Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Inkább az lenne az ok, hogy a Windows-t használó emberek nagyon nagy százalékának az E egyet jelent az internettel. Nekik nem jelent semmit az Internet Explorer vagy Edge vagy Chrome vagy Firefox. Ezen kimutatás alapján ezt a számot így vak tippre 50%-nak tartanám.

Ezen embereknek maradt E betü az ikon.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) chipesz


chipesz
őstag

A név tetszik, a logó kevésbé.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#3) spammer válasza alevan (#1) üzenetére


spammer
veterán

Azért már nagyon sok átlagjúzer régen áttért Chrome-ra vagy rokára.

Itt lett volna a lehetőség egy vérfrissítésnek, ráadásul egész jó nevet választottak hozzá, erre visszahozzák a régi hulladékra emlékeztető logót és kitaláltak hozzá egy "Edge" nevet, csak hogy passzoljon az "e"-hez. Mondjuk a szép GUI alatt lehet, hogy ugyanolyan gány lesz, mint az IE volt, így akkor jogossá is válik a régire emlékeztető logó. ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Akik értenek hozzá, azok már úgysem nagyon használják az Internet Explorert, és ezeknek a felhasználóknak valószínűleg a nagy része tud arról, hogy ez egy új böngésző, mégha a logója hasonlít is a régire. Mivel új, azért ki is fogjék próbálni. Nem a logó fogja őket visszatartani...
Aki nem ért hozzá, annak ott az ismerős logó, amire kattinthat. Nekik nem is kell tudniuk, hogy új alapokra építkezik az egész, elég ha felismerik a régi logót.
Szerintem jól csinálta az MS. Amúgy meg kit érdekel az ikonja, a program legyen jó! :)

Minden szavam magánvélemény!

(#5) chipesz válasza spammer (#3) üzenetére


chipesz
őstag

Szerintem az IE már rég nem "gány", a 11-es verziót használom majd egy éve teljes megelégedéssel.
Windows telefonnal meg külön tetszik a könyvjelző/előzmény- illetve a megnyitott lapok szinkronizációja.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#6) Zotya84 válasza spammer (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Maradjunk annyiban hogy az átlagjúzerek nagy része nem a Chrome-ra, hanem a "Gúglira" tért át. Azt ugyanis a többségük azt sem tudja, hogy az a Chrome. Na, és ez az ami fáj.

Hogy eddig az Internetet használták, most meg a Google-t. Az eddigi problémák java része az volt, hogy nem megy a zinternet, most meg az, hogy nem megy a gúgli; miközben csak a böngészőkkel volt a gond.

Úgyhogy teljesen érthető, hogy miért tartották meg a kékE logót...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#7) J.varga7


J.varga7
tag

Csatlakozom chipesz hozzászólásához, Win 8.1-et használok IE11-el, és sosem kellett csalódnom rosszul betöltődő oldalak, vagy fagyogató beépülők miatt. Alapvető kiegészítők már ehhez is vannak, SSD használóként a betöltési sebesség és a böngészési sebességkülönbség (ha van is) már észrevehetetlen Firefox-al vagy Chrome-al szemben. S időközben az olyan kényelmi funkciók mint Pl. a kedvencek gyors importálása a Microsoft fiók létrehozása óta IE-nél is működik.
Nekem szempont, hogy a böngésző beállításainál egy mozdulattal megváltoztathatom a Temporary Internet files helyét, míg más böngészőknél ez vagy egyáltalán nem vagy csak további ügyeskedéssel érhető el.
Firefox-ot használó haverjaim mindennapi életét megkeserítik a Flash lejátszó vállalhatatlan bug-jai és inkompatibilitása (jegyzem ez inkább az Adobe hibája), az IE11 ezeket automatikusan Windows update-ekkel együtt kapja meg többé-kevésbé ellenőrzött állapotban. Én teljesen elégedett vagyok az IE-vel, és kíváncsian várom, mit hoznak ki az Edge-ből. :))

[ Szerkesztve ]

