Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) patex1983


patex1983
őstag

azért nem ártott volna, ha azt is belefoglaljátok a hírbe, hogy mely szoftverek voltak ezek... :F

X

(#2) Btel


Btel
tag

igen, igen pont erre gondoltam én is

[ Szerkesztve ]

(#3) mfranky


mfranky
őstag

Tessék:

Teljes hír

Ezek azok:

* Falling Down
* Super Guitar Solo
* Super History Eraser
* Photo Editor
* Super Ringtone Maker
* Super Sex Positions
* Hot Sexy Videos
* Chess
* Falldown
* Hilton Sex Sound
* Screaming Sexy Japanese Girls
* Falling Ball Dodge
* Scientific Calculator
* Dice Roller
* Advanced Currency Converter
* App Uninstaller
* ????_PewPew
* Funny Paint
* Spider Man

:R

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#4) Morden24


Morden24
nagyúr

Amit viszont a cikk nem említ, és kicsit beszédesebb, mint a "bejelentést követően néhány percen belül sort is kerített a Google":

the 21 managed to clock over 50,000 downloads before getting taken down

Forrás: engadget

Sectumsempra - For Enemies

(#5) mfranky válasza Morden24 (#4) üzenetére


mfranky
őstag

Így van, ezekre jobban oda kéne figyelni Google Police, ha csak egy kis százalékuk is volt az, de 50ezer letöltő azért volt, de az Android ne erről legyen már híres... :(((

PSN ID: Franky_Hun_33 -- S20+

(#6) Probber


Probber
őstag

És vajon még hány kártékony szoftver bolyonghat a Market-en...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#7) gombsadi válasza Probber (#6) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Körülbelül annyi mint a többin. Ne felejtsd, ha valaki ért hozzá, el tudja jól rejteni a kodot. A többi store is a minőséget ellenőrzi inkább, mint a trojai kodokat.

a cikk címe is félre vezető szerintem. virus=!trojai

[ Szerkesztve ]

(#8) Morden24 válasza gombsadi (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mondjuk ezt nem hiszem, mert feltételezem, hogy a többi marketplace-en ugyanúgy kiborulna a bili, mint itt, de a lényeg nem ezen van, hanem az alábbi részleten:

the debate of a carefully controlled and curated environment like Apple's App Store versus a free-for-all like the Android Market will rage on for years to come

Szóval a fenti hírre azt tudom mondani, hogy a Google Police gyorsasága figyelemreméltó és nagyon helyes, viszont ahogyan azt a Scotland Yard alapításánál mondták, az elsődleges feladat a bűn megelőzése, és ezután következik a bűn üldözése. Nyilván jól jön a Google-nek a számháborúban az Android Market gyors bővülése, de valójában nem ártana lassan szigorúbb ellenőrzést bevezetni, és itt nemcsak a malware-ektől való parázásra kell gondolni.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) AkosL válasza gombsadi (#7) üzenetére


AkosL
aktív tag

lehet, de az apple-nél megnézik azt is, hogy milyen függvényeket/api-t hívsz meg, mihez akarsz hozzáférni,stb., tehát azért ott kevésbé valószínű.

(#10) gombsadi válasza Morden24 (#8) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Nem akarok vitazni veled, mert most a hszed 95%-val egyetértek. De mint tudjuk, a feltételezés nem bizonyosság, vagy ha gondolok linkelek a másik store-ról cikket. Ezek az adat lopo, szivarogtato progik mindenhol ott vannak, hiszen emberek készítik a programokat, és ők is ellenőrzik. Azt el ismerem mindenesetre, hogy a marketen több található. De erre semmi forrasom nincs, csak így gondolom.

(#11) Morden24


Morden24
nagyúr

Ha egyszer egy üzlet beindul... - itt 200.000 szerencsés nyertesről van szó.

Kicsit erősebb lista, forrás innen:

The offending apps from publisher Myournet:
•Falling Down
•Super Guitar Solo
•Super History Eraser
•Photo Editor
•Super Ringtone Maker
•Super Sex Positions
•Hot Sexy Videos
•Chess
•下坠滚球_Falldown
•Hilton Sex Sound
•Screaming Sexy Japanese Girls
•Falling Ball Dodge
•Scientific Calculator
•Dice Roller
•躲避弹球
•Advanced Currency Converter
•App Uninstaller
•几何战机_PewPew
•Funny Paint
•Spider Man
•蜘蛛侠

