Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ennél is nagyobb probléma, hogy az LG és a Samsung teljesen elkötelezett az Adaptive-Sync mellett, ráadásul úgy, hogy ezt nem túl elegáns módon FreeSync néven promótálják, vagyis alapvetően a két legnagyobb monitorgyártó a reklámokban arra buzdítja az embereket, hogy a variálható frissítési frekvenciához Radeonokat vegyenek.

Azért ez kicsit kemény következtetés és olyan dolog belelátása amiről valszeg szó sincs. :)
Csak sima marketing...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#2) Anubris


Anubris
őstag

Arról van esetleg valami információ, hogy az eladások tekintetében, hogyan áll a két oldal?
Azt értem, hogy többféle Freesync monitor elérhető, de valahogy nehezen tudom elhinni, hogy többet is adnak el belőlük, miközben a dvga piac megoszlása kb 80:20 az Nv javára, ráadásul, sokan AMD kártyát a kedvezőbb ár miatt vásárolnak, így nem hiszem, hogy mellé még ilyen monitort is beszereznének.

Amúgy az Asus, Acer mellett Dell és BenQ is gyárt G-sync monitort.

(#3) big-J válasza Anubris (#2) üzenetére


big-J
őstag

Darabja 100 dodó körülivel olcsóbbak, hogy ne adnának el többet belőlük.

(#4) Thrawn válasza FollowTheORI (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Miért lenne marketing? Te sem ajánlanál más terméket, csak azt, amivel működik is a TV-d/monitorod. Szimplán csak beintettek az NV-nek, mert nem hajlandóak licenszdíjat fizetni egy olyan technológiáért, ami az ingyenes megoldáshoz képest kevesebbet tud, drágább és ráadásul teljesen zárt is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) jozsef8


jozsef8
aktív tag

Lehet hogy megjön az esze az nv-nek? Én is szeretnék majd a későbbiekben ilyen monitort venni, de biztos hogy nem fizetek 100 euróval többet azért, mert G-Sync van ráírva a monitorra. Miközben ugyanazt tudja a FreeSync is.

(#6) TTomax válasza jozsef8 (#5) üzenetére


TTomax
nagyúr

De nem tudja ugyanazt a freesync...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7) jozsef8 válasza TTomax (#6) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Miért mivel tud többet?

(#8) Thrawn válasza jozsef8 (#7) üzenetére


Thrawn
félisten

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#9) Anubris válasza big-J (#3) üzenetére


Anubris
őstag

Attól mert valami olcsóbb még nem biztos, hogy többet adnak el belőle. Továbbá amit leírtam, hogy jóval nagyobb arányban vesznek Nv kártyákat, talán befolyásolja a monitor eladásokat is...

(#10) Abu85 válasza Anubris (#2) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy ezek a monitorok működnek FreeSync és G-Sync nélkül is. Tehát nem lehet mérni, hogy valaki tényleg erre vette-e vagy sem. Az biztos, hogy a FreeSync monitorok eladásai sokkal magasabbak az LG és a Samsung miatt.
Amitől félhetnek a gyártók, hogy nagyon durván szaporodnak a FreeSync monitorok, és a legtöbben nem a monitorokat cserélik majd le, hanem a VGA-t. Az NV emellett pedig továbbra is felajánlhatja a monitorgyártóknak, hogy önként odaadhatják nekik a profitjuk jó részét.

Gyártottak sokan G-Sync-es kijelzőt, csak nem maradnak. Az ASUS és az Acer maradt úgy, hogy a jövőben is kiadnak ilyen monitorokat. De biztos nem fognak éves szinten 15-30 új modellel előállni. Tehát kell valamit tenni, hogy ne legyél korlátok közé szorítva.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Egon válasza Abu85 (#10) üzenetére


Egon
nagyúr

A Dell csak most jelent meg G-sync-se monitorral, ezek után azt mondani, hogy biztostuti nem lesz ilyen a jövőben, minimum merész - de hát nem ez lenne az első merész (és persze be nem jövő) kijelentés a részedről... ;]

