Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sidaries


Sidaries
őstag

Hasonlít az egész a billentyűzetkeresésemhez. Végül nekem sikerült megszerezni, de elég hosszú macera volt.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#2) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

AUX/USB/BT/SD-MMC együtt szerintem túlzott elvárás. Mondjuk ehhez tudni kell, hogy az olyanok, mint a Pioneer alapból nem tesznek AUX-IN-t a fejegységre, persze elérhető valami kábel [spéci saját csatlakozóval], amit 20kHUF-ért árulnak, de ha megvan a csatlakozó tüskéinek kiosztása 1kHUF-ból megúszható. Na, most látom már kezdenek pakolni ők is, de egyelőre főleg a kütyü hátára. Ezzel csak azt akartam érzékeltetni, hogy a nagy márkák ilyen dimenzióban mozognak.
Ezt figyelembevéve szerintem max a felsorolt külső interface-ek vagylagos kapcsolatával rendelkező készüléket keresnék. Az SD/MMC-t kizárnám, azt USB megléte esetén lazán meg lehet oldani egy kártyaolvasóval, a laptop HDD-k meg vagy fel tudnak pörögni vagy nem 1 szabvány csatlakozónyi árammal, már amennyiben szabvány szerinti áramot tud szolgáltatni a fejegység. A másik hasznos interface az AUX, az minden zenelejátszón van, tehát könnyű összekötni a fejegységgel. Max fulllra kell tekerni a hangerőt.
BT szerintem belépő szintű autós kütyüben nem lesz. Az gondolom evidens, hogy ha 20kHUF-ért leérhető lenne a fent említett featürök halmaza, akkor ki a fasz adna 80-150kHUF-ot egy fejegységért.
A legolcsóbb, és az általad óhajtott feature-ök közül legtöbbet támogató cucc, amit találtam [ez]. Ugyanez, ha van egyáltalán, valami neves gyártótól simán 70-150. Mert a BT általában már nem a sima rádiós fejegységhez jár, hanem a DVD lejátszós TV vevős fostalicskákhoz.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#3) Zotya84


Zotya84
őstag

Kicsit off, de kapcsolódik...

Velem ma közölték a pixelnél (pontosabban a nagykeres kapcsolatommal), hogy ha rendes (IB-169) satás mobilracket akarok, akkor oldjam meg ahogy akarom, ők bizony nem fognak rendelni belőle... Kérdem én, akkor hogyan adjak el egy terméket, ha az importőr b@szik importálni belőle? Főleg hogy nekem is kéne belőle.

Úgyhogy most én is nézhetek szét külföldön. a pixel meg remélem csődbe megy. (remélem olvassa közülük is valaki)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#4) JoeYi


JoeYi
őstag

én ezt úgy oldottam meg, hogy vettem egy kazetta átalakítót, amit a kazettás deckbekell rakni, és kilóg belőle egy vezeték jack dugóval. Arra csak rádugom a telefont/mp3 lejátszót, ami meg tud mindent, ami csak kellhet :)

vmi ilyesmi: http://www.ebolt.hu/product104055.html

Persze nem egy koncertermi a hangminőség, de ha esetleg feladod a keresést nem egy rossz alternatíva

(#5) ArchElf válasza JoeYi (#4) üzenetére


ArchElf
addikt

Egy éve vettem egy ugyanilyet a TECSOban, de nem használtam (mire megvettem, sikerült megszabadulnom a PDAmtól). Ha kellene, le lehet boltolni (1500 pénz).

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#6) Duffy


Duffy
csendes tag

Szia!

Egy kicsit drágább, mint 50.000, de szerintem ilyesmit keresel.

Blaupunkt Hambourg MP57

Itt vannak árak

Hamburg MP57

Rádió
URH (FM) / KH / HH (sáv)
Codem-Concept III+
RDS RDS-EON-PTY
Közlekedési információk bemondása (TA)
Tárhelyek száma: 35
URH frekvenciatartomány (Hz) -3 dB 35 – 16.000
AM zavarszűrés > 30 dB

CD
CD-R/RW kompatibilis
Frekvenciatartomány (Hz) -1 dB 15 – 20.000
CD Mix/CD szöveg
DMS (CD váltó vezérlő)

MP3/WMA lejátszó
MP3 számok lejátszása CD-ROM/CD-RW lemezekről
WMA számok lejátszása CD-ROM/CD-RW lemezekről
Szövegek, fájlnevek kijelzése 127 karakterig
ID3 tag-ek kijelzése 30 karakterig
Bitráta 8 – 320 Kbit
Változó bitráták támogatása

USB
USB csatlakozó nagy kapacitású tárolóeszközök számára.

