Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ispy


Ispy
veterán

kávézás közben a készülékeink is energiával telnek meg

ÁMEN!

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#2) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

na várjunk...ellőálitunk valami 20000 hz feletti hangot és müködni fog?

(#3) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Persze hogy nincs káros élettani hatása, nem is lesz, sőt, talán még majd az is kiderül, hogy kifejezetten egészséges. Fordított esetben hogy is lehetne eladni...

(#4) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Az ötlet nagyon tetszik, remélem gyakorlati megvalósítása is várható. Tök jó lenne, ha otthon vagy munkahelyen csak ledobom az asztalra a telót, és mindig 100%-os akksival indulnék el, bárhol is vagyok. Most is hasonlóan csinálom csak asztali dokkolóval, de ez körülményes olyan szempontból, hogy mindig ki kell venni (ráadásul egy kézzel nem megy).

(#5) atus72


atus72
senior tag

"vezetékes töltéssel gyakorlatilag megegyező sebességgel tölthetőek a telefonok"
BULLSHIT!!!!!!
Na meg az éllettani hatásai sincsenek, nincs b+ mert még nem vizsgálták, még azt is kisakkozzák majd hogy jótékony hatása lesz az emberi agyra...

(#6) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Plusz a szúnyogokat is távol tartja. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#7) RolEnD_


RolEnD_
tag

Lehet, hogy hipochonder vagyok, de én irtózom ezektől a vezeték nélküli dolgoktól. Nekem ne magyarázza be senki, hogy ez normális az emberi szervezetre nézve. Sem ez, sem a wifi, sem a bluetooth, sem más egyéb légtérben terjedő anomália. Ha bizonyos lenne, hogy nincs élettani hatása, természetesen érdekelne, mert kényelmes, de így inkább bedugom a kábelt. :N

(#8) -szp- válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


-szp-
aktív tag

A hang vibráció. Ezt energiává alakítja vissza a vevőegység. Érdemes megnézni a linkelt szabadalmat

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#9) #06658560


#06658560
törölt tag

"A relatív nagy távolság mellett előny még, hogy az ultrahangos töltés biztonságos, élettani hatásait jelenleg is vizsgálják, de a felhasználni kívánt intenzitás mellett káros mellékhatásról nem tudni."

Látom sikerült a józan eszet elküldeni otthonról, s gondolkodás nélkül benyelni a marketingdumát.

(#10) E.Kaufmann válasza pusszycat (#6) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A vesekőről ne is beszéljünk :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) #06658560 válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy mikrofonnal a túlvégen igen. A hatásfok más kérdés.

(#12) szecska24


szecska24
tag

Gondolom piezoelektromosság elvén működik. Szerintem az ultrahang fiziológiás hatásairól azért van irodalom, még ha nem is konkrétan ezzel az intenzitással.

(#13) Seirus


Seirus
tag

Hmm azért azt hagy bennem némi kétséget hogy 5-10W teljesítményt méterekeről eljuttat a telómra és nincs élettani hatása.
Mert ezt állítják, nem?

Telefonszám adatlapomon.

(#14) -=MrLF=- válasza RolEnD_ (#7) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

+1, csak egyet érteni tudok, részemről is én inkább maradok a kábeleknél. Csak egy mozdulat bedugni azt a kábelt nem értem miért probléma ez.
Véleményem szerint megint megint egy nem létező problémát akarnak megoldani -> eladni valami újabb hulladékot, és pénz keresni.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#15) r3dsnake válasza -=MrLF=- (#14) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Utálom a kábeleket, és amit csak tudok, vezeték nélkül oldom meg.

(#16) BatchMan


BatchMan
senior tag

Hatásfok?
Mer' ugye célozni is kellene, különben az "energiasugár" eloszlik a térben. Körsugárzó esetben a távolság négyzetével fordítottan aránylik.
Hasonló módszerrel nehezen oldódó anyagok oldási sebességét lehet növelni, még szerencse, hogy az emberi szervezet nem tartalmaz folyadékot. Vagy mégis?
"uBeam vezérigazgatója" képétől támadt mérnöksoviniszta gondolataimat megtartom.

