Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Xaels


Xaels
félisten

Szerintem ez így és ennyiért egész korrekt ajánlat.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#2) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Jónak ígérkezik, már csak egy részletes teszt kéne róla ;)

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#3) Pete55555


Pete55555
addikt

Ez nagyon korrekt cucc, még egy GPU blokkot rá, és mehet is a móka. Nem kell sok hely a szivattyúnak, tartálynak, egyszerű összerakni, kezdő víznek ezt már inkább elfogadnám, mint az eddigi "játékvizeket"
Kérdés, hogy meddig bírja a szivattyúja, és ha cserélni kell, azt hogy lehet megoldani ?

...Szeretem leracsniztatni...

(#4) Gomez86


Gomez86
őstag

Évek óta gondolkodom hogy csendesítek és vizesre alakítom a gépemet, és ez kezdésnek talán jó is lenne...

Kíváncsi vagyok azok véleményére akik benne vannak ebben az iparban.

Hogy mondjuk egy ilyen ezzel a bordával el tud-e vinni egy (pl R9-es) videókártyát is...
Meg hogy ilyenkor van egy 50 szelep, vagy a cpu melegvize kanyarodik be a VGA-ba is, vagy hogy van ez. Node majd ha aktuális lesz akkor részletesen utánanézek...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5) Zimmy88


Zimmy88
tag

Pofás :)

FZR2000 ®

(#6) Harlekin77


Harlekin77
csendes tag

pofás jónak tűnik.de mekkora a teljesítménye liter/órában?milyen tdp értékhez ajánlják?hány dB a hangja?

Istenem adj türelmet a hülyékhez!Ha erőt adsz megölöm őket.

(#7) HUfantom


HUfantom
őstag

Nagyon pozitív kis cucc lett és az ára is aprópénz egy jól megépített rendszerhez képest...
Ha meg VGA hűtés ennyi pénzért akár két körös rendszert is lehet építeni.

kapcsandika
Ezt a kérdést nyugodtan tedd fel a vízhűtéses topicban örülni fognak :Y
Szó szerint meg fognak őőrülni :D

Pete55555
Ha erre rátennél még egy VGA blokkot lehet nem szeretné a géped.
Egy VGA vígan elvan 70-80 fokon erős terhelés alatt egy CPU meg már a 60-tól is féltjük...
Akkor már két kört építsünk...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#8) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Na, ilyen egy kompakt vízhűtés. Nem olyan, mint azok a CoolIt, meg Asetek féle 20 gyártó nevével átcímkézett játéksz@rok.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#9) Pete55555 válasza HUfantom (#7) üzenetére


Pete55555
addikt

GTX 460-am most gyári léghűtéssel 65 fokos. CPU 50. Nem hiszem, hogy gond lenne ha egy körre raknám őket. Nyilván nem egy csúcs hardvert akarok ezzel az egy radival hűteni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#10) Gomez86 válasza HUfantom (#7) üzenetére


Gomez86
őstag

Úgy értem hogy 1 radiátor (akár dupla) de a bemeneti és a kimeneti oldalon is van egy 50%-os osztó, így ugyan az a "hűvös" víz megy mindkét eszközhöz, csak a radiátor bemeneti oldalán lenne különböző a hőmérsékletük... Ergó külön körön megy, csak a radiátorban és a pumpán találkozik...
(húzás nélküli gépről beszélek).

De fel fogom tenni ezt a kérdést mindenképpen, mert így kevesebb helyet foglalna és ventiből is és pumpából is kevesebb kell (kisebb zaj)

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#11) HUfantom válasza Gomez86 (#10) üzenetére


HUfantom
őstag

Nem én a kérdésedről beszéltem, hogy mindig mikor épp vége egy ilyen beszélgetésnek a Vízhűtéses topicban mindig jön a következő és megkérdi ugyanezt a marhaságot :D
Ez az a kérdés amivel tényleg az őrületbe lehet kergetni a topicosokat :D
A másik a miért nem lehet olajat használni a vízhűtésben hiszen az nem vezeti az áramot.....