Bluetooth
Beépített Bluetooth eszköz teszi lehetővé a vezeték nélküli kihangosított telefonálást, hívások fogadását és megszakítását az autórádión keresztül.

Erősítő
Paraméteres ekvalizer
Sávok száma: 3
Automatikus hangerőszabályozás (GALA)
Hangszínválasztás (Music)
X-Bass
Előerősítő kimenet: 2 csatornás (3 V)
Aux bemenetek száma: 2
Aux-In bemenet az előlapon
Sub kimenet: vált. gain/frekvencia
Szinusz teljesítmény (DIN 45324) 14,4 V-nál 4 x 18 Watt
Max. teljesítmény 4 x 45 Watt

Általános jellemzők
Kijelző technika Dot Matrix
Lehajtható és levehető előlap
Kijelző színe: fehér
Billenytűzet megvilágítás vörös
Látószög beállítás (Angle)
Levehető előlap - védelem a tolvajok ellen
Időkijelzés
Csatlakozók: Telefon elnémítás
Hangbemondásos navigációra alkalmas
USB csatlakozókábel tartozék
Méretek (SZ x M x MÉ): 179/50/150 mm

Remélem segít!

(#7) zolle


zolle
tag

ha pesti vagy, tudom ajánlani neked a suranyihifi.hu -t, NAGYON segítőkészek, és lebeszélnek az elképzelésedről, ha teljesen rossz úton jársz.
nem csak eladni akarnak, hanem az is céljuk, hogy elégedett legyél azzal, amit vettél.

(#8) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Szia!
Nekem egy Yakumo (jó kis kínai) fejegységem van! :C
Mindenkitől csak a rosszat hallottam róla mert elromlott, lefagyott, stb. :Y
Bezzeg az enyém semmilyen hibát nem produkált! :K :K
A garancia végéig!!! :O :O
Kb egy héttel a gari vége után cd hallgatás közben kifagyott, de úgy hogy resetelni kellett
Ezek után a cd-t el lehetett felejteni, maradt az USB 2Gigás pendriveot is kezel, tehát nincs nagy gond, kisméretű pendrive kellett, 2 gigás kb 6000Ft volt! :DD :DD
Eltellt kb. 3 hónap és egyszercsak lefagyott az usb és nem is látta a fejegység, szerencsére kihúzva majd újra bedugva már működött is! Ez a jelenség is egyre sűrűbben jött elő, ma már kb 30perc után! :W :W
Már azon voltam hogy kidobom a fenébe, amikor kaptam egy pda-t, ekkor jött a nagy gondolat, mivel a rádiórész és az Aux is jó miértne kössem össze!
És összekötöttem!!

Most van egy rossz fejegységem ami tökéletesen működik... :C :C :C

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#9) tildy válasza Duffy (#6) üzenetére


tildy
nagyúr

Elnézéseteket kérném, félkészen ment kia cikk :( JAvítottam.
Ez a blaupunkt jó lenne, de drágállom:(
----------------------------------------
A Yakumo pedig német cég:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#11) tildy válasza Kalandor (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, nem porszívó:) Én feladtam azután, hogy abban a szegmensben ami nekem igazán tetszene (20-30E ft) nem találtam megfelelőt. (Ott kiegyeznék pl. az előbb említett blaupunkttal.)
Kicsit "rendszerkritika is" , hiszen röhej, hogy manapság már 45 ezer forintért kapsz pda-t, gps-el meg mindennel, ezek meg még abban az árban is ilyen kis pontmatrixos, ne adj isten egyéb szegmenses kijelzőjű eszközt adnak. Szóval én már nem keresek, ha véletlenül lesz, az úgyis megtalál (vagy nem) .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) dabadab


dabadab
titán

Sony MEX-BT2500?

USB ugyan nincs, viszont van A2DP, vagyis drot nelkul lehet streamelni ra a zenet a telefonrol.

