Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Az ötfilléresre emlékszem, de mijaza vignetta?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Dell XPS válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Dell XPS
veterán

Gyermekkorunkban (általános iskola) be kellett kötni a könyveket, füzeteket, majd erre kellett ráragasztani a "vignettát", és ráírni: nevet, osztály, tantárgy, stb.....

Üdv, Dell XPS

(#3) Zolaash válasza Dell XPS (#2) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Meg volt frankó susogós kék köpenyünk... :))

Rip and tear

(#4) Dell XPS válasza Zolaash (#3) üzenetére


Dell XPS
veterán

Első és második osztályban "csak" töltőtollal tanulhattunk meg írni....- ne tudd meg, hogy néztem ki.(meg a fűzet.) Itatóspapír volt, de nekem nem segített.....Iskolatej vs. kakaó, az volt az élet! :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#5) Zolaash válasza Dell XPS (#4) üzenetére


Zolaash
aktív tag

2 decis, dobozos. Később karamellás. Az milyen májer volt... :D

Rip and tear

(#6) Vakegérke válasza Dell XPS (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Töltőtoll? Mikor jártál suliba, barátom?

Amikor én kezdtem, még fa tollszár volt a kötelező beletűzhető tollheggyel, és a padban kiképzett mélyedésben lévő tintatartóból mártogattunk. :K

Iskolatej, meg egy zsömle 1, azaz egy Forint volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Bjørgersson válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ne már. Idén érettségiztem, de még nekem is volt vignettám. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#8) Dell XPS válasza Vakegérke (#6) üzenetére


Dell XPS
veterán

A fa tollszár rémlik, de arra nem emlékszem. Inkább kifli volt elsősorban, csak annak hiányban kaptunk zsömlét. Viszont suli után mentünk a "cukiba" krémest enni 1.50 -ért. (amennyiben volt pénzünk) Szóval én is imádtam bekötni a könyveket (nem Disney papir), és utána rányalni a vignettát....

Üdv, Dell XPS

(#9) Vakegérke válasza Dell XPS (#8) üzenetére


Vakegérke
veterán

Drágán etted a krémest. Az én időmben még 1.10 volt. :)

Hááát, tény, hogy élvezet volt beleszagolni a tankönyvekbe, füzetekbe. Azt az élményt nem pótolja semmi, ahogy áradt orrunkba a tudás utánozhatatlan illata.
Anno kék papírral kötöttük be a könyveket, füzeteket. Semmi csicsa.
Ami pedig a vignettát illeti, ma is érzem a nyelvemen a ragasztó ízét. :K

Szerk: A kifli ugye "kibuggyant" a köpenyéből? Élvezet volt beleharapni. Az a tejes íz utánozhatatlan.
Hoppá, emlékszel a szegedi cipóra?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Egorov


Egorov
aktív tag

Vignetta, "vinyetta", levonó, nálunk így nevezték. Még osztályozták is, hogy kinek, hogyan sikerült bekötni a tankönyvet, füzetet, illetve milyen módon"párhuzamosan vagy ferdén" sikerült felragasztani a levonót. Mindig jelest kaptam. :) Ált isklola 3.-6.(1996-1999) osztályig. Innentől már kb. leszarták.
Tényleg nem tudom, hogy mennyibe került.

De jó emlék ez a füzet-, könyvkötés. :)

Szerk.: Meg is találtam a "pálcikás füzetemet, amibe írni tanultam" :DDD

[ Szerkesztve ]

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#11) Vakegérke válasza Egorov (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Szerk.: Meg is találtam a "pálcikás füzetemet, amibe írni tanultam" :DDD"
Ha az én írásom volt a keresés kiváltó oka, azt megtiszteltetésnek veszem. :K

Én '57-ben kezdtem a sulit. Igen, osztályozták a tankönyvek, füzetek bekötését, vignetta ragasztást.

Soha nem felejtem el, Kérdő néni volt az első tanítónénim. Tényleg ez volt a neve. Kérdő mittudoménkiné.
Be volt gipszelve a lába, és én voltam az, aki szólt neki, hogy egy pók van a gipszen.

Érdekes emlékek...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) moonlight115 válasza Vakegérke (#11) üzenetére


moonlight115
tag

Szép pókos emlék.....Kérdő néni, :))

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.