Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eziskamu


eziskamu
addikt

Vidéken kapható? És igazából a tiszántúlra gondolnék, mert ha van Veszprémben, az marhára nem vígasztal :)

(#2) EczkE


EczkE
addikt

Nem tűnik rossznak, de én nem igazán hallgatok elektronikus zenét. Előfordul, de sok mást is hallgatok. Szóval nem tudom, mennyire lenne "kompatibilis" más zenékkel. :) Ha lenne rá lehetőségem biztos kipróbálnám. :)

Köszi a tesztet! :R

Asszem mindenféleképpen!

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Én hallgatok mindent, de úgy tényleg mindent. Ódzkodtam az agybadugástól, sőt rühellem, de a tuc-tuc csak azon jön át. Sennheiser PX200-al tolom, ami gyönyörű, de nem 192/320kbps dub-dubra. Komolyan elgondolkoztam egy ilyenen(mmint agybadug), de a CX és hasonlókról hallok rosszat eleget, 10-15+ pénzt nem szánok rá, de 5-ért még talán jó is lehet. Létezik Mo-n bemutatóterem, vagy legalább bolt, ahol bele lehet hallgatni?

(korrekt teszt, nekem lett kitalálva, van melléduma, és laza, de kiokosít, teccik)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) lezso6 válasza hoffman_ (#3) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hardveraprón a CX500 kerül 8k-ba, úgyhogy nem drága. ;)

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) hoffman_ válasza lezso6 (#4) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Már egy ideje eljutottam arra pontra, hogy nem veszek másodkézből cuccokat. Nincs az az érv, ami meggyőzne :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#6) David75


David75
őstag

A v-moda fülhallgatók annyit tudnak hogy egy aránylag közepes hangzás melett még fémből is van a legtöbb.Egyébként semmilyen módon nem érik az árukat olyan konkurencia mellett mint az etymotic vagy a shure esetleg a klipsch.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#7) brumesz válasza David75 (#6) üzenetére


brumesz
aktív tag

ezzel az erővel a hama-t is hasonlítgatnatnád a shure és társai kategóriához. nagyon nem egy árszinten van a kettő!
a két ismertebb fülesük(bass freq, vibe), sokkal olcsóbb mint akármelyik shure vagy klipsch

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#8) Samus


Samus
addikt

Hát, nem akarok elfogult lenni (úgyis úgy sikerül), de egy évig nyúztam egy CX300-at, ami egy szerencsétlen baleset folytán szépen elszakadt itt-ott. Most egy CX500-al vagyok. Aki először hallja egy agybadugós hangját, annak rettentő furcsa lesz pár percig. Kicsit magasnak és szegényesnek hat minden. Utána megszokja, és ahogy a füles is "melegszik" (letelik a pár óra, ami ahhoz kell, hogy helyrejöjjön a hangkép), előjön a basszus, és onnantól nem tud majd mást hallgatni. Rettentő jól szól. Elektronikus zenét nem hallgatok, csak Metált, és néha egy kicsit "light"-os, könnyebb zenéket. Erre kifejezetten jó a CX500. Hardveraprón pedig nem használt, hanem új füleseket lehet kapni az említettekből, a bolti árnál olcsóbban. Csak arra kell figyelni, hogy nehogy fake legyen (ami gyanúsan olcsó). Bár azok sem szólnak rosszul ahhoz képest hogy hamisítványok, csak sajnos nem tartósak...

Ez a V-moda érdekes cucc, bár a fehér nekem nem jön be, nagyon "ájfónos". Mindenesetre "olcsó", és ha tényleg ilyen jó, akkor...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#9) David75 válasza Samus (#8) üzenetére


David75
őstag

tegyük hozzá ez a bemelegedéses jelenség is csak a dinamikus hangszorós füleseknél van,az armaturásoknál azonnal olyan a hangzás mint amit írsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#10) BloodRay