Egyebkent az irasodban azon az izen nem LED, hanem VFD kijelzo van, ami sokkal jobban lathato, mint az LCD, viszont sokkal macerasabb belole rendes pontmatrixosat csinalni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) tildy válasza dabadab (#12) üzenetére


tildy
nagyúr

Javítom:)
Hm, nem rossz ajánlat :U az usb-t kicsit sajnálom, hogy nincs. Eddig még talán ez a legjobb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) Janoska26


Janoska26
addikt

Hiába az élet nehéz.... :U

(#15) Makaveli


Makaveli
senior tag

Az azért meg kell hagyni, hogy te aztán tudsz válogatni! :D

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#16) tildy válasza Makaveli (#15) üzenetére


tildy
nagyúr

Én válogatni? Nézd meg kalandor porszívós írását. .:D Na ő válogat:D

Szerintem ma, mikor már 20 ezer forint egy walkman mobiltelefon , szerintem alap dolognak kéne annak lennie, hogy ugyanennyiért autóba való bluetoothos, usb -s , aux-os zajkeltőt is lehessen kapni.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Makaveli válasza tildy (#16) üzenetére


Makaveli
senior tag

OK, beismerem iagazad van :D

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#18) dabadab válasza tildy (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem ma, mikor már 20 ezer forint egy walkman mobiltelefon"

??? :F Szerintem a ma kaphato legolcsobb memkartyas telefon a 3110 classic, az meg 30k kornyeken van. Es akkor abban tenyleg vicces kijelzo van (a rendes kijelzo meg penzbe kerul), nincs benne erosito (aminek az ara egyaltalan nem elhanyagolhato), CD mechanika (szinten), meg ugy altalban, kb tizedannyi anyag van benne, mint egy autoradioban. (Mindezeken felul a fejlesztesi koltsegbol is sokkal kevesebb jut egy peldanyra, mivel a Nokia joval tobb mobiltelefont ad el, mint pl a Sony autoradiot.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#19) TheVeryGuest válasza dabadab (#18) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Meg ne felejtsük el, azt az ősi ökölszabályt sem, hogy "autóba kell: x2".

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#20) tildy válasza dabadab (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

w200i-w300i.- z530i
Memóriakártyás, a w-s széria rádiós is.Prepaid csomagban 15-25E forint.
A cd-t ki nem ...-ja? Semmi szükség ma már autóban rá, szerintem .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) dabadab válasza tildy (#20) üzenetére


dabadab
titán

"w200i-w300i.- z530i"

Mind 30k folott vannak. Ha vmelyik szolgaltato fizeti az aranak egy reszet, akkor lehet, hogy olcsobbnak tunik - de nem az.

"A cd-t ki nem ...-ja? Semmi szükség ma már autóban rá, szerintem ."

Lehet, hogy nincs ra szukseged, de ott van, es penzbe kerul.

Arra akartam csak utalni, hogy a szamitasaidba nemi hiba csuszott, es nem a gyartok osszeeskuvese miatt kerul annyiba az a cucc, amit szeretnel, amennyibe, hanem mert valoszinuleg tenyleg ez a realis ara.

DRM is theft

(#22) tildy válasza dabadab (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát kb 30 körül van a független változatuk, node midnegy is. Alapból az emberek jó része úgyis prepaid árat néz.
Lehet, hogy nincs ra szukseged, de ott van, es penzbe kerul.
Erről én nem tehetek. Minek rakják bele? :(

Szerintem egyébként ez az iparág csupán a lehúzásról szól. Egy autórádiós erősítőt meg összedobni , ipari körülmények közt nem nagy wasistdas.
Mondok esetleg más példát is, canon pixma scanner, nyomtató, fénymásoló ~ 15 ezer forintért. Van rajta kis kijelző, memóriakártyaolvasó, satöbbi satöbbi... És midnez ennyi pénzből. Remélem érzed....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) shev7 válasza tildy (#22) üzenetére


shev7
veterán

mert megveszed utana a patront, azert ennyi...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#24) student


student
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#25) rankesz válasza tildy (#22) üzenetére


rankesz
veterán

LG LAC-7710

MS/SD /MMC nem van benne viszont 30ért megkapod az Euronics-ban ;)
(Ha nálam veszed megkapod minimum áron...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.