irreleváns, nem is szándékozom ezekkel foglalkozni. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#3) petipetya válasza Doze (#1) üzenetére


petipetya
nagyúr

Márpedig a kerékpárosok valóban ilyenek. Csak hogy két kedvencemet említsem:
- Megisznak pár sört a (rom)kocsmában, aztán továbbkerekeznek mintha mi sem történt volna. A többi forgalomban résztvevő pedig magasról le van tojva.
- Dohányzik. Ennél szánalmasabb dolgot életemben nem láttam. Ha ennyire egészséges, akkor ne cigizzen.

Tisztelet a kivételnek.

"nincs rá lezsóidő"

(#4) II.Démonlord válasza Doze (#1) üzenetére


II.Démonlord
tag

Akkor majd én kezdem :D

Elvileg aki autót vezet az megtanulta és levizsgázott a kreszből. Ehhez képest sok balesetet és szabálytalanságot követnek el. Vegyük csak a gyorshajtást, ami elvileg nem létezhetne, hiszen a szabályt ismeri az autós és betartja. Vagy mégse :F

Tehát akkor mit várunk el azoktól, akiknek nem feltétlen van a birtokukban ez a tudás?

@petipetya
Most már meg lehet inni egy-két sört.

[ Szerkesztve ]

(#5) Doze válasza II.Démonlord (#4) üzenetére


Doze
aktív tag

Én már leírtam ezer helyen, vizsga a bicikliseknek is..

(#6) Lauda válasza II.Démonlord (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Tehát akkor mit várunk el azoktól, akiknek nem feltétlen van a birtokukban ez a tudás?

Azt, hogy enelkul a tudas nelkul ne menjen ki a kozutakra kerekparozni. Fuggetlenul a szabalyoktol, a jozan paraszti esz ezt diktalna, mar ha lenne. Ami a kerekparosra vonatkozik 1 ora alatt meg lehetne tanulni, meg figyelni a masikra az utakon. En ha kerekparral vagy motorral vagyok, inkabb tobbszor korulnezek akkor is, ha nekem zold van pl, nekem az a fontos, hogy egyben maradjak....

(#7) Doze válasza Lauda (#6) üzenetére


Doze
aktív tag

nekem ez a videó jut eszembe: [link] (és még ő is tudja)

[ Szerkesztve ]

(#8) petipetya válasza II.Démonlord (#4) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tisztában vagyok vele. A múltkor le is írtam, hogy nem támogatom.

"nincs rá lezsóidő"

(#9) razorka777


razorka777
veterán

Nekem a kedvencem, amit nap, mint nap átélek, hogy a járdán, ahol éppen nagy a tömeg és szlalomoznak, majd jól felborít.
Ezek után még neki áll feljebb, ha utána szólok. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#10) gyurkikrisz válasza Doze (#5) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Minek? Nehogy már minden alapveto tevekenyseg vizsgához kötött legyen. A biciklizni tanuló gyerek meg menjen oktatóhoz?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#11) #56573440 válasza petipetya (#3) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Márpedig a kerékpárosok valóban ilyenek. "

ebben biztos vagy? az összes? mind?

"- Megisznak pár sört a (rom)kocsmában, aztán továbbkerekeznek mintha mi sem történt volna. A többi forgalomban résztvevő pedig magasról le van tojva."

már lehet gyakorlatilag is, mondjuk továbbra sem támogatom hogy bármilyen eszközzel bárki részt vegyen a forgalomban ha bármennyi alkoholt is fogyasztott... de aki eddig is ivott és tekert az ez után se fog mást csinálni, aki nem tette az továbbra se fogja. egyébként meg nézz meg egy nagyobb ellenőrzést amikor országosan utaznak az autós ivókra. ott is igen gyakori probléma ám...

"- Dohányzik. Ennél szánalmasabb dolgot életemben nem láttam. Ha ennyire egészséges, akkor ne cigizzen."

akkor aki annyira nem él egészségesen hogy tekerjen hanem vezet az igenis dohányozzon?

a paraszt paraszt a kamazban és gyalog is. a közlekedés módjától függetlenül paraszt. a kreszt meg tényleg akkor fogják kötelezővé tenni ha ellenőrizni is tudnák. de tényleg... tegyük kötelezővé. oké. a rendőrség ellenőrizni fogja tudni a kitudja hány kerékpárost akik össze vissza kacsáznak az úton azonosító nélkül a járművön? hogy? falun dettó? a kertek alatt látom kint a trafit is hogy ne lépje át a 30-at...