Egyébként meg aki minőségi monitort szeretne (márpedig a *sync-es monitorok jellemzően a magasabb ársávban játszanak), az nagy ívben kerülni fogja a két koreai márkát, és vesz majd Dell, Eizo, NEC stb. monitort (esetleg 1-1 jobban sikerült HP-t vagy Asus-t)... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#12) Abu85 válasza Egon (#11) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ők már jelezték, hogy a szabványt szeretnék támogatni. Ezzel nem lehet mit kezdeni. A Dell nem olyan cég, amely a profitot odaadná másnak. Csináltak egyet és kész. Más is csinált egyet aztán mentek a szabványra.
Itt egyébként nem arról van szó, hogy a G-Syncet meg akarnák ölni, de látni lehet, hogy drámaian nő az A-Sync választék, tévék is vannak már. A legnagyobb monitorgyártók makacsul csak ezt akarják, és emellett még általánosan olcsóbbak is ezek a kijelzők. Ha ezt az ütemet követik a cégek, akkor egy év múlva 100-nál több kijelző lesz, amelyeknek a változó frissítési frekvenciára vonatkozó támogatását GeForce-szal nem tudod használni. Helyette választhatsz majd kb. 15 modell közül. Ez problémás.

Akkor is az LG és a Samsung csinálja a legtöbb eladást. Irreleváns, hogy jók-e.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#13) #85552128


#85552128
törölt tag

Én előszór a monitor/panel gyártókat buzdítanám a normális kínálatra...
4k-s monitoroknál is 40-45 Hz-es minimum Fsync range mikor papíron állítólag a Freesync jobb mint a Gsync.

[ Szerkesztve ]

(#14) myckie2 válasza Egon (#11) üzenetére


myckie2
őstag

Vicces, hogy az általad felsorolt 5 márkából 3 LG panelt is használ (ha nem több)... :U

[ Szerkesztve ]

(#15) jozsef8 válasza Thrawn (#8) üzenetére


jozsef8
aktív tag

És ennyi szerinted megér +30 ezret? :D

(#16) ATlas1458 válasza jozsef8 (#15) üzenetére


ATlas1458
csendes tag

Szerintem inkább a Freesync-nek kedvez az összehasonlítás.

(#17) jozsef8 válasza ATlas1458 (#16) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Pont ezért írtam :)

(#18) Thrawn válasza jozsef8 (#15) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen +30e-re gondolsz? Arra, hogy ennyivel drágább egy synces monitor egy hagyományosnál, vagy arra, hogy egy G-Synces ennyivel kerül többe a Freesyncesnél?

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#19) jozsef8 válasza Thrawn (#18) üzenetére


jozsef8
aktív tag

Hát kb ennyivel kerül többe egy G-Sync monitor mint egy FreeSync monitor.

(#20) Duree


Duree
veterán

Úgy gondolom, hogy az adaptiv sync nem csak olcsóbb megoldás de jobb is.Az Nvidi már megint külön utakon próbál járni kevés sikerrel.

duree54

(#22) kikikirly


kikikirly
senior tag

Végre,nem kell azon izélni hogy másik kártyával nem fog rendesen működni a monitor.Ez tetszik. :)
Morgyi testvér:igazat szóltál.

[ Szerkesztve ]

(#23) -Solt- válasza jozsef8 (#15) üzenetére


-Solt-
veterán

+ 30 ezret? Ha csak +30 lenne... :)

ASUS MG279Q, 188700.-Ft ( Oázis )

ASUS PG279Q, 275900.-Ft ( Oázis )

www.smart-bus.hu

(#24) #85552128 válasza -Solt- (#23) üzenetére


#85552128
törölt tag

A PG széria eleve eggyel magasabb kategória, ráadásul 30-165 Hz-es Gsyncet tud, az MG279Q csak 35-90-et Freesynckel (erről beszéltem korábban - még az a panel ami Gsyncel 30-144-et tud Freesynckel már csak 35-90-et pedig papíron az utóbbi jobb...)
Nem egy ligában játszik a két monitor, nem csoda, hogy felárat kérnek érte...

[ Szerkesztve ]

(#25) -Solt- válasza #85552128 (#24) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi indokol ekkora árkülönbséget? Mert amiket leírtál azok nem! :) A nem egy liga, meg azért erősen túlzás...