Don't waste your time, or Time will waste you

(#8) spammer válasza Zotya84 (#6) üzenetére


spammer
veterán

Hogy mi fáj? :F Hogy egy gugli által kiadottat használnak egy MS által kiadott helyett? Mi az, hogy "eddig internetet használtak, most meg gúglit"? Olyan is lehet majd, hogy "nem megy a bing" meg "binget használnak". ;]

Kék "e" logóra ránéz egy átlagjúzer, aki nem olvas utána (fogalma sem lesz se Spartanról, se Edge-ről), és csak annyi jut majd eszébe, hogy "ezt a szart már rég lecseréltem, ezt nem töltöm le". ;]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#9) Deller2010 válasza Zotya84 (#6) üzenetére


Deller2010
tag

Van olyan "felhasználóm", akinek
böngésző = ??? (azt se tudja, mit használ; egyébként IE 11 van neki W8.1 alatt) = facebook.com és
Internet = facebook.com
a böngésző kezdőlapja a google.hu - a megnyitandó weboldalak címet a keresőbe írja be, majd a találati oldalon kattint...
Nem vicc. :(
Na, nekik tök mindegy, mit csinál az Explorer-rel a M$...

@ chipesz:biztos bennem van a hiba, de az android-os Dolphin Browser még mindig klasszisokkal jobb és sokkal(-sokkal) felhasználó barátabb (akár 2.3.6, akár 4.4.2 alatt), mint WinPhone 8.1 (Lumia 620) alatti I.Explorer...

| regular IT guy |

(#10) anulu válasza tothmaxy182 (#4) üzenetére


anulu
félisten

talán nagyképűség nélkül mondhatom, hogy azért némileg értek a dologhoz (desktop és server OS). teljesen jól elvagyok az IE11-el (használtam FF-et évekig, Chrome-ot pár hónapig), és nagyon el kéne rontaniuk az Edge-et, hogy bármi más böngészőt telepítsek otthon.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#11) spammer válasza Deller2010 (#9) üzenetére


spammer
veterán

"Internet = facebook.com"

Mondjuk ez tényleg valós probléma, és súlyosabb, mint bármilyen böngészőnév. Elég szomorú is.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12) Apollyon válasza spammer (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezek után simán lehet hogy zukiék is beszállnak a böngészőpiacra, ahol majd ki lehet találni mi lesz a homepage ;]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) Deller2010 válasza spammer (#8) üzenetére


Deller2010
tag

Hidd el, vannak olyan felhasználók, akik szerint a GOOGLE.HU, azaz a "Gugli kereső" és az INTERNET, azaz az Internet Explorer az 2, egymástól teljesen különálló dolog: rákerestem a gugliba' és megnéztem a neten az nekik teljesen más. Eddig a kis kék e-re kattintottak, és megnézték a neten. Most a színes gombócra (Chrome ikon) és megnézik a guglin, vagy a gugliban.
Ha telefonban mondod, kéred tőle, nem értik!! Mondom: "nem vágom fejből, nézz után a neten" . Válasz/kérdés: "ha a gugliban keresem meg, az is jó lesz?"! Anyád! :W

| regular IT guy |

(#14) student válasza J.varga7 (#7) üzenetére


student
őstag

egyetértek de nálam bugos ie-n az adblock úgyhogy kénytelen vagyok továbbra is chrome-t használni :U

(#15) ROBOTER válasza Zotya84 (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Azért az átlagfelhasználót nem kellene nyagymamival keverni. Ez hatásvadász.

A nagyobb részük pontosan tudja, hogy mi a Firefox vagy a Chrome.

(#16) Zotya84 válasza spammer (#8) üzenetére


Zotya84
őstag

Az, hogy nagyon sokan olyan hülyék, hogy még annak a programnak nevét sem tudják, amit használnak!

Deller2010: Pont ezt írom én is, csak nem ilyen egyszerűen...

ROBOTER: Ó, gyere be hozzám párszor, aztán majd rájössz, hogy tévedel, de óriásit. A nagymamamák még el tudják olvasni, hogy mi van odaírva...

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) ROBOTER válasza Zotya84 (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mondom hatásvadász hülyeség az állításod. Te azt írtad "nagy része". Francot.