meg lehetne csinálni, de csak azért hogy látszólag legyen valami azzal kéne foglalkozni szerintem aminek értelme is van. a kerékpáros jogsinak nem sok lenne, a legtöbben ugyanúgy nem csinálnák meg, ha meg nem állnak meg soha nem is találják meg őket. rendszámot is a kerékpárokra akkor?

persze szerintem :DDD

(#12) Doze válasza gyurkikrisz (#10) üzenetére


Doze
aktív tag

Ugyan olyan résztvevője a biciklis a forgalomnak mint bármelyik jármű... tőlünk nyugatabbra általános iskolában az elsős gyerekeknek biciklis oktatás van... alapvető vezetéstechnika+vizsga a rendőr jelenlétében... kb akkor kerülnek először kapcsolatba a forgalommal... meglepő mi?

(#13) gyurkikrisz válasza petipetya (#3) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Lol. Miert hatarozza meg az egeszseged az hogy biciklizel? Lehet holtnagy alkoholista vagy, akinek a tudoje tele van káros dolgokkal (azaz politikusokkal). És a legközelebbi boltba megy töményért, de gyalogolni messze van. Sűrű köhögések közt felteker, utána vissza. Neked ő egészséges?

Doze: A Kresz alapszintű ismerete már elsőben megvan, minek arról papír? Normális ember tizenéves korára már képes biztonságosan közlekedni. Aki nem azzal gond van.

Ugyanolyan résztvevő? Te 2 tonnás biciklikkel jársz, 40 kilométer/órával városon belül? Egyáltalán nem ugyanolyan résztvevő mint egy autó vagy más. De ezek szerint a gyalogosoknak is kéne vizsga, ők is résztvevők a közlekedésben.

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#14) Lauda


Lauda
félisten

Ezzel a normalis eszmecsere le is zarult..... :DDD

(#15) gyurkikrisz válasza Lauda (#14) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Nem kell az

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#16) gyurkikrisz válasza gyurkikrisz (#13) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Teljesen egyetértek :R

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#17) Viszlát


Viszlát
addikt

Azért kíváncsi vagyok, hogy a szokásos körökön túl esetleg esik-e majd szó mondjuk a rendkívül jól sikerült reklámokról is. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#18) Lauda válasza gyurkikrisz (#16) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD :DDD

(#19) kemotox válasza II.Démonlord (#4) üzenetére


kemotox
addikt

De legalább megvan az esély arra, hogy betartsa a szabályokat. És a bringásokkal mi a helyzet? Ja nekik nincs is semmilyen vizsga meg jogosítvány...

(#20) vimes


vimes
senior tag

Jobb, ha feladjátok :D

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#21) gyurkikrisz válasza kemotox (#19) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Szoval egy bringas nem ismerheti a szabalyokat? Csak az ismerheti a szabalyokat, akinek van jogositvanya?

Nem hinném hogy kene a bringasoknak jogsi. Alig van eselye hogy komoly serulest okozzanak a 20 kilos bringajukkal, ellenben egy tobbtonnas autoval.

szvsz imo persze

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#22) Lauda válasza gyurkikrisz (#21) üzenetére


Lauda
félisten

Huvazzze..... :W

Behajt a pirosba a bringas, az autos felrerantja a kormanyt hogy ne usse el, emiatt felugrat a jardara es lesz 2 halott....van ra sok pelda sajnos.

Egyebkent a cikkben irjak, hogy az osszes esetben a pirosba hajtott be a gyoker. Ehhez tenyleg nem kell semmi, csak esz, na az nincs. Az ilyen maradjon otthon, akkor biztos nem okoz masoknak kart.

kovy29 :W :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23) Doze válasza gyurkikrisz (#21) üzenetére


Doze
aktív tag

Én nem azért szereztem a jogsit hogy mást 'megvédjek', hanem azért hogy magamat védjem.... ez tipikus vérnyúl hozzáállás.... :DDD :DDD

(#24) Bjørgersson válasza Lauda (#22) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Glorious cyclist master race. ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#25) gyurkikrisz válasza Lauda (#22) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Aki behajt a pirosba, az fogyatekos, ne kozlekedjen. De ugyanezt meg tudna tenni autoval is, ha atengedik a vizsgan (kis kenopenz zsebbe), es kesz a balhe. Ez nem egy olyan dolog amit vizsgan meg lehet tanitani/ki lehet szurni, hanem emberi hulyeseg, jogsitol fuggetlen.

