Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vegitossj7


vegitossj7
addikt

A válasz: Nem.

Kijelentették, hogy nem fognak dolgozni rajta. Max. DLC.

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, de néha velem is megesik.

(#2) oriic válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jó hát azt mondanak amit akarnak. :D Pénzügyi szempontból ők is tudják, hogy lenne értelme a folytatásnak. A sztori nyitott maradt viszonylag, a világ tovább él, szóval simán jöhet az új rész. (Csak ne prequel legyen)

Live-Die-Respawn

(#3) wolfman válasza oriic (#2) üzenetére


wolfman
veterán

Pénzügyi szempontból a HL3 és a többi harmadik résznek is lenne értelme, mégsem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#4) oriic válasza wolfman (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na de azért az ND mégse a Valve. :DDD

Live-Die-Respawn

(#5) Logen88


Logen88
aktív tag

Valahol még régebben olvastam egy interjút, és abban volt róla szó, hogy gondolkodnak a folytatáson, de hogy valóban készül-e azt csak ők tudják.

[ Szerkesztve ]

The Last of Us is a masterpiece.

(#6) Wlac válasza oriic (#2) üzenetére


Wlac
Ármester

Simán lehetne prequel is, azért 20 évbe belefér rendesen anyag. A Firefly megalakulása és sztorija, David korai évei, Ellie anyja, Joel és Tommy, Tess története stb. És ezek csak olyan elemek, amik benne voltak az első részben, jöhetnek teljesen újak is.

“The wha-"

(#7) oriic válasza Wlac (#6) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Vagy akár lehetne egyszerre pre- és sequel is. Első harmad mondjuk a múltban játszódik...

Live-Die-Respawn

(#8) #08052480


#08052480
törölt tag

Inkabb ne; sem a vilag, sem a sztori nem igenyel tovabbi boncolgatast es remelem az aktualis utan az Unchartedet is elteszik orokre nyugovora. Uj IP-t a nepnek!

(#9) boost


boost
addikt

Simán lehetne azt az időszakot feldolgozni, hogy Joellel mi történt a kitörés után, és hogyan alakult ki ez a mostani rendszer.

(#10) Normi™


Normi™
őstag

Király lenne.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#11) Raysen623


Raysen623
addikt

Nekem mindegy lesz e második rész, amíg még az elsővel sem játszottam. :D Mindenesetre be fogom pótolni ha lesz péesnégyem egyszer.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) Sirandrish válasza oriic (#4) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hála a jó istennek :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#13) james001 válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


james001
veterán

Ja de aztán azt is kijelentették hogy több DLC se lesz már hozzá... Single player-es legalábbis.

Én megnéznék egy második részt,de Joel és Ellie nélkül,csak úgy meg ki tudja mi sülne ki belőle.

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#14) Wlac


Wlac
Ármester

Mondjuk a multiját már most várom, ha kicsit is olyan lesz, mint az első részé! :)

“The wha-"

(#15) mlinus válasza vegitossj7 (#1) üzenetére


mlinus
őstag

Ezt nem tudom te honnan veszed, de Neil Druckmann szerint 50/50 (volt 2014-ben) az esély a folytatásra, ami egyértelmű IGENt jelent, hiszen a Sony-nak az ND szállítja a system seller játékokat mostanában. Főleg mivel az Uncharted úgy tűnik a 4. részével leköszön, abszolút adja magát hogy legyen TLOU 2.

Az meg hogy hogyan oldják meg? Az már az ő dolguk :P

(#16) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hát ha az eredeti szereplők történetét tovább tudják vinni úgy, hogy még a minőség is nőjön (vagy legrosszabb esetben maradjon), akkor le a kalappal előttük!

