Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Én szerzek egyet az már biztos :)

(#2) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Érdekes koncepció, lehet, hogy meglepem eggyel magamat karácsonyra. :))

(#3) ayo


ayo
addikt

miért kell dupla hír erről, nem elég a gaming ?:)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#4) TTTotya


TTTotya
senior tag

Tuti veszek majd egyet.

(#5) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Aprilis elseje van?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#6) DithenS


DithenS
senior tag

Nem is drága,érdekes lesz.

(#7) ViharVadász válasza VaniliásRönk (#5) üzenetére


ViharVadász
őstag

Szerencsére nem. :)

[ Szerkesztve ]

"Video games are meant to be just one thing: fun. Fun for everyone"

(#8) Baggins86


Baggins86
aktív tag

"ugyanakkor tartalmazni fog egy beépített effektet, amely lehetővé teszi, hogy a modern tévéken amolyan régi CRT-s hatást kapjon a játékos."

És olyat vajon fog tudni, hogy a modern tévéken amolyan modern hatást kapjon a játékos? Teszem azt nem 4:3-as képarány, én már annak is örülnék.

(#9) g@bo válasza TTTotya (#4) üzenetére


g@bo
nagyúr

én is. de itthon tuti nem 16 ropi lesz.

azért ugye láttátok a 8bit nyújtotta előnyöket. :D

(#10) daninet


daninet
veterán

Javított slim verzió lesz-e?

;]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11) Petykemano


Petykemano
veterán

Ez a tegrás?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#12) Hunter2


Hunter2
addikt

kíváncsi leszek mennyire fogják szétmoddolni. :DDD

(#13) #06658560


#06658560
törölt tag

4k felskálázás lesz?

(#14) TTTotya válasza g@bo (#9) üzenetére


TTTotya
senior tag

Szerencsére ezen nem kell aggódnom, mert Angliában élek. Itt 50 GBP- ért előrendelhető + 7.99 GBP az extra kontroller. Elég baráti.

(#15) 30z.Samu válasza #06658560 (#13) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mindegyikből a Reboot változatot fogod megkapni. 4K 60fps.

Sic Parvis Magna

(#16) pomorski


pomorski
őstag

Igazi kis retikülbe való cucc. Kéne!

(#17) 30z.Samu válasza pomorski (#16) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez amúgy az a cucc, amit be tudsz vinni mondjuk a melóhelyedre ha mondjuk 24 órázol és el kell ütni az időt valamivel. :D

Sic Parvis Magna

(#18) pomorski válasza 30z.Samu (#17) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor az sok fórumtagnak jól jöhet(ne). Nekem nemfeltétlen a munkahelyre kellene, én itthonról dolgozom általában.

[ Szerkesztve ]

(#19) Male


Male
nagyúr

SNES verzió kéne... bánom, hogy sok éve eladtam :(

(#20) 30z.Samu válasza pomorski (#18) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az is jó! :) Én e téren látok benne fantáziát. Simán el lehetne ütni vele az időt. Csak kár, hogy nincs benne több játék vagy nem bővíthető.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#21) Duree


Duree
veterán

Remek ötlet de mondjuk szívesen vennék egy ilyet Amigából és c64-böl is.Bioztosan meg fogom venni,szerettem ezeket a játékokat.

duree54

(#22) Bootyhunter


Bootyhunter
tag

Ez bizony telitalálat! Ha egyszer c64-ből lenne valami hasonló, annak nagyon örülnék!

(#23) Muerte68 válasza Male (#19) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 az nagyon jó lenne de ez se rossz :C

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#24) bil


bil
tag

Jo a cim! Mar azt hittem az NX-rol van szo...

This is extremely dangerous to our democracy!

(#25) Chiller


Chiller
őstag

Azért remélem, aki ennyire örömködik, látta már ezt is:
http://www.instructables.com/id/RetroPie-Inside-an-NES-Controller/

@Bootyhunter:
Üdv az interneten!
https://www.amazon.com/Commodore-64-30-Games-One-Joystick/dp/B000701CSM

@Duree:
Helló neked is!
http://www.armigaproject.com/

Akiknek pedig esetleg a fenti három nem nyerné el a tetszését, ezeken kívül is van még vagy kismillió egyéb kütyü, ami a fentieket (jobban/rosszabbul) tudja.

[ Szerkesztve ]

(#26) tailor74


tailor74
őstag

Jó kis kütyü, jöhet.. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#27) Egon válasza Chiller (#25) üzenetére


Egon
nagyúr

Tök jó az a C64-kezdeményezés (szerintem sokan ismerik), csak éppen van két "apró" bibi: egyrészt az a 30 játék elég lájtos (ha legalább benne lennének a kedvenc játékaim (Wizard of Wor, Archon, Krakout, Mpro soccer, Street Rod stb.), akkor akár elég is lehetne, de így nem...), másrészt ennél gagyibb joyformát elkézleni sem lehet: ha legalább a jó kis Quick Shot 2-formátumban csinálták volna:

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#28) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Remélem SNES verzió is lesz.

(#29) TTTotya válasza Chiller (#25) üzenetére


TTTotya
senior tag

Az elsőt akár be se linkelted volna, az ára majdnem ugyanannyi, szerelgetni kell, de legalább egy bugos szxr.... :U

(#30) JanR


JanR
addikt

Kettőt kérek!

(#31) pomorski válasza Egon (#27) üzenetére


pomorski
őstag

Ilyen C64-hez való joy-om nekem is van, csak már nem nagyon működik. Legutóbb, amikor Usagi Yojimbo-ztunk akkor tönkrement.