egy 50%-os osztó
Ilyen nem létezik....
A folyadék mindig olyan arányban osztódik amennyi az ágak ellenállása. Hogy fogod kihozni egy turbulens CPU és egy Fullcover VGA ellenállását egyenlőre mikor totál más elv szerint működnek. /Gondolom egy Y alakú elágazásra gondolál./

De fel fogom tenni ezt a kérdést mindenképpen, mert így kevesebb helyet foglalna és ventiből is és pumpából is kevesebb kell (kisebb zaj)
Egy kicsit inkább olvass a topicban és akkor nem ezzel nagyon buta kérdéssel kezdesz.
Úgyis ezt fogják rá mondani elsőnek...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#12) HUfantom válasza Pete55555 (#9) üzenetére


HUfantom
őstag

Hát azzal a franc tudja mi lenne a 460-as nem az a kályha mint a 480-as volt :D
De a CPU-nak már az a 65 fok is nagyon sok a hétköznapokban...
De ez a te dolgod én másra gondoltam.
Az én szerény véleményem, hogy nem éri meg esetedben kb 15000 Forintos VGA kártyás gépre vízhűtést építeni, mert az árából kijönne egy új generációs fejlesztés.
Ha valakinek pedig mindennél fontosabb a halkság azoknak ott az APUs gépek. Azoknak nagyon jó választás lehet ez a kis szett ami a hírben van...

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#13) Gomez86 válasza HUfantom (#11) üzenetére


Gomez86
őstag

Ok, köszi.

Ezt nem tudtam:
i egy turbulens CPU és egy Fullcover VGA ellenállását egyenlőre mikor totál más elv szerint működnek

Szelepre gondoltam, de ha nincs, akkor nincs.

Viszont nem értem hogy akkor ez a rendszer mégis hogyan bővíthető?

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#14) HUfantom válasza Gomez86 (#13) üzenetére


HUfantom
őstag

Oda van írva a cikkben, hogy 1/4es csatlakozókkal kompatibilis. Ezek a leggyakrabban használt csatik átmerője. Például: Pete55555 gépéhez kéne egy VGA hűtő . Annak is van 2 csatija amit belekötsz a körbe. Azt, hogy a képen melyik fekete csövet veszed le már elrendezésfüggő. Persze a + VGA blokkhoz kell még plusz csövezés és bilincsek. Látod a fekete csövet végén is van csavar az fogja a bilincset.
A vízhűtésben alapvetően sorosan /egymás után/ kötünk mindent....

Van 1-2 kivéltel PL VGA kártyáknál Ott teljesül az egyenlő ellenállás feltétel, így négyet is párhuzamosan tudsz kötni és nem terheled a pumpádat.

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#15) Gomez86 válasza HUfantom (#14) üzenetére


Gomez86
őstag

"Belekötsz a körbe" szóval a CPU melegvize megy a VGA-hoz?

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#16) TESCO-Zsömle válasza Gomez86 (#15) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha vízhűtéses körben már van külön meleg meg hideg víz, akkor nagy baj van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) Gomez86 válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


Gomez86
őstag

:/ gondolom magasabb a hőmérséklete a víznek amikor kijön a CPU-tól, nem?

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#18) Gomez86


Gomez86
őstag

De inkább töröljék a kommentjeimet a moderátorok, mert úgy fest hogy úgy kellett volna születni hogy az ember tudja ezeket, így a kérdés is sértés.

Köszi amúgy mindenkinek.

Ez egy másik de a lényeg megvan

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#19) HUfantom válasza Gomez86 (#15) üzenetére


HUfantom
őstag

Azt hittem erről a butaságról már leszállsz :W

Nézd Teát és levest sem úgy főzöl, hogy megmelegíted a víz alját utána megfordítod és a tetejét is megmelegíted... ugye nem ?
Ezt hívják hővezetésnek, hogy a víz mindenütt ugyanolyan hőmérsékletű. Ha kavargatjuk /pumpáljuk/ a vizet gyorsítjuk a hővezetést így meg végképp nincs olyan, hogy meleg-víz/ hideg-víz vízhűtésben....