Egyebkent SERTŐ a fejfalbaverős smiley, kikérem magamnak a jogaim

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#26) Lauda válasza gyurkikrisz (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Jovan akko... :W

(#27) gyurkikrisz válasza Lauda (#26) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Komolyan már :W

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#28) kemotox válasza gyurkikrisz (#21) üzenetére


kemotox
addikt

Ismerheti, de nem kötelező ismernie. És nem csak úgy lehet balesetet okozni, hogy valakinek nekimész. Elég sokszor látom, hogy hogyan kacsáznak a kocsik között. Tegyük fel, hogy valamelyik autós nem akarja elgázolni (néha még erre is van példa :D) és lefékez, elrántja a kormányt.. Már meg is történhet a baj. És azt se felejtsük el, hogy sérülést nem csak másoknak, de magunknak is tudunk okozni.

Én nem állok egyik oldalon se úgy igazából, se nem autózom, se nem bicajozom, de elég sok érdekes dolgot látok. Én úgy vettem észre, hogy az a tendencia, hogy a a nagy autósok azt hiszik, hogy mindent megtehetnek (legtöbbször ugatásban merül ki a dolog), a bicósok meg egész egyszerűen pofátlanok. Bocs, de én ezt így látom. Állandóan kacsáznak össze vissza, átszáguldoznak a gyalogosok között akik épp a zebrán mennek át, ha egy kocsi rájuk mer dudálni akkor ráver a motorháztetőre stb stb. Aztán csodálkozás van, hogy ideges lesz a sofőr.
Nemrég, néhány éve megcsinálták több városban, hogy az útból lecsippentettek egy kis vékony sávot, és kijelölték bicikliútnak. Sokáig le sem szarták a biciklisek, rendszeresen kerülgetni kellet őket.. fater egyszer megelégelte, és odaszólt a biciklisnek, hogy miért nem a neki kijelölt helyen megy. (Nem, nem ilyen "menjél a kurva anyádba mert felakasztom a családodat is mert különben is baszdmeg" stílusban, hanem tök normálisan. A sáv mellet 10 centivel bicajozott a csávó.) Erre a válasz egy jó nagy adag köpet meg egy kis dörömbölés volt.

De a gyalogosok se semmik :D Van erre is egy-két ötletem, de nem akarom már leírni mert hosszú lenne, és unom már a gépelést. A lényeg, hogy sajnos mindenhol vannak hülyék.

(#29) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Én bringázok meg autózok is, de idáig még egyszer sem ütköztem össze saját magammal :W

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) Fr0z3n válasza kemotox (#28) üzenetére


Fr0z3n
őstag

"mindenhol vannak hülyék"
Leginkább bringán ülnek :)) (mondom ezt városban kerékpárral közlekedőként)

Szerk.: Miért kell ezt a témát előszedni1-2 havonta? :F

[ Szerkesztve ]

(#31) #56573440 válasza Viszlát (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

egyik se elérhető mivel törölve lettek ahogy látom:)

egyébként láttam ezt a részt, hát egy szórakoztató autós műsor szinvonalán sikerült megoldani, se több se kevesebb:)

(#32) Hieronymus válasza #56573440 (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..ebben biztos vagy? az összes? mind?...

Autós szemszögből nézve igen. Aki nem ilyen, azzal nincs kapcsolat. Nincs konfliktus, nincs veszélyhelyzet.
Biztosan többen vannak a rendesek, de a többi közlekedő csak a kemény magra emlékszik.

Az autóval szabályosan közlekedő többségére sem emlékszem.
Ma megint egy idióta vasárnapi autós, a másik irányba kanyarodó forgalmi sáv piros jelzésére padlózta meg a féket, zöld alatt. Szerencsére mindenki meg tudott állni mögötte. A mindenkire ez esetben sem emlékszem, csak a fékezőre.
Igen az autósok között is sokan küzdenek pillanatnyi elmezavarral. De legalább a vizsgarendszer és a rendőrség kiszűri egy részüket.

A kerékpárosok esetében néhány hibás szokást továbbörökítenek a következő generációikra.
Apuka tanítja biciklizni a gyereket. A járdán közlekedve csöngetnie kell a gyereknek a gyalogosokra.
Csakhát a közelben van egy idősek otthona. A gyalogosok fele teljesen süket. A csengő használata kevesebbet használ, mint halottnak a beöntés. A gyereknek figyelnie kell apukára, ezért előre szinte sohasem néz. Ezt a szokást meg is tartják felnőtt korukra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#33) Akmak


Akmak
tag

Az első reklám sajnos nem elérhető. Viszont a második tetszik adhatnának ehhez hasonló reklámokat, filmek közti szünetben és akkor gyorsabban eltelne az az idő. :D

Backup The World and Headphones on! AMD A8 6600k, Asrock FM2A85X Extreme4, Kingston HyperX DDR3 1600 2x2Gb