[ Szerkesztve ]

(#18) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Csúnyalogo és nagyon hasonlít egy másikra, csak az nem jut eszembe melyikre.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19) saelin válasza Deller2010 (#13) üzenetére


saelin
veterán

Nem irigyellek! :DDD

A környezetemben is vannak hasonlóak (14-50 éves korig), de szerencsére engem elkerülnek a hülyeségeikkel és a szakmám sem kötelez az ilyen állatkerti gondozó munkára - amit persze hogy ingyen várnának el. Csak családtagoknak és közeli barátoknak vagyok hajlandó segíteni. Nekik természetesen ingyen.

Akkor hagytam fel vele, amikor egy 30 éves női kolléga (aki nem mellesleg titkárnő), megkért hogy csináljak már valamit a gépével, mert véletlen törölte a böngészőt és most nem tud felmenni a netre. Mondom ok. Pár katt és visszaraktam az ikont az asztalra... Az ilyenekkel foglalkozzon az, akinek két anyja van. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#20) Dhampir


Dhampir
félisten

A Bing háttérképei olykor nagyon szépek, öröm nézni. :)

(#21) alevan válasza ROBOTER (#15) üzenetére


alevan
őstag

Irodában dolgozom. Mindenkinek van saját PCje. Összesen 11-en vagyunk. A 11-ből 5-en vagyunk, akik tudjuk a külömbséget a böngészők között. A maradék 6 kolléga úgy használja a gépet ahogy én beállítottam az alapértelmezéseket (mielőtt elkezdtem dolgozni, IE7-et használtak (kb 1 éve), alapértelmezett videólejátszó valami bóvli FLV player volt és minden induláskor vagy 9-10 rendszerkarbantartó indult).

Hidd el, az átlagember nem tudja és nem is érdekli.

(#19) saelin Sajnos nálam az egyik legfőbb ok a felvételem során nem a szakmai tudásom, hanem az informatikai tudásom volt (a kettő nagyon messze áll egymástól). És munkaköröm része a kollégák megsegítése IT témakörben.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#22) fordfairlane


fordfairlane
veterán

A logó ocsmány, az Explorernek meg annyi.

x gon' give it to ya

(#23) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Látam ezt az eseményt élőben, és amikor a bejátszásban feltűnően sok volt az "Edge" szó, tartotam tőle, hogy ez lesz a neve... erre nesze.

Miért nem nevezték egyszerűen "Internet"-nek, mert jó magyar szokás szerint úgyis csak 20 mp-t fog futni a legtöbb gépen mert a zembereknek csak a króm meg a fájörfox a böngésző mert minden "M$" termék szar ;] .

Én fő böngészőnek IE11-et használok másodlagosnak meg eddig Chrome-ot, de lehet, hogy kukázni fogom, mert Google-hez megszokott módon ezt is elrontották. Egyrészt hova tűnt az Aero effekt (érdekes win10-nél pont visszakövetelik a Google meg pont elveszi), másodszor hogy lehet, hogy a YouTube video pixeles? Direkt 64bit-est raktam fel, hátha nem eszi meg a RAM-omat, hát dehogynem! Ki kell nyitni az ablakot miatta mert felfűtti a laptopot

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#24) Dilikutya válasza alevan (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amíg a felhasználók azt kérik, tegyük ki neki az internetet az asztalra, ami alatt a kék "e" betűt értik, addig ez egy teljesen racionális dolog. Sokan a Firefoxot se ismernék, ha nem telepítettük volna a sok WinXP gépre, mert arra az IE támogatást már sokkal régebben megszüntették, mint a magáét a Windows-ét.

