Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QuippeR


QuippeR
tag

A temetést az élők rendezik, és a saját veszteségüket siratják.

Egyébként gondolom a saját temetéseden és halálodon gondolkodtál, általában ilyenkor én is erre jutok. Aztán az ember visszagondol, hogy a nagyapja temetésén mennyire volt kedve bulizni az önkéntelenül meginduló könnyek és torkon ragadt gombóc mellett, és rájön, hogy az egész bulizós elképzelésnek semmi realitása nincsen. Ha ilyesmit akar az ember halála alkalmából, akkor érdemes elkezdeni az ellenségek szorgos gyűjtögetését - pezsgőzés meg bulizás csak az ő soraikban lesz.

(#2) tildy


tildy
nagyúr

Elsőre nekem ez a film ugrott be a címről. De látom az írás másról szól.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Hiszek abban, amit úgy hívnak: karma. Az elhúnytnak vagy jó a karmája, vagy nem. Ha már nincs adóssága, tanulni valója, kilép a körforgásból, nem szenved többet. Ellenkező esetben kénytelen újra megszületni, hogy korrigálja hibáit.

Ami meg a szomorú temetést illeti.
Az elhúnytnak már mindegy, mi lesz levetett porhüvelyével. Neki már nem fáj semmi, nem gyötrődik semmin. Jól mondja QuippeR, saját magunkat sajnálgatjuk, amikor sírdogálunk.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Érdekes írás, tetszik. :C

Bár semmilyen Istenben, vallásban, szektában, elképzelésben nem hiszek, az azért mindig érdekes gondolatokat vetett fel hogy mi történik halálunk után.

Ha maradunk a színtiszta materialista-ateista gondolkodás mellett akkor ugye megszűnünk és elenyészünk a földben. De mi van ha mégsem...

Érdekes kérdés jutott eszembe:

mivan akkor, ha valaki nem hitt istenben, meg úgy általában beleszarik mindenféle ideologiába és meghal? Akkor hova kerül?

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#5) The DJ


The DJ
addikt

Sok mindent hasonlóan látok, mint te, nemrég született is egy kis esti írásom ahol én is ezt a témát fejtegetem: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#6) Vakegérke válasza Kareszovics (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Porból vétettél, porrá leszel."

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) ollie


ollie
MODERÁTOR

Nincs.

***

(#8) ollie válasza Kareszovics (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"mivan akkor, ha valaki nem hitt istenben, meg úgy általában beleszarik mindenféle ideologiába és meghal? Akkor hova kerül?"

A Biblia szerint nem a mennyországba.

"Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt..." - Zsidók 11:6

***

(#9) operator10


operator10
aktív tag

Lehet pár embert kiábrándítok, de saját (sajnos) tapasztalataim alapján, ló****sz sincs a túlvilágon :K Sőt semmi nincs, nemhogy Mennyország és társai. Legalább is én ezt tapasztaltam egy balesetből kifolyólag. 3hét koma,3 újraélesztés, jó pár dialízis, néhány szedálás, Szív, tüdő, máj, vese és társai leállása után, intenzív és sub intenzív osztályokon.
Persze azért még is van valami, több is. Pl: a legdurvább hogy mikor már teljesen magamhoz tértem, mintha ismertem volna az orvosokat, ápolókat. És talán még ez. Orvosok szerint csoda hogy túléltem. ( De olyan szinten hogy szakirodalom lett belőlem :D ) mások szerint meg Isten akarata volt. Nem tudom kinek van igaza. Sosem hittem senkiben, és semmiben, csak magamban./Az élet megtanított rá./ Csak abból indulok ki hogy sok mindent láttam, de istent, Jézuskát, Angyalokat, fényes alagutat sajna nem :K

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#10) CollectoR válasza Vakegérke (#3) üzenetére


CollectoR
aktív tag

A karma tudtommal kiegyenlítődésre törekszik ahogy minden más, így halál előtt ki lesz egyenlítődve az élet során kapott pozitív/negatív élmény. Legalábbis én erre jutottam.