De szerintem inkább egy új történet lesz, új szereplőkkel, ami párhuzamosan játszódik az eredetivel és az eredeti szereplők maximum említés céljából lesznek..pl az új szereplők látják Joelt és Elliet-t, de inkább elbújnak mert nem tudják kiféle-mifélék... :U

(#17) haddent


haddent
addikt

Bizonyos értelemben valóban nem kéne semmi folytatás, mert megvan a varázsa/exkluzivitása/különlegessége egy olyan játéknak ami egyszer volt, óriásit durant, és utánna ha valami hasonlót akarunk akkor visszamegyünk pont azzal játszani.
Amire gondolok az az, hogy ha lövöldözni akarok akkor letöltöm az éppen idei cod-ot és bf -et. Ha sport játék kell ugyanez. Stb.. Mint játék, "eszmei érték", értékük nulla. Semmi kötődés nem alakul ki..
De pénzügyileg biztos hatalmas siker lenne. És azért egy ilyen világ az óriási.
Spoilerezés nélkül, ha sima folytatás lenne onnan ahol abbahagyta az első rész az elég klisés és erőltetett lenne. Ha másik embereket ismernénk meg az is. Ez a tipikusan ezt az egy részt terveztük, de most egy tök epizód-szereplő történetét is elmeséljük, majd a 3. részben még egyet, és hopp a 4. -ben összefonódnak a szálak.
Szóval szerintem is az előzményeknek lenne létjogosultsága csak, de vajon abból lehet ennyire nagyot alkotni? Az egész sztori, a karakterek viselkedése és jellemfejlődése stb... nem tudom, hogy előzményként lehet-e ilyet.

Darth_Revan na azt ne. Hiába lenne jó játék baromi erőltetett lenne

[ Szerkesztve ]

(#18) #08052480 válasza boost (#9) üzenetére


#08052480
törölt tag

Simán lehetne azt az időszakot feldolgozni, hogy Joellel mi történt a kitörés után, és hogyan alakult ki ez a mostani rendszer.

Marmint egy (n+1). zombis sztorit? Igen, pont az hianyzik.
A TLoU vilaga es hattertortenete minden volt csak nem eredeti vagy erdekes, semmi olyan nincs ott amit masok mar ne nyuztak volna unalomig; a sztori es ugy osszesegeben az egesz jatek erossege a ket foszereplo es azok kapcsolata es jellemfeljlodese volt; minden mas - a zombiktol kezdve a tulelokon keresztul a kannibalokig csak kontextust adott ennek es harmadrangu elemek voltak - pont a lenyeget olnek ki ha enelkul folytatnak es szepen szembekopnek a sztorijuk lezarasat ha ezzel folytatnak.

(#19) Wlac válasza #08052480 (#18) üzenetére


Wlac
Ármester

Ezzel vitatkoznék, szerintem a The Last of Usnak volt az egyik legerősebb háttérvilága. A tiszta racionalitáson alapult, kezdve az emberi viselkedéstől a fertőzöttek eltérő fejlődési szakaszáig.

“The wha-"

(#20) haddent válasza Wlac (#19) üzenetére


haddent
addikt

Most ez vagy troll, vagy xboxos de annyira hogy egy jó játékot se ismerjen el vagy csak analfabéta volt a történethez (feltételezve hogy egyáltalán játszott vele). Kár vitatkozni, neki ez jött le, hát 10.000 -ből 1 -nek nem tetszett, ez van :DDD

(#21) #08052480 válasza Wlac (#19) üzenetére


#08052480
törölt tag

Legerosebb mihez kepest? A csapatokba verodes es egymassal valo rivalozalas az emberek reszerol kb minden masodik poszt-apo tortenetben jelen van, a zombibol pancelozott gigamutanssa valo fejlodest pedig nem neveznem a kreativitas csucspontjanak amit mindenaron ujra bele kellene foglalni egy jatekba.
De a mondandom lenyegen ez mit sem voltaztat: a TLoU nem zombis jatek hanem karakterdrama zombis hatterrel - ha lecserelned a zombikat marslakokra a jatek lenyegi reszet az alig erintene. Ha egy esetleges folytatas a katasztrofara koncentralna, pont a jatek lenyeget olnek ki.

@haddent:
\facepalm
Mindig meglep, hogy az emberek milyen szinten keptelenek felfogni par egyszeru mondatot utana belehallucinaljak a vilag veget is. :U Bar ha jol remlik toled ezen mar nem kene meglepodnom :F

(#22) mlinus


mlinus
őstag

Szerintem is teljesen sablonos "generic" a TLOU "világa". A karakterek, a karakterek intarkciói, dialógus, a "nyers" érzés az ami azzá teszi ami.