Épp emiatt nem kell sírni a start menü miatt se, van aki a Word ikonját is kéri, mert se ő maga nem tudja kitenni, se a start menüből nem tudja, vagy nem akarja indítani.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#25) Apollyon válasza Dilikutya (#24) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ezeket amiket itt leírsz, eléggé nonszensz dolgok. Az ilyen usereknek miért nem lehet azt mondani, hogy nézd, itt róka, vagy nézd, itt egy színes gömb, ez a böngésző, a jövőben ezt használd. Vagy rosszabb esetben kinyomtatni neki, hogy felismerje. Egyszerűen nem hiszem el, hogy nem tudják morizálni, egy ilyet megjegyezni olyan basic dolog, hogy ennyi erővel a munkafolyamatot sem tudná megtanulni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) Matada2.3


Matada2.3
veterán

A logó az utolsó dolog ami engem személy szerint befolyásol, viszont ez a kinézet és az eddigi fejlesztések, az biztos, hogy adok neki egy esélyt és meglátjuk mi lesz. :)

Finn the human

(#27) alevan válasza Apollyon (#25) üzenetére


alevan
őstag

Nem az, hogy nem tudják. Egyszerűen nem akarják venni a fáradságot.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#28) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

-Tetszik az a reklám videó, lendületes. Bár ezt a rajzolósdit ennyire nem kellene nyomatni, engem pont nem érdekel mondjuk.
-Spartan név jobb lett volna, de teljesen mindegy.
-Az új logo/ikon viszont írtó gyenge.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) djculture


djculture
félisten

Explorer 10 meg az opera ezek az én szememben a használhatók, firefox folyton összemomlik nagyobb terhelés alatt, a maxthon jó volt régen most televan minden szrral...

(#30) zoo8800


zoo8800
veterán

Elég nyomi lett az új logo.

rip and tear, until it is done

(#31) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Miért MS, miért?! :O

Spartan nagyon jó név lett volna, az Edge meg olyan semmilyen imho.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#32) Syl


Syl
nagyúr

Szívesen kipróbálnám ezt a csodaböngészőt.

Oh, wait.
Nincs se OSX-re, se iOS-re :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#33) mepet


mepet
addikt

Szerintem érdemes átgondolni, hogy mi is változott a logóban:
A régi logó: A régi logó egy e betű, körülötte egy térben elhelyezett kört láthatunk. Az "e" betű jelentése arra utal, hogy az elektronikus úton is intézhetsz ezt-azt. Továbbbá az Explorer szó rövidítése, ami a felfedezés örömére, a szörfözés szabadságára utal. Az e betű körüli kör olyan, mint egy műhold pályája a Föld bolygó körül, ez mutatja, hogy mennyire high-tech ez a program. Mivel kört látunk és nem egy műholdat, így tudjuk, hogy itt bizony komoly sebességről van szó, ez egyértelmű utalás a gyorsaságra. A kör a gömb-szerű Földnek tekinthető e betű körül azt is jelentheti, hogy a bolygónk egymástól távoli pontjai között kapcsolatot teremthetünk ezzel a programmal, ez pedig a földrajzi "határokon" való virtuális átlépés lehetőségének nagyszerűségét mutatja. És méginkább láthattuk ezeket a régebbi logó esetén:

No akkor nézzük az új logót: Az új logó egy E betű. Halvány színű, ez mutatja, hogy halovány a megbízhatósága, vagy működik, vagy nem. A műszaki rajz-ból tanult szabványos írásjeltől elég távol esik, gyakorlatilag úgy néz ki, mintha egy kisgyermek rajzolta volna filctollal, ami rajz közben kifogyott. Mindeközben a gyermeket jobbról pofozzák (legaláb 2-t már tuti kapott), ezért van elcsúszva balra egy-egy rész...

Hát nem tudom, számomra megnyerőbb volt az internetre utaló logó, mint a gyermekverésre hajazó. ;)

(#34) Döglött Róka válasza mepet (#33) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Hat ez fajt...

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#35) fordfairlane válasza Syl (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én is ki fogom próbálni, de nagy megváltást nem remélek tőle. Böngészős innovációkban az Explorer egy évtizede csak követi a konkurenciát, hol jobban, hol kevésbé lemaradva. Nem is beszélve arról, hogy mobilon gyakorlatilag jelen sincs. Szóval érdekes, de semmi több.

x gon' give it to ya

(#36) F.E.K.. válasza spammer (#3) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ja, áttértek, de nem azért mert akartak (legalábbis jókora részük) hanem mert valamivel feltelepült a chrome...