(#17) -=MrLF=- válasza r3dsnake (#15) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

Nem vagyunk egyformák, de ez nem baj. Én amit csak tudok, kábelezek.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#18) ferensz


ferensz
senior tag

Ha nem akadály neki a budiajtó, akkor idevele :DDD

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#19) Reggie0


Reggie0
félisten

Nagyon jot fog tenni a szemnek...

(#20) #06658560 válasza BatchMan (#16) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ráadásul a célpont mozog is-annak a vevője is irányra kell álljon állandóan. Plusz elég nehezen kivitelezhető olcsón "végtelen" számú mozgó célpont követése fókuszált hanggal.

(#21) szecska24 válasza Reggie0 (#19) üzenetére


szecska24
tag

Szemnek? Itt nem mechanikus hullámról van szó?

(#22) macilaci78 válasza aprokaroka87 (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sőt! Egyes tinilányok által favorizált fiúegyüttesek nótáival a hatásfok is növelhető! :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23) Béééla


Béééla
őstag

Inkább valami szabvány két érintkezős hátlapot mutatnának fel. A Qi töltéstől is tartok annak ellenére, hogy a telóm tudná.
Jelet átküldök drót nélkül. Teljesítményt nem.

Bélabá

(#24) velizare válasza Seirus (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

ne hagyjon. a gyógyászatban használt készülékek intenzitása ennél sokkal komolyabb. itt az 5-10W a teljes testfelületen oszlik el, ott meg nemritkán négyzetcentinként van 1-2W.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#25) gyulank válasza Seirus (#13) üzenetére


gyulank
addikt

Ezt a teljesítményt honnan szedted? 5-10W rendes hangon is hangos.
Ha viszont ekkora teljesítményt ad le, akkor ez a lényege, hogy az elektromágneses sugárzás szintje limitálva van, viszont ultrahang még talán lehet hangos. Terjedni nem igen terjed jobban, és míg mondjuk egy 20kHz-es rádióhullámot csak sugározni, meg befogni kéne, ezt át kell alakítani hanggá(veszteség), és a hangot árammá(veszteség).

De amúgy ilyenek helyett inkább piezós töltőt csinálnának, mármint olyanra méretezve, ami amúgy is szól, amilyen zaj van valami miatt, nem valami konkrét hangkeltőhöz, és lehet hatásosabb lenne, mint a napelem. Éjjel, meg esőben is működne, tücsök, madár, béka, szél, veszekedés, filmezés, minden töltene. :D

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#26) sb válasza -=MrLF=- (#17) üzenetére


sb
veterán

Szintén.

Elég oda sugárzás (akármilyen hullámhosszú) ahova feltétlenül szükséges.
A vicc az, hogy így sincs nagyon hosszú távú és megnyugtató eredmény szvsz egyik élettani hatásáról sem. Inkább csak a "nem bizonyított" összefüggések. A legjobb és fizikailag legegyszerűbb érv/védelem a kis teljesítmény. Volt eddig... mert itt ugye az a lényeg, hogy legyen átvitt teljesítmény is.

Innentől ez a legkézenfekvőbb védelem sem működik. Plussz megnézném a "célzást" is ezzel a rendszerrel.

A harmadik tényező pedig számomra a cél kérdése. Most komolyan ott tartunk, hogy egy indukciós lap "közelébe" nehezünkre esik odatenni valamit? Nemhogy kábelre dugni... Ok, nekem is van amikor a fülemen lóg és nem tudom a töltőn hagyni a telefont, na de nem ez a legnagyobb problémám...

"Okos" dolgoknak se vagyok ellene, de ami sok az sok. :) Minél inkább meg akarnak oldani valamit helyettünk annál több a lehetséges mellékhatás. Nem feltétlenül csak fizikailag.