Over 30 more have been found by Lookout:
•owling Time
•Advanced Barcode Scanner
•Supre Bluetooth Transfer
•Task Killer Pro
•Music Box
•Sexy Girls: Japanese
•Sexy Legs
•Advanced File Manager
•Magic Strobe Light
•致命绝色美腿
•墨水坦克Panzer Panic
•裸奔先生Mr. Runner
•软件强力卸载
•Advanced App to SD
•Super Stopwatch & Timer
•Advanced Compass Leveler
•Best password safe
•掷骰子
•多彩绘画
•Finger Race
•Piano
•Bubble Shoot
•Advanced Sound Manager
•Magic Hypnotic Spiral
•Funny Face
•Color Blindness Test
•Tie a Tie
•Quick Notes
•Basketball Shot Now
•Quick Delete Contacts
•Omok Five in a Row
•Super Sexy Ringtones
•大家来找茬
•桌上曲棍球
•投篮高手

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#12) LordTech válasza patex1983 (#1) üzenetére


LordTech
tag

#1 & #2
Hogyha a cikket végigolvasod és a végén rákattintasz arra a linket takaró zöld szövegre, hogy az Alkalmazások teljes listája itt érhető el., akkor ez az értelmetlen kérdés fel sem tevődött volna, de én megértem, igy könnyebb, mint kutatni... :P

Szerinted kicsit is érdekel, hogy mit gondolsz rólam? Bármit mondhatsz, éjjel úgy is jól alszom.

(#13) #16820480 válasza Morden24 (#8) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából az is egy jó megoldás lenne, ha alapból rendszerszinten tiltva lennének a kritikus api-k (tehát ahol az ember adatot tárol, vagy fizetős szolgáltatást hív meg), és programonként lehetne engedélyezni, hogy kinek mit mutatsz.

(#14) joey04 válasza Morden24 (#8) üzenetére


joey04
titán

+1

(#15) Brutális eb válasza joey04 (#14) üzenetére


Brutális eb
addikt

+1 én is arra,hogy ez az összes op.rendszernél kellene.Ne hidd,hogy az alma olyan nagyon biztonságos.Kb ugyanaz mint az összes csak más szempontból.Ott nem a kínai hackereknek megy az adat hanem a titkos szolgálatoknak.Tudom para,meg ilyesmi de majd pár év múlva robban a bomba.Ha nem hamarabb.Nyugodtan jöhet a nevetés én elbírom.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#16) Morden24


Morden24
nagyúr

Amúgy kicsit utánaolvastam most ennek a DroidDream cuccnak, és bár a Google Police reakciója továbbra is tiszteletre méltó, eléggé úgy tűnik, hogy a csini smink igen rusnya külsőt takar.

Szóval az jó poén, hogy ez a cucc a települése után effektíve mindent ki tud olvasni a készülékről/ből, ráadásként képes új kódot letölteni, de ugye a legjobb poén, hogy a pre-Gingerbread rendszerek mind érintettek, tehát a Gingerbread-ben kijavításra került az a biztonsági hiba, amire ez az exploit épül, de a gyártók csak igen kis része peccselte az öregebb rendszereket - amikből lássuk be, rohadvány sok van. Ez viszont egyszerűen tragikomikus.

Az még viccesebb, hogy úgy látszik, az XNA menti meg a napot, na persze az érintettek mekkora részéhez juthat ez el...

Ezentúl talán nem is annyira valószerűtlen dolog, hogy bármilyen adatomat csak olyan Androidosnak adom meg, akinek a telefonja Gingerbread-et futtat :(

És mielőtt valaki elkezdene Android-fikázással, vagy kárörvendéssel vádolni: nem, rohadtul nem tetszik, ha hibás policy miatt ráfarag egy halom júzer, tökmindegy, melyik cégről van szó.

(#15) Brutális eb: Ott nem a kínai hackereknek megy az adat hanem a titkos szolgálatoknak.

Még ha ebben igazad is van, az kevésbé zavar, ha a CIA olvassa a levelezésemet, mintha spamkoktélt kapok teszem azt whitelistes e-mail címekről :)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Ricardo


Ricardo
félisten

Várható volt hogy előbb utóbb jön ilyen hír :( A többi rendszer sem sokkal védettebb.

(#18) Morden24 válasza Ricardo (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha még a Marketek ellenőrzési folyamatait és ennek sikerességét teljesen ekvivalensnek tekintjük, akkor is ott van a frissítések kivitelezésének gyakorlata, ami bizony támadhatóbbá teszi az Androidot.

Sectumsempra - For Enemies

(#19) gombsadi válasza Morden24 (#16) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Akkor másnak se add meg, mert amiről nem tudsz, az még létezik.

18as +1

(#20) Morden24 válasza gombsadi (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát pont az a vicc, hogy ezt is júzer vette észre és jelentette.

Sectumsempra - For Enemies

(#21) hohoo válasza AkosL (#9) üzenetére


hohoo
senior tag

Ellenőrzik a nagy lópikulát... kinek van arra ideje...
lásd pl azt a szép számú apple stores cuccot amit még le sem hajlandó szedni időben az epl...

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#22) AkosL válasza hohoo (#21) üzenetére


AkosL
aktív tag

ellenőrzik, hidd el.
amikor felküldesz a store-ba egy app -ot és visszadobják, listát kapsz róla, hogy mi volt vele a gond, kézzel tesztelik az alkalamzást.