(#11) Kareszovics válasza ollie (#8) üzenetére


Kareszovics
addikt

Ilyenkor válik még egy dolog teljesen paradoxá számomra.

Tételezzük fel, hogy valaki normális emberi értékek szerint egész életében tisztességesen él (tiszetességesen dolgozik, normális emberré neveli a gyermekét, tisztelik és Ő is tiszteli azokat akik körülveszik stb.), DE NEM HISZ ISTENBEN akkor örök időkre a "kénköves pokolban" fog égni?

Erre jobb nem is válaszolni mert flame irányba haladunk :)

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#12) CollectoR válasza Kareszovics (#11) üzenetére


CollectoR
aktív tag

A keresztény vallás a legroszabb az összes közül.. nagyon -nagyon sok logikai hiba van benne, amire mindíg megvan a válaszul a hívőknek. De így van, ezzel sok-sok oldalt meg lehetne tölteni :)

(#13) ollie válasza operator10 (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"de istent, Jézuskát, Angyalokat, fényes alagutat sajna nem"

Miért, kellett volna? :)

És ugye azt nem gondolod komolyan, hogy az önmagadban való bízás hozott ki a kómából? Nem akarok arról vitatkozni, hogy mi okozta a felépülésedet, egyszerűen arra célzok, hogy az önmagunkban való bízás nem biztos, hogy jóra vezet.

***

(#14) ollie válasza Kareszovics (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rendben, nem válaszolok, de akkor minek kérdezted? :)

***

(#15) ollie válasza CollectoR (#12) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem logikára épül. De örülnék, ha elküldenéd nekem priviben a logikai hibáidat (kiváncsi vagyok). :)

***

(#16) operator10 válasza ollie (#13) üzenetére


operator10
aktív tag

Igen, sokak szerint kellett volna. Szerintem nem, de ez gondolom kiderült az elöző HSZ-emből! Félre értesz, ezt pusztán azért írtam, úgy értettem, hogy soha nem hittem semmilyen Istenben.

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#17) Kareszovics válasza ollie (#14) üzenetére


Kareszovics
addikt

OK! Bocsi! :B

Várom szíves válaszod, csak tudod sokat gondolkodik az ember a valááson, amikor az ember (én) nem az, apósa (enyém) meg kocka presbiter, és amikor felhozol neki egy ilyen "ördögi" csavart akkor csak azt tudja mondani, "hogy az nem úgy van"... de akkor hogy és erre sosem kapsz választ. :U

És szerintem Te is tudod, hogy miért...

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#18) operator10 válasza CollectoR (#12) üzenetére


operator10
aktív tag

Az a legdurvább mikor "meg áldják" a háborúba indulókat és a fegyvereket :((( Ja, mielőtt bárki nekem ugrana, annak üzenném hogy ilyent rendszeresen lehet látni, "nyilvános" híradásokban, stb.. Külföldiekben szint úgy, mint Magyar híradókban :K

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#19) CollectoR válasza ollie (#15) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Ment pü :)

(#20) CollectoR válasza operator10 (#18) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Az még hagyján.. de tényleg ne kezdjük ócsárolni a kereszténységet, mert tök felesleges, bárki, aki képes pár órát rászánni, hogy végiggondolja a tanítottakat, rájön, mennyi ellentmondás van benne.

(#21) Ősember


Ősember
őstag

a mennybe jut és siratjuk dolgora egyszerü a magyarázat... attol hogy - tegyük fel jo helyre kerül az illetö - attol még a földön élöknek hiányozhat, nem? a te megközelitésed tulságosan vallás ellen magyarázkodos :))

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#22) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Ollie; CollectoR

Mondok én nektek logikai hibát nem a Bibliából, hanem a való életből, remélem 2 példa elég lesz.