Nekem pl. jobban jönne sokkal, ha a Margitsziget jönne hozzám és nem nekem kellene kimennem. Olyan fáradtságos... :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Béééla válasza velizare (#24) üzenetére


Béééla
őstag

Viszont az egy kezelés időtartamáig, és köveket zúz szét például. A wifit is csak azért tűröm meg, mert nem Power over Wifi, hanem értelmes teljesítményre van belőve. Ez viszont masszívan egész napos hatás, bár elvileg irányított.

Bélabá

(#28) Patice válasza atus72 (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

Naná, hogy hatékony. Bemész a StarBucks-ba, telefonálás közben lejön majd a fogkkő is, hogy a KV majd még jobban befoghassa a fogzománcot. :D

De mire kiérsz megállapítják, hogy terhes vagy-e, és egyéb fiziológiás dolgokat is megtudhatnának rólad anélkül, hogy tudomásod lenne róla. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#29) -szp- válasza sb (#26) üzenetére


-szp-
aktív tag

Dolgoznak a teleportáláson is ;)

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#30) enginev3.0 válasza RolEnD_ (#7) üzenetére


enginev3.0
félisten

Töltheted kábellel, de nem teljesen mindegy ha körülötted mindenki használja majd? :U

Egyébként a cikk a vezérigazgató nőciről nem ír semmit :P

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#31) gyulank válasza #06658560 (#20) üzenetére


gyulank
addikt

Lehet a dolgokat sokáig tölteni kis teljesítménnyel. Nem volt szó gyorstöltésről. Nem arról volt szó, hogy annyira követni kell, hogy ha egy pillanatra nem követi, kikapcsol a telefon. Nem hiszem, hogy ezt a fókuszt annyira komolyan kell venni. Az adóba lehet 1, vagy 2 hangkeltő, ami 1-2 irányba megszólal, mondjuk jobbra vagy balra. A vevő meg egy kristálymikrofon, ami arra áll, amerre, egyszer úgyis feltöltődik. Hogy irányítaná, ha mondjuk a pult mögött vagyok?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#32) RolEnD_ válasza enginev3.0 (#30) üzenetére


RolEnD_
tag

Szerencsére kertes, családi házban lakom, így max. a szomszéd Wifi-jének a gyenge jelét kapom (meg a sajátomat), így talán nem lesz ilyen problémám. :K

(#33) #06658560 válasza gyulank (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom, cikket olvastad-e?

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

Mivel úgysem hallod nincs élettani hatása, Érted!? he? :DDD

Még az indukciós az 50-80%-os hatásfokkal ok.. De "fókuszált" hanggal mekkora hatásfokot tudnak 30%?

(#35) gyulank válasza #06658560 (#33) üzenetére


gyulank
addikt

Aha, de azon kívül, hogy 20000Hz feletti hang, meg 4-5m hatótávolságú, meg, hogy irányított, semmi konkrét teljesítményátvitelről, vagy irányítási mechanizmusról nem láttam leírást.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#36) energy4ever


energy4ever
addikt

Minek az Ultrahangos toltes, mikor mar evek ota Ultrahalkan is lehet tolteni? ;]

(#37) Reggie0 válasza szecska24 (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

De, A szemet nem lehet mechanikailag karositani? Pl. szemmutetnel hasznalnak roncsolasra/vagasra is ultrahangot. Minden csak a teljesitmenysurusegtol fugg.