(#23) hohoo válasza AkosL (#22) üzenetére


hohoo
senior tag

igen látom milyen jól megy, hogy még is többszáz spyware van fent :DD
kézzel tesztelgethetik, nem fogja kiírni hogy spyware van bennem :D

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#24) Karma válasza hohoo (#23) üzenetére


Karma
félisten

Látom nem sikerült felfogni a UUID felküldés és a "minden adat szabad préda" helyzet közötti különbséget :U

“All nothings are not equal.”

(#25) Morden24


Morden24
nagyúr

Ja, amúgy csak az irónia kedvéért: ezt a cikket elmentem későbbi "Linuxon nincsen vírus" illetve "az elterjedtséggel arányosan csökkenő biztonság hipotetikus" viták feloldása okán :)

Sectumsempra - For Enemies

(#26) AkosL válasza hohoo (#23) üzenetére


AkosL
aktív tag

1 különbség mindenképpen van köztünk: en fejlesztek iPhone app-öt és küldtem mar be a store-ba alkalmazást, van vele tapasztalatom, neked meg nincs.
( ha megis lenne és tapasztalatból irod a hozzászólásaidat, akkor bocs.)

(#27) ArSeTh


ArSeTh
csendes tag

Alig varom, hogy hivatalosan is megjelenjenek az elso virushergelok, amiket persze kokemenyen meg kell majd fizetni. Elkezdodik a telefonokon is a virusok kontra virusirtok fele macska eger jatek, aminek ugyis mi, felhasznalok isszuk meg e levet, fuggetlenul hogy android, avagy apple a felhasznaloi felulet..

(#28) HXY


HXY
addikt

Valakinek van lementve ezek közül a vírusos app-ok közül valamelyik?

Arra volnék kíváncsi, hogy a virustotal.com felismeri-e őket!

(#29) AkosL válasza ArSeTh (#27) üzenetére


AkosL
aktív tag

Avg mar kiadta az androidos változatot.
( nem tudom, hogy van-e létjogosultsága, mindenesetre mar van vírusirtó androidra)

(#30) hohoo válasza AkosL (#26) üzenetére


hohoo
senior tag

A különbség inkább az, hogy én linkeltem egy cikket(bizonyítottam), de még sok más cikket lehetne, az iphoneos spywarekről, te meg mondasz valamit aminek köze sincs az egészhez :D

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#31) hohoo válasza Karma (#24) üzenetére


hohoo
senior tag

aham... "vannak olyan alkalmazások, amelyek a GPS-adatokat vagy a teljes címjegyzékeket is továbbítják harmadik félnek."

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#32) AkosL válasza hohoo (#30) üzenetére


AkosL
aktív tag

és ez mitől is ártalmas a usernek? igen, kuld adatokat, ciki, ezt sem kellene hagyni és valüban van ami átcsúszik akontrollon, de van különbség aközött, hogy megtudják a tartózkodásomat vagy a háttérben elkezd emeltdíjas sms-t küldeni, spammelni, stb.
(igen, az apple is hibázik, de kisebbet.)

(#33) Samus


Samus
addikt

Mit aggódtok. A lista linkjén elérhető, hogy mit csinálnak ezek a káros programok. Rootolják a telefont. Vagyis aki nem tudta ezt megtenni a saját készülékével, egy marketen elérhető ingyenes alkalmazással megtehette, vicces. Mondjuk persze nem ez az elsődleges célja egy káros szoftvernek...gyorsan átnéztem a listát, elég sűrűn szerepel a super szó a címekben...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34) gombsadi válasza Morden24 (#25) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Örülök, ha egy felhasznalo figyelmes. Én is jelentem a szerintem fölösleges jogokat. A market epit a kozossegre.
Szerintem ne mentsd el, mert az android nem linux! A meego az. Már korábban írtam, ezek nem virusok, a virusok mas jellegű rombolosra keszitenek, és reprodukalja magát.

(#35) Morden24 válasza gombsadi (#34) üzenetére


Morden24
nagyúr

Linux kernelre épül tudtommal, or not?

Sectumsempra - For Enemies

(#36) AkosL válasza Morden24 (#35) üzenetére


AkosL
aktív tag

igen, egy módosított linux kernel.

(#37) gombsadi válasza Morden24 (#35) üzenetére


gombsadi
aktív tag

Azt kb ennyi is. A többi mind java.

(#38) csuhi17


csuhi17
tag

Hali.
Nem akartam új témát nyitni ezért itt kérdezem meg.
A Play Store -ról törölt alkalmazásokról van valahol egy lista vagy haszonló hogy miért törölték? A Joyplan alkalmazás érdekelne.
Rákerestem és azt megtaláltam hogy volt a play-en viszont már nem érhető el, és azt nem írják hogy miért törlölték...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.