1.: Kedvesem nagymamája meghalt, ref. temetés, beszéd. Isten magához hívta Testvérünket, mert ezmegezmegez van... Sajnos nem Isten hívta magához, hanem az idióta orvos tette el láb alól, mert főorvos létére egy agyvérzéses embert nem volt hajlandó elküldeni neurológiai osztályra azzal a felkiáltással, hogy itt a belosztályon is ugyanazt az ellátást biztosítják majd Neki. Persze mivel nem forgatták gyönyörűen kapott egy tüdőgyulladást, amit a F@sz fejével nem is diagnosztizált és saját szemünkkel láttuk hogy haldoklik (fél órával később halt meg ahogy elmentünk Tőle)

2: csüt temetés, vasárnap Istentisztelet; menyjünk el Mama emléke miatt... hát borsóz, de szeret Mama; legyen; ok.

Nagy monológban megállapítja a lelkész, hogy ha már másnak csak gondolatban is rosszat akarunk, akkor az a Ne Ölj című parancsolatot bőven kimeríti.

Kérdezem presbiter apósomat, hogy akkor Laci bátyám is Istennek nem tetsző dolgot tesz, amikor elküldjük Hamilton-t a qrva anyjába, meg hogy csússzon ki az autójával mert egy taknyos kis f@sz.

"Nem az nem úgy van..." :(

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#23) operator10 válasza CollectoR (#20) üzenetére


operator10
aktív tag

Távol áll tőlem hogy bárkit megsértsek :R Ha még is ez történt elnézést :R Még távolabb áll tőlem bármelyik vallás "lehúzása". De néhányat azért ismerek :K Ellent mondásaival, és közös nevezőivel együtt :U De ez egy fórum, én meg megírtam a tapasztalatom, véleményem, még ha nem is egészen passzolt a témához. Vagy............

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#24) CollectoR válasza Kareszovics (#22) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Részvétem, de azért azt is értsük meg, hogy a vallás az inkább egy kényszermankó, amivel az emberek könnyen bele tudnak nyugodni, hogy majd a túlvilágon úgyis jobb lesz, és szerintem ezzel nincs is semmi baj, a baj azzal van, hogy az emberekbe belesúlykolják hogy vakon higyjenek ebben, választás nélkül, és hogy ebből egy világmodellt alkottak.

(#25) ollie válasza Kareszovics (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem véletlen, hogy nem bízok a nagy, történelmi egyházakban, és a papjaikban.

***

(#26) ollie válasza CollectoR (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

"a baj azzal van, hogy az emberekbe belesúlykolják hogy vakon higyjenek ebben"

Igen, ez baj. Ha lesz gyerekem én sem szeretném majd, hogy azért higgyen Istenben, mert elvárom tőle. De szeretném. Ez nagy különbség.

***

(#27) operator10 válasza ollie (#26) üzenetére


operator10
aktív tag

És ha majdani gyermekednek más vallás lesz a meggyőzőbb, mint amit te gyakorolsz? Elfogadod? Picit sem akarod majd meggyőzni hogy ne azt fiam, hanem amazt.... csak azért kérdezem mert a napokban beszéltem egy fiatal lánnyal, aki most 19 éves korában döbbent rá arra, hogy nem "ez" a neki való... S most úgy érzi elpazarolta a fiatalságát, mert ő tényleg Istennek tetsző életmódot folytatott.

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#28) ollie válasza operator10 (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem szeretnék azon agyalni, hogy mi lesz ha.

***

(#29) operator10 válasza ollie (#28) üzenetére


operator10
aktív tag

Értem én......

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#30) Kareszovics válasza CollectoR (#24) üzenetére


Kareszovics
addikt

"kényszermankó"

Így van. Szerintem két féle ember hisz Istenben és jár templomba:

1., Lelki megerősödést vár, biztos társaság ahol nyugodtan érezheti magát és tényleg a hite próbálja erősíteni.