BloodRay
veterán

Tetszett az írásod. :R
A Train - Hey, Soul Sister című számnál amit írtál: "A dobok, vagyis a mélytartomány itt is kiemelkedő. Talán túlságosan is...Gyakorlatilag elveszi a szerepet az énekestől is, annyira erőteljes" na ez nem a fülhallgatód hibája szerintem. Én is meghallgattam a számot a fülhallgatómmal(Sony MDR-EX85) és a fejhallgatómmal(Beyerdynamic) is és szerintem alapvetően a számban túl erős az a dob.
Áráért egyébként tényleg jó lehet a fülhallgatód az elektronikus zenét kedvelőknek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#11) lezso6 válasza hoffman_ (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem használtra gondoltam, új bontatlan van. Nem másodkézről, csak kéz alól, s egy igencsak megbízható partnertől - nekem is olyanom van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) hoffman_ válasza lezso6 (#11) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Így már nem ugyanaz. De egyenlőre nem tervezek venni :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#13) bwoay válasza brumesz (#7) üzenetére


bwoay
nagyúr

ezt én sem értettem, ha ez a v-moda olcsóbb, mint egy cx300, akkor hogy jön ide az etymotic meg a shure, egyik kínálatában sincs olyan belépőszintű típus, ami hasonló áron elérhető.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#14) adise


adise
őstag

pesten ilyet merrefele lehet kapni?

(#15) brumesz válasza bwoay (#13) üzenetére


brumesz
aktív tag

várj, boltban ez is 10k körül van, már ha lehet még ilyet itthon kapni. régen volt ph-n egy srác aki árulta, tőle vettem ennyiért :B

adise: errőla helyről tudok egyedül MO-n ahol lehet kapni hivatalosan

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#16) bwoay válasza brumesz (#15) üzenetére


bwoay
nagyúr

a lényegen nem változtat, legalábbis én nem tudok hasonló árkategóriájú etymoticról vagy shure-ról, vagy bármilyen típusról a vezető gyártók kínálatában. amit szerintem leginkább érdemes megvenni 10 és 20 között, az ez,
mert beszerezhető 15 körül, és közel úgy szól, mint az én (bolti áron) 200 USD-s Atriom, de a 15 is jóval több, mint az általad használt v-moda ára, a bolti ár meg aztán végképp

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#17) daninet


daninet
veterán

Én egy akg k324p-t használok nagyon hosszú ideje, én nagyon meg vagyok elégedve a hangjával. Szoktam tesztelni a füleseket mekkora frekvencia tartományon szólnak (inkább lefelé) beteszek bass teszteket. Nálam ez a viszonyítási alap a hangszínekre úgyis rálehet ízlés alapján mondani, hogy jó vagy rossz. :) Szívesen meghallgatnám ezt is, ha azt mondod jobb..

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#18) Puma K


Puma K
veterán

"Sennheiser? Nemár." Ezen jót mosolyogtam :)

Jó, hogy eltérő stílusú zenéket tettél a tesztbe. Én több mint 2 évig SonyEriccson HPM-70-et használtam, aminek az alsó része elszakadt a zsebben való hordás miatt majd haver oda adta az ő fülesének az alsó részét (ami már nem kellett neki, mert neki meg először a felső része szakadt el) aztán meg később a felső rész szakadt el. Az utóbbi időben emiatt az agybamenős fülhallgató miatt elkezdett fájni a fülem. Biztos, hogy a füles miatt volt, mert semmi mást nem tettem a füleimre/fülembe. Tegnap vettem egy Sennheiser HD202-tő, 8300Ft-ért 2 év garanciával. Ez ugyan drágább mint a V-Moda, de ezesetben nem kell semmit az agyadig dugni, és nem csak MP3 lejátszóhoz vagy telefonhoz lehet használni, hanem akár otthon a tévéhez, hi-fihez vagy a géphez, mert 3m-es kábele van. Adnak a füles mellé egy 6,3 mm jack átalakítót, valamint még egy "kábel csévélőt" amire a felesleges kábelt tudod feltekerni (fel lehet tűzni a gatyád szélére vagy a zsebedbe teszed de minden képen védi a kábelt a töréstől) Meg nem mellesleg elég szépen szól minden tartományban.

