Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zitronensaft válasza Skyhigh (#47) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nekem is van olyan boxom ami rákérdez,hogy milyen formában rögzítse a felvett műsort. Kár hogy ismeretlen okból nem indul el rajta az adás upc-s ci+ kártyával...
Állítólag a nyár eleji csatornarendezés előtt ugyanilyen box tökéletesen működött..én meg azután jutottam hozzá..

(#52) MaCS_70 válasza hengelhof (#50) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyszerűen gyenge a hardver, nem tudja valós időben kezelni a HD videoanyagot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#53) hengelhof válasza MaCS_70 (#52) üzenetére


hengelhof
senior tag

Sajnos ez a gyenge pontja az UPC-nek... szerintem. A box. Egyébként le nem cserélném más szolgáltatóra.

(#54) MaCS_70 válasza hengelhof (#53) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én még szerencsés vagyok a Philipsszel, amivel az egyetlen érdemi gondom ez a HD felvételbe darabos beletekerés (amerikaifoci-meccseknél körülményes átugrani a kismillió holdidőt). Működik a két párhuzamos felvétel + nézés timeshifttel. Lehetne halkabb és takarékosabb, de működik.
Ez a Ciscos doboz viszont elkeserítő, aminél már csak maga a jelenség elkeserítőbb: a fejlődés helyetti visszalépésre kényszerítés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#55) bteebi


bteebi
veterán

Évekkel ezelőtt láttam utoljára UPC-s digitális adást és STB-t, az utóbbi egészen borzalmas volt. A "sima" media boxon csak Scart csatlakozók voltak, a HD-s változaton már talán volt HDMI is (!), de Scart-ból talán kettőt tettek arra is :DDD. Baromi lassú, lagolós szarok voltak (másodperceket kellett várni az EPG-re, sőt még a csatornalistára is!), hála a jó istennek sikerült megszabadulni tőlük.

A T-nek viszont nagyon szerettem az IPTV-jét. Néha - nagy ritkán - kockásodott ugyan, viszont az STB ügyes és gyors volt, a menüje pedig logikus és jól látható volt, míg a UPC-nél csak negatívumok voltak. Mondjuk lehet, hogy azóta már jobbak lettek (spec. nem lenne nehéz :U), de én aligha váltottam volna T-ről UPC-re. Digire viszont annál inkább :). Szerencsére nálunk van Digi, de sajnos még mindig elég sok helyen nem elérhetőek.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#56) kezo0 válasza nextman (#49) üzenetére


kezo0
addikt

Ó, ez automatizálva van, mivel a box elég gyakran újraindul csak úgy, magától is... ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#57) Zitronensaft válasza bteebi (#55) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A hd-s változaton hogy lehet "talán" hdmi csatlakozó?? Kábeles hd-s boxon mindig is volt..

(#58) nextman válasza bteebi (#55) üzenetére


nextman
aktív tag

3 eve van UPC-m, ilyen problemaim sose voltak. Ellenben lattam videken az invitelt, na ott meg egy csatornavaltasnal is varni kell. Vagy neha csak lefagyott a rendszer es ujra kellett inditani a mukodeshez:)

(#59) Skyhigh válasza hengelhof (#53) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Nem tudom, hogy mikor lesz új box a UPC-nél, de remélem hamarosan, ugyanis a T-nél leélt 6 évemben3 különféle boxom volt ami rögzítős és a fejlődés az minden egyes új típusú boxnál érezhető volt.
Itt meg tényleg a Phillips után minden ez csak nem haladás, plus abban is elég hasonló a HW plusz maga a box is ~2 évvel korábbi technológia...

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#60) Hieronymus válasza Skyhigh (#44) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A CI+ bevezetése óta, nincs kártya - STB összezárás a komolyabb szolgáltatóknál.
Viszont nem kapsz olyan CI+ kompatibilis tévét vagy STB-t, ami megengedné a többszörözhető felvételeket.