[ Szerkesztve ]

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#20) Gomez86 válasza HUfantom (#19) üzenetére


Gomez86
őstag

Szóval ez baromság:

Ezt is megértem, csak tudod az ember az internetről tájékozódik mivel nincs itthon labor.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#21) TESCO-Zsömle válasza Gomez86 (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem. A magadfajták* terminusával élve, nincs ideje felmelegedni, mert a szivattyú olyan gyorsan áramlik át rajta.

* - Ne vedd sértésnek, nem személyes.

(#20): Nem, ez egy szemléletes ábra hozzá-nem-értőknek, akik számára ezeket az "egybevizeket" árulják.

A tájékozódás meg nem rossz, csak kerüld a maketing-anyagokat.

BTW, a legtöbb vízhűtéses rendszert többszörösen túlméretezik, mert az az egyszerűbb. Senki se tervez ideális vízhűtést, mert aki tényleg vizezni akar, annak nem számít, hogy spórol-e 3k-t vagy 3 centit a radiátoron.

Ha használni akarod, ez elég is. Ha meg akarod érteni, akkor fizika könyv és hőtan.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#22) HUfantom válasza TESCO-Zsömle (#21) üzenetére


HUfantom
őstag

Zsömle 1000éve nem hallottam felőled :D

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

(#23) TESCO-Zsömle válasza HUfantom (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mondjad, mi kéne?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) Pete55555 válasza HUfantom (#12) üzenetére


Pete55555
addikt

Igaz most a 460-at mondtam példának, de erre nyilván nem költenék már annyit, viszont ilyen árkategóriában választok kártyát - azaz kb a jövőben is ennyi hővel, vagy kevesebbel kell számolni. Ezt pedig szerintem elvinné egy ilyen radi, meg mondjuk egy szorzózáras i5-öt.

De ez most egy eszmefuttatás, ha lenne 30-40 ezrem fölöslegesen, inkább főbb részegységet vennék, egyelőre most a léghűtéssel is elvagyok, és szinte hangtalan :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#25) Dr. Akula válasza TESCO-Zsömle (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Volt régebben 2 körös vízhűtés is. :)

(#26) TESCO-Zsömle válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arra talán nem igaz a megállapítás? Segítek: De!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#27) Dr. Akula válasza TESCO-Zsömle (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ennek sztem fuss neki mégegyszer!

(#28) TESCO-Zsömle válasza Dr. Akula (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Neked is ezt tudom ajánlani.

Mit változtat, ha két kör van? Egy körön belül akkor is baj, ha van külön hideg és meleg víz.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) Dr. Akula válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor lenne baj ha nincs, mert akkor nem működik.

(#30) TESCO-Zsömle válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tévedsz. Ha rendesen működik, akkor adott körön belül nem lehet számottevő hőmérséklet-különbség. Ha már külön hideg és meleg vizet lehet mérni, akkor a rendszerben túl kicsi az áramlás. Vagy azért, mert a szivattyú gyenge, vagy azért, mert dugulás van.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#31) Gomez86 válasza Dr. Akula (#29) üzenetére


Gomez86
őstag

Higgy neki :) Tudja miről beszél. Felhatalmazásával átküldöm amit privátban kaptam tőle, és te is megvilágosodsz.

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#32) Dr. Akula válasza TESCO-Zsömle (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Attól függ mennyi hőt kell elvezetni. A hűtőgép is ezt csinálja, csak gázzal, de az elv ugyanaz. Meleg ki, hideg be. Fokokról meg itt amúgy se volt szó, csak hideg + meleg, az bármi lehet. A Balatonban 2-3 fok dönt arról hogy "jaj de jó" vagy "aztakurva".

(#33) Pacy


Pacy
aktív tag

Mikor várható a megjelenése?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.