Aki meg tudatosan használja azt nem zavarja az ikon változása ;)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#37) F.E.K.. válasza Deller2010 (#9) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Sokat látok én is ilyet (bár gondolom nem vigasztal).

Ha egy ilyen felhasználónál megváltoztatod az ikon "felismerhetetlenre" akkor nagy lesz a pánik...

Ez más, de annyira nem hogy ne találja meg... (Sokan észre sem veszik esetleg a változást)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#38) Dr. Romano válasza Syl (#32) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Inkább azért legyél szomorú mert LCARS-ra se jelenik meg ;]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) spammer válasza F.E.K.. (#36) üzenetére


spammer
veterán

Akinek valamivel csak úgy feltelepül (és nem direkt rakja fel), az attól még nem fogja használni, ha egyszer nem ért hozzá és amúgy is mást (IE) szokott meg. Ugyanúgy a kék "e" betűre kattint majd.

Akik áttértek, azok azért tértek át, mert akartak valami használhatóbbat, vagy mert valaki felrakta nekik és/vagy valaki mondta nekik, hogy érdemesebb azt használni. Azért ahhoz már nagyon agyhalottnak kell lenni, hogy egyszer csak úgy véletlenül feltelepüljön egy Chrome és azután véletlenül azt használja, főleg, ha az ikonra kell kattintania az indításhoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#40) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

A munkám miatt használom az Explorert, a Firefoxot és a Chrome-ot is. Ezzel a logóval számomra ez mindig Explorer lesz. Az egykori számtech tanárom számára meg Expojler.

(#41) Syl válasza Dr. Romano (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Hehe :R

(#39) spammer

Vagy azért tértek át Chrome-ra, mert "vegyes" környezetet használnak. Windows-Linux-Android-stb.
Lehet itt több pozícióból és meggyőződésből köpködni a google-ra, de mégis csak az ő böngészőjük fedi le legjobban a piacot.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) glutamin válasza Deller2010 (#13) üzenetére


glutamin
őstag

Én pl nem tudnám megmondani most így fejből, hogy az autómban lévő rádiós fejegységnek mi a típusa, de még a márkája sem triviális mert nincs ráírva (de írhanék mikrosütőt, vagy mosógépet is). Egy átlag felhasználónak valószínűleg ugyanennyire fontos, a böngésző neve fajtája. Működjön oszt jó napot.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#43) horvathkrisz válasza mepet (#33) üzenetére


horvathkrisz
addikt

De jó, hogy nem ismerlek személyesen...

(#44) Воланд


Воланд
titán

[link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#45) vinibali


vinibali
őstag

ha csak fele annyira rúgja szét a konkurencia s*ggét, mint John Spartan, Wesley Snipes-ét, akkor már jó lesz :D

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#46) nubreed


nubreed
veterán

A Microsoft grafikai dizájnért felelős csapatában az utóbbi 5 évben egyre rosszabb munkát csinálnak. Mintha kisiskolás gyerekekre bíznák a logók és egyéb grafikai dizájn elemek megtervezését. Már a Windows 8-at is hatalmas visszalépésnek tekintem ezen a téren a 7-hez képest (igen, jobban szeretem a glasst és a 3D hatást keltő gombokat, mint a flat dizájnt) de ez az "E" bötű egyenesen szánalmas.

(#31) =WiNTeR=
+1, teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47) Dr.FantastiK válasza nubreed (#46) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

tokeletesen igat szolsz. :R

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#48) Psych0


Psych0
őstag

Ez a kontrasztmentes UI a halalom. Es meg a classic themet is kivettek, mert a widgetset amugy is ez a retek maradt volna.

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#49) Döglött Róka válasza Dr.FantastiK (#47) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Inkabb csak egyezik a velemenyetek ;)

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#50) #06658560 válasza =WiNTeR= (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pláne, hogy nem is lekerekített a sarka. ;]

#43 horvathkrisz: félsz, hogy kölcsönkéri a fűnyíródat?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.