Talán CI+ kompatibilis USB vagy PCIe kártyával lehetne megkerülni a korlátozást. De kevés ilyen kártya van.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#61) Skyhigh válasza Hieronymus (#60) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Létezik nem is egy olyan STB-t ami két PCMCIA foglalattal rendelkezik, számítógépre is tudsz usb-s PCMCIA-val illeszteni kártyát és onnan már csak tuner és szoftver kérdése az egész.
Laptopokon is szokott lenni PCMCIA foglalat.
Mint említettem minden TV-nél van rá "megoldás" még ha az garancia vesztéssel is jár, rosszabb esetben egy rossz parancsal téglásitani is lehet a TV-t. Pár perc alatt lehet megnyitni a kiskapukat a TV-ken és onnan már lehet is látni a Linux vagy más oprendszer könyvtárstruktúráját ott már csak meg kell keresni a fájlokat lemásolni, dekódolni.

Nefelejtsük el, hogy az informatika világában tökéletes védelem nincs, hiszen FHD minőségű filmek is fent vannak a net sötét bugyraiban.

Ezt mindenki maga döntse el én határozottan elutasítom, a cikk megírásánál ilyen szempontok nem motiváltak, hiszen az ilyen lopásoknak (mert valljuk be ez lopás) jogi és anyagi következménye is lehet.
Nem is szeretnék ezzel tovább foglalkozni ebben a topicban és nem is szeretném, ha itt ötleteket adnánk ilyen téren egymásnak.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#62) bteebi válasza Zitronensaft (#57) üzenetére


bteebi
veterán

Baromi egyszerű. Úgy, hogy már nem emlékszem rá biztosan ;). Nevetségesnek tűnhet, de nem biztos, hogy volt rajta HDMI csatlakozó, akármilyen durván is hangzik (logikusan kellene rajta lennie - nyilván -, de a logikából még nem következik semmi). A mezei, SD-s STB-n viszont egészen biztos, hogy nem volt (ami azért 2010 után az már elég gáz; már a 2008-as laptopomon is volt HDMI), volt viszont helyette 2 db SCART! 2013 körül... Az meg szintén biztos, hogy a HD-s boxon is volt SCART, azon kívül talán csak 1 HDMI volt, és semmi más.

#58: Jó neked, nálunk borzalmas volt. Először azt hittem, hogy csak a kétségbeejtő teljesítményű és minőségű STB miatt van, majd a HD-s box megoldja :). Na az majdnem ugyanolyan gyenge volt, az albérletünkben lévő T-s IPTV után nagyon béna volt. Nem bánom, ha már jó (jobb) a UPC is, de már jó ideje egyértelműen Digi párti vagyok, a minőség és az ár miatt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#63) bteebi válasza bteebi (#62) üzenetére


bteebi
veterán

Amúgy számomra megdöbbentő módon: "However, SCART Connection can also support HD signals like 480p, 720p, 1080i, 1080p, if the SCART connection of a device is designed to support Ypbpr connection, but this configuration is rare."

Ettől függetlenül továbbra se szimpatizálok a SCART-tal. Ráadásul ahhoz, hogy tényleg átmenjen rajta a HD jel, mind a két oldalnak támogatnia kell a megfelelő konfigurációt, ami erősen kérdéses.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#64) Hieronymus válasza Skyhigh (#61) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Azt hiszem, valamit félreértettél.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#65) Zitronensaft válasza bteebi (#62) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én meg biztosan tudom,hogy volt minden hd képes boxon hdmi csati. Ahogy azt is,hogy a kezdeti időkben volt hd jel scarton is,bizonyos eszközökben. Figyelemre méltó az idézett angol szöveg utolsó sora.. Szóval tényleg nagyon ritka az ilyen megoldás.

Hogy az sd boxon sd anyag továbbítására alkalmas csatlakozó van,az mitől ultragáz?? Főleg abban az időben ,mikor rendszerbe került a pace sd és s thomson sd box..
És azért volt rajta 2 scart csatlakozó,hogy sorba lehessen kötni a csak 1 db scart csatlakozó al rendelkező tv-ken a már ott lévő vhs vagy dvd játszóval. Magyarán ne legyen szükség scart elosztóra. És ez igen hasznos feature volt,még ha szerinted vérgáz is.