(#34) Doze


Doze
aktív tag

Itt egy jó reklám aztán el lehet dönteni megéri vagy sem.... (mondjuk nem mind a biciklisek hibái)

[ Szerkesztve ]

(#35) #56573440 válasza Hieronymus (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

nah akkor megint ott vagyunk, hogy a sérelmek miatt általánosítottunk. én vezetek nem keveset és tekerek is sokat. autóval amikor megyek ugyanúgy sok a barom, kerékpáron is látom a normálisokat és a barmokat is. van. és ahogy az autósoknál látszik lfszt nem szűr se a rendőr se a viszga. iszik és vezet, ugyanúgy nem indexel, aki városban 50-el megy, országúton 90-el az mind hülye, parkolni a fele nem tud pedig viszgatétel, és még sorolhatnánk. annyit megtanul az leginkább az autó kezelése alapfokon, és hogy a stop táblánál meg kell álni, aztán soha többet nem teszi azt se. ennyit jelent a vizsga meg a rendőr.

"Apuka tanítja biciklizni a gyereket. A járdán közlekedve csöngetnie kell a gyereknek a gyalogosokra."

japp csak utána meg kéne tanítani hogy hol kell valóban közlekedni, és az nem a járda...

mondom, mindenhol van hülye, ez nem is kérdés, arányaiban se változik, mert nem a kerékpár a kocsi vagy a motor a hülye. az aki vezeti az retardált. és ezen se az oktatás se a jelenlegi rendőri jelenlét nem segít sokat. hogy a normálisan közlekedő tömeget nem vesszük észre az nem a mi hibánk bocsánat, és ezért kaptam fel a fejem hogy a kerékpárosok ilyenek. mert nem. pár szuicid barom ilyen igen. azok átmennek a piroson, vagy játszák az agyukat az alleycat-en szembeforgalomban tekerve, cikáznak a sávok között autóval és szembe hajtanak be a körforgóba, egykerekezenek 180-nál motorral a pályán, stb.

ez van. suliban lenne értelme az alap kresz óráknak ezt aláírom. de utólag, mindenkinek kötelezővé tenni... magam miatt nem aggódnék, de 10+ év vezetés után pénteken állítottak meg másodjára rutinellenőrzésre, és mindkettő a reptér előtti ellenőrző ponton volt. ennyit a rendőrségi ellenőrzésekről, ha nem mentem volna a reptérre akkor kutya nem nézte volna meg a jogsim pl...

(#36) #56573440 válasza Doze (#34) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj hogy autósból több száz órányi van fent yt-n ha nem ezer :D

(#37) emvy válasza petipetya (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

On is felkerult az orokranglistara, gratulalunk :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#38) Viszlát válasza Akmak (#33) üzenetére


Viszlát
addikt

Oh, az elsőt én töltöttem fel, mert csak kamerás verziót találtam, de úgy tűnik nem véletlenül. Kicseréltem egy ilyen gyengébb minőségűre a linket, nem húzok ujjat a google-vel. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39) fi:zi'k válasza #56573440 (#36) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ráadásul az orosz egy külön állatfaj az ilyen videók alapján. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#40) Doze


Doze
aktív tag

Nah jólvan.... úgy érzem venni fogok egy T-72-es tankot. Beállítom a lánctalpat légvonalba a célponthoz és mindenen keresztülvágom magam :DDD :DDD , és jógyerek leszek, mert hülye tankosok még nincsenek :DDD

(#41) #56573440 válasza Doze (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#42) Doom


Doom
aktív tag

A horpadásos károkat gondolom nem sikerült a bringásokkal rendezni, hanem a biztosításra ment, igaz? Egyébként ilyenkor mi lenne a helyes eljárás, ezt tudja valaki? Merthogy ugye kötelezője nincsen a bringának...

(#43) Viszlát válasza Doom (#42) üzenetére


Viszlát
addikt

Á, nem is foglalkoztam vele, örültem, hogy nem maradt ott egyik sem. Egyébként ha abszolút semmi biztosítása nincs, amire ezt rá lehetne terhelni és nem akar fizetni, akkor polgári peres úton lehet max behajtani, de ehhez nyilván elengedhetetlen, hogy rendőrt hívj, amikor az eset történik, aki rögzíti a körülményeket.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#44) shteer


shteer
titán

K.csog bringasok!!!!
;]

Mar nagyon varom a jo idot, hogy meloba tekerhessek. Ebben a hideg szelben tokomseulra :)

..szerintem jónak tűnik

(#45) shteer válasza Doom (#42) üzenetére


shteer
titán

MABISZ-hoz lehet fordulni karigennyel.

..szerintem jónak tűnik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.