2., Rohadt, kétszínű, ganéj, álszent alakok akik a vallás mellé mítizált morális és erkölcsi normákat akarják láttatni az emberekkel; "Igen! Én istenfélő ember vagyok tiszteljetek"

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#31) Tzombi válasza QuippeR (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Egyáltalán nem jutott eszembe a saját temetésem, legalábbis nem ennek az írásnak kapcsán. Az egy üdítőital reklám után ötlött fel bennem.
Ha a haragosaimat veszem figyelembe – már amiről tudok -, olyan nagy buli nem lenne.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#32) Tzombi válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nem mondhatom, hogy hiszek a karmában, de néha vannak ilyen gondolataim. Igazából magam sem tudom, hogy ebben minek, kinek higgyek.
Erről megint eszembe jutott egy gondolatmenet, hogy kit is sajnálunk a temetésen.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#33) Tzombi válasza Kareszovics (#4) üzenetére


Tzombi
csendes tag

„mivan akkor, ha valaki nem hitt istenben, meg úgy általában beleszarik mindenféle ideologiába és meghal? Akkor hova kerül?”

Szerintem a föld alá! De ez sem biztos. :))

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#34) Tzombi válasza The DJ (#5) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Elolvastam, visszatérek oda is.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#35) Tzombi válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Tzombi
csendes tag

És csak most szólsz? Eddig akkor hiába gyakoroltam a gyerekcsinálást. Csak véletlenül került por a gépezetbe, hogy mégis csak sikerült? :)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#36) Tzombi válasza operator10 (#9) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Nem akarom degradálni az élményedet, félre ne érts! Miután hallottam, olvastam a klinikai halál állapotában látott jelenésekkel, mélyebben belevetettem magam ebbe a témába. Egy amerikai prof. Adott ki egy tanulmányt, aki maga sem hitt az efféle „képzelgésekben”, pedig volt esete bőven – sürgősségi kórházban operált - , amíg ő magával nem történt meg. Miután ő látta az alagutat, elhitte, sőt kereste azokat a beteget, akik átélték ezt. Az ő elmélete szerint az esetek 60 %-ban látnak a klinikai halottak valamilyen jelenést. Ennek mértéke az eltöltött időtől, és hülyeségnek hangzik, a mélységétől függ.
De ha hiszel magadban, akkor már jó úton jársz. Sokaknak viszont kell némi „mankó” és ők a vallásban találják azt meg.

Csak egy kérdés. Történt valamilyen változás az életedben, gondolkodásodban a baleseted után?

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#37) Tzombi válasza Kareszovics (#11) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Hmmm!
„Egy zuhanó repülőgépen nincs egyetlen ateista sem!”

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#38) Tzombi válasza CollectoR (#12) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A legbigottabb vallásnak is szokták titulálni. Nem véletlenül.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#39) Tzombi válasza operator10 (#18) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Pedig ott van az is, hogy: „Ne ölj!”

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#40) tildy válasza Tzombi (#37) üzenetére


tildy
nagyúr

Dehogynem:D A paplan-ernyős aki kiugrik belőle:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) operator10 válasza Tzombi (#36) üzenetére


operator10
aktív tag

Semmi nem történt! Ugyan az maradtam, (mások szerint is). És a gondolkodásom meg abszolut nem változott. Legalább is az élet felfogás, komolyabb dolgok,élethez hozzá állás,blabla... téren. És azóta sem hiszek semmi féle "földön kívűli", "túlvilági" dologban. Egyszerűbben, szerintem. Az Ember fia meghal és kész! Nem is gondolnám hogy szeretnék én ezután az élet után másikat :DD Szerintem a legtöbb ember nyugalomra vágyik, semmi másra! Mondjuk arra előtte is :DDD