[ Szerkesztve ]

(#66) Medocsabi válasza bteebi (#55) üzenetére


Medocsabi
addikt

Viszont a diginél nincs discovery channel!! :P :P :P :P
:D:D:D:D

(#67) bteebi válasza Zitronensaft (#65) üzenetére


bteebi
veterán

Alapvetően nem az a baj, ha egy eszközön van SCART, mert azt úgy hívják, hogy kompatibilitás, akármilyen nevetséges is már 2010 után. (Magyarországon amúgy sajnos még mindig elég nagy szükség van rá, a gyakori régebbi TV-k miatt tulajdonképp szükséges rossz.) Sokkal inkább az a baj, ha nincs HDMI. Már csak azért is, mert HDMI ma már szinte csak a kenyérpirítókon nincs, szóval az, hogy néhány éve filléreskedésből lehagyták a legelterjedtebb digitális csatlakozót tetszőleges STB-ról, az igenis gáz. Amúgy a minőség (és persze a kompatibilitás) miatt kell(ene) a HDMI csatlakozó, még ha ez egy kicsit hülyén is hangzik.

A SCART egy gyakorlatilag 40 éves technológia (ebből kifolyólag már a minősége se az igazi), amit már 20 éve se volt divatos használni, legfeljebb a low-end eszközök összekötésére.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#68) MaCS_70 válasza bteebi (#67) üzenetére


MaCS_70
félisten

A SCART nem más, mint a sima analóg csatlakozók összevonása egy tömbbe, meg némi kényelmi szolgáltatás. Ennek megfelelően a legtöbb készülékben és kábelben eleve csak néhány ere van bekötve -- a fő ötlet mögötte az, hogy csak egy kábellel kell foglalkozni. Ennek megfelelően csabadon alakítható át RCA-ra, jackre, vagy ami van. Így aztán egy csomó készüléken nem egy sor "kerek" csatlakozót találsz, hanem egy böszme nagy SCART-ot.

Én speciel nem szeretem, de mindegyik eszközömön ott van, a legújabb tévén is az öt HDMI mellett is.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#69) hengelhof válasza MaCS_70 (#68) üzenetére


hengelhof
senior tag

"amit már 20 éve se volt divatos használni, legfeljebb a low-end eszközök összekötésére."

Kíváncsi lennék, hogy 1995-ben mi volt a trendi erre a célra.

(#70) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#68) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt ugyan nem én írtam, hanem bteebi, de tapasztalataim azért akadnak...
Én a kilencvenes évek közepén találkoztam a SCART tömeges megjelenésével, a 93-ban vett felső kategóriás Panasonic videómagnónkon még nem volt, aztán jött egy időszak, amikor nagyon bőséges volt a csatlakozókínálat, aztán az alsó- és középkategóriás készülékekeken jött a SCART egyeduralma. A műszaki boltok meg hemzsegtek a kábeladapterszettektől.

Az egyszeri felhasználó számára máig a SCART nem csak a trendi, hanem a főfő megoldás is. Nem egy és nem két helyen láttam olyat, hogy a HDMI helyett (amit sokszor külön kéne megvenni, nem ritkán elég drágán) is a SCART-ot használják, mert megszokták, azt pedig, hogy a nagy képernyőn hogy néz ki az 576-os kép, észre sem veszik.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71) Zitronensaft válasza bteebi (#67) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Lehet hogy van egy szint,ahol ennyire alap a hdmi,de mindennapi tapasztalatom,hogy az emberek felét hidegen hagyja a hdmi csatlakozó...Azt se tudják mi az.
A nagyáruházakban meg a mai napig kapható új dvd játszó,amin nincs hdmi..
Lehet hogy neked furának tűnik,de az előfizetők jó részének nincs igénye a hdmi-re.
100.00 boxot meg senki nem fog a kukába dobni azért,mert néhány ezer ember az országban úgy gondolja,hogy 2010-ben ultragáz hdmi csatlakozó nélküli boxot(is) adni.

(#72) hengelhof válasza MaCS_70 (#70) üzenetére


hengelhof
senior tag

Valóban nem te írtad, bocsi. Félrekattintottam.
Csak úgy jött le (#67) bteebi írásából, mintha a SCART 20 éve már egy elavult technológia lenne.
Kíváncsi lennék, hogy 20 éve mi lett volna az nem low end csatlakozó típus, amivel külső lejátszót a TV-hez lehetett volna kapcsolni. É sitt most nem valami spéci egyedi dologra gondolok.