Persze, ha mutatsz nekem 27"-s, 1440P-s, IPS paneles G-Sync monitort 220K körül... Az Acer XB270HU is 250K! Erre már nem mondhatod, hogy az MG279Q-hoz képest más liga, mégis több mint 60K-val drágább!

www.smart-bus.hu

(#26) #85552128 válasza -Solt- (#25) üzenetére


#85552128
törölt tag

De mondhatom mindkettőre: Mutass pls. még egy olyan Freesync/Gsynces IPS, 1440p monitort ami 30-144 illetve 30-165 Hz-et (vagy jobbat...) tud. A Gsynces blur reduction mint extra szintén nem elhanyagolható.
Na röviden azért mert: nincs más ilyen - vagyis annyiért adják a sajátjukat amennyiért akarják...

Az MG279Q jó alternatíva lett volna sikerült elk*rni a gimped range-dzsel... Az a 60k a gyengéb range és blur reduction hiányával már nem is olyan sok, ha ebből 30k a Gsync - főleg ha mint mondtam tiéd az egyetlen ilyen (kedvező) paraméterekkel...

[ Szerkesztve ]

(#27) TTomax válasza Thrawn (#8) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen hát kb ez a lényegtelen AMD-s marketing slide...

(#7) jozsef8

Tessék itt egy kis olvasnivaló,kb minden fontos dolog benne van... [link]
azóta annyival bővült,hogy a g-sync működik ablakos módban is,illetve a freesync-el még mindig gondok vannak több gpu esetén,tehát a CF nem nyerő vele.

(#21) morgyi

Mert miért is?Vissza kell küldenem a modult?Vagy kigyullad magától?A mobil kijezöknek meg nem sok közük van a monitorokhoz,az aztán igazán irreleváns hogy ott mi megy meg mi nem,bár ha a te laptopodon DP-al van összekötve a kijelző akkor nem szóltam...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#28) DigitXT válasza Abu85 (#12) üzenetére


DigitXT
félisten

Pssszt, a hátad mögött...:DDD

(#29) -Solt- válasza #85552128 (#26) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem azon van a hangsúly, hogy mennyit kérhetnek érte, hanem azon, hogy mennyivel drágább. A kijelentés az volt, hogy plusz 30K... Hát nem annyi, innentől kezdve meg egyéni preferencia, hogy az a pár HZ különbség és a blur reduction (amit a többség észre sem vesz szerintem) megér-e valakinek plusz 90K- felárat! (Asus)

Egyébként, ha benézel a milyen monitort vegyek topikba, nem egy júzer van, aki FreeSync-s monitort vesz NV kártyával is. Az ilyen egy jól sikerült AMD vga érkezésekor gyanítom nem NV-t fog venni, ha cserére kerül nála a sor.

www.smart-bus.hu

(#30) #85552128 válasza -Solt- (#29) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azt meg úgy nem tudod összehasonlítani, hogy eltérő képességű monitorokat nézel, ennyi...
Olyan világban élünk ahol azért elkérnek +50k-t egy VGA-nál, mert rövidebb 10 centivel ( :D ) de lassabb, hangosabb, melegebb. Akkor azokért a tényleges funkciókért miért ne lehetne elkérni valamennyit ?
A Blur reductiont ki mennyire látja lényegteleen, valaki az 1ms TN-hez ragaszkodik mert állítólag látja, szóval...
Én pl. azért nem vettem MG27-es Fsyncet mert 180k-ért nem fogok félmegoldást venni, majd ha lesz IPS, 1440p, 30-144 Hz-es freesync monitor akkor meg lehet nézni az Acerhez képest mennyivel drága.
De addig ezeket a monitorokat nem a képességükért fogják venni, hanem azért mert olcsóbb a Gsynces variánsok minden esetben többet tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#31) -Solt- válasza #85552128 (#30) üzenetére


-Solt-
veterán

Ezt most úgy mondod, mintha jelentős eltérés lenne! :) Valamivel többet tud ez tény, de az a valami nem ér 90K-t, főleg, hogy a G-Sync esetében is azt mondják, 144hz esetén már mindegy, hogy megy vagy nem megy. Marad a blur reduction, amit meg a júzerek többsége észre sem vesz! :)

Egy jobb 1440p-s 27"-s monitor alapból 150-160K, ehhez képest az MG279Q a maga 188K-s árával egyáltalán nem sok, viszont ehhez képest a G-Sync-s testvér 275K-s ára elég horror. Pont emiatt veszik NV kártyával is FreeSync monitort. Minimális a felár a plusz tudáshoz (normál monitor esetén) képest.