(#38) erik365


erik365
aktív tag

Ennyi lusta disznók az emberek?
Mert ez nem más mint tehetetlenség, ha valaki arra lusta hogy bedugja a nyamvadt töltőbe a telefont megérdemli... ;]

1.4 T-jet M32

(#39) Kasya válasza energy4ever (#36) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mert nem eleg hangos a cicerges a fali toltoben. :P

Erdekesen hangzik, de nekem (ennyi informaciobol - SZTNH-t nem olvastam) a jelenlegi Qi toltes jobban tetszik. Orulnek ha az elterjedne elobb rendesen es nem ilyen arakat kernenek erte. Plusz szivesen latnam kocsmak asztalatol kezdve gyorsettermek asztalan at mindenbe :D

(#40) Xpod válasza energy4ever (#36) üzenetére


Xpod
addikt

Kész. Ezt elolvastam megyek is haza aludni. :O

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#41) Patice válasza Reggie0 (#37) üzenetére


Patice
nagyúr

"Pl. szemmutetnel hasznalnak roncsolasra/vagasra is ultrahangot."

Lézer lesz az inkább.... :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#42) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Állatkínzáááás !
A kutya könnyedén meghall még 30-40 ezer rezgést is másodpercenként. A kutya észlel olyan hangokat is, amelyeket az emberi fül nem. Ilyenek például az ultrahangok birodalmába tartozó akusztikai jelenségek.
:)

(#43) Reggie0 válasza Patice (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Tevedsz. :U

(#44) velizare válasza Béééla (#27) üzenetére


velizare
nagyúr

csak végezd el a matekot. az emberi test felülete kb. 15-18000 cm^2.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45) sztanozs válasza velizare (#24) üzenetére


sztanozs
veterán

Egyrészt 3 W/cm2 már elég nagy teljesítmény a gyógyászati cuccoknál is (tapasztalatból - melegszik rendesen a kezelt testfelület), ráadásul itt nem teljes testfelületen eloszló, hanem fókuszált sugárról van szó (a töltés és a töltő hatékonysága miatt), tehát itt is legfeljebb, csak négyzetcentikről lehet szó. A felvevő felület nem hiszem, hogy néhány négyzetcentinél több lenne (de inkább négyzetmiliméteres tartományban). A jelenlegi töltők ~2A/5V, ami 10 W. Ha vezetékessel ekvivalens töltést szeretnének, akkor a terhelés akár 10-20 W/cm2 (de több is) is lehet a fókuszpont környékén...

Tegyük fel, hogy beszélgetés közben akarja tölteni a cuccot (fülemen tartom) - így az agyam is kaphat négyzetcentinként 10-20 W fűtést.

Na mindegy, majd ráíják, hogy telefonálás közben nem használható, és terheseknek sem ajánlott a használata.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46) Reggie0 válasza sztanozs (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

3 W/cm^2 mar baromi nagy. FDA ajanlas <100mW/cm^2 normal uzemmodban es <760mW/cm^2 doppler mereshez, orvosi eszkozokben, valamint az ALARA elv menten kell tervezni minden keszuleket. Raadasul a szem kulonosen erzekeny szervnek minosul, mivel relativ rossz a keringese, igy jobban felmelegszik, es akkor meg nem art figyelembevenni a mechanikus hatasokat is. Sot, a hallasra is karos, attol meg, hogy nem halljuk.

[ Szerkesztve ]

(#47) #06658560 válasza velizare (#44) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ezt kapásból lehet osztani kettővel, valamint a leírás alapján nem szórt, hanem fókuszált sugárzás van. Akkor meg pláne nem számít a teljes testfelület.

(#48) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Azért én kivancsi lennék, hogy végeztek-e vizsgálatokat hogy egyes állatokra milyen hatással van.
Pl a kutyák hallása egész 40+ kHzig terjed, lehet szegény ebek hülyét kapnak majd ettől a töltőtől.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#49) sztanozs


sztanozs
veterán

Szerintem igazából ultrahang fegyvert terveznek, csak nincs rá vevő.
Most előálltak azzal, hogy egy csajjal, meg egy leskálázott ágyúval majd mobilokat töltenek.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#50) velizare válasza #06658560 (#47) üzenetére


velizare
nagyúr

...és még így is több nagyságrenddel vagyunk az 1W alatt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.