(#73) Zitronensaft válasza MaCS_70 (#70) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Meg ugye Józsibácsinak magyarázhatom,nogy melyik gombbal kell hdmi-re kapcsolni a tv-t..a scart ugye meg magától odakapcsol..Meg a scarttal ÉS hdmi-vel is összekötött tv-box combók..
Úgyhogy a mai napig van igény a scart-ra..

(#74) Zitronensaft válasza hengelhof (#72) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Rf kábel?DIGIs boxok,meg a fibernet és rubicom által adott kaonok is előszeretettel tartalmaztak ilyen lehetőséget. Nem beszélve a régi vhs magnókról,meg analóg műholvevőkről...
Annál low end-ebb módszer nem nagyon van :)

[ Szerkesztve ]

(#75) csabi63 válasza bteebi (#67) üzenetére


csabi63
senior tag

"A SCART egy gyakorlatilag 40 éves technológia (ebből kifolyólag már a minősége se az igazi), amit már 20 éve se volt divatos használni, legfeljebb a low-end eszközök összekötésére."

Lehet, hogy a minősége nem az igazi, sőt biztosan nem az igazi. De ettől még egy 24 milliós tévében is találnak helyet neki. [link]

(#76) MaCS_70 válasza csabi63 (#75) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként meg kíváncsi lennék arra, hogy mit jelent a "40 éves technológia" meg a "minősége sem az igazi", annak a fényében, hogy gyakorlatilag a hagyományos AV-jelekről beszélünk -- pontosan mit ért bteebi a SCART alatt mint elavult technológia alatt?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#77) Hieronymus válasza MaCS_70 (#76) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mehetsz még egy kört ez ügyben, csak nem sok értelme van.
Nyilván a rétegigény okán megtartják a SCART csatlakozót, a tévé készülékek többségén.
De az analóg képrögzítés és képátvitel háttérbe szorulása, kétségbe vonhatatlan folymat. (Még akkor is, ha a SCART átviteli minősége, a VHS minőséget messze felülmúlja.)

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#78) csabi63 válasza MaCS_70 (#76) üzenetére


csabi63
senior tag

Az analóg technológia mellett elhalad(t) a világ, de akkor lenne elavult a Scart, ha nem tennék bele ma is millió és egy készülékbe. Kivezethették volna évekkel ezelőtt, de nem teszik mert van rá igény.

De ettől még az analóg kép pocsék a digitálishoz képest. Aki ma egy Scart csatlakozóval bohóckodik az FHD/UHD tévék korában, az tegye. A lehetősége még megvan hozzá, örüljön neki.

(#79) Zitronensaft válasza csabi63 (#78) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nagyon sokan használnak még crt tv-t.. borzasztóan sokan. Velük mi legyen?
Állami uhd tv kiutalások legyenek?Vagy vegyék be az alkotmányba,hogy ki kell dobni?
Vagy hogy??

(#80) bteebi válasza hengelhof (#69) üzenetére


bteebi
veterán

Bocs, a felvetés jogos, 10 évet akartam írni, csak elírtam :B. 1995-ben, amikor még javában dúlt a VHS korszak, gyakorlatilag egyeduralkodó volt a SCART. Abban viszont megállapodhatunk, hogy ma már nem (minőségi) standard, már csak azért se, mert analóg. HDMI is 12 éve van már, bár azt is hozzá kell tenni, hogy talán "csak" 7-8 éve kezdett jobban elterjedni.

#78: Nagyjából ennyi. Még hagyományból, kompatibilitási okokból megtartják, de ideális, vagyis elvárható esetben nincs már szükség rá (a 4K korában egy analóg csatlakozó...). Ettől függetlenül bőven elfér egy-két SCART csatlakozó a TV-k nagyságrendileg négyzetméteres hátlapján, de emiatt még ne magasztaljuk túl. Jó volt a maga idejében, de az már elég rég elmúlt.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#81) bteebi válasza Zitronensaft (#79) üzenetére


bteebi
veterán

"Nagyon sokan használnak még crt tv-t.. borzasztóan sokan. Velük mi legyen?"

#79: Vegyenek új TV-t ;). Egy CRT TV manapság már-már nevetséges szerintem mind méretben, minőségben és tudásban is. Persze van, akinek nincs igénye egy másfél méteres kijelzőre, és/vagy szinte soha nem néz semmilyen filmet vagy TV műsort, de sajnos inkább csak financiális okból van még mindig sok családnak CRT TV-je (is).