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#42) CollectoR válasza Tzombi (#32) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Én sem 'hiszek' a karmában, hinni a templomban kell. Én azt mondanám, hogy az egyfajta hozzáállás, gondolkodásmód. De hozzáteszem, hogy én nagyon sokáig nem tudtam azt, hogy karmának nevezik ezt a bizonyos életutat, én függetlenül mindentől szinte ugyanúgy erre jutottam, ahogy az a karmáról le van írva pl. keleti vallásoknál. Egyedül arra nem tudok rájönni, hogy ebbe hogy a fenébe kell belekeverni a bizonyos jellegzetes újjászületési részt. Mert tapasztalatom szerint 0-val kezdődik, és 0-val ér véget a környezet emberre gyakorolt pozitív/negatív hatása.

(#43) Tzombi válasza Ősember (#21) üzenetére


Tzombi
csendes tag

De hát, ha az itt maradóknak hiányzik, akkor az itt maradók önmagukat, és nem az eltávozót sajnálják. Ilyen alapon viszont szinte mindegy az eltávozó kiléte.
Azt hiszem félre értettél. Attól, hogy én nem hiszek (nem túlságosan), a vallás intézményében, attól még nem vagyok vallás ellenes.
Igazából, mindegy, hogy ki miben hisz, lehet az Allah, Buddha, Jézus, Isten, a hit ténye, és nem az iránya a fontos. Én speciel a kombinátfogóban hiszek! :DD
Tisztelem azokat, akinek „konkrét” hite van. Csak ez, ami kihozhatja őket a „bajból”, aminek segítségével újra talpra tudnak állni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#44) Tzombi válasza CollectoR (#24) üzenetére


Tzombi
csendes tag

A vallás egyszerre áldás, és fegyver is lehet!
Csak nem mindegy, hogy ki az, aki irányítja!

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#45) #96302336


#96302336
törölt tag

Én csak azon gondolkodtam el néha, ha jön a feltámadás, és ha csak minden második ember fog üdvözülni, akkor is baromi sokan leszünk.... :K Még akkor is, ha csak kétezer év távlatát nézzük.

(#46) CollectoR válasza Tzombi (#44) üzenetére


CollectoR
aktív tag

A dualitás épp ezt jelenti, hogy mindennek két oldala van :)

(#47) operator10 válasza #96302336 (#45) üzenetére


operator10
aktív tag

Na jah. de a legtöbb vallás szerint meg leszünk itélve. Magyarul lehet csak minden 10000.-ünk fog feltámadni, vagy ki minek mondja.....

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#48) CollectoR válasza #96302336 (#45) üzenetére


CollectoR
aktív tag

Az oké, hogy hiszel valamiben.. de a tudat, az emlékek anyagi dolgok, ha valóban a lelked a mennybe kerül akkor az nem te önmagad leszel, mert az 'én' és az 'éntudat' a testtel együtt megsemmisül. Szóval ezzel szembe kell nézni, hogy végülis a tudat halála elkerülhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#49) #96302336 válasza CollectoR (#48) üzenetére


#96302336
törölt tag

Így van. Hiszek valamiben, de azt nem tudom megfogalmazni, mert emberi szavakkal nem is lehet leírni.
Viszont, amíg élek nem akarok lemaradni a jó dolgokról. Így pl. nem egészen normálisnak tartom azokat, akik gyk. lemondanak minden szórakozásról, mert ezt írja elő a szentírás.

Ha pedig meghal az éntudat, akkor teljesen megszűnök létezni, így hiába is leszek valami más, az már egyáltalán nem én leszek. Lehet, hogy jobb lenne örökké élni. :)

(#50) Tzombi válasza #96302336 (#45) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Feltéve, ha mindenki a menybe kerül.
De ahogy a mostani helyzetet figyelembe vesszük, sokan nem élünk "Istennek tetsző életet".
Lopunk, adót csalunk (számla nem adók, és számla nem kérők), hazudunk, stb. (Főleg magunknak!)

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.