Ne érts félre, annyit kérnek érte amennyit akarnak, csak egy szint felett már nem szeretem, ha hülyének néznek... Pont emiatt nem vettem Fury X-t, vagy Nano-t! :)

www.smart-bus.hu

(#32) #85552128 válasza -Solt- (#31) üzenetére


#85552128
törölt tag

Értsd már meg, hogy az nem "gsynces testvér" és a +90k nem csak a Gsync miatt van.

PG = premium gaming (ROG)
MG = mainstream-performance gaming

Gsynces testvér majd akkor lesz, ha kijön valami ugyanolyan tudással ugyanabban a szériában.

"144hz esetén már mindegy, hogy megy vagy nem megy"

Mindegy az sima monitornál is, ha van olyan ami tartja stabilan a fix 144-et...

120k-ért már van 1440p@60Hz, 27"-os Acer, szóval a "Free"Sync +30/84 Hz akkor +60k ?

[ Szerkesztve ]

(#33) -Solt- válasza #85552128 (#32) üzenetére


-Solt-
veterán

Most ezt a marketing lószart hiába magyarázod nekem! :) Pár Hz eltérés és a blur reduction... Ettől lesz prémium gaming? Vagy van még valami ami nekem kimaradt?

Az Acer csak 60 Hz, ráadásul másik márka, ergo nem tudom, hogy jön most ide! :) A két Asus közt minimális az eltérés, az MG279Q és az említett Acer között nem minimális az eltérés! Az szerintem halál mindegy, hogy 144 vagy 165Hz, de az már nem, hogy 60, vagy 144Hz!

www.smart-bus.hu

(#34) #85552128 válasza -Solt- (#33) üzenetére


#85552128
törölt tag

Úgy jön oda, hogy ha a funkciókat nézzük ott is 60k különbség van...
De nem "halál mindegy", hogy Freesyncet csak 90-ig tud a másik meg 144/165-ig tudja a Gsyncet.

"Vagy van még valami ami nekem kimaradt?"

Az előbbiből következik, hogy jobb/drágább panelt is használ a PG variáns...

Tehát összegezve:
- szélesebb Async range
- blur reduction
- prémium kategória
- jobb panel
- nincs alternatívája ilyen paraméterekkel
- gsync miatt eleve +30k

Láttam már kevesebbért is +60k-t egy terméken...

[ Szerkesztve ]

(#35) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem elbeszéltek a probléma mellett. Senkit sem érdekel a G-Sync prémiuma. Legyen, adják drágán, építsenek rá bármit, nem érdekes. Ha találnak erre vevőt, akkor az jó. A probléma az, hogy pusztán a FreeSync monitorok számának extrém gyarapodása ahhoz vezet, hogy sok ilyen lesz a felhasználóknál. Már sokkal több ilyet adnak el, függetlenül attól, hogy használják-e a FreeSync képességet. Viszont ha úgy dönt a vásárló, hogy a meglévő monitorával ezt használni akarja, akkor nem tud hozzá GeForce-ot venni. Ez a fő problémája az NV partnereinek.
Reklámozhatják a normál G-Sync monitorokat. Azzal valójában semmi gond, de lehetővé kell tenni, hogy a tömegpiac ne kényszerüljön Radeonra, mert az már gond lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) -Solt- válasza #85552128 (#34) üzenetére


-Solt-
veterán

Csak nem mindegy milyen funkciókat nézünk! Jelenleg a 144Hz-s panelek dobják meg leginkább az árat, ergo azon semmi csodálkozni való nincs, ha egy 144Hz-s panel jóval drágább mint egy 60Hz-s!

De, "halál mindegy", mert a G-Sync tesztekben is azt mondták tudtommal, hogy 120, 144hz esetén észre sem vették, hogy megy a G-Sync vagy sem!

Én nem azt vitatom, hogy többet tud, hanem azt, hogy a többlet tudás nem indokolja a plusz 90K-t! Nincs akkora eltérés mint például az általad említett Acer esetében, 60Hz vs 144Hz.

A panelnek meg nézz utána, mert szerintem csont ugyanaz a panel.

www.smart-bus.hu

(#37) #85552128 válasza -Solt- (#36) üzenetére


#85552128
törölt tag

Már megtettem mielőtt leírtam volna és nem ugyanaz... A Gsynces Acerben és az Fsynces ASUS-ban van ugyanaz a panel utóbbiban mégis butítva.