Egy átlagos CRT TV manapság kb. olyan, mint egy régi Trabant vagy egy Wartburg. Működni működik, de azért nem ideális.

(Bocs, már kifutottam a szerkesztési időből.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#82) Zitronensaft válasza bteebi (#81) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Igazán nem szeretnék demagógnak tűnni,de úgy látom fogalmad sincs,hogy százezreknél nem kedv kérdése hogy crt tv van-e...
És ezt nem fotelből ülve,vezércikkeket olvasgatva találtam ki,hanem minden nap járok házakba és látom...
És azokról még nem is beszéltem,akik ugyan megengedhetnék maguknak,de nem életcéljuk televízió,telefon és egyéb gyártók eltartása minél sűrűbb vásárlással. Amíg működik a régi,nem vesznek újat.

Milyen 4k kora?? Hol van nagy tömegek számára elérhető,érdekes tartalom 4k-ra??
Akkor aki egy egyszerű robbanómotoros autóval jár,az nevetséges ,ódivatú bohóc,csak mert léteznek altetnatív,tisztább,műszakilag előbbre mutató technológiák ármű hajtására??

[ Szerkesztve ]

(#83) csabi63 válasza Zitronensaft (#79) üzenetére


csabi63
senior tag

Jogos.

(#84) hengelhof válasza bteebi (#80) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ez így teljesen korrekt. :)

(#81) bteebi Képtelen vagyok anyámat rávenni, hogy váljon meg a CRT tévéitől. Pedig nem is látja rendesen, a sok 16:9 adás miatt még kisebb a kép, stb.. stb.

[ Szerkesztve ]

(#85) bteebi válasza Zitronensaft (#82) üzenetére


bteebi
veterán

"Igazán nem szeretnék demagógnak tűnni,de úgy látom fogalmad sincs,hogy százezreknél nem kedv kérdése hogy crt tv van-e..."

Basszus, ki mondta, hogy kedv kérdése? Épp azt írtam, hogy a legtöbb helyen - minden bizonnyal - pusztán anyagi okból nincs a kornak megfelelő minőségű TV. De ez lehetne akár autó, mosógép, számítógép, vagy bármilyen nagy értékű, többé-kevésbé gyorsan elavuló, nagy értékű műszaki cikk. Ha nagyjából korlátlan anyagi lehetőségei lennének az embereknek, akkor hidd el, hogy sok CRT TV-vel rendelkező háztartásnál még a WC-ben is OLED TV lenne - meg néhány a pincében/padláson is, hogy legyen tartalék :DDD.

"Milyen 4k kora?? Hol van nagy tömegek számára elérhető,érdekes tartalom 4k-ra??"

Már pedig ez már akkor is a 4K kora, akár tetszik, akár nem. De ha úgy jobban tetszik, akkor a 4K korába lép(t)ünk be. Tartalom ugyan még tényleg nem nagyon van rá, de ez az újra és újra felmerülő tyúk-tojás tipikus esete. Véleményem szerint egyébként jobb úgy, ahogy most van, vagyis előbb inkább megjelenítő eszköz legyen, és csak utána tartalom. 4K TV-n lehet nézni FHD adást is, sőt attól kisebb felbontásút is (a képjavító technológiáknak és a felskálázásnak köszönhetően elvben még a FHD is valamelyest szebb lesz egy 4K felbontású TV-n, mint egy FHD-son). Ha meg tartalom lenne előbb, akkor meg azon menne a hupákolás, hogy miért vannak már 4K filmek meg műsorok, minek nyomatják, amikor nincs is megjelenítő, ami kihasználná az előnyeit :U. Sehogy se jó :D. Illetve egy esetben lenne jó, ha hirtelen, egyik napról a másikra lenne minden 4K, a TV és a tartalom is, csak ez nem igazán kivitelezhető...

Egyébként néhány éve, a FHD hajnalán is hasonló viták játszódtak le. Ráadásul sokan már a FHD felbontást is feleslegesnek érezték a kiváló minőségű DVD-k után ;). Pedig a váltás léptéke hasonló volt, mint most, az persze más kérdés, hogy a mostaninak már jóval kevésbé van értelme/jelentősége, 55" alatt gyakorlatilag csak mókusvakítás a 4K. Arra mindenesetre jó lesz majd, hogy passzív 3D mellett is jó legyen a kép felbontása, ami a jelenlegi FHD mellett már tényleg gyenge (bár nekem sajnos nincs passzív 3D-s TV-m, de tapasztalatból mondom).