(#32) Egon válasza pomorski (#31) üzenetére


Egon
nagyúr

Pedig ezek szinte elnyűhetetlen cuccok voltak. Előfordult, hogy mérgemben tiszta erőből, tenyérrel rácsaptam a tetejée, a kar előre bukott aztán visszaállt, max. a tappancsok jöttek fel az asztalról, de a joy bírta... :DDD Mondjuk a tapadókorongok viszonylag hamar leszakadtak az aljáról, de bal kézzel mindig fogtam a talapzatot (így a bal kezem jó volt kéztámasznak is egyben), ezért nem okozott gondot.
Érdemes szétszedni, hátha javítható. Pl. a korai példányok még nem mikrokapcsolósak voltak: egy rugalmas, kereszt alakú, rézszínű fémlap volt bennük, ami ha megdöntötted egyik irányban, zárt egy áramkört. A fémkereszt szárai letörhettek egy idő után, így adott irányban nem működött a joy. Ezt egyszerű celluxos ragasztással is helyre lehetett hozni ideig-óráig (persze kifinomultabb megoldással hosszabb távra is).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#33) bandras54 válasza Egon (#27) üzenetére


bandras54
aktív tag

Jézusom! Milyen rohadt hangosan kattogott.... :)

(#34) MK VII


MK VII
veterán

Na jó... Ez a retró kell nekem. :D
Ez nagyon jópofa.

(#35) ronson


ronson
őstag

Remélem jön majd egyszer SNES is Mortal 3 és Street Fighter 2-vel.

(#36) pomorski válasza Egon (#32) üzenetére


pomorski
őstag

Majd megpróbálom megjavíttatni, -pláne ha találok hozzá egy "szakértőt", aki ért hozzá és nem bézi el mégjobban. (Egyszer pl. lett valami baja a c64 magnónak. Kerestem embert a PH-n... Lett is ember... A magnót nem javította meg, de jobban elrontotta, mint volt. --> Venni kellett a hardveraprón egy másik magnót.)

(#37) nalaca000 válasza pomorski (#31) üzenetére


nalaca000
tag

Pedig egyszerű őket megjavítani. Nekem egy kb 15-20 db-ból álló készlet volt belőle. A fele még lehet, hogy mindig meg van.
A csillagos ( ez zárta az áramkört) belsejűnek folyamatosan letört valamelyik irányba a csillaga. Simán meg lehetett forrasztani. Ez volt az első gen. Sokkal gyorsabban tönkrement, mint a mikrokapcsolós, de egyes játékokban előnyt jelentett. Pl. Decathlonban ezzel jobb időt lehetett futni, mint mikrokapcsolossal.
Idővel már a mikrokapcsolós is tönkrement. Ott tipikusan a rugó szakadt el. Egy rugócsere és ment tovább. Ennek az lett a vége, hogy a különböző iranyokba különböző erővel kellett húzni a kart, hogy menjen.

A világ egyik legnagyobb problémája, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg mindenben kételkednek!

(#38) TESCO-Zsömle válasza Egon (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

WoW-ból van Remix kiadás is:

Nagyítás

És persze ott az izometrikus Return to Wor, ha valami újra vágynál:

Nagyítás

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) Duree válasza Chiller (#25) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm az infót.Az Amiga szóba jöhet de a C64 az biztosan nem.

duree54

(#40) #06658560 válasza 30z.Samu (#15) üzenetére


#06658560
törölt tag

Pedig trollkodni akartam. Ez viszont nagyon jó hír, normálisan látható lesz modern tv-n is.

(#41) TESCO-Zsömle válasza #06658560 (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szerintem ő is trollkodni akart. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) 30z.Samu válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


30z.Samu
félisten

:R :DD :))

Sic Parvis Magna

(#43) pomorski válasza nalaca000 (#37) üzenetére


pomorski
őstag

Köszi, majd megjavíttatom a sajátomat is.

(#44) mcload21


mcload21
tag

A NES volt a kedvencem, de ha további játékokat nem lehet rá tenni, akkor nem sok értelme van.
Double Dragon 3 stb..

(#45) #97716736 válasza 30z.Samu (#20) üzenetére


#97716736
törölt tag

Boven eleg a 30 jatek, hidd el ;)

(#46) Asti_hun


Asti_hun
csendes tag

Ez a 30 játék tényleg elég vérszegény szám. Lehet, hogy olcsó, de tényleg a feléből ki lehet hozni egy Raspberry Pi alapú custom emulátorkonzolt, ami nem 30, hanem 3000 NES játékot visz el... meg még nyolc másik platformot is.

(#47) #97716736 válasza Asti_hun (#46) üzenetére


#97716736
törölt tag

Itt a lehetoseg, allj neki te ;]

(#48) Asti_hun válasza #97716736 (#47) üzenetére


Asti_hun
csendes tag

Én már meg is tettem :)

(#49) _Atesz


_Atesz
addikt

Nem igazán értem, amikor már mindenhonnan legálisan le lehet tölteni rom-okat, akkor minek van csak 30 előtelepített játék? A cikkben szereplő, illetve a linkelt c64 konzolnál is ez van. Tuti, hogy mindenkinek fog hiányozni 1-2 olyan játék, amivel - ha már konzolt vesz - játszana. Végignéztem a c64-es játékkínálatot, flimbo's quest és még jópár nagy név nincs meg pl.
Ha már csinálnak valamit, tegyék rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#50) Bandi79 válasza _Atesz (#49) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Igen, nekem is megvan egy csomó C64 játék PC-n Vice alatt, meg egy több száz Atari 2600 ROM Stella emulátorral ... Mindkét gépet birtokoltam korábban a 80-as, 90-es években... Good old times :)
Sok Atari / C64 játék messze jobb kikapcsolódást tud nyújtani a mai napig, mint a csilli-villi, de fantáziátlan PC játékok többsége...
Röviden: én teljes mértékben megértem, aki ilyet vesz nosztalgia miatt... :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.