Szerintem ezzel a fejelsztők se nagyon vitatkoznának, mivel az "univerzumépítés" szinte teljesen hiányzik a játékból, folyamatosan a karakterekre épül (az első 10 perc ezt azonnal tudatosítja az emberben)

(és igen, simán 10/10 játék nálam)

[ Szerkesztve ]

(#23) oriic válasza Wlac (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Szerintem ebbe annyira nem is nagyon látunk bele. Mármint a világ dolgaiba. (néhány kivételtől eltekintve) Az egész játék a két főszereplő karakter és jellemfejlődése, emiatt is lett olyan amilyen. Zseniális.

szerk:

Emlékszem milyen anyázást kaptam hogy 10/10-et adtam rá anno. :D Merthogy tökéletes játék nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24) haddent válasza oriic (#23) üzenetére


haddent
addikt

Ez hülyeség. Akkor miért nem 9 -es a skála, minek 10 ha azt úgyse lehet elérni?
Épp ez a lényege, hogy 10 -es a skála, és a 10 sem teljesen hibátlan nyilván csak maradandó.

(#25) Sirandrish válasza oriic (#23) üzenetére


Sirandrish
legenda

Már hogyne lenne. Zelda részek, Okami és a fent említett Last of Us is közéjük tartozik :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#26) oriic válasza Sirandrish (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ne nekem mondd. :DDD

Live-Die-Respawn

(#27) Wlac


Wlac
Ármester

Igen, a világ elemei megtalálhatóak más zombis/poszt-apokaliptikus művekben (könyvek, sorozatok, játékok), de nem ennyire jól összerakva. Itt nem voltak felesleges részek, nem éreztem azt egy-egy pálya- vagy sztorirésznél, hogy teljesen feleslegesen írták bele, csak azért, hogy legyen olyan is. Erre is írtam, hogy a racionalitáson alapul. Megtudtuk, hogy mi okozza a fertőzést, és az is meglett magyarázva, hogy miért nem sikerült visszaverni. Számomra itt bukik el a legtöbb zombis film, mivel egyszerűen nem reális, hogy a sok lassan csoszogó hörgő holtkórossal nem tudnak mit kezdeni. Itt ilyen gond nincs, simán elhiszem, hogy a világ ilyen szinten romlásnak indul, ha Clickerek és Bloaterek várják a túlélőket.

És igen, a játék valóban egy remek karakterdráma, de ettől függetlenül poszt-apokaliptikus téma is. Mint ahogyan most sem a világra koncentrált, hanem az csupán helyszínt adott az eseményeknek, így éppen egy prequel is működne a kezdeti évekről, mivel a világ ott is csupán keretet adhatna.

“The wha-"

(#28) Sirandrish válasza oriic (#26) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nah igen, te is tudod :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#29) boost válasza #08052480 (#18) üzenetére


boost
addikt

nekem szimplán a játékmenet is nagyon tetszett. Nem túl oldschool, nem túl modern, jól egyensúlyozott a játék.

(#30) szarvasbogár válasza Sirandrish (#25) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Egy játék van a metán ami elérte a 99% valamelyik zelda. Ocarina ha jól emlékszem amivel én kb1 órát bírtam játszani annyira nem kötött le:DDD pedig szeretem az ilyesmi gémeket de ez a zelda őrület valahogy sosem fogott meg.

(#31) boost válasza szarvasbogár (#30) üzenetére


boost
addikt

erről jut eszembe: Ocarina Zelda ma jön ki WiiU-ra. Erről nem lesz hír?

(#32) Sirandrish válasza szarvasbogár (#30) üzenetére


Sirandrish
legenda

NAh jah...bőven minden idők legjobb játéka..legalábbis nálam :K

szgergely Mármint? Letölthető formában?

[ Szerkesztve ]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#33) boost válasza Sirandrish (#32) üzenetére


boost
addikt

Aha, a korábbi kiadás, nem a 3DS-es felújított.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.