"Akkor aki egy egyszerű robbanómotoros autóval jár,az nevetséges ,ódivatú bohóc,csak mert léteznek altetnatív,tisztább,műszakilag előbbre mutató technológiák ármű hajtására??"

Nagyon röviden: nem. De ettől még tudni kell(ene) helyén kezelni a dolgokat, és tisztában lenni a valós helyzettel. Nincs olyan körülmény, ami technológiailag korszerűvé tenne egy 15 éves CRT TV-t, vagy egy 30 éves autót, akármilyen anyagi/ideológiai okokból tartotta meg a tulaja.

Hogy egy autóvezetés oktatót idézzek, már rég rossz, ha robban egy motor ;). Te a belső égésű motorra gondoltál, ami egyébként nagyjából 150 éves technológia (bár az értelmezés kérdése, hogy mi tekinthető igazán a mai motorok ősének), és nagyon jelentős fejlődésen ment át az elmúlt 30 évben, de az elmúlt 10 évben is. Még úgy is, hogy bár sokat javult a hatásfokuk, de még mindig nevetséges (és az is fog maradni, a hőerőgépek elvi korlátjai miatt). És igen, van különbség egy 10 évvel ezelőtti és egy mostani benzin/dízel autó között is, teljesítményben és fogyasztásban is. Ha szerinted nem, akkor tévedsz. És ez nem divat kérdése (legfeljebb a hülyéknek és a sznoboknak), ezek tények.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#86) bteebi válasza hengelhof (#84) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig egy viszonylag jó minőségű 32"-os LG TV is elérhető már 70k-ért, sőt, már FHD felbontással is bőven 80k alatt. Azon meg erősen lehet vitatkozni, hogy ez sok pénz-e egy TV-ért vagy sem. Szerintem nem, de persze akinek a havi bevétele mondjuk 70 ezer Ft, és alig bírja fizetni a számláit is, annak sajnos nagyon sok lesz. Egyébként 22-26" méretben is lehet már kapni egész jó minőségű TV-ket 40-50k körül (érdemes szétnézni), bár szerintem megéri a felárat a 32".

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#87) Zitronensaft válasza bteebi (#85) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mindegy,hagyjuk.. nem egy dologról beszélünk..
Napi munkám foglalkozni többek között tv-kel is,akadnak milliós darabok is és nemritkán még av csatlakozó nélküliek is..
De az,hogy mi követjük a legújabb technológiákat,nem jelenti azt,hogy a tv szolgáltatók számára is ez az etalon..Upc-s topicban minap valaki azt nehezményezte hogy a phillips hd dvr box után micsoda visszalépés volt a cisco,mert azon csak egy scart csati van..szerinte neki volt igaza.
A robbanómotoros dumámból meg sikerült megfogni a lényeget....

(#88) MaCS_70 válasza Hieronymus (#77) üzenetére


MaCS_70
félisten

Félreértés ne essék, nem védem a SCART-ot, mert alapvetően utálom a nehéz kezelhetősége miatt.
Csak arra akartam rávilágítani, hogy a SCART nem egy jelátviteli szabvány, hanem egy egységes, összevont csatlakozó.

A CRT-LCD-kérdéshez: ismerek olyan háztartásokat, ahol röhögve megvehetnének bármilyen tévét, mégis a régi CRT-t használják. Hogy miért? Mert miért dobnák ki azt, ami tökéletesen kielégíti az igényeiket? Az ő tévézési szokásaik mellett egy lapos tévé nem jelentene pluszt, és szerencsére itt-ott még él az a szemlélet, hogy feleslegesen nem adunk ki pénzt és nem dobunk ki jól működő eszközöket = nem pazarlunk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#89) Hieronymus válasza MaCS_70 (#88) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Mert miért dobnák ki azt, ami tökéletesen kielégíti az igényeiket?.."

Nem az igényeiket elégíti ki. Amíg üzemképes a készülék, használják. Egy másik fórumon korrekten fogalmazta meg az egyik tulajdonos. Kétszázezerért vette annak idején a lapos CRT tévéjét. Ennyi pénzt nem fog csak úgy kidobni az ablakon. Egyébként meg gyönyörűek a színei. Pont.
Inkább keres valami tévé okosító készüléket, ami SCART kimenettel rendelkezik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#90) Skyhigh válasza Zitronensaft (#79) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Kell ide egy TV csereprogram is! (mosógép, hűtő, ablak már volt) :DD

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#91) Zitronensaft válasza Skyhigh (#90) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Meg eu-s projekt az m1 4k-sítására :)

(#92) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A kompozit csatlakozókról már ne is feledkezzünk meg. Mi is régebben inkább Scartot (valahol meg Euroscart néven szerepelt). Tény és való, hogy a HDMI szebb, de a scartnak volt egy hatalmas előnye a hdmi-vel szemben, hogy mikor a rákötött eszköz bekapcsolódott, akkor a scarton keresztül felébresztette a tv-t. Na ez hdmi-nél hiányzik, mert akkor a pc simán fel tudná kelteni a tv-t, és nem kellene külön kapcsolgatni.

(#93) Hieronymus válasza Tamás88 (#92) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tény és való, hogy a HDMI szebb, de a scartnak volt egy hatalmas előnye a hdmi-vel szemben, hogy mikor a rákötött eszköz bekapcsolódott"

A HDMI ismeri az eszközök ki és bekapcsolási láncolatát. Nálam a tévé és a hozzákapcsolt házimozi erősítő be- és kikapcsolja a társeszközt.
E lehetőség kihasználásához a készülékeknek támogatnia kell a lehetőséget. Ráadásul a régi HDMI kábelek sem feltétlenül biztosítják ezt a fajta információ átvitelt.

Nálad a hiba nem a HDMI szabványban.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#94) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

A UPC nagyon jó :DDD
Bekopogott hozzánk egy csinos csaj egy reklámcetlivel, azt mondja "üzletkötő, akarunk-e upc-t?". Mondtuk hogy igen, felírta az általunk bediktált nevet (bármi lehetett volna), és a csomagot, semmit nem kellett aláírnunk. Jött a szerelő 1-2 napon belül, hozta a kártyákat, a modemet, papír semmi!

Eltelt egy hónap, jött a csekk olyan fullextra csomagról, hogy azt se tudtam létezik ilyen. Egyből mentem az ügyfélszolgálathoz, hogy nem ezt rendeltük meg. Meg hogy egy darab szerződésünk sincs, azt mondták nem baj, nem is kell, mert ráutaló magatartással az megköttetett, amikor beszéltünk a házaló csajjal. :D :D

Áldom az eszemet, hogy nem hűségidős a upc-nk, ritka tróger banda. A műsorújság egyenesen vicc a smart tv-ken. :) A 60-as net viszont stabil, ez az egy szerencséjük van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#95) Rodi 4.80 válasza joghurt (#10) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Kinek érdeke? Nekem, előfizető fogyasztónak :)

(#96) Rodi 4.80 válasza Mike88 (#6) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Nekem nincs STB-om, de a felvételt szoktam használni arra, hogy "megállítom" a műsort, az néha jól jön. :)

(#97) hengelhof válasza Hieronymus (#93) üzenetére


hengelhof
senior tag

Régebbi, HDMI-vel nem rendelkező erősítőt, fel lehet "okosítani" valami kütyüvel?

(#98) Hieronymus válasza hengelhof (#97) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Mögé teszel egy mini számtógépet vagy médialejátszót.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#99) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Pont ezért hagytam ott én is a T-t, mert 20 éves technológiát használnak, ahol nem tudsz egyszerre fel- és letölteni, soha nincs meg az az amúgy is semmilyen sebesség, amit fizetsz, az elosztó meg havonta lerohad.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#100) yoli666


yoli666
tag

A UPC röviden egy nagy kalap sz@r tv ügyben. Jó a net sebessége, ennyi előnye van.
De a T-nél sokkal-sokkal jobb a tv, a műsorújság és nem kell 2-3 másodpercet várni a csatorna váltással.
Átlagban elég a T-s 20-as net is, a feltöltés gyengusz, de aki tv-t akar nézni felejtse el a UPC-t.
T után annyira gáz és gagyi az egész, hogy brutális 2015-ben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.