A tudásért +60k-t kérnek, nem +90k-t ha a Gsync 30k-ját is beleszámoljuk. 120-144 lehet, de mondjuk 80-144 között biztos, hogy észreveszed a Freesynces ASUS meg ezt a tartományt nem tudja...
Márpedig a legtöbb játék nem olyan stabil, hogy Freesync off 120-144-et tartsa még butítva sem. (Eleve mi értelme van belerakni ha ki kell kapcsolnod, hogy ~144 Hz-es legyen...)

[ Szerkesztve ]

(#38) atee válasza Abu85 (#35) üzenetére


atee
őstag

Pontosan! Láttunk már nagyokat buki ebben az iparágban. Az NV is simán megrogyhat, ha nem lép valamit.
Jelen pillanatban a g-sync monitor felára nagyon elrettentő.
Inkább gondolkozom azon, hogy a következő vga kártyám Radeon lesz.

D-day 2002-01-04 01:54

(#39) -Solt- válasza #85552128 (#37) üzenetére


-Solt-
veterán

A panel kérdésnek utána nézek! :)

Szerk: Valóban jobb panel van benne, igazad volt, én tudtam rosszul! :) Persze a közel 90K így is durva többlet.

Ahol én néztem (oázis) ott közel 90K-val drágább a G-Sync-s Asus... Ez bárhogy ragozzuk, indokolatlan. Egy büdös szót nem szólnék, ha a korábban említett 30K lenne a különbség... Még el is gondolkoznék rajta!

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#40) gbors válasza Abu85 (#35) üzenetére


gbors
nagyúr

Ennél nagyobb probléma, hogy egyedül a felsőkategóriás vásárlók találnak maguknak megfelelő választékot bármelyik technológia mellett, a fullHD + IPS + normális sync range kombináció szinte egyáltalán nem létezik, még az árazást sem kell nézni. Számomra megdöbbentő, hogy az elmúlt évek legérdekesebb újítását display terén az érintettek egymást megszégyenítő töketlenséggel igyekeznek merőlegesen a piacra erőltetni...

(rant off)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41) -Solt- válasza gbors (#40) üzenetére


-Solt-
veterán

Cél az extra profit szerintem... Ha ezt a kategóriát lekaszálták, akkor jönnek majd lejjebb is, de egyébként egyetértek a felvetéssel! :)

www.smart-bus.hu

(#42) #85552128 válasza gbors (#40) üzenetére


#85552128
törölt tag

Freesyncnél még akkor sem...
2 olyan WQHD/IPS/27"-es monitor van Gsynckel ami 30-144 Hz-et legalább tud, Freesync 35-90 a legjobb ami ennek megfelel.

Persze lehet hangoztatni, hogy "Az elérhető és érkező monitorok, illetve tévék száma fél év alatt elérte a 29-et, miközben a G-Sync technológia támogató elérhető és érkező monitorok száma csak 13, és ehhez is egy év kellett"
Csak a mennyiség közel sem egyenlő a minőséggel, jelen esetben a kevesebb több...

[ Szerkesztve ]

(#43) SchumiBácsi válasza -Solt- (#33) üzenetére

Én is a két ASUS-on vagyok fennakadva már egy ideje. Meg azon hogy a zöld variáns hiába megy 165-el, ma ilyen gép nem létezik ami új játékoknál ezt 2K-n tudja. Így is évekkel ezelőtti játékokra vagyok hangolva, hogy legalább high detail szinten a V-sync_60 meglegyen és ez még csak fullHD+ bontás.

Viszont amikor elkezdtek jönni a 120Hz-es IPS-ek nagyon megörültem és reménykedtem hogy 1080sor mellett 1200soron is lesz ilyen, és akkor ki lehet mozdítani 60Hz-ről amelyik játék bírja, max egy újabb vga kell a mostani gépbe. Erre még mindig 2K jön amihez mindent cserélni kell és akkor se fog a 120Hz közelébe érni, kb ugyanakkora sebességgel fut majd mint most 1200soron. Pascal 2K-ban talán eléri a stabil 120fps-t űrbéli fizetéssel.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#44) hypno skate


hypno skate
senior tag

Hogy melyik technológia lesz a győztes, az nagyjából eldőlt, amikor a legmeghatározóbb szereplők elkötelezték magukat.
Pontosan így történt a Video2000/VHS, HD DVD/Bluray esetében is.

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.