Spor - 1Up miatt nagy riszpekt! :R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#19) (jan)


(jan)
őstag

Spor - 1 Up :R :R :R

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#20) Turbolada II


Turbolada II
őstag

Kíváncsi lennék rá hogy egy nem tüc-tüc zenén milyen "minőséget" produkálna. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#21) veector


veector
senior tag

Egy té betű hiányzik a cím végéről :U

(#22) brumesz válasza veector (#21) üzenetére


brumesz
aktív tag

fuh, tényleg. ez cink
köszi hogy szóltál :B

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#23) johniee


johniee
senior tag

Nekem ilyenem van feketében és Imádom :K :C :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#24) Shodan válasza (jan) (#19) üzenetére


Shodan
addikt

jaja :K

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#25) fi:zi'k válasza hoffman_ (#3) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

IEM-et (szerintem) kizárt hogy próbálhatnál, higiéniai okok miatt.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#26) aram01


aram01
nagyúr

tetszik az írásod,meg a füles is fasza lehet

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Igazából egy ilyen teszt nagyon szubjektív.
Nem lehet számokkal alátámasztani ami esetleg mérvadó lehet, csakis ízlés dolga.

Egy éve kb. vettem egy Sennheiser CX500-at és egy AKG416-ot.

A kettőt egyszerre tesztelhettem. Nem egy kategória a kettő így nem egyszerű a dolog. (az egyik fülbedugós a másik fedig fejhallgató)

A CX500 a méretéhez képest szépen szólt, de többet vártam egy Sennheiser csúcskategóriától.
Az AKG hangzása sokkal jobban tetszett, azt bátran ajánlom mp3-hoz.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#28) bwoay válasza Doki-HUN1978 (#27) üzenetére


bwoay
nagyúr

a cx500 sosem volt csúcskategória, a belépőszintű cx300 és tsai felett van eggyel,
de ettől max középkategória lehet, mint azt az ára is jól mutatja.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#29) Doki-HUN1978 válasza bwoay (#28) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha jól tudom akkor a Sennheiser-nek a bedugós fülesei között a legjobb nem?!

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30) bwoay válasza Doki-HUN1978 (#29) üzenetére


bwoay
nagyúr

ááá, dehogy... az IE széria a csúcs, árkategóriáját tekintve is egész más.
ahogy elnézem, már nincs a kínálatban cx500, de ennél a típusnál mind a cx95, mind a mostani megfelelője (?), a cx880 komolyabb, ezek képviselik a középkategóriát.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#31) Doki-HUN1978 válasza bwoay (#30) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

De -javíts ki ha rosszul tudom- kb. egy évvel ezelőtt még ezek nem léteztek?!

(Akkor legjobb tudomásom szerint a CX500 volt a plafon a 15-20000 Ft-os árával)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#32) Napfénysüti

Jó fülhallgató és nem is drága. Bevallom jóval magasabb árra számítottam.

Més que un club!

(#33) themebuilder


themebuilder
senior tag

Tetszik a cikk eleje :)
Részletes lett.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#34) bwoay válasza Doki-HUN1978 (#31) üzenetére


bwoay
nagyúr

az IE8 szerintem már 2008 vége óta van, egy éve már biztosan volt, cx95 meg tudtommal pontosan egyidős a cx500-al.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#35) ntomka


ntomka
nagyúr

Nekem egy AKG - K 321 van, de nem cserélnék veled, mert nagyon nem unalmas. :))

ツ Headphones on - World off

(#36) Zewa


Zewa
senior tag

Lehet velem van a baj de nem igazán fogott meg a kinézetével. :o
Az "unalmas márkától" is volt már szebb fülesem.
Hangzás ügyileg kíváncsi lennék rá élőben. ~5k körül azért már elég erős a mezőny. :U

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#37) Mtt


Mtt
tag

Mióta ellopták a CX300-am azóta keresem az igazit. :F Jó kis írás, de benne se találtam meg, ha nem jól zúzza a metált. :(

[ Szerkesztve ]

"őszi esték melege leszek, / hogy ne lúdbőrözzenek az öregek"

(#38) themebuilder válasza Mtt (#37) üzenetére


themebuilder
senior tag

Akkor ha hasonló árkategóriában keresel CX300-II vagy CX400-II (szinte megegyezik a CX500-al) lehet a méltó utódja.

Szépen be lehet járatni/finomítani pink, white, stb. - noise zajokkal, amitől még jobbá válhatnak.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#39) PH-User


PH-User
addikt

Nekem még mindig a HPM-70 a best, ha megdöglik, akkor is ilyet fogok